Įmonių sąrašas

Šiaulių universiteto botanikos sodas

Paitaičių g. 4, 77175 Šiauliai
(8 41) 553934
Uždaryta dabar

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 41) 553934
Tinklalapis
www.bs.su.lt
El. paštas
dir@bs.su.lt

Darbo laikas

Pirmadienis
8.00-17.00
Antradienis
8.00-17.00
Trečiadienis
8.00-17.00
Ketvirtadienis
8.00-17.00
Penktadienis
8.00-15.45
Šeštadienis
10.00-18.00
Sekmadienis
10.00-18.00

Veiklos aprašymas

Esame tam, kad drauge kurtume idėjas, skleistume ir įprasmintume žinias.
Įvertinkite:
(mažiausiai 80 simbolių) 0
Duomenų atnaujinimas

Aplink esančios įmonės | Rodyti žemėlapyje

Degaičių parkas, Degaičių seniūnija
62 km | Anulėnų g. 3, Degaičiai, Telšių r.
Kviečiame į Degaičius – jaukią gyvenvietę Telšių miesto pašonėje!
Degaičių pasididžiavimas - 10 ha parkas, įkurtas XIX a.
Degaičių parką puošia:
6 tvenkiniai
26 tonas sveriantis Žemaičių vienybės akmuo
Akmens skulptūros „Mergaitė“, „Lapas“
Dviratis, pasaulio Gineso rekordininkas, sveriantis 1416 kg
Paminklas medžiui „Sidabrinis klevas“
Lieptas, sporto bei žaidimo aikštelės, vasaros estrada, bažnyčia
Parką sudaro 300 taksonų medžių dendrologinė įvairovė
Degaičiai – Telšių rajono gyvenvietė Telšių miesto pašonėje. 10 ha parkas mišraus suplanavimo, įkurtas XIX a. pabaigoje. Tikslesnių duomenų, kas projektavo parką, neišliko. Ilgą laiką jis buvo gerai tvarkomas. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą, dvarą nusipirko valstiečiai broliai Liaugaudai. Naujieji dvaro šeimininkai daugiausiai dėmesio skyrė ūkiniams reikalams. Tvarkydami parką jie apsiribojo tik retų medžių ir krūmų išsaugojimu.
Parkas labai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą. Daug vertingų medžių buvo iškirsta malkoms. Parkas buvo apleistas ir sovietmečiu. Atgijo jis tik 1972 m., kai parko tvarkymo ir priežiūros darbams pradėjo vadovauti tautodailininkas ir dendrologas A. Kišonas. Visoje parko teritorijoje tada buvo pašalinti menkaverčiai medžiai ir krūmai, išvalyti tvenkiniai, sutvarkytos vejos, įrengti gėlynai, atnaujinta takų sistema, apsodinta vietinėmis ir retomis egzotinėmis medžių, krūmų rūšimis bei formomis. Nuo 1986 m. parkas priskirtas prie vietinės reikšmės gamtos paminklų. 1991 m. Degaičių dvaro sodybos fragmentai įrašyti į išaiškinamų kultūros vertybių sąrašą. 2017 m. Degaičių parkas įtrauktas į Valstybės saugomų botaninių gamtos paveldo objektų sąrašą, kaip dendrologinę vertę turintis parkas.
2012 m. - 2014 m. įvykdytas parko tvarkymo projektas. Degaičių parką puošia: 6 tvenkiniai; 26 tonas sveriantis Žemaičių vienybės akmuo; akmens skulptūros „Mergaitė“, „Lapas“; dviratis, pasaulio Gineso rekordininkas, sveriantis 1416 kg; paminklas medžiui „Sidabrinis klevas“; lieptas; sporto bei žaidimo aikštelės; vasaros estrada, bažnyčia. Lankytojams orientuotis padeda: parko žemėlapis - schema, lentelės prie medžių lietuvių ir lotynų kalba. 2015 m. duomenimis parką sudaro 300 taksonų medžių dendrologinė įvairovė.
Nuo dvaro laikų parke yra išlikę: europiniai kėniai bei raudonlapiai bukai. Auga ir kiti dendrologiniu požiūriu reti, egzotiniai, sumedėję augalai bei jų formos. Gelsvažiedis tulpmedis, rausvažiedžiai ir gelsvažiedžiai kaštonai, raudonasis platanalapis klevas, raudonlapis pūkenis, paprastojo klevo, gluosnių, ąžuolų, sedulų, šeivamedžių dekoratyvinės formos ir daugelis kitų augalų. Vien alyvų žydi virš 30 rūšių. Keletas parko medžių yra įtraukti Lietuvos augalų genų banką. Šiltuoju metu žydi virš 100 rūšių gėlių.
Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus
109,4 km | Salantų g. 2, Mosėdis, Skuodo r.
Respublikinis Vaclovo Into Akmenų muziejus – vienintelis Lietuvoje
Jame eksponuojami įvairaus tipo akmenis bei
14,5 ha slėny auga iš įvairiausių pasaulio vietų pargabenti augalai
