Paieškų šiandien: 11565

Lankytinos vietosMuziejus atominis bunkeris

Kaunas
Karo paveldo muziejus Atominis bunkeris įkurtas 6 metrai po žeme – sovietmečio civilinės saugos slėptuvėje. Interaktyviame Atominiame bunkeryje rasite išskirtinius veikiančius technikos eksponatus: Pirmojo pasaulinio karo, tarpukario, Antrojo pasaulinio, Šaltojo karo ir dabartinių laikų.
daugiau

Merkinės piliakalnis

Varėnos r.
Nuo 1377 m. Kryžiuočių kelių aprašymuose, kronikose dažnai minima „Merkenpille“, „Merkenpil“ pilis stovėjo ant piliakalnio, stūksančio Merkio, Nemuno ir Stangės upių santakoje. Merkinės piliakalnis buvo įrengtas upių santakoje plytinčios aukštumos kyšulyje, tačiau apie jo sukūrimo datą, išskirdami tris jo raidos etapus, istorikai kalba aptakiai. Medinė pilis, stovėjusi stačiašlaitės kalvos 1200 kvadratinių metrų plote, buvo viena svarbiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilių. XIV – XV a. pradžioje ji tapo svarbiausiu Dainavos krašto kariniu, strateginiu centru kovose su kryžiuočiais
daugiau

Visagino savivaldybė

Visaginas
Visagino savivaldybė - nedidelė, bet labai jauki teritorija. Prieš milijonus metų šia teritorija slinkęs ledynas suformavo unikalų kraštovaizdį, kuris iki šių dienų puošiasi kalvomis ir ežerų akimis. Netoliese – Nemuno ir Dauguvos upių takoskyra, savivaldybės paribyje – didžiausias Lietuvos ežeras Drūkšiai. Pačiame mieste – žavingas Visagino ežeras, kurio smėlėta pakrantė ir ją supantys šilai pasyviai ar aktyviai pailsėti atvilioja ir mažą, ir didelį, ir nuolat čia gyvenantį, ir svečią.
daugiau

Kukuižės ežeras

Visaginas
Nedidelis Kukuižės ežerėlis yra pelkėtuose pušynuose, esančiuose aplink ežerą kur auga viržiai, vaivorai, spanguolės. Čia aptinkama nemažai įvairių vabzdžių, varliagyvių ir roplių rūšių.
daugiau

Stačiatikių parapijos Šv. Panteleimono cerkvė

Visaginas
Pastatas pradėtas statyti 1993 m. 2000 m. rugpjūčio 9 d. cerkvė pašventinta, joje nuolat pradėtos laikyti pamaldos. 2001 m. cerkvė pavadinta Šv. Panteleimono - kankinio ir gydytojo vardu. Šv. Panteleimonas - tai vienas iš labiausiai garbinamų stačiatikių šventųjų, jo užtarimo ypač prašo ligoniai.
daugiau

Jūros parkas

Tauragė
Parkas įrengtas remiantis senosios baltų kultūros simboliais – dangaus šviesuliais. Vaikštinėdami po parką, lengvai rasite daug simbolių : Saulės, Mėnulio, Begalybės arba darnos, Pasaulio medžio, Žalčiuko (gyvatėlės). Parke turėsite išskirtinę progą susipažinti su senovės lietuvių zodiaku.
daugiau

Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčia

Visaginas
Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčia – tai šiuolaikinės architektūros pastatas su keturkampe varpine, pastatyta pagal architektų brolių Ramūno ir Jauniaus Beinortų projektą. Bažnyčia pradėta statyti 1995 m. ir baigta 2001 m., o 2004 m. bažnyčioje suskambo senovinis varpas (svoris 1200 kg).
daugiau

Paminklas Antrojo pasaulinio karo kariams

Visaginas
Kai 1991 m. Liaudėnų kaimo (Visagino sav.) apylinkėse buvo atkasti ir perkelti keturių Antrojo pasaulinio karo karių palaikai, miesto veteranų iniciatyva buvo parengtas projektas, o 1998 m. buvo pastatyta plytų stela su užrašu „1939-1945“.
daugiau

Visagino miesto įkūrimo paminklinis akmuo

Visaginas
Pradėjus statyti Ignalinos atominę elektrinę bei kuriantis miestui, statybininkai 1975 m. prie pirmųjų namų pastatų atvežė riedulį, kuris savo kontūrais primena Lietuvą. Rugpjūčio 10 d. kai šis akmuo buvo pastatytas – vadinama miesto gimimo diena.
daugiau

Gervė - Visagino simbolis

Visaginas
Miesto simbolis – gervė - pavaizduota ir Visagino herbe. Toks pasirinkimas neatsitiktinis, nes miestas įsikūręs šalia iki 2009 m. veikusios galingiausios pasaulyje atominės elektrinės. O heraldikoje gervė simbolizuojanti atsargumą ir budrumą.
daugiau

Taurų nuotykių parkas

Tauragė
Čia galėsite išbandyti ne tik lynų trasas, sausumos čiuožyklą bet ir užkopti į „piliakalnį“ su atstatytu XII amžiaus Skalvių kariniu įtvirtinimu bei karinės amunicijos ekspozicija Taurų nuotykių parkas jus nustebins neeiline nakvyne viešbutyje-namelyje medyje (6–7 m. aukštyje). Taip pat pasiūlys džipų safarį – vieną unikaliausių pažintinių ekskursijų, kurios metu bus siūloma susipažinti su Tauragės krašto istorija, aplankant daugybę gamtos ir paveldo objektų.
daugiau

