Paieškų šiandien: 481

Bičių ūkis šalia Platelių ežero

2017 m. rugsėjo 11 d.

Daivos ir Donato Abručių bičių ūkis (Barstyčių g. 1, Mačiūkių k., Plungės r.) įsikūręs miškų apsuptyje, kerinčios gamtos prieglobstyje. Namą puošia milžiniškos medinės bitutės – kaimyno menininko darbas.

Šeimininkai visus atvykusius svetingai priima ir noriai supažindina su savo veikla, produkcija ir naujienomis. Čia atvykę, galėsite ne tik paragauti daugiau nei 10 skirtingų medaus rūšių, bet ir sužinosite nuo ko priklauso medaus skonis, kvapas, spalva ir konsistencija, kam koks medus naudingas.

Sodyboje galėsite apžiūrėti gražiuosius jų avilius, patalpas kur laikomas medus, medaus klėtelę, kur atvykusiems turistams yra pravedamos edukacijos ir degustacijos bei išmėginti apiterapijos namelį. Mūsų kraštuose tai naujiena, todėl skubame visus pakviesti nuvykti į Abručių bičių ūkį išbandyti šios bitelių terapijos. Namelio viduje bičių nėra, ten stovi du mediniai gultai – aviliai, kruopščiai uždirbti, kad nė viena nepatektų vidun, jos pro laktas įskrenda į avilius iš lauko. Reikia ramiai atsigulti ant gultų, atsipalaiduoti ir pagulėti mažiausiai 15 minučių. Aviliuose – gultuose dūzgiančios bitės sukelią vibraciją, kuri atitinka sveiko žmogaus ląstelės skleidžiamą vibraciją, tad jei mūsų organizmas yra išsiderinęs, turime sveikatos problemų, apiterapija – puiki priemonė subalansuoti organizmą, kaip sako pats sