Lankytinos vietosRespublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus

Skuodo r.

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas – tai unikalus muziejus, įkurtas Skuodo rajono Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, vaizdingame 14,5 ha slėnyje.

Visa parko teritorija – rekreacinė zona. Slėnyje – akmenų lauko ekspozicija su retų medžių ir augalų kolekcija bei nedidelėmis poilsio aikštelėmis.

Kalnelyje – akmeninių skulptūrų skveras.

Muziejuje – nemaža uolienų, atneštų į Mosėdį ir kitas Lietuvos vietas ledynmečiu, kolekcija, Lietuvos iškasenų, mineralų (brangakmenių, pusbrangių akmenų) kolekcijos.

Šiuo metu muziejuje eksponuojama daugiau kaip 150 tūkst. akmenų ir akmenėlių kolekcija – Lietuvoje paplitę Baltijos regiono uolienų rieduliai. Didžiausias muziejaus eksponatas sveria 50 tonų, mažiausias – vos kelis gramus. Restauruotame vandens malūne rasite kamerinę ekspoziciją. Joje pateikta geologiniai žemėlapiai, uolienų nuotrupų klasifikacija, suakmenėję gyvūnai ir augalai, iš įvairių šalių atvežti ir muziejui padovanoti akmenys. Čia taip pat eksponuojami iš žmogaus organizmo išoperuoti svetimkūniai, Lietuvoje augančių medžių skerspjūvių kolekcija.

Muziejaus lauko ekspozicijoje yra daugiau kaip 200 didelių riedulių, kurie eksponuojami po atviru dangumi – Bartuvos slėnio terasoje, 8 ha plote. Rieduliai išdėstyti nuosekliai pagal kilmę, atskiromis grupelėmis, truputį įkasti į žemę, kad sudarytų natūralaus riedulyno vaizdą. Girnos, akmeniniai laiptai, takai, atraminės sienelės , grindiniai, tilteliai, tvoros supažindina lankytojus, kaip akmuo gali būti panaudojamas. Didžiuliais akmenimis ir pasodintais ąžuoliukais pagerbti žymiausi Žemaitijos ir Lietuvos žmonės, gražiai sukomponuoti akmenys primena svarbius įvykius, reikšmingas datas.
1984 metais buvo pradėtas sodinti akmenų muziejaus parkas. 2000-aisiais metais muziejaus dendrologinė kolekcija paskelbta valstybės saugomu gamtos objektu. Joje yra 15 ypač vertingų augalų rūšių.

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas laukia Jūsų, besidominčių mūsų krašto gamtos, istorijos ir kultūros paveldu, norinčių praplėsti savo akiratį, atsikvėpti nuo kasdienių darbų, rūpesčių.

Adresas:

Salantų g. 2, Mosėdis, Skuodo r. sav.

Koordinatės 56.165302, 21.57414

Tel.: +370 440 76291

Svetainė www.akmenumuziejus.lt

El. paštas: info@akmenumuziejus.lt arba sekretore@akmenumuziejus.lt

Darbo laikas