Odwiedzone miejscaLietuvos nepriklausomybės paminklas „Lituania Restituta“

Ukmergė
Dabartinis Lietuvos nepriklausomybės paminklas „Lituania Restituta“ yra kopija paminklo, pastatyto 1930 m. pagal Liudo Truikio projektą.
więcej

Veprių krašto muziejus, Ukmergės kraštotyros muziejus

Ukmergės r.
Veprių krašto muziejus įkurtas 1967 m. jo įkūrimo iniciatoriaus ir ilgamečio vadovo, mokytojo Jono Žentelio asmeninės kolekcijos pagrindu. Pradžioje muziejus buvo visuomeninis. 1995 m. jis tapo Ukmergės kraštotyros muziejaus skyriumi. Šiuo metu ekspozicijoje ir fonduose yra daugiau nei 8000 eksponatų, atspindinčių Veprių krašto praeitį. Įdomiausi eksponatai: etnografiniai, sakraliniai, archeologiniai.
więcej

Vyžuonėlių dvaras

Utenos r.
Dvaras įsikūrė XIX a., atkirtus nuo Vyžuonų dvaro grafo E. Čapskio žemės. Jis – kelio Utena-Vyžuonos dešinėje pusėje.
więcej

Užugirio mokykla-muziejus

Ukmergės r.
Šiuo metu kviečiame apsilankyti mokykloje įrengtame muziejuje su daugybę įdomių ekspozicijų, nukeliančių į istorinius laikus. Galima pasėdėti „smetoniškame“ suole, plunksna parašyti „smetoniškame“ sąsiuvinyje. O greta mokyklos įrengtas senųjų amatų centras, kuriame vykdomi skanūs edukaciniai užsiėmimai, kepami šakočiai, duona, smetoniški blynai. Greta mokyklos taip pat galima aplankyti A. Smetonos gimtojo namo vietą, su lauko ekspozicija.
więcej

Ukmergės kraštotyros muziejus

Ukmergė
Ukmergės kraštotyros muziejus pristato krašto istorijos chronologiją. Ekspozicijas sudaro gamtos, archeologijos, istorijos-etnografijos, raštijos, dailės eksponatai. Čia susipažinsite su Ukmergės piliakalniais, pilkapiais, senkapiais, „prisiliesite“ prie akmens, geležies amžiaus bendruomenių gyvensenos ypatumų, pamatysite įdomių V-XV a. radinių: mamuto iltį, ginklus, įrankius, papuošalus. Muziejuje pristatomos viduramžių kovos, Pabaisko mūšis, gvildenami istoriniai įvykiai įtakoję Ukmergės miesto atsiradimą bei vystymąsi, amatų bei verslų plėtrą.
więcej

Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčia

Ukmergė
Ji puošia miesto centrą. Bažnyčios istorija labai spalvinga. Pradžioje čia stovėjo medinė bažnyčia. Ji sudegė. Tuomet iškilo mūrinė stačiatikių cerkvė. 1-ojo pasaulinio karo metu vokiečių okupantai pavertė cerkvę javų sandėliu. 1925 m. bažnyčioje kilo gaisras, po kurio ji buvo pavesta vienuolių marijonų kongregacijai.
więcej

Skulptūra ,,Vilkmergė''

Ukmergė
ši skulptūra miestelėnams ir miesto svečiams primena Vilkmergės legendą. Šios legendos motyvais 1988 m. skulptorius V. Ketvirtis sukūrė žalvarinę skulptūrą, kuri vaizduoja vilką ir ant jo nugaros stovinčią vaidilutę, į dangų iškėlusią rankas bei šaukiančią pagalbos. Skulptūra stovi prie „Pivonijos“ prekybos centro.
więcej

Prezidento Antano Smetonos dvaras

Ukmergės r.
Prezidento Antano Smetonos dvaras yra vaizdingoje pietinėje Lėno ežero pakrantėje. Jis nutolęs 2 km į pietus nuo Lėno kaimo, 1 km į vakarus nuo Prezidento gimtinės – Užulėnio. Dvaro istorija prasideda kartu su A. Smetonos 60 – ies metų jubiliejumi. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį.
więcej

