Įmonių sąrašas

Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija, VšĮ

J. Basanavičiaus g. 45, 57182 Kėdainiai
(8 347) 57398

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 347) 57398
Tinklalapis
Tinklalapis
Generalinė direktorė
Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė
Darbo laikas:
II-V 10.00-18.00, VI 10.00-15.00,
Vasarą muziejus dirba ir sekmadieniais 10.00-15.00
Įmonės kodas
110078272
Darbuotojai
4 darbuotojai (apdraustieji)
Vidutinis atlyginimas
1901 € (2021 spalis) daugiau

Atsiliepimai

Įvertinkite:
0 (mažiausiai 80 simbolių)
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas
Dalintis

Veiklos aprašymas

Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje veikia pastovi Janinos Monkutės-Marks darbų ekspozicija, organizuojamos pripažintų Lietuvos ir užsienio menininkų parodos.
Janinos Monkutės-Marks muziejuje eksponuojama Lietuvoje analogų neturinti muziejaus įkūrėjos-menininkės pop meno tapybos kolekcija.
Vaikai ir suaugusieji lavina savo kūrybiškumą dalyvaudami Janinos Monkutės-Marks muziejaus rengiamose edukacinėse programose.
Janinos Monkutės-Marks muziejus skatina savanorystę ir į kūrybines bei organizacines veiklas įtraukia vis daugiau jaunimo.
JANINOS MONKUTĖS-MARKS MUZIEJUS-GALERIJA
Janina Monkutė-Marks Kėdainiams padovanojo savo kūrybos kolekciją, susidedančią iš tapybos, tekstilės ir grafikos darbų. Jie saugomi ir eksponuojami privačiame Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje.

2000 m. Janina Monkutė-Marks įsteigė pelno nesiekiančią organizaciją ir įsigijo buvusio Kėdainių krašto muziejaus pastatą, kurio istorija siekia XX amžiaus pradžią. Per metus atlikta pastato rekonstrukcija, pagal naujausius reikalavimus įrengtos galerijos salės, sutvarkyta aplinka.

2001 m. spalio 20 d. Janina Monkutė-Marks pakvietė lankytojus į jos vardo muziejaus-galerijos atidarymą.

MUZIEJAUS MISIJA
Kultūrinis ir edukacinis įsipareigojimas: dalintis su žmonėmis meno gyvenimu, pristatyti kūrybos dinamiką ir įvairovę, dalyvauti šalies ir Kėdainių kultūriniame gyvenime, rengiant parodas, simpoziumus, organizuojant paskaitas, literatūros vakarus, koncertus, vykdant edukacijos ir filantropijos projektus. Vienas iš galerijos tikslų pristatyti Lietuvos žmonėms žinomų užsienio ir Lietuvos menininkų kūrybą. Galerijoje per metus surengiamos septynios skirtingos įvairaus šiuolaikinio meno parodos. Prioritetas skiriamas tekstilės parodoms, kurių per metus vidutiniškai surengiamos keturios.

MUZIEJAUS KOLEKCIJA
Vienas iš muziejaus tikslų yra saugoti ir pristatyti visuomenei Janinos Monkutės-Marks sukauptą kūrybos kolekciją, kurią sudaro tekstilės, tapybos ir grafikos kūriniai. Vasaromis galerijos lankytojai gali susipažinti su Janinos tapyba ir tekstile, kuri eksponuojama abiejuose galerijos aukštuose. Tuo metu paprastai gausiau lankosi turistai iš visos Lietuvos bei svečių šalių. Per metus vidutiniškai surengiamos dvi muziejaus kolekcijos parodos kituose Lietuvos miestuose.

EDUKACINĖ VEIKLA IR PROJEKTAI
Remiantis Lietuvos ir užsienio muziejų patirtimi, nuo 2002 m. mūsų muziejuje pradėti rengti edukaciniai projektai. Jų pagrindinis tikslas: meninėmis priemonėmis ugdyti jaunų asmenybių saviraiškos įgūdžius, supažindinti su naujomis dailės technikomis, sudominti kultūriniu gyvenimu ir taip prisidėti prie moksleivių užimtumo problemų sprendimo. Ir kad tai yra įmanoma rodo projekto dalyvių atsiliepimai.

Kiekvienais metais stengiamasi į projektinę veiklą įtraukti nepalankiomis socialinėmis sąlygomis gyvenantį jaunimą, neturintį galimybių ar nemokantį turiningai leisti laisvalaikio. Moksleiviai supažindinami su įvairiomis dailės technikomis, rengiamos išvykos į įvairius Lietuvos miestų kultūrinius centrus. Projekto pabaigoje visuomet atidaroma sukurtų darbų paroda.

NARYSTĖ
Lietuvoje sovietmečiu nutrūkus filantropijos ir mecenatystės tradicijoms ją įvairiomis priemonėmis mėginama vėl atgaivinti. 2001m. Janinos Monkutės-Marks lėšomis įsteigtas muziejus išskirtinai gražus filantropijos pavyzdys, kuriuo nepaprastos energijos menininkė mėgina užkrėsti ir kitus Lietuvos bei užsienio meno mylėtojus bei verslininkus. Tai viena mecenavimo pusė – finansinė parama, kuri randasi iš muziejaus svarbos visuomenėje suvokimo. Tai rezultatas pagrindinės – moralinės, dvasinės būsenos, kurioje žmogus jaučiasi muziejaus bendruomenės nariu arba suvokia šio muziejaus egzistavimo svarbą ir tokiu būdu ryžtasi būti jo eiliniu nariu, šeimos nariu ar mecenatu.

Remdamasis Amerikos muziejų patirtimi, siekdamas suburti Janinos Monkutės-Marks muziejaus –galerijos draugų ir rėmėjų ratą, muziejus įsteigė narystę. Visi nariai yra pagerbiami asmeniškai. Kiekvienas muziejaus narys gauna vardinę muziejaus nario kortelę. Kartą per metus yra rengiami metiniai muziejaus narių susirinkimai. Paprastai tada yra aptariami nuveikti darbai, ateities planai, organizuojamos ekskursijos.

Per visus veiklos metus muziejus subūrėme virš 110 šeimų Lietuvoje. Virš 100 muziejaus narių yra ir JAV.
Daugiau...