Lankytinos vietosPivašiūnai

Alytaus r.

Pivašiūnai įsikūrę vaizdingoje kalvotoje vietovėje, šalia didelio Pivašiūnų–Gineitiškių miško ir Ilgio ežero. Stebuklais ir malonėmis garsėjantis Švč. Mergelės Marijos paveikslas puošia Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios, pastatytos 1825 m., altorių. Šis paveikslas pavaizduotas ir Pivašiūnų herbe. Greta bažnyčios varpinės stovi menininkės Leokadijos Belvertaitės 1945–1948 m. sukurta Švč. Mergelės Marijos su kūdikėliu Jėzumi skulptūra. Įkalnėje, šalia laiptų į Pivašiūnų bažnyčios šventorių, yra Rožinio džiaugsmingųjų slėpinių stotys (aut. Algirdas Judickas, 1988 m.).

Šiandien Pivašiūnai – seniūnijos centras. Jis mielai priima piligrimus ir smalsius keliautojus. Čia galima ne tik pailsėti, surasti dvasinę ramybę, tačiau turiningai ir smagiai praleisti laiką Pivašiūnų amatų centre ar prie Ilgio ežero įrengtoje poilsio zonoje. Čia yra paplūdimys, įrengta sporto aikštelė su reguliuojamo aukščio krepšinio lentomis, apšvietimas, nutiesti takai, lieptelis į ežerą, pastatytos persirengimo kabinos, pavėsinės. Seniūnijos teritorijoje įkurtas Pivašiūnų geomorfologinis draustinis.

Pivašiūnuose galima pamatyti: paminklą Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarui kunigui Alfonsui Petruliui, Pivašiūnų piliakalnį, Odinių (Odinčių) giminės koplyčią-mauzoliejų, Ilgio ežerą su Skrynios ir Muzikos kalvomis, ant kurių kasmet švenčiama Žolinė.

Pivašiūnų apylinkėse galima pamatyti: Lietuvos partizanų Vaclovo Voverio-Žaibo, Viktoro Kazlausko-Vanago, Jono Kazlausko-Šermukšnio, Petro Šilansko-Labučio kovos ir žūties vietą (Žemaitėlių k., (GPS: 54.417, 24.201 (WGS)), Lietuvos partizano, Dainavos apygardos vado Benedikto Labėno-Kariūno kovos ir žūties vietą (Žemaitėlių k., (GPS: 54.415, 24.212 (WGS)), Bazorų piliakalnį (Bazorų k., GPS: 54.435533, 24.151221 (WGS)); Einoronių piliakalnį (Einoronių k., GPS: 54.444393, 24.391289 (WGS)). Pastaba: piliakalniai sunkiai randami ir pasiekiami.

Daugiau informacijos: https://www.alytusinfo.lt/lankytinos-vietos/pivasiunai/