Muziejų savo paties rankomis, įkūrė pats Vaclovas Intas
Muziejuje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, parke - koncertai
Vaikams ir jaunimui rengiamos specialios edukacinės programos
Akmenų kraustymosi į Mosėdį pradžia sutampa su jauno gydytojo Vaclovo Into atvykimu vadovauti naujai ligoninei 1957 metais. Jo dėka Mosėdis ir akmuo tapo neatskiriamos sąvokos. 1979 m. vasario 26 dieną nuspręsta Mosėdyje įsteigti Respublikinį unikalių akmenų muziejų. Dabar muziejus pavaldus Aplinkos ministerijai. Muziejus renka, kaupia, tiria, eksponuoja, restauruoja ir apsaugo įdomiausius, mokslui vertingiausius Lietuvos riedulius, atskleidžia jų gamtinę įvairovę, prigimtį ir mokslinę pažintinę reikšmę, mineraloginius ir petrografinius ypatumus, propaguoja gamtosaugines idėjas. Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas – tai unikalus muziejus, įkurtas Skuodo rajono Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, vaizdingame 14,5 ha slėnyje. Visa parko teritorija – rekreacinė zona. Slėnyje – akmenų lauko ekspozicija su retų medžių ir augalų kolekcija bei nedidelėmis poilsio aikštelėmis. Kalnelyje – akmeninių skulptūrų skveras. Muziejuje – nemaža uolienų, atneštų į Mosėdį ir kitas Lietuvos vietas ledynmečiu, kolekcija, Lietuvos iškasenų, mineralų kolekcijos.
- Bilietų kainos suaugusiems asmenims – 3 EUR
- Moksleiviams, studentams, senjorams – 1 EUR pateikus pažymėjimą;
- Neįgaliesiems ir vienam jį lydinčiam asmeniui įėjimas nemokamas (pateikus pažymėjimą arba grupei pateikti prašymą su vardiniu lankytojų sąrašu);
- Ikimokyklinio amžiaus vaikai muziejų lanko nemokamai.
- Po muziejų (vidaus ekspozicija) 1 val., lietuvių kalba – 6 EUR;
- Po muziejų (vidaus ekspozicija) 1 val., užsienio kalba (anglų, rusų) – 9 EUR;
- Po muziejų ir akmenų parką 1,5 val., lietuvių kalba – 9 EUR;
- Po muziejų ir akmenų parką 1,5 val., užsienio kalba – 13 EUR.
- Proginių įvykių filmavimas ir fotografavimas muziejaus akmenų parko teritorijoje – 6 EUR.
- Teikiama nemokama audiogido paslauga.
EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI MUZIEJUJE
„Mineralas juvelyrikoje ir ano papuošalas“
Edukacinio užsiėmimo metu pateiksime esmines žinias apie brangakmenius bei praktinę informaciją, kaip juos identifikuoti, prižiūrėti ir kaip bei kur panaudoti. Užsiėmime Jūs patys susiversite sau apyrankę iš pus brangių mineralų.
Užsiėmimas skirtas moksleiviams, suaugusiems ir mišrioms grupėms.
Dalyvių skaičius: 10-20 asmenų.
Trukmė: 1-1,5 val.
Užsiėmimo kaina: suaugusiam 8 EUR, moksleiviui 5 EUR.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 440 762 91.
„Parko takeliais“
Edukacinio užsiėmimo metu kviečiame susipažinti su Akmenų parke augančiais medžiais ir krūmais, retais ir itin retais augalais. Prieš kelionę sužinosite parko įkūrimo istoriją, dendrologinę kolekciją, kraštovaizdžio projektuotojus, parko įkūrėją. Šaltuoju metų laiku, kviečiame iš parke surinktų sėklų pasisodinti medį.
Užsiėmimas skirtas moksleiviams.
Dalyvių skaičius: 1-20 asmenų.
Trukmė : 1-1.5 val.
„Seniausia keramikos rūšis – juodoji keramika“
Edukacinio užsiėmimo metu kviečiame susipažinti su keramikos kilmės istorija, molio paruošimu, naudojamais darbo įrankiais, gamybos technologija, degimo būdais. Jūs patys lipdysite ir dekoruosite dirbinį. Su jumis bendraus ir mokys lipdyti Renata Jankauskienė, profesionali skulptorė – keramikė.
Užsiėmimas skirtas moksleiviams, suaugusiems ir mišrioms grupėms.
Dalyvių skaičius: 10-20 dalyvių.
Trukmė: 2 val.
Užsiėmimo kaina: grupei 84 eurai + suaugusiam įėjimas 3 EUR ir moksleiviui 1 EUR.
Individualus užsiėmimas (2val.): suaugusiam 8 EUR, moksleiviui 5 EUR.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 440 762 91.


