Lankytinos vietosRETROMOBILE - istorinės bei karinės technikos muziejus

Radviliškio r.
Radviliškio rajone, Šeduvoje įkurtas istorinės bei karinės technikos „Retromobile“ muziejus.
Tokio muziejaus atsiradimas Šeduvoje yra teisingų sprendimų rezultatas. Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijai „Retromobile“ perduota 730 kvadratinių metrų patalpos Šeduvoje bei šalia esantis žemės sklypas, kurio adresas Panevėžio g. 36, kur įsikūrė tai, ką kiekvienas gali išvysti šiandien: daug gyvybės, daug technikos ir daug žmonių. Visa tai rodo, kad Šiaurės Lietuvai reikėjo tokio muziejaus. Tai - naujas traukos centras Šeduvoje.
Asociacijos „Retromobile“ prezidentas Ramūnas Kardelis sako, kad ilgokai ieškojo patalpų muziejaus plėtrai: „Savo klubo istorijoje atidarome antrąjį muziejų. Prieš kelerius metus atidarę istorinės, karinės technikos muziejų Kaune, mes sparčiai plečiamės. Mes jau netilpome Kaune esančiose patalpose, dėl to kai kurie eksponatai buvo demonstruojami tiesiog lauke. Turėdami istorinę techniką, tačiau neturėdami galimybių plėstis, ieškojome patalpų ne tik Kaune, tačiau ir kituose regionuose. Pasitaikė puikus variantas – Šeduva. Mūsų asociacija be centro Kaune, taip pat turi Vilniaus, Žemaitijos (Šilalėje) bei Šiaurės Lietuvos filialus. Šiaurės Lietuvos filialas įsikūręs Radviliškyje, o jame - šeši asociacijos nariai. Iš viso asociacijoje yra 41 narys. Taigi, puikiai susiklostė aplinkybės, todėl ir patalpos, ir filialo veikla yra tame pačiame regione. Esu visiems dėkingas už entuziazmą ir pagalbą. Patalpų remontui neprireikė nė pusmečio. Labai dėl to džiaugiamės“.
„Manome, kad tai - dar vienas istorinės automototechnikos puoselėjimo ir judėjimo žingsnis pirmyn. Tikimės, kad šis objektas, lygiai kaip ir Kaune, bus puikiai lankomas ir visų mėgstamas“, - įsitikinęs R. Kardelis.
R. Kardelis sako, kad muziejus skirtas parodyti tai, kas prieš daugelį metų buvo naudojama kaip įprastas dalykas: „Mūsų istorinės technikos jau nebepamatysi gatvėse. Muziejuje turi būti eksponuojama tai, kas autentiška, tikra – tai technika, rūbai, ženklai, ekipuotė. Visa tai mes kaupiame, tuo aktyviai domimės. Per renginius ir kitas šventes pastebime, jog tuo domisi vis daugiau asmenų“.
Šeduvos muziejaus ekspozicija - neįkainojama: kiekviena priemonė yra visiški originali iki pat variklio ir važiuoklės. Pats įspūdingiausias - aštuonių cilindrų galingasis amerikietiškasis „Kadilakas“, pagamintas dar 1929 metais. Tai - tikra legenda. Lankytojams siūloma pamatyti ne tik amerikietišką, bet ir vokišką, čekoslovakišką ir, žinoma, sovietinę techniką. Tai - ir „Kadilakas“, ir „Ševroletas“, ir „Buikas“, ir senasis BMW klasės automobilis ar „Volkswagen“ mikroautobusas numeris vienas pasaulyje, - „Vabalas“, taip pat tėvų ir senelių technika iš sovietmečio - limuzinas, milicijos automobiliai, kitoje salėje - Antrojo pasaulinio karo ir pokario laikų senoji karinė technika .
Kaip naujojo muziejaus Šeduvoje šeimininkę derėtų pristatyti ir Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociaciją „Retromobile“. Ji vienija asmenis, kurie savo jėgomis restauruoja ir visuomenei pristato išsaugotus technikos istorijos paminklus: istorinius automobilius ir motociklus: Asociacija aktyviai veikia nuo 2005 metų bei sėkmingai tęsia ankstesniųjų antikvarinės technikos mylėtojų judėjimo tikslus – savo veikla skatina saugoti technikos kultūros paminklus, kviečia prasmingam darbui ir laisvalaikiui.
Kad tokie muziejai padeda pritraukti turistų, o karinė, istorinė technika domina gyventojus - neabejotina. Jų veiklos patirtis rodo, kad tokio pobūdžio muziejai yra didžiulis traukos objektas. Panašiai, kaip ir Kaune esančiame muziejuje, ir Šeduvoje vyks edukaciniai projektai. Visuomenė bus kviečiama į įvairias šventes, muziejus įsilies į miesto bei rajono gyvenimą. Muziejus įsikūręs vos už 300 metrų nuo magistralės Šiauliai - Panevėžys.Muziejus dirbs savaitgaliais, o jei bus lankytojų grupės, ekskursijos - ir kitomis dienomis. Vos už keletą eurų kiekvienas galės ne tik pasižvalgyti, bet ir išgirsti išsamų gido pasakojimą nuo pat pradžių.
„Retromobile“ muziejuje niekada nebus jokių muliažų, nebent mokomaisiais pagrindais, o kiekvienas eksponatas privalės bent sykį išvažiuoti iš muziejaus ir pravažiuoti miesto gatvėmis.
Norėdami aplankyti Istorinės, karinės technikos muziejų, tai galite padaryti iš anksto susitarus el.paštu:info@retromobile.lt  arba telefonu 868227122, 861737078, 868527479.
Panevėžio g. 36, Šeduva, 82224 Radviliškio r.