Lankytinos vietosČepkelių rezervatas ir mokomasis takas

Varėnos r.
Marcinkonyse įrengta ekspozicija, kurioje lankytojai susipažįsta su rezervate saugoma augalija ir gyvūnija, kraštovaizdžio formavimosi istorija, žmogaus veikla Čepkeliuose. Čia pateikiama visa lankytojus dominanti informacija apie rezervatą. Čepkelių raisto pakraštyje už 5 km nuo Marcinkonių kaimo įrengtas mokomasis takas pelkėje ir apypelkyje. Šiame take lankytojai pamato Čepkelių raistą, pušynais apaugusias kopas, susipažįsta su pelkės ir miško augmenija.
daugiau

Poilsio parkas

Druskininkai
Teritorija nuo Meilės salos iki dabartinio Vandens parko visų laikų žemėlapiuose buvo vadinama Poilsio parku. Saulėta, pušynais apaugusi Nemuno pakrantė nuo seno buvo skirta poilsiui ir pasivaikščiojimams. Tai viena ramiausių kurorto vietų.
daugiau

Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parkas

Radviliškis
Parką puošia įvairių medžio drožėjų plenerų skulptūros, įrengti lauko treniruokliai, daugoiafunkcinė vaikų žaidimo aikštelė, ekstremalaus sporto megėjams skirtos rampos važinėjimui riedučiais, riedlentėmis, bmx dviračiais.
daugiau

Minijos (Mingės, Minės) kaimas

Šilutės r.
Minijos upės žemupyje įsitaisęs Minijos kaimelis, labiau žinomas Mingės vardu, rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1540 m. Pagrindinis verslas anuomet buvo žvejyba, tai išliko ir iki šių dienų. Vaizdingame Nemuno deltos regioniniame parke esantis kaimelis unikalus ir tuo, kad upė, burianti žvejus, čia atstoja gatvę, tačiau jos taip lengvai nepereisi – tilto nėra
daugiau

Akmendvaris, etnografinė sodyba

Elektrėnų sav.
„Akmendvaris"-ne tik šiuolaikiškas poilsio bei pramogų kompleksas, bet ir išsaugotas gamtos ir istorijos darinys. Čia išvysite XVIII a. pab.-XX a. pr. lietuviško vienkiemio sodybos praeities detalių. Susipažinsite ne tik su senąją liaudies architektūra, bet ir kaimo meistrų rankomis pagamintais buities bei žemės ūkio padargais.
daugiau

Akmenų rūžos pažintinis takas

Kelmės r.
Akmenų ruožas (kitaip vadinamas Tučkinės) įspūdingas savo ilgiu - terasos šlaitu driekiasi net 1,65 km. Šis ruožas susiformavo prieš 10-14 tūkst. metų, paskutinėje ledynų tirpimo stadijoje. Į rytus nuo akmenų ruožo telkšojo prieledyninis ežeras, o vakarinėje pusėje tūnojo betirpstantis ledynas, buvęs šio ežero krantu.
daugiau

ANYKŠČIŲ REGIONINIS PARKAS

Anykščių r.
Anykščių regioninis parkas įkurtas 1992 m. rugsėjo 24 d. vertingiausioms gamtos ir kultūros požiūriu šiaurės rytų Aukštaitijos teritorijoms išsaugoti, naudoti ir tvarkyti. Gamtos ir kultūros vertybėms išsaugoti Anykščių regioniniame parke išskirti: 1 gamtinis rezervatas, 4 kraštovaizdžio, 4 geomorfologiniai, 3 botaniniai, 1 telmologinis, 4 hidrografiniai ir 1 urbanistinis draustinis
daugiau

Apynių namai

Kupiškio r.
„Apynių namus“ laimingi suranda šiaurės Lietuvoje, Lėvens kraštovaizdžio draustinyje. Kur po atviru dangumi kūnus glosto šilta alaus vonia. Kur sielas gaivina dvaro kumetyno jaukuma, gamtos begalybė ir apyniuoti nuotykiai. Sutverta įsimylėjėlių pabėgimams.. Išmintingų draugų susibūrimams. Šiltoms šeimų akimirkoms.
daugiau

Šalčininkų rajonas

Šalčininkų r.
Rajono centras – Šalčininkai – miestas, esantis 45 km. nuo Vilniaus, kuriame dabar gyvena 7000 gyventojų. Miestas įsikūręs prie Šalčios upės, nuo kurios ir gavo pavadinimą. Pirmą kartą Šalčininkų vardas minimas nuo XIII a. istoriniuose kryžiuočių šaltiniuose, kur vietovė vadinama „Salsininken“ arba „Saletzniken“. Nuo XIV a. gyvenvietė priklausė Glebavičiams, vėliau Šalčininkus valdė didikai Chodkevičiai, o 1823 m. Šalčininkus nusipirko grafai Vagneriai, kurie tvarkėsi čia iki Antrojo pasaulinio karo. Neoklasicistiniai Vagnerių dvaro rūmai – vienas svarbiausių praėjusių amžių architektūros paminklų Šalčininkuose. Pastato viduje galima pamatyti puikias koklių krosnis, nuostabos vertą vadinamąją „auksinę salę“.
daugiau

Kairiojo Neries kranto turizmo trasa

Elektrėnų sav.
Turizmo trasa kviečia pakeliauti miškais palei didžiausią Neries Velniakampio kilpą.
daugiau