Įmonių sąrašas

Klaipėdos karilionas

Liepų g. 16, 91001 Klaipėda
(8 46) 393962

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 46) 393962
Telefonas
(8 620) 64151
Tinklalapis

Atsiliepimai

Įvertinkite:
0 (mažiausiai 80 simbolių)
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas
Dalintis

Veiklos aprašymas

Tai vienas iš trijų Lietuvoje esančių tokio pobūdžio muzikinių instrumentų, tapęs Klaipėdos savitumo simboliu.

Didžiausias Lietuvoje Klaipėdos karilionas Centrinio pašto bokšte buvo sumontuotas 1987 m. lapkričio 13 d. Tai buvo pagal Peterio Schilingo projektą Apoldos (Vokietija) Schillingų varpų liejyklos meistrų pagamintas ir įrengtas instrumentas. Jį sudarė 48 chromatiškai suderinti varpai, 4 oktavų klaviatūra. Didžiausias varpas svėrė 900 kilogramų, mažiausias – 15 kilogramų. Bendra varpų masė 6800 kg, o su visomis konstrukcijomis – apie 10 tonų.

Muzikiniais varpais atliekami polifonijos meistrų, Vakarų Europos klasikų bei Lietuvių kompozitorių kūriniai, parašyti specialiai šiam instrumentui.

Nuo pat instrumento įrengimo buvo rengiami tarptautiniai kariliono muzikos festivaliai, kuriuose be klaipėdiečių varpų muziką atliko svečiai iš Kauno, taip pat iš Danijos, Vokietijos, Olandijos, Prancūzijos, Belgijos ir Lenkijos.

Naujasis Klaipėdos karilionas buvo nulietas 2006 metais Olandijoje, „Royal Eijsbauts“ varpų liejykloje. Jis sudarytas iš 48 naujų lygaus profilio varpų, kurių diapazonas – keturios oktavos. Bendras varpų svoris yra apie 5.095 kg. Jie buvo nulieti iš kokybiškos varpų bronzos, kurios sudėtis užtikrina reikalingą tiek mažų ir mažiausių, tiek aukštų dažnių varpų toną. Kiekvienas varpas ne tik savo tonų struktūroje, bet ir derinyje su kitais varpais turi kokybišką skambesį ir tembrą.

Naujasis karilionas Klaipėdos senojo pašto bokšte buvo sumontuotas 2006 metų gruodžio 11–12 dienomis, dalyvaujant olandų meistrams apie savaitę vyko jo derinimas.

Pirmą kartą naujųjų varpų skambesį klaipėdiečiai išgirdo per 2006 metų Kalėdas. Naujasis karilionas – tai pasaulinio lygio instrumentas, firma „Royal Eijsbouts” žinoma visuose žemynuose.

Šiuo metu visuose pasaulio žemynuose yra virš 600 karilionų, daugiausia Olandijoje – virš 200. Lietuvoje yra 3 instrumentai – Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje.
Daugiau...

Video