Įmonių sąrašas

Kauno pilis

Pilies g. 17 (Centras), 44275 Kaunas
(8 37) 300672

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 37) 300672
Tinklalapis
www.kaunomuziejus.lt
El. paštas
pilis.kasa@kaunomuziejus.lt

Veiklos aprašymas

Kauno pilis – vienas ryškiausių Kauno miesto simbolių, seniausias statinys mieste, pradėtas mūryti dar XIV a. viduryje, vykstant nuožmiam karui su Vokiečių ordinu. 1362 m., po daugiau kaip mėnesį trukusios kryžiuočių ordino apgulties, pilis buvo sugriauta. Amžiaus pabaigoje atstatyta, tačiau neilgai trukus vėl sudeginta.
XV a. pr. antrą kartą atstatyta Kauno pilis buvo kur kas modernesnė ir stipresnė, pritaikyta flankinei gynybai. Ji tapo saugumo garantu šalia pradėjusiam kilti miestui. Tuo pačiu Kauno pilis funkcionavo kaip Kauno pavieto seniūno Sungailos rezidencija. Kol vyko karas su Vokiečių ordinu, pilyje dažnai lankydavosi ir apsistodavo Didysis kunigaikštis Vytautas. Vis tik po 1422 m. sudarytos Melno taikos sutarties pilis palaipsniui prarado savo strateginę reikšmę. Ji liko tik Kauno pavieto seniūno būstine, kur vykdavo pavieto teismai, buvo įrengtas kalėjimas.
XVII a. viduryje prasidėjo pilies nykimas. Ir tik 1918–1940 m. laikotarpiu buvo susirūpinta jos griuvėsių išsaugojimu, o pilies kiemas ilgainiui virto viešųjų renginių vieta. 2012 m. geriausiai išlikusiame pietrytiniame bokšte atidarytas Kauno miesto muziejaus filialas.
Kauno pilyje eksponuojamos tapybos, skulptūros, keramikos ir kitos parodos, vyksta šventiniai renginiai.
2013 metais atidaryta atnaujinta ekspozicija „Kauno pilies istorijos mozaika“. Ekspozicijoje lankytojams pristatoma Kauno pilies istorija nuo XIV a. iki šių dienų, reikšmingiausi istoriniai faktai bei asmenybės, pilies pastatų metamorfozės, pilies funkcijų kitimas ir kt. Vaizduotę žadina naujos ekspozicijos erdvės „Kauno pilies teismas" ir „Prisiliesk prie XVII a. Kauno: nuo koklio iki puodo šukės". Kūrėjai pasistengė, kad ekspozicija, išdėstyta penkiose pilies bokšto erdvėse, būtų įdomi ir istorinių faktų bei autentiškų eksponatų ieškantiems lankytojams, ir norintiems papramogauti...
Kauno pilyje organizuojamos ekskursijos ir edukacinės programos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis: „Nulipdyk Kauno pilį“ – pravedama apžvalginė ekskursija, edukacinės programos dalyviai kviečiami iš molio nusilipdyti medalį su Kauno pilies vaizdu, ekskursija „Kauno pilies istorijos mozaika“. Ypač smagi ir populiari edukacinė programa „Senieji Lietuvos žaidimai“, kurios tema – žaidimai, žaisti Lietuvoje nuo seniausių laikų. Programos dalyviai supažindinami su žaidimais ir žaislais, kuriais buvo žaista Lietuvos senovėje. Visa informacija paremta archeologiniais radiniais, aptiktais Lietuvos teritorijoje. Praktinės dalies metu galima patiems pažaisti keletą žaidimų: „Vilkelį“, „Kvirkatą“, „Kroketą“, „Raketmūšį“ bei „Krepšiasvydį“.
Neseniai Kauno pilies požemių ekspoziciją papildė naujas, interaktyvus eksponatas - iš amžių glūdumos atklydusi lietuvių karžygio dvasia – vaiduoklis. Šis eksponatas skirtas Kauno pilies pasakomajai istorijai nuo 1361 metų ir Kauno pilies legendoms pagyvinti, įspūdžiui sustiprinti vaizdų, garsų ir kitų pojūčių pagalba.
Kauno pilies lankytojai, nusileidę į požemius, susiduria su baltų kario vaizdu, atkurtu remiantis istoriniuose šaltiniuose užrašytomis legendomis apie Kauno pilį. Legendos byloja, kad pilyje buvusi kariuomenė, kuri vėliau prasmegusi po žeme ir nuo tos dienos laukianti, kada Kauną ar visą Lietuvą ištiksianti kokia nors didelė bėda, kad galėtų pasirodyti ir jį apginti. Senovėje žmonės pasakodavo, kad naktimis iš po žemių girdisi karių kalbos, ginklų žvanginimas bei žirgų žvengimas.
daugiau...
Įvertinkite:
(mažiausiai 100 simbolių) 0
Duomenų atnaujinimas