Lankytinos vietosPilies malūnas - arbatinė, dailės galerija, svečių namai

Rietavo sav.

Pilies malūnas - jauki kaimo turizmo sodyba, įsikūrusi tik 17 km. nuo Rietavo miestelio ir 14 km. nuo Varnių miestelio centro, gražiame vienkiemyje Lopaičių kaime. Savo svečiams duris ji atvėrė 2016 metais. Tai - unikali sodyba su neįprasta arbatine, kurioje pasijausite pakliuvę į tikrą dailės galeriją. Va­sa­rą ir die­nos ne­bū­na, kad ne­pra­si­ver­tų Lo­pai­čiuo­se įsi­kū­ru­sios ar­ba­ti­nės du­rys. Čia at­vy­ku­sie­ji pir­mą sy­kį ir nu­stem­ba, ir nu­džiun­ga su­ži­no­ję, kad ar­ba­tai kai­čia­mas van­duo – iš tu­ris­tų pa­mėg­to Lo­pai­čių pi­lia­kal­nio šal­ti­nio. Kvap­nio­sios žo­le­lės jai taip pat ren­ka­mos čia pat, Že­mai­ti­jos apy­lin­kė­se. Pir­ma­kar­čius sve­čius ne ma­žiau su­ža­vi ir pa­čios ar­ba­ti­nės vaiz­das. „Me­no ga­le­ri­ja vi­du­ry lau­kų!“ – su­šun­ka ne vie­nas, vos įžen­gęs į Bi­ru­tės Fio­do­ro­vos ir Vir­gi­li­jaus Bi­zaus­ko „Pi­lies ma­lū­ną“. Ir at­si­ste­bė­ti ne­ga­li, kam ga­lė­jo šau­ti to­kia be­pro­tiš­ka min­tis.

Pilies malūnas įsikūręs labai gražioje vietoje prie Lopaičių piliakalnio, netoli Varnių regioninio parko. Čia žaliuoja sodas, įrengta terasa. Vyksta edukaciniai užsiėmimai: mokykloms, neįgaliųjų organizacijoms, senjorams ir t.t. Dailės galerija eksponuoja profesionalių dailininkų paveikslus, galima įsigyti patikusį meno kūrinį. Vasarą vyksta dailininkų plenerai.

Lankytojai gali pamatyti ir patys išbandyti senųjų amatų technologijas, apsilankyti senovinių rakandų muziejuje, paragauti ožkų pieno produktų, vietoje surinktų žolelių arbatos, pasikalbėti ir išgirsti amatų ūkio istorijų.

Pilies Malūnas – tai kaimo turizmo sodyba norintiems pabūti gamtoje ir miškų apsuptyje . Mūsų sodyba puikiai tinkanti vieta net įnoringiausiam klientui ieškančiam kur švęsti nedideles vestuves, gimtadienius, rengti susitikimus, įmonių seminarus, konferencijas, ar tiesiog maloniai ir turiningai praleisti laiką su draugais ir artimaisiais. Čia veikiančiuose svečių namuose galėsite pernakvoti, pailsėti nuo kasdienybės šurmulio.

Teikiamos ir maitinimo paslaugas pagal išankstinius užsakymus. Šventinis stalas bei sodybos aplinka gali būti papuošta pagal kiekvieno užsakovo individualius poreikius.

Adresas:

Piliakalnio g. 1, Lopaičių k., 90281 Rietavo sav.

Tel.: (8 618) 31704

El.p.: fiodorova.birute@gmail.com

https://www.facebook.com/Pilies-Mal%C5%ABnas-336072773537469/