Paieškų šiandien: 34

Šiuolaikinio Vokietijos meno paroda „FUTURE PERFECT“

February 23rd, 2018

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune,

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12,

 

Šiuolaikinio Vokietijos meno paroda „FUTURE PERFECT“.

Parodoje „FUTURE PERFECT“ surinkti šešiolikos menininkų filmai, fotografijos, skulptūros, objektai, tapybos darbai ir koliažai, skirti įsivaizduojamai ateičiai. Parodos pavadinimas sietinas su veiksmažodžio laiko forma, reiškiančia užbaigtą veiksmą ateityje: kažkas bus atsitikę. Todėl paroda kelia klausimą iš šios perspektyvos: jei ateitis gali būti suprantama kaip praeities pabaiga, kaip tuomet mes dar apskritai galime pranašauti, samprotauti ir išeiti iš įprastų mąstymo paradigmų?

Galimybė apmąstyti ateitį, teikti sumanymus, kelti lūkesčius ir būgštavimus ir jais pagrįsti savo veiksmus sutvirtina visuomenę. Tačiau šiandien ateitis vis dažniau pristatoma kaip kritinio mąstymo koncepcija. Nors skaitmeninės technologijos vis spartėja ir didėja mobilumas, mums sunku numatyti net artimą ateitį ir, atrodo, neįmanoma kalbėtis apie ateitį vartojant kategoriškus teiginius. Pavyzdžiui, griuvus Berlyno sienai ir nustojus mąstyti šaltojo karo kategorijomis, buvo ne tik paskatinta ekonomikos globalizacija, bet ir atsisakyta daugelio Europos iliuzijų bei mąstymo paradigmų.

Parodoje apmąstomi ateities pažadai. Ar mes dar galime susikalbėti būsimojo atliktinio laiko kategorijomis? Kaip savo požiūrį į šias kategorijas išreiškia menininkai, pasirinkdami atitinkamas medžiagas, formą, naratyvą ir vaizdinius? Kaip jie iš naujo pristato praeitį? Kurioje vietoje jie mato galimybę veikti?

Nairy Baghramian (g. 1971 m. Isfahane, Irane) nuo 1985 m. gyvena Berlyne. Savo skulptūrose, fotografijose ir erdvinėse instaliacijose ji atspindi modernizmo formas ir nagrinėja istorines, socialines, politines bei estetines temas.

Kerstin Brätsch (g. 1979 m. Hamburge) ir Adele Röder (g. 1980 m. Drezdene) gyvena Niujorke. 2007 m. jos sukūrė grupę DAS INSTITUT, kurioje kartu dirba. Tai neformali grupė, kurioje menininkės išeina už subjektyvumo ribų ir naudoja metodą, padedantį į vieną visumą sutraukti menines priemones, subjektą ir objektą.

Mariana Castillo Deball (g. 1975 m. Meksike) gyvena Berlyne. Savo darbuose ji tyrinėja veiklos ir atminties erdves, kuria sąsajas tarp matematikos ir filosofijos, archeologijos ir kolonijų istorijos.

Cyprienas Gaillardas (g. 1980 m. Paryžiuje) gyvena Berlyne ir Niujorke. Pagrindinės jo darbų temos yra griuvėsiai ir atstatymas, architektūra, susipriešinimas su urbanizuota erdve ir anachronizmai, kuriuos mūsų aplinkoje įtvirtina architektūra ir kraštovaizdžio planavimas. Jis kvestionuoja prieštaringą viešųjų erdvių, socialinių ritualų pobūdį, taip pat civilizacijos sampratą bei jos utopijas.

Dani Galis (g. 1975 m. Jeruzalėje) gyvena Berlyne. Jo darbuose, kuriuose analizuojama žiniasklaida, jis tikrina istorinių dokumentų, kuriuos jis subtiliai pakeičia ir rekonstruoja, istorinę reikšmę. Didžiausią dėmesį menininkas skiria kalbėjimui kaip išraiškos meno formai.

Annette Kelm (g. 1975 m. Štutgarte) gyvena Berlyne. Jos konceptualios fotografijos atspindi klasikinius meno žanrus, kaip antai natiurmortą, portretą, objekto, peizažo ir architektūros fotografiją. Nuotraukų motyvai susiejami su įvairialypėmis kultūrinėmis nuorodomis.

Jutta Koether (g. 1958 m. Kelne) gyvena Berlyne ir Niujorke. Jos darbuose, apimančiuose platų spektrą nuo tapybos, performanso, filmų ir muzikos iki publicistikos, nagrinėjama vizualinė kūryba popkultūros kontekste, juose dominuoja feminizmo ir lyčių politikos klausimai.