Antano Smetonos dvaro šeimos rezidencija

Ukmergės r.
Antano Smetonos dvaro šeimos rezidencija – tai šiuolaikinis poilsis ypatingoje gamtos apsuptyje mūsų Prezidento Antano Smetonos iki šių dienų išlikusiame dvare, norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti ramybe, gamta ir jos teikiamais malonumais. Antano Smetonos dvaro šeimos rezidencija turi 14 jaukiai įrengtų miegamųjų kambarių ir gali apgyvendinti 45 asmenis. Taip pat turime galimybę pristatyti kūdikio lovytę. Visiems svečiams, apsigyvenusiems viešbutyje, viešnagės metu įskaičiuojami pusryčiai mūsų restorane.
więcej

Gandingos piliakalnis

Plungės r.
amžių glūdumos atėjęs ir iki mūsų dienų išlikęs, apipintas legendomis apie kovas su kryžiuočiais, švedais, Gandingos piliakalnis ir šiandien primena mums didingą savo istorinę praeitį. Gandinga senovėje buvo svarbi kultūrinė, administracinė ir gynybinė vietovė. Gandinga - Plungės motina.
więcej

Burbiškio dvaras ( Anykščių r.)

Anykščių r.
Burbiškio dvaras yra įsikūręs Anykščių regioniniame parke, netoli Rubikių ežero, 8 km nuo Anykščių. Vaizdingame Anykštos upės kairiajame krante iš tolo akį patraukia stilingi rūmai – XIX a. architektūros paminklas, neoklasicizmo epochos perlas, užburiantis subtilumu ir elegancija.
więcej

Palėvenės dvaras

Kupiškio r.
Komaras Zabožinskis dokumentuose minimas nuo 1481 m., kai paveldėjęs didelį palikimą įsikūrė Padniestrėje, vietovę pavadinęs Komarogradu. Vėliau Komaro Zabožinskio Vladimiro sūnus Motiejus - Karališkasis dvariškis, pasiėmęs savo dalį, išsikėlė į Lietuvą. Tiksli data nėra žinoma, tačiau rašoma, kad Motiejaus proanūkis Jeronimas 1661 m. buvo seimo deputatu, o vėliau dirbo teisėju. Sekančių kartų palikuonis Mykolas Komaras, Vandeno vaiskis jau 1654 m. įsikūrė Palėvenės dvare (tuometinėje Ukmergės apskrityje). Po Mykolo Komaro mirties našlė Kotryna Komarienė 1703m. Palėvenės dvarą užrašė savo sūnums Andriui ir Mikalojui Komarams.
więcej

Griežionių koplytstulpis

Ukmergės r.
Griežionių koplytstulpis. Pastatytas 1881 metais.
więcej

Juozo Puzino gimtinė

Ukmergės r.
Archeologas, profesionaliosios mokslinės Lietuvos archeologijos pagrindėjas, visuomenės veikėjas, VU profesorius gimė 1905 10 01 Svaronyse Ukmergės raj.
więcej

Vlado Šlaito gimtinė

Ukmergės r.
Poetas gimė 1920 m. rugsėjo 27 d. Čeliabinske, Rusijoje, kur jo tėvas Stasys Šlaitas kartu su broliu Kaziu buvo pasitraukę per Pirmąjį pasaulinį karą.
więcej

Lietuvos partizanų laidojimo vieta

Ukmergės r.
Lietuvos partizanų laidojimo vieta yra Pivonijos šile už Ukmergės miškų urėdijos, 0,6 km nuo Vilniaus gatvės.
więcej

Žydų genocido vieta

Ukmergės r.
2-ojo pasaulinio karo metu Lietuvą okupavo vokiečiai.
więcej

Gatviniai kaimai

Ukmergės r.
Ukmergės rajonas gali didžiuotis nedaug kur išlikusiais urbanistikos ir architektūros dariniais kaip gatviniai kaimai
więcej

Leonpolio dvaras

Ukmergės r.
Leonpolio dvaro rūmai stovi apie 4 km į pietvakarius nuo Ukmergės, dešiniajame Šventosios krante.
więcej

Šventupės dvaras

Ukmergės r.
Šventupės dvaras Įkurtas 15 - 16 amžiuje. Pirmieji dvaro valdytojai buvo bajorai Vidiškiai. Valdant Vidiškiams dvaro centras buvo netoli Vidiškių miestelio. Kiek vėliau dvaro sodyba buvo perkelta ir greičiausiai tuomet gavo Šventupės pavadinimą.
więcej
  Ogółem: 24