186,1 km | M. K. Čiurlionio g. 110, Vilnius
VU botanikos sodas ne tik gausiausios Lietuvoje augalų kolekcijos, bet ir virš 100 švietėjiškų ar kultūrinių renginių kiekvienais metais
Čia galima daug ko išmokti, pailsėti, švęsti
Šiaurės rytiniame Vilniaus miesto pakraštyje, keturi kilometrai nuo studentų miestelio Saulėtekio alėjoje, ir Jūs atsiduriate nepaprastoje augalų karalystėje. Botanikos sode galima praleisti valandą ir dvi, pusdienį ir visą dieną, o atvykus kitu metu laiku vėl bus daugybė naujų įspūdžių. Nuobodu nebus, nes plotas yra didelis (lankytojams pritaikyta 55 ha, visas plotas 199 ha) ir pamatyti yra daug ko. Galima susipažinti su čia auginamais svetimžemiais augalais, kurių sode auginama virš dešimt tūkstančių pavadinimų, bet taip pat galima rasti natūralių gamtos kampelių. Įspūdingiausios kolekcijos – svogūninių gėlių, rododendrų, alyvų, bijūnų, kardelių, jurginų nustebins didele veislių įvairove. Lietuvoje Įdomu bus ir besidomintiems istorija, nes sodas Kairėnuose įsikūręs senoje dvarvietėje, išlikęs parkas su tvenkinių sistema, ūkiniai dvaro pastatai, o Vingio skyriuje taip pat netrūksta istorijos pėdsakų. Sode vyksta įvairūs kultūriniai ir švietėjiški renginiai: koncertai, parodos, paskaitos, mokymai, kūrybinės dirbtuvės, atviros visuomenei specializuotos ekskursijos bei įvairūs kiti renginiai. Sodas Kairėnuose atvertas lankytojams visus metus, o Vingio skyrius tik šiltuoju metu laiku. Įėjimas mokamas. Rezervuojamos pavėsinės, iškylų aikštė, patalpos konferencijos, galima užsisakyti karietą ar žirgą jodinėjimui, edukacinę programą ar įvairias ekskursijas.
Japoniškas sodas
129,7 km | Sodų g., Mažučių k., Kretingos r.
Didžiausias Europoje Japoniškas sodas (16 ha)
Apgyvendinimas poilsio nameliuose, nakvynė ant tatami čiužinių
Kviečiame pasisodinti ir auginti savo vardinę sakurą
Fotosesija su autentišku kimono
Bonsai medelių kolekcija
Arbatos namelis - žalia arbata Matcha ir sakurų žiedų arbata
Ritualinė pirtis
Poilsis gamtoje, pramoginė žūklė
Akmenų zen sodas, akmenų ratas, pagoniški ritualai
Sodas - tai susikaupimo ir savęs pažinimo vieta
Didžiausias Europoje (16 ha) Meistro iš Japonijos Hajime Watanabe ir gydytojo Šarūno Kasmausko kuriamas Japoniškas sodas Kretingos rajone su bonsai medelių kolekcija, akmenų zen sodu, sakuromis ir tvenkiniais.
Sodas pradėtas kurti 2007 m. pabaigoje plynoje vietoje pagal senąsias japoniško sodo tradicijas, atkartojant natūralią gamtą, kur nei vienas elementas neturi išsiskirti iš kitų. Svarbiausiai – subalansuota visuma. Tai – susikaupimo ir savęs pažinimo vieta.
Sodas, tai vieta ir japonų kultūros pažinimui - arbatos namelyje galima susipažinti su arbatos ruošimo tradicija, pasimėgauti japoniška žalia arbata Matcha, sakurų žiedų arbata, pasijausti tikra japone – apsirengti autentišku kimono bei pabendrauti su sodo kūrėjais.
