Įmonių sąrašas

J. Gruodžio memorialinis muziejus

Salako g. 18 (Žaliakalnis), 44136 Kaunas
(8 37) 733371
Netrukus užsidarys 9.00-17.00

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 37) 733371
Tinklalapis
www.kaunomuziejus.lt
El. paštas
mkp.edukacija@kaunomuziejus.lt

Darbo laikas

Antradienis
9.00-17.00
Trečiadienis
9.00-17.00
Ketvirtadienis
9.00-17.00
Penktadienis
9.00-17.00
Šeštadienis
9.00-16.00

Veiklos aprašymas

130-ojo kompozitoriaus Juozo Gruodžio gimtadienio išvakarėse J. Gruodžio memorialiniame skyriuje atidaryta nauja ekspozicija „Mano darbas taurus“. Ekspozija įsikūrė dviejuose muziko namo-muziejaus kambariuose. Daugiau nei 200 M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus fondų eksponatų atspindi svarbiausius J. Gruodzio gyvenimo ir veiklos etapus.
Pirmajame kambaryje lankytojai gali susipažinti su J. Gruodžio šeima, patyrinėti jo genealoginį medį, sudarytą žymiausio kompozitoriaus gyvenimo tyrinėtojo profesoriaus A. Ambrazo, sužinoti kaip ir kodėl Juozas Gruodis nusprendė susieti savo gyvenimą su muzika. Fotografijų, dokumentų, gaidų ir memorialinių daiktų pagalba prisiliesti prie studijų Maskvos ir Leipcigo konservatorijose periodo, itin svarbaus ir kūribingo Jaltos laikotarpio. Svarbią vietą šioje ekspozicijos dalyje užima pažinčiai su Stase Petrauskaite-Gruodiene skirti eksponatai. Jų pagalba galima susipažinti su labai įvairiapusiška, kūrybinga, atjaučia, bet kartu labai tvirta Stasės Gruodienės asmenybe. Dienos šviesą išvydo du iš vienuolikos jos rašytų dienoraščių, niekur neskelbtas apsakymas, unikalios iš saldainių popierėlių išlankstytos figūrėlės, fotografijos ir kt. Nemažiau svarbi vieta skirta Juozo ir Stasės Gruodžių namo ir jo tapimo muziejumi istorijai. Lankytojams pristatomas originalus namo projektas, sukurtas žymaus architekto Felikso Vizbaro, paties J. Gruodžio nubraižytas sodo, kuriame iki šiol auga obelys, planas, įvairūs dokumentai ir fotografijos.
Antrajame ekspozicijos kambaryje lankytojai supažindinami su profesine Juozo Gruodžio veikla. Čia išskiriami darbo Valstybės teatre, bei Kauno muzikos mokykloje, vėliau išaugusiai į konservatoriją (pirmąją aukštąją muzikos mokyklą Lietuvoje), laikotarpiai. Taip pat čia galima pastudijuoti profesorės Gražinos Daunoravičienės sudarytą pedagoginių lietuvių kompozitorių mokyklų medį, kuris vaizdžiai iliustruoja J. Gruodžio, kaip pedagogo ir kompozicijos mokyklos pradininko Lietuvoje, veiklą. Kompozitorių medis, iliustruotas bemaž šimtu kompozitorių fotografijų, kurias muziejui parūpino Lietuvos kompozitorių sąjunga bei Muzikos informacijos ir leidybos centras, padeda susidaryti vaizdą apie didžiulį, reikalingą ir tikrai taurų J. Gruodžio pedagoginį darbą. Nemažiau pritraukiantis kompozitoriaus kūrybai skirtas kampelis, kuriame pateiktas suklasifikuotas visų jo kūrinių sąrašas, gaidos ir fotografijos. Ekspozicijos pabaigoje lankytojai turi galimybę prisiliesti prie pačių slapčiausių muziko norų ir lūkesčių užrašytų savitaigos kortelėse. Jie galės išsirinkti vieną iš šešiolikos J. Gruodžio rašytų savitaigos kortelių ar vieną iš muziejininkių sukurtų šiuolaikiniam žmogui pritaikytų kortelių. Na, o jei neras tinkančių – susikurti savo asmeninę savitaigos kortelę.
Atsinaujinusiose ekspozicijos erdvėse alsuojančiose praeitimi, apsupti nusipelniusio Lietuvai kompozitoriaus, dirigento, pedagogo Juozo Gruodžio ir jo žmonos Stasės Gruodienės daiktų, pasinersime į muzikos, kūrybos ir šviesos pasaulį.
Muziejus įdomus ir vertingas ne tik architektūrine prasme – išlikusia autentiška namo išvaizda, primenančia puošnų Lietuvos medinį dvarelį su aukštu mansardiniu stogu, pagrindinį įėjimą puošiančiomis medinėmis kolonomis, bet ir išlikusiu paties kompozitoriaus sodintu sodu bei autentišku namo interjeru. Nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens erdviame, vešlioje žalumoje skendinčiame muziejaus kieme vyksta edukacijos.
Muziejuje organizuojami kamerinės muzikos koncertai ir susitikimai su žymiais muzikantais
daugiau...
Įvertinkite:
(mažiausiai 100 simbolių) 0
Duomenų atnaujinimas