Lankytinos vietos



Merkinė

Varėnos r.

Merkinė - vienas iš seniausių Lietuvos miestų, įsikūręs Nemuno ir Merkio santakoje, 1377 m. minimas kryžiuočių žygių aprašymuose. Tai senoji Dzūkijos sostinė, apjuosta puikių kraštovaizdžių, menanti kovas su kryžiuočiais, senuosius Lietuvos ir Lenkijos valdovus. 

XIV a. Merkinė veikiausiai buvo svarbesnis miestas nei Vilnius – Jogaila nesivargino vykti į Vilnių, kad suteiktų jam Magdeburgo teisę, tą padarė būdamas Merkinėje. Jos pilį, kaip vieną stipriausių Rytų Europoje, mena užsienio valstybių šaltiniai. Vladislavo Vazos metais Merkinėje klestėte klestėjo amatai ir prekyba. Pamilęs Merkinės girių ramybę ir gamtos grožį, karalius dažnai čia reziduodavo, čia ir mirė. Didžiausia Merkinės vertybė – archeologinis paveldas ir XV a. menantis miesto planas. Išlikę du miesto ribą žymintys mūriniai stulpai. Miestelis kvėpuoja istorija ir stebina reljefo grožiu.

Merkinės apylinkėse dar gyvos juodosios keramikos degimo tradicijos. Čia prasideda ne vienas patrauklus ekologinio ir etnologinio pobūdžio maršrutas.

 

 

http://gamta.cepkeliai-dzukija.lt/18862/-informacija-parko-lankytojams.html