Įmonių sąrašas

Pagėgių savivaldybės M. Jankaus muziejus

M. Jankaus g. 5, Bitėnų k., 99265 Pagėgių sav.
(8 441) 42736
Uždaryta
18 metų veikloje

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 441) 42736
Tinklalapis
www.jankausmuziejus.lt
El. paštas
m.jankausmuz@gmail.com
Direktorius
Liudvika Burzdžiuvienė
Įmonės kodas
188211585
Registracijos data
2002.03.29
Darbuotojai
6 darbuotojai (apdraustieji)
Vidutinis atlyginimas
1259,63 € (2020 liepa) daugiau...

Darbo laikas

Antradienis
8.30-17.00
Trečiadienis
8.30-17.00
Ketvirtadienis
8.30-17.00
Penktadienis
8.30-17.00
Šeštadienis
8.30-16.00

Veiklos aprašymas

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus įkurtas XIX a. pabaigosatstatytoje Mažosios Lietuvos spaustuvėje, kurioje dirbo, o vėliau ir gyveno Mažosios Lietuvos spaustuvininkas, visuomenės veikėjas, publicistas, vienas Aušros leidėjų, Mažosios Lietuvos Vyriausiojo gelbėjimo komiteto pirmininkas ir atstovas Valstybės taryboje, Tilžės akto signataras Martynas Jankus. Dar tarpukariu Martyno Jankaus asmenybė buvo iškelta į neregėtas aukštumas, jis buvo vadintas Mažosios Lietuvos patriarchu. Gimtuosiuose Bitėnuose prie Rambyno jį nuolat lankė moksleiviai, kultūros ir politikos įžymybės, užsienio delegacijos ir paprasti Lietuvos žmonės. Dar gyvam esant, Martyno Jankaus vardu buvo pavadinti šaulių ir skautų būriai, gatvės, skverai, o 1939 m. prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus Kaune pastatytas paminklas.

Jo vardo memorialiniame muziejuje galima susipažinti ne tik su Martyno Jankaus gyvenimu ir veikla, bet ir Mažosios Lietuvos knygos istorija, spaustuvininkais, kultūros ir politikos veikėjais. Muziejuje eksponuojami praėjusio šimtmečio dokumentai, fotografijos, korespondencija, knygos, periodika, akcidencinė spauda, asmeniniai daiktai ir autentiški spaustuvininkų darbo įrankiai, visa tai - tik nedidelė dalis Mažosios Lietuvos artefaktų, liudijančių šio krašto išskirtinumą.

2016 m. atstačius Martyno Jankaus sodybos klėtį, muziejus pradėjo naują savo veiklos etapą. Ši klėtis atstatyta virš autentiško, arkinio, raudonplyčio rūsio, kuriame spaustuvininkas, aušrininkas Martynas Jankus laikė slaptą knygų sandėlį. XIX a. pabaigoje, spaudos lotyniškais rašmenimis draudimo metais, Bitėnuose įsteigta Martyno Jankaus spaustuvė ir knygų sandėlis knygnešiams buvo vienas svarbiausių taškų įsigyjant spaudą, skirtą Didžiajai Lietuvai.

Atstatytoje klėtyje įrengta parodų salė ir edukacijos centras, kuriame nagrinėjamos Knygos istorijos, spaudos, knygnešystės ir knygrišybos temos.

Muziejus, įkurtas vaizdingoje Bitės upės pakrantėje, turizmo sezono metu organizuoja įvairius renginius. Jau tradiciniais tapę Muziejų naktys, Sueiga pas Martyną Jankų, kasmetiniai profesionalių dailininkų tapybos plenerai, visai Lietuvai žinomos Joninių šventės Tradicijų pynė pagal Vydūną finalinis etapas – Pusryčiai pas Martyną Jankų, Tilžės akto dienos paminėjimas ir daugybė kitų renginių, laukia turistų iš visos Lietuvos.
daugiau...

Veikla

Muziejai
Įvertinkite:
0 (mažiausiai 80 simbolių)
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas
Dalintis