Sode vyksta japoniški festivaliai, japonų kultūros dienos, įvairūs renginiai japonų tradicijų puoselėjimui.
Į sodą atvykę svečiai turi retą progą apsigyventi tiesiog sode. Nuomojami svečių nameliai. Jų miegamuosiuose – japoniško stiliaus žemos lovos, ant kurių patiesti tradiciniai japoniški žolės čiužiniai – tatamiai. Ši vieta yra ideali žmonėms, kurie nori pabėgti nuo didmiesčio šurmulio ir trokšta atsidurti ramios gamtos prieglobstyje.
Tikimės, kad ir Jums mūsų sodas taps vieta, kur susitiksite su Grožiu ir Harmonija.
Laukiame Jūsų ištisus metus.
HBH Palanga, UAB "Žibosa"
133,3 km | Liepų g. 23, Žibininkai, Kretingos r.
HBH pas mus visada gera
Kviečiame atvykti ir turiningai praleisti laiką pas mus, skaniai pavalgyti, bei atsigerti mūsų gaminamo alaus ir giros arba suvalgyti šakočio
Tarp Darbėnų ir Palangos, Žibininkuose, įsikūręs unikalus poilsio ir pramogų kompleksas – 1995 m duris atvėręs HBH Juozo alaus bravoras, integruotas į neapsakomai jaukų landšaftą. Bravoras garsėja vietoje verdamu alumi, unikalaus skonio gira ,“Rados virtuvės“ gaminiams suteiktas Lietuvos kulinarinio paveldo ženklas. Nuo 2000 m. skulptūrų ir poilsio parke vyksta kasmetiniai šalies ir užsienio skulptorių plenerai, kurių metu sukurti darbai eksponuojami miško erdvėse. Vienu metu, restoranų salėse ir prie lauko stalų galime priimti ir pasirūpinti iki 1500 lankytojų. Per beveik du dešimtmečius tikrai išmokome dirbti taip, kad Jums patiktų. Nesvarbu ar Jūsų atvyksta 15 ar 1500. Čia juk HBH, čia visada gera.
Šiek tiek skaičių:
Vasaros sezono metu Jums rasime vietos viename iš 5-ių, svečiams priimti skirtų pastatų. Juose veikia 4 virtuvės ir 6 barai. Taip pat yra pilstomų gėrimų ir suvenyrų „kromelis“.
Mes galime priimti lankytojų: Pagrindiniame pastate (8-iose salėse) – 509, Pavėsinėje –112; Valtynėje – 168; Šašlykinėje – 278; prie visu lauko staliukų – 360; balkonuose – 73;
Vasarą pas mus dirba apie 200, kitu metu – apie 100 darbuotojų. Yra trys automobilių parkavimo aikštelės, kuriose telpa apie 400 automobilių;
Yra buvę, kad vasarą per dieną Jūs, mielieji, suvalgėte 2438 cepelinus, išgėrėte 2 tonas alaus ir 1 toną giros.
Koks kompleksas be pramogų?
Nuotykių parkas „Lušies kelias“, žvėrinčius, dažasvydis, krepšinis, vaikų žaidimo aikštelės, šaudymas iš lanko, oro pagalvė, traukinukas, „Pelkių takas“ - unikalus pažintinis takas virš pelkės, vingiuojantis kaip serpentinas 370 metrų bei „Malūnų kaimas“ kuriame jūsų laukia ilgiausia Žemaitijoje čiuožykla, zipline (200 metrų nusileidimo lyną nuo kalno viršūnės), smagūs atrakcionai, žaidimų aikštelės, sporto aikštynai, iškyloms ir poilsiui pritaikyta infrastruktūra bei „313 cable park“ - vienas didžiausių vandenlenčių parkų pabaltyje. Praleiskite laisvalaikį linksmai!
