Lankytinos vietosAkmendvaris, etnografinė sodyba

Elektrėnų sav.

Išsaugotos etnografinės sodybos detalės

Praeitis žavi tuom, kad ji praeitis.O. Vaildas
 

„Akmendvaris"-ne tik šiuolaikiškas poilsio bei pramogų kompleksas, bet ir išsaugotas gamtos ir istorijos darinys. Čia išvysite XVIII a. pab.-XX a. pr. lietuviško vienkiemio sodybos praeities detalių. Susipažinsite ne tik su senąją liaudies architektūra, bet ir kaimo meistrų rankomis pagamintais buities bei žemės ūkio padargais.

Čia, „Akmendvaryje",pajusite seno žydinčio sodo, močiutės gėlių darželio, dirbamos žemės, šimtamečio miško bei sodybos krantą skalaujančio skaidraus ežero dvelksmą.

 

Edukacinė programa  moksleiviams „SENASIS KAIMAS" 

....Laikas bėga, išeina žmonės... Lieka daiktai. Dūla numesti ir užmiršti...

 

Gyvename tokiame amžiuje, kai namuose gausu elektrinių buities prietaisų, be kurių jaunimui sunku įsivaizduoti šiandieninį gyvenimą. O kaip gyveno, kokius buities prietaisus naudojo mūsų proseneliai, nežino ir apie tai net nesusimąsto daugelis jaunų žmonių. Nebėra jau meistrų, kurie tuos buities reikmenis gamino, tačiau kai kurie žmonės išsaugojo senųjų laikų paslaptis.

„Akmendvaris" - ne tik šiuolaikiškas poilsio bei pramogų kompleksas, bet ir išsaugotas gamtos ir istorijos darinys. Čia išvysite XIX a. pab. - XX a. pr. lietuviškos sodybos praeities detalių. Susipažinsite ne tik su senąja liaudies architektūra, bet ir kaimo meistrų rankomis pagamintais buities ir žemės ūkio padargais. Čia, „Akmendvaryje", pajusite seno žydinčio sodo, močiutės gėlių darželio, dirbamos žemės, šimtamečio miško bei sodybos krantą skalaujančio skaidraus ežero dvelksmą. Apsilankę apžiūrėsite „Akmendvaryje" auginamus paukščius - dekoratyvines vištas, gaidžius, pentardas, žąsis ir netgi karališkuosius baltuosius povus.

 

Edukacinės programos tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi krašto istorija, patrauklia forma supažindinti juos su etnokultūriniu palikimu, ugdyti aktyvumą, kūrybiškumą, atskleisti praeities ir šiuolaikinio pasaulio sąsajas.

 

Ekspozicijoje surinkti senoviniai buities rakandai. Viskas lyg vis dar dvelkia šiluma - puodai, indai, šaukštai, ližė, kubilai, kočėlai, kraičio skrynios, plūgas, puodynės, geldos, lygintuvai , verpimo ratai, klumpės, veleikė skalbti rūbams, kalataukas sviestui sukti, senovinės kinkomos rogės bei vežimas ...

 

Svečiai galės apžiūrėti, paliesti originalius dirbinius iš medžio, metalo. Atliekamos praktinės užduotys, pasitelkiant turtingą lietuvių tautosakos lobyną: mįsles, patarles, priežodžius.

 

Programos pabaigoje Jūsų lauks šviežia kvapni žolelių arbata, po to laisvas laikas žaidimams gamtoje - krepšinio , futbolo aikštelės, pasiirstymas valtele, vandens dviračiais (būtina suaugusiojo priežiūra), esant pageidaujant sukraunamas laužas.

 

Edukacinės programos datą ir laiką kviečiame rezervuoti

el. paštu info@akmendvaris.lt, arba

tel.: 8 614 01439.

Trukmė iki 3 val., dalyvių skaičius iki 60 (užsiėmimai vyks salėje ir lauke).

Kaina - 75 eur. (kai svečių ne daugiau kaip 15), arba 5 eur. vienam svečiui (kai svečių daugiau kaip 15).
Vaikų grupę lydintiems asmenims nemokamai.

Pageidaujant sukraunamas laužas (17 eur.).

Turiningo ir prasmingai praleisto laiko Jums linki Akmendvario kolektyvas

 

http://www.akmendvaris.lt/

 

https://www.facebook.com/akmendvaris/