Įmonių sąrašas

Medžių lajų takas

Dvaronių k. 5, 29168 Anykščių r.
(8 684) 53736

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 684) 53736
Tinklalapis
Tinklalapis
Vadovas
Kęstutis Šerepka
Pažintinės programos užsakymas telefonu (8 609) 01597
Darbo laikas:
Lapkričio – kovo mėn. kasdien 09:00-17:00 val. (Dėmesio! Paskutiniai lankytojai į taką įleidžiami 16:30 val.)
Balandžio – spalio mėn. kasdien 09:00-20:00 val. (Dėmesio! Paskutiniai lankytojai į taką įleidžiami 19:30 val.)
Kompleksas nedirba pirmą Šv. Kalėdų dieną, sausio 1-ąją bei pirmą Velykų dieną.

Atsiliepimai

Įvertinkite:
(mažiausiai 80 simbolių) 0
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas

Veiklos aprašymas

Pirmasis Baltijos šalyse ir Rytų Europoje Medžių lajų tako kompleksas
Lajų takas įrengtas ypatingoje vietoje – Anykščių šilelyje
Komplekse: Medžių lajų takas, apžvalgos bokštas ir informacinis centras
Takas tęsiasi 300 metrų ir tolygiai kyla iki 21 metro aukščio virš žemės paviršiaus
Bokšto apžvalgos aikštelės aukštis – 34 metrai.
2015 m rugpjūčio 7 d. Anykščių regioniniame parke buvo atidarytas pirmasis Baltijos šalyse ir pirmasis Rytų Europoje Medžių lajų tako kompleksas: Medžių lajų takas, apžvalgos bokštas ir informacinis centras. Takas tęsiasi 300 metrų ir tolygiai kyla iki 21 metro aukščio virš žemės paviršiaus. Lajų takas baigiasi apžvalgos bokštu. Bokšto apžvalgos aikštelės aukštis yra 34 metrai. Lajų takui parinkta ypatinga vieta – tai Anykščių šilelis. Šis, palyginti mažas Lietuvos miškas, yra apdainuotas garsaus Lietuvos poeto Antano Baranausko 1858 – 1859 metais poemoje „Anykščių šilelis“.

Medžių lajų tako lankytojams siūlome užsisakyti pažintinę programą: „Anykščių šilelis: miškas kitaip“ (paslauga teikiama lietuvių, rusų ir anglų kalbomis). Programos metu lankytojai sužino įdomių faktų apie Anykščių šilelyje augančius medžius, kokių medžių pasaulyje daugiausia, ant kokio medžio šakos pasikorė Jėzų Kristų išdavęs Judas, kodėl takelį, vedantį į šermenis, barstome eglišakėmis ir t.t. Trylika edukacinės programos stotelių padeda patirti ir pažinti Lietuvos miškų įvairovę, sužinoti, kuo svarbūs ir įdomūs Anykščių šilelio augalai. Stotelės skirtos pajusti, pamatyti, išgirsti, užuosti... Keturiolikta stotelė – pačioje bokšto viršūnėje. Čia prieš akis atsiveria Anykščių šilelis iš viršaus, visa Šventosios upės vingio panorama, tolumoje matyti aukščiausios Lietuvoje dvibokštės Anykščių Šv. Mato bažnyčios bokštai... Medžių lajų tako kompleksas yra šalia Šventosios upės modernios vandens turizmo bei pėsčiųjų ir dviratininkų trasų.

Įdomus Medžių lajų tako ir bokšto architektūrinis sprendimas. Apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta Lietuvos etnokultūrinio regiono – Aukštaitijos tautinė juosta. Fasaduose dominuoja juostos motyvas iš rombų. Medžių lajų tako informacinis centras nepriekaištingai integruotas į aplinką. Stogas įkomponuotas į šlaitą, apaugintas žole. Jaukiame informaciniame centre lankytojai gali gauti informacinės medžiagos ne tik apie Medžių lajų taką, bet ir apie kitus lankomus Anykščių regioninio parko objektus, maršrutus, įsigyti suvenyrų. Čia įrengta miško vertybių ekspozicija.

Europos Sąjungos lėšomis finansuoto projekto dėka Lietuvoje atsirado vienintelė vieta, kur į tokį aukštį gali pakilti neįgalieji. Apžvalgos bokšte įrengti keltuvai. Pakilę jais neįgalieji turi galimybę pakeliauti ir pačiu lajų taku bei pasidžiaugti užburiančiais gamtos vaizdais iš taip aukštai.

Daugiau informacijos apie Medžių lajų taką (anyksciuparkas.lt/parko-lankytojams/medziu-laju-takas)

daugiau...

Reklamos skelbimai spausdintame katalogeVideo