Lankytinos vietosKarmazinų pažintinis pėsčiųjų takas

Vilniaus r.
Pažintinis takas kviečia pasivaikščioti ypatingai gražia Neries pakrante bei pasigėrėti senaisiais panerio miškais. 
Karmazinų pažintinį taką Jūs rasite iš Vilniaus važiuodami pro Sudervę Kernavės link. Likus 1 km iki Dūkštų, sukite į kairę (įrengta nuoroda „Karmazinų pažintinis takas“), važiuokite žvyrkeliu apie 0,8 km, tuomet sukite į dešinę ir už 0,2 km atsidursite tako pradžioje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.
Didžioji tako vingiuoja miško keliukais, apie 0,8 km – miško žvyrkeliu. Pakeliui įrengtos nuorodos ir informaciniai stendai. Maršrutas tinkamas mėgstantiems ramius ir nesudėtingus pasivaikščiojimus gamtoje. Vis tik vienoje tako vietoje reikės nemažai fizinių jėgų – mediniais laiptais teks užlipti į 60 metrų aukščio Velniakampio skardį.
Keliaudami taku aplankysite didžiausią Vilniaus apylinkėse Karmazinų pilkapyną, sužinosite, kaip senovės lietuviai laidojo savo gentainius, kokią reikšmę baltų mitologijoje turėjo Neris, susipažinsite su medynų įvairove, retaisiais augalais, svarbiu prie upės gyvenusių žmonių verslu – sielių plukdymu, pasigėrėsite miškingu slėniu tekančia Nerimi. Take įrengtos 3 atokvėpio vietos su pavėsinėmis. Ekskursiją pažintiniu taku galima užsisakyti Neries regioninio parko direkcijoje.

Neries regioninio parko direkcija
Vilniaus g. 3, Dūkštos, LT-14019 Vilniaus r.
Tel.: (8 5) 259 92345
Faks.: (8 5) 259 9232
El. p. neries_rp@centras.lt
www.neriesparkas.lt