Vilniaus universiteto botanikos sodas
189,2 km | Kairėnų g. 43, Vilnius
Tik keli kilometrai nuo Antakalnio iki nepaprastos augalų karalijos
VU botanikos sodas - tai gausiausios Lietuvoje augalų kolekcijos
Virš 100 švietėjiškų ar kultūrinių renginių kiekvienais metais
Pas mus galima daug ko išmokti, pailsėti, švęsti
Kviečiame pažinti VU botanikos sodą Kairėnuose
Šiaurės rytiniame Vilniaus miesto pakraštyje, keturi kilometrai nuo studentų miestelio Saulėtekio alėjoje, ir Jūs atsiduriate nepaprastoje augalų karalystėje. Botanikos sode galima praleisti valandą ir dvi, pusdienį ir visą dieną, o atvykus kitu metu laiku vėl bus daugybė naujų įspūdžių. Nuobodu nebus, nes plotas yra didelis (lankytojams pritaikyta 55 ha, visas plotas 199 ha) ir pamatyti yra daug ko. Galima susipažinti su čia auginamais svetimžemiais augalais, kurių sode auginama virš dešimt tūkstančių pavadinimų, bet taip pat galima rasti natūralių gamtos kampelių. Įspūdingiausios kolekcijos – svogūninių gėlių, rododendrų, alyvų, bijūnų, kardelių, jurginų nustebins didele veislių įvairove. Lietuvoje Įdomu bus ir besidomintiems istorija, nes sodas Kairėnuose įsikūręs senoje dvarvietėje, išlikęs parkas su tvenkinių sistema, ūkiniai dvaro pastatai, o Vingio skyriuje taip pat netrūksta istorijos pėdsakų. Sode vyksta įvairūs kultūriniai ir švietėjiški renginiai: koncertai, parodos, paskaitos, mokymai, kūrybinės dirbtuvės, atviros visuomenei specializuotos ekskursijos bei įvairūs kiti renginiai. Sodas Kairėnuose atvertas lankytojams visus metus, o Vingio skyrius tik šiltuoju metu laiku. Įėjimas mokamas. Rezervuojamos pavėsinės, iškylų aikštė, patalpos konferencijos, galima užsisakyti karietą ar žirgą jodinėjimui, edukacinę programą ar įvairias ekskursijas.
Triušiukų slėnis
171,7 km | Girios g. 2, Antalamėstės k., Utenos r.
2 ha plote, aptvertoje teritorijoje, eksponuojama daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų: Belgijos milžinai, Vokietijos dėmėtieji milžinai, Prancūzijos avinai, Didieji šviesiai sidabriniai, Tamsiai sidabriniai, Didžioji šinšila, Bugundijos, Marderis, Vienos mėlynieji, Vienos pilkieji, Vienos mėlynai pilkieji, Naujosios Zelandijos baltieji ir raudonieji, Kalifornijos, Japonijos, Kiškiniai, Aliaska, Siamo, Ugniniai, Olandų, Rex, Angora, dekoratyviniai ir kt.
Triušiukų slėnyje taip pat galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais.
Pas mus galima ne tik susipažinti su gyvūnais ir paukščiais, paglostyti ir pamaitinti triušiukus, bet ir papramogauti: pajodinėti Poni arkliuku, pašokinėti ant batuto, pasisupti ant sūpynių, pamėtyti kamuolį į krepšį, pažaisti smėlio dėžėje ar tiesiog pailsėti pavėsinėje, pasigrožėti gamta.