Genių atodanga

Tauragės r.
Genių atodanga - tai skardis dešiniajame Jūros krante, netoli Genių vienkiemio, įspūdingame upės vingyje, Tyrelių miško šiauriniame pakraštyje. Atodangos aukštis – 24–25 m, o ilgis palei upę – 160 m. Skardžius Jūros šlaituose sukūrė dvi išvien veikusios gamtos jėgos. Stipri šoninė upės srovės erozija (ardymas) staigiame vingyje ir gravitacija, dėl kurios šlaito nuogulos nuolat byra, šliaužia ir net virsta žemyn.
daugiau

Pagramančio atodanga

Tauragės r.
Pagramančio atodanga - tai skardis kairiajame Akmenos krante, įspūdingoje upės kilpoje, Pagramančio miestelio šiaurinėje dalyje. Atodangos aukštis – 29–31 m, o ilgis palei upę – 203 m. Akmenos slėnio atodangų vertė – tai viduriniojo ir viršutiniojo ledynmečių (pleistoceno) pjūvis. Tai lyg atversta ledynmečių knyga, kurios puslapius sudaro moreninio priesmėlio, smėlio, aleurito ir molio sluoksniai, palikti Lietuvą dengusių ledynų.
daugiau

Pagramančio piliakalnis

Tauragės r.
Su senovės gyvenviete stūkso Pagramančio miestelyje, Akmenos kairiojo kranto aukštumos kyšulyje, dešiniajame Gramančios upelio krante. Kyšulį iš vakarų supa Akmenos slėnis, iš pietų ir rytų – Gramančios upelis. Ant Pagramančio piliakalnio stovėjusi lietuvių gynybinė pilis, tai liudija ne tik čia esanti nemaža senovės gyvenvietė, kitapus slėnio buvęs III – V a. kapinynas, bet ir šalimais senovės gyvenvietės ir piliakalnio praeinantis senas kelias į senąsias Lietuvos gyvenvietes – Putvę ir Kreivius.
daugiau

Ivangėnų piliakalnis

Tauragės r.
Prie Suvirkšties upelio yra Ivangėnų (Karšuvos) archeologijos paminklų kompleksas, kurį sudaro du piliakalniai, papėdės gyvenvietė ir kapinynas. Pagrindinis piliakalnis (Pilaitė) įrengtas Suvirkštės upelio kairiojo kranto slėnyje įsiterpiančioje atskiroje kalvoje. 100 m į pietryčius nuo piliakalnio, Suvirkštės kairiajame krante esančiame kranto kyšulyje įrengtas antras piliakalnis. Į šiaurės vakarus, abiejuose Suvirkštės krantuose, žemoje vietoje yra papėdės gyvenvietė.
daugiau

Batakių piliakalnis

Tauragės r.
Pietiniame Batakių miestelio pakraštyje. Ančios ir Ūkio (Batakės) upelių santakoje yra piliakalnis, vad. Pilute, Pilaite, Švedų kalnu. Už pylimo griovio, pietuose yra senovės gyvenvietė. Spėjama, kad ant Batakių piliakalnio stovėjusi Žemaičių Aukaimio pilis.
daugiau

Banko rūmai

Tauragė
Tai 1935 m. statytas, architektų A. Funko ir M. Songailos projektuotas bankas. Pastato architektūroje jaučiamos neoklasicistinės tendencijos. Tai – vienas iš žymiausių tarpukario metų architektūros pavyzdžių, išlikusių mažuose miesteliuose.
daugiau

Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčia

Tauragė
Bažnyčios statybos užbaigtos 1843 m., bažnyčios architektas – Brucas. 1938 m., atstatant bažnyčią po I-ojo Pasaulinio karo, pakeičiama architektūra. 1947 m. švenčiant pirmosios lietuviškos knygos 400 metų jubiliejų, Tauragės bažnyčiai suteikiamas Martyno Mažvydo vardas.
daugiau

Tauragės stačiatikių cerkvė

Tauragė
Po Pirmojo Pasaulinio karo Tauragėje stačiatikių liko tik saujelė. Stačiatikių bendruomenei nepasisekus atgauti cerkvės, jie meldėsi įvairiuose namuose ir vylėsi pasistatyti savo maldos namus. 1930 m. parapijos stačiatikių taryba nutarė statyti mūrinius maldos namus. J. Bistromas parengė mūrinės cerkvės projektą. Pastatyta ir kukliai įrengta cerkvė pašventinta 1933 m.
daugiau

Tauragės Švč. Trejybės bažnyčia

Tauragė
Pirmoji bažnyčia Tauragėje pastatyta 1507 m. Prie jos įkurta mokykla (pirmoji Žemaitijoje). 1865–1869 m. ne kartą prašyta valdžios leidimo statyti naują mūrinę bažnyčią. Leista remontuoti tik senąją. 1899 m. medinė bažnyčia nugriauta. 1904 m.pastatyta nauja mūrinė. 1915 m. bažnyčia apgriauta, po 1920 m. iš dalies atstatyta. 1941 m. bažnyčia vėl apgriauta, iki karo pabaigos liko neatstatyta. Atstatyta tik 1955 m. klebono Jono Beinorio rūpesčiu, parapijiečių lėšomis ir pagalba
daugiau
  Viso: 835