Arminas Linkė (g. 1966 m.) gyvena Milane ir Berlyne. Jo veiklos sritys: filmai ir fotografija. Menininkas derina šias meno formas, siekdamas panaikinti ribas tarp fikcijos ir tikrovės. Jis kaupia nuolat augantį žmogaus veiklos ir įvairių natūralių bei dirbtinių kraštovaizdžių archyvą.

Antje Majewski (g. 1968 m. Marle) gyvena Berlyne. Savo darbuose ji naudoja tapybą, vaizdo medžiagą ir performansus, dažnai dirba su kitais menininkais. Lietuvoje bendradarbiauja su Laima Kreivyte. Jos darbai pagrįsti antropologiniais klausimais, susietais su konkrečiais kultūros ir istorijos įvykiais.

Henrikas Olesenas (g. 1967 m. Esbjerge, Danija) gyvena Berlyne. Savo darbuose jis analizuoja galios struktūras ir žinių sistemas, kurios padeda kurti visuomenės normas, atsirasti atskirčiai ir kriminalizavimui.

Yorgos Sapountzis (g. 1976 m. Atėnuose) gyvena Berlyne. Jo performansai, vaizdo medžiaga ir instaliacijos pasižymi laikinumu, greičiu ir nestabilumu. Pasinaudodamas viešojoje erdvėje esančiais paminklais jis nagrinėja kolektyvinį požiūrį į istorines relikvijas ir pavienio individo galimybes veikti visuomenėje.

Nora Schultz (g. 1975 m. Frankfurte prie Maino) gyvena Berlyne. Savo instaliacijose ir performansuose ji, be kita ko, aiškinasi kalbos atsiradimą. Ji atskleidžia skulptūrų kūrimo procesą ir šitaip bando integruoti etnologija, psichoanalize bei kasdienybės sociologija pagrįstą išorinį naratyvą.

Nasanas Turas (g. 1974 m. Ofenbache) gyvena Berlyne. Savo kūriniuose, pasižyminčiuose tiek humoristiniu, tiek maištauti skatinančiu poveikiu, jis atspindi meno kūrinių ir recipientų santykį viešojoje erdvėje. Jo darbai, susiejantys meną ir realybę, dažnai skatina žiūrovus aktyviai dalyvauti kūrybos procese.

Danh‘as Vo (g. 1975 m. Vietname). Savo grafikos kūriniuose, skulptūrose ir instaliacijose jis įprastus daiktus traktuoja kaip prasminius vienetus, padedančius atskleisti sudėtingus asmeninės istorijos, politinių sistemų ir interesų ryšius.

Clemensas von Wedemeyeris (g. 1974 m. Getingene) gyvena Berlyne. Savo darbuose jis naudojasi kinematografinėmis fikcijomis, taip siekdamas priversti suabejoti istorinio naratyvo ir visuomenės normų nuoseklumu. Jo filmuose dažnai parodoma, kaip jie buvo sukurti, taip atskleidžiant jų gamybos mechanizmų ir užkulisių paslaptis.


Šiai parodai Verlag für moderne Kunst išleido dvikalbį katalogą (vokiečių ir anglų kalbomis).

Parodos kuratoriai: Angelika Stepken, Philipp Ziegler

Parodos rengėjai: ifa (Užsienio ryšių institutas), Goethe institutas

Parodos veiks: 2018 02 28 – 2018 04 01

 

Laisvalaikio naujienos

 • 95-metį mininčio Šiaulių „Aušros“ muziejaus įkūrimas – vienas iš 100 reikšmingiausių pirmosios Lietuvos respublikos įvykių

  Kovo 11-ąją, Lietuvai minint Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Šiaulių „Aušros“ muziejus minės 95-ąsias įkūrimo metines. Lietuvos Nepriklausomybės amžininkas, įkurtas 1923, penktaisiais pirmosios Lietuvos Respublikos metais, net ir sudėtingiausiais valstybės raidos etapais nenutraukęs savo veiklos, „Aušros“ muziejus tapo vienu svarbiausių Lietuvos istorinės atminties ir...
 • Lenkiškų knygų mugė

  Kovo 22-25 d. Vilniaus lenkų kultūros namuose įvyks lenkiškų knygų mugė. Organizatoriai žada platų knygų pasirinkimą ir prieinamas kainas. Bus ypatingai platūs asortimentas vaikiškos literatūros. Suaugusieji ir jaunimas mugėje ras lenkiškos ir pasaulinės literatūros klasiką, albumus, gidus, žodynus. Targi Polskiej Ksiązkiej zapraszają na Wiosenny Kiermasz Polskiej...
 • Ansamblio „MAZOWSZE“ koncertas Vilniuje

  Vienas iš didžiausių meninių ansamblių pasaulyje, perlas Žečpospolitos karūnoje, ansamblis, kuris kultivuoja tai, kas lenkų kultūroje gražiausia, virš 7 000 koncertų, 70 metų veiklos – Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Mazowsze“ koncertuos Vilniuje ! Ansamblis „Mazowsze“ įkurtas 1948 m., kurio tikslas buvo puoselėti tradicinį ir liaudišką repertuarą,...
 • Edukacinės programos M. K. Čiurlionio dailės muziejuje

  M. K. ČIURLIONIO DARBAI SKIRTI LIETUVAI – trečiadieniais.* Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – vienas žymiausių kada nors gyvenusių Lietuvos dailininkų ir kompozitorių, o taip pat aktyvus kultūros veikėjas, kurį visad jaudino Lietuvos tautinis nubudimas. Ne veltui dar 1905 m. M. K. Čiurlionis rašė broliui Povilui: „Ar Tau žinomas lietuvių judėjimas? Aš pasiryžęs visus...
 • Edukacinė Lilijos Valatkienės fotografijų paroda „Išrinktieji“

  M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune, Atidarymas: kovo 15 d., ketvirtadienį, 14 val. Edukacinė fotomenininkės Lilijos Valatkienės fotografijų paroda „Išrinktieji“. Joje užfiksuoti garsių šiandienos Lietuvos dailininkų, dailėtyrininkų portretai, o jų veidų atpažinimas maskuojamas konfigūraciniais dėlionės ornamentais. Tai konceptuali nuoroda į...
 • Spektaklis „Pasja“.Šalčininkų kultūros centre

  2018 m.kovo 22 d. 17.30 val., 23 d. 12.00 val. „Pasja“. Spektaklis yra lyg išaustas iš tradicinių bei šiuolaikinių tekstų bei dainų. Jis skirtas šlovinimui sakralinėse vietose. Spektaklis parodo žmogiškas emocijas, kurios pasakoja apie evangelinę Kristaus kančią. Spektaklio ašis- dramatiškas Judo išdavimo istorijos susiliejimas su tikėjimo kupinu mokinių tarpusavio...
 • Paroda „Spyruoklės laiku” iš „Lewben Art Foundation” kolekcijos

  M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaunas Atidarymas: kovo 8 d., ketvirtadienį, 17 val. Paroda „Spyruoklės laiku“. Tai pasakojimas, suformuotas iš dailininkių darbų, esančių „Lewben Art Foundation“ kolekcijoje. Mintis kurti parodą išsirutuliojo iš mūsų kūrėjoms skirto projekto „Savas kambarys“, kurio užduotis – spaudoje...
 • Kviečiame į papildytos realybės pabėgimo kambarį „SkaitMENINIS muziejus“

  Šiais metais VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija bendradarbiaudama su Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centru įgyvendina dar vieną Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „SkaitMENINIS muziejus“. Suskaitmenintos kultūros vertybės dažnai lieka nepasiekiamos plačiai meno vartotojų auditorijai. Tokiems skaitmeniniams objektams dažnai trūksta interaktyvumo, o...
 • Aušros Lisauskienės paroda „Baltiški ženklai: keturi laikai“

  M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose, Atidarymas: kovo 3 d., šeštadienį, 14 val. Aušros Lisauskienės paroda „Baltiški ženklai: keturi laikai“. Parodoje menininkė pristato keturis vieno projekto kūrimo etapus kaip keturis laikus, kurie, būdami tokie skirtingi, yra susieti baltiškosios tipografikos gijomis. Pirmas prisilietimas...
 • Ciklo MUZIKOS ENCIKLOPEDIJA GYVAI koncertai Šalčininkų kultūros centre

  Vasario 28 d., trečiadienį, 11.00 val. „Pradžioje buvo žodis..., po to džiazas...“ JAZZ CLASSIC TRIO: ARNOLDAS GURINAVIČIUS (klavišiniai) VIKTORAS LABANAUSKAS (kontrabosas) SAULIUS ASTRAUSKAS (mušamieji) Koncertą veda Saulius Astrauskas Programoje – džiazo istorija ir kompozicijos Bilietas – 2...
 • Fotografijos muziejuje – plati tarpukario kūrybinės fotografijos apžvalga

  Iki 2018 m. birželio 17 d. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) veikia istorinės kūrybinės fotografijos paroda „Tapatybės formatai. Tradicija ir modernumas tarpukario Lietuvos fotografijoje“. Parodos fotografijose, kurias parodos kuratorė Vilija Ulinskytė-Balzienė surinko iš įvairių Lietuvos muziejų, privačių kolekcijų, atsiskleidžia daugiasluoksnės tarpukario...