Įmonių sąrašas

M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos muziejus

K. Petrausko g. 31 (Žaliakalnis), 44162 Kaunas
(8 37) 733371
Uždaryta dabar
19 metų veikloje

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 37) 733371
Tinklalapis
www.kaunomuziejus.lt
El. paštas
n.kaminskaite@kaunomuziejus.lt

Darbo laikas

Antradienis
10.00-18.00
Trečiadienis
10.00-18.00
Ketvirtadienis
10.00-18.00
Penktadienis
10.00-18.00
Šeštadienis
10.00-17.00

Veiklos aprašymas

M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus įsikūręs Kauno Žaliakalnyje. Visai šalia stūkso Ąžuolynas, o beveik priešais namą – pirmąsias lietuvių dainų šventes menanti P. Vileišio aikštė.
Broliai Mikas ir Kipras Petrauskai dėl namo statybos į Kauno miesto atstatymo komisiją kreipėsi 1924 m., o 1925 m. Vydūno ir Janonio (daug kur rašoma Jononio) gatvių kampe jau stovėjo baigtas M. ir K. Petrauskų mūrinis dviejų aukštų namas su mansarda ir rūsiu.
Šioje unikalioje Žaliakalnio vietoje jau buvo pradėti gyvenamojo rajono, suplanuoto architekto Antano Jokimo, užstatymo darbai. Netoliese nuo brolių Petrauskų namo gyveno išskirtiniai žmonės – architektas A. Jokimas (Vydūno al. 17), keliautojas M. Šalčius (Minties ratas 53), poetas K. Binkis (Vydūno al. 45), rašytojas V. Krėvė – Mickevičius (Vydūno al. 67), būsimojo Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus šeima (Kudirkos al. 4 a.), dainininkas A. Sodeika (P. Vaičaičio g. 2). Netoliese buvo Italijos (Vydūno al. 13) ir Šveicarijos (Vydūno al. 15/1) pasiuntinybės.
Kitapus K. Petrausko namo buvo Žemės ūkio ir pramonės parodų aikštė, kurios teritorijoje 1938 m. buvo planuojama statyti Valstybės rūmus (dabar ten Kauno Viešoji biblioteka). Savanorių pr. link – Kariuomenės paradų vieta, nuo 1924 m. – Dainų aikštė, kurioje įvyko Pirmoji Dainų šventė (P. Vileišio aikštė).
Operos solisto K.Petrausko ir dramos artistės Elenos Žalinkevičaitės šeimoje augo trys vaikai: sūnus Leonas ir dvi dukros: Guoda ir Aušra. Kurį laiką čia augo, mokėsi, o vėliau jau vedęs Salomėją Vilkaitę, gyveno Adakris Petrauskas (Miko Petrausko sūnus).
1940 m. rudenį pastatas buvo nacionalizuotas. Antrojo pasaulinio karo metais jame gyveno vokiečiai, pokaryje antrame aukšte veikė poliklinika ir kt.
1969 metais priimtas Ministrų tarybos nutarimas name įkurti solisto Kipro Petrausko memorialinį muziejų. Pirmoji ekspozicija duris lankytojams atvėrė 1977 m. sausio 31 d.
1994 m. K. Petrausko memorialinis muziejus pervadintas į Miko ir Kipro Petrauskų lietuvių muzikos muziejų. Pastatas 2001 m. įtrauktas į LR nekilnojamų kultūros vertybių registro statinių sąrašą, pažymėtas Kultūros vertybės kodu S604P.
2009 m. spalio 2 d. po renovacijos atidarytas memorialinis Kipro Petrausko butas. Jame lankytojai gali apžiūrėti tris memorialinius kambarius: svetainę, K. Petrausko kabinetą ir jo žmonos, E. Žalinkevičaitės – Petrauskienės, kambarį. Šiuo metu jau įrengtos namo istorijos ir Petrauskų genealoginio medžio ekspozicija bei laikina K. Petrausko kūrybos paroda. Numatoma įrengti informatyvias operos solisto K. Petrausko gyvenimo, kūrybos ir laisvalaikio ekspozicijas. Pirmame ir antrame aukštuose įrengtose parodų salėse eksponuojamos įvairios parodos.
Muziejaus rinkiniuose saugomas lietuvių muzikinis paveldas, kaip: kompozitoriaus Miko Petrausko, operos solisto Kipro Petrausko ir jo žmonos, dramos teatro aktorės Elenos Žalinkevičaitės-Petrauskienės, kompozitoriaus Juozo Gruodžio ir jo žmonos Stasės Petrauskaitės–Gruodienės, kompozitoriaus Stasio Šimkaus; operos solisto Juozo Babravičiaus, operos solisto Antano Kučingio, kompozitoriaus Jono Dambrausko, operos solistės ir režisierės Aldonos Ragauskaitės-Kuliukienės, operos solistės Jadvygos Steckaitės, operos solisto Eduardo Gutausko, operos solistų Marijos Žilionytės-Šmitienės ir Gedimino Šmito, operos solistų Aldonos Mikšytės-Kunčienės ir Aniceto Kunčiaus, Kauno valstybinio choro, dainų švenčių medžiaga – nuo 1924 m. iki šių dienų, plokštelių kolekcija.

daugiau...
Įvertinkite:
(mažiausiai 100 simbolių) 0
Duomenų atnaujinimas