Lankytinos vietosVeisiejų Šv. Jurgio bažnyčia

Lazdijų r.

Veisiejai – miestelis Lazdijų rajone, įsikūręs Ančios ežero pusiasalyje, 19 km. į pietryčius nuo Lazdijų.

Veisiejų bažnyčia - didžiausia bažnyčia Lazdijų krašte vadinama Dzūkijos katedra.

Pirmoji medinė bažnyčia buvo pastatyta apie 1526 m. vietovę valdant Slucko kunigaikščiui Jurgiui Olelkaičiui pagal šv. Jono bažnyčios Varšuvoje pavyzdį.

1762 m. ji buvo nugriauta ir vietoje jos pradėta statyti nauja mūrinė bažnyčia, tačiau fundatoriui Mykolui Masalskiui mirus, statyba sustojo. Nebaigta ir apleista statyti mūrinė bažnyčia apie 1800 m. pradėjo griūti. Bažnyčios statybos darbus pratesė V. Oginskaitė – Žynevienė. Bažnyčia baigta statyti 1817–1818 m. Veisiejų šv. Jurgio bažnyčios architektūra – pereinanti iš baroko į klasicizmą. Bažnyčia bebokštė, trinavė, bazilikinė. Šalia bažnyčios, šventoriaus kampe stovi medinė varpinė. Joje kabantis varpas datuojamas apie 1650 m. ir įamžiną bažnyčios fundatoriaus atminimą.

Bažnyčia puošia daug paveikslų. Ypač įdomūs yra „Šv. Antanas Paduvietis“, „Šv. Vincentas Ferarietis“, „Jėzaus Atsimainymo“, „Kryžiaus kelio stotys“. Vertingos skulptūros „Šv. Jonas Nepomukas“, „Jėzus prie stulpo“, kelios „Nukryžiuotojo skulptūrėlės“.

Rūsyje įrengta bažnyčios fundatorių kunigaikščių Tado ir Marijos Oginskių, Mato Žynevo ir Viktorijos Oginskaitės Žynevienės kripta. Šalia bažnyčios stovi varpinė, kurioje yra seniausias rajone žalvarinis varpas, nulietas 1650 m

Prie bažnyčios sienos pritvirtinta Tado Oginskio, o prie bažnyčios navas skiriančios kolonos jo žmonos Marijos Oginskienės epitafijos. Jos vertingos ne tik istoriniu požiūriu, bet ir kaip tam laikotarpiui būdingos memorialistikos pavyzdžiai.

Adresas: Vytauto g. 39, Veisiejai, Lazdijų r.

Koordinatės 54.102727, 23.696643

Lazdijų turizmo informacijos centras