Lankytinos vietosKelių muziejus

Elektrėnų sav.

Kaupiami eksponatai, atspindintys Lietuvos kelių istoriją nuo Romos imperijos laikų iki mūsų dienų: statinių maketai, kelių tiesimo ir tvarkymo įrankiai, mašinos, vežimai, kelio ženklai, kelių žemėlapiai, nuotraukos, knygos, žurnalai bei kiti leidiniai lietuvių ir užsienio kalba apie kelių tiesimą ir priežiūrą.
Ekspozicija
Eksponuojami tiltų, viadukų, sankryžų, autobusų stočių, gamybinių bazių ir kt. statinių maketai, kelių tiesimo ir tvarkymo senieji įrankiai, mašinos, vežimai, kelio ženklai. Tai ir senasis akmenskaldžio apavas „čempės", kojoms apsaugoti nuo kūjo smūgio skaldant akmenis, garsioji „kalamaška", savivartis vežimas, pagrindinis Žemaičių plento tiesimo mechanizmas ir daugelis kitų unikalių eksponatų. Eksponuojama unikali prieš 100 metų Tilžėje išleista knygelė „Įrankis pagerinimui ir sutaisymui šosejų ir paprastų kelių", žalvarinė lenta, nulieta tilto per Nemuną 1930 m. pastatymo proga. Lankytojai supažindinami su žymiausiais praeities ir dabarties kelininkais (S. Kerbedžiu, P. Vileišiu ir kitais), jų darbais.
Stenduose pateikiama daug duomenų apie Lietuvos kelių vystymosi raidą nuo Gintaro kelio, Žemaičių plento iki šių dienų magistralių Vilnius-Kaunas-Klaipėda, Vilnius-Panevėžys, VIA BALTICA ir kitų.
Originalios formos metalinių konstrukcijų paviljone eksponuojama prieškarinė ir pokarinė kelių tiesimo ir priežiūros technika, pradedant arkliniu skreperiu ir dvivagiu plūgu, baigiant milžinišku rotoriumi sniego valytuvu. Tai ir unikalus autentiškas kelių arklių traukiamas Genšelio firmos apie 1854 m. Vokietijoje pagamintas bitumo šildymo katilas, kūrenamas kelmais ir malkomis, ir daug kitų mechanizmų. Muziejuje daug statybos medžiagų, uolienų, mineralų, kristalų pavyzdžių, atvežtų iš įvairių pasaulio kraštų. Veikia nedidelis, bet lankytojų labai mėgiamas medžioklės ir ekologijos skyrius.
Istorijos fragmentai
1995 m. spalio 19 d., minint automagistralės Vilnius-Kaunas 25 metų sukaktį, Vievyje valstybės įmonėje „Automagistralė“, iškilmingai atidarytas kelių muziejus.
Per metus muziejų aplanko apie 5000 žmonių. Dažni svečiai užsieniečiai, tolimiausių kraštų atstovai. Muziejaus ekspozicijas apžiūrėjo ir
jomis džiaugėsi 25 valstybių atstovai, tarpe jų JAV, Japonijos, Kinijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos ir kitų.
Darbo laikas:
Darbo dienomis 9-17 vai.
Kitomis dienomis - iš anksto susitarus telefonu.
Tel.:8-528-26913

 

Kauno g. 14, Vievis, 21371 Elektrėnų sav.

 

Telefonas

(8 528) 26913

El. paštas

automagistrale@automagistrale.lt

Tinklalapis

http://www.automagistrale.lt/index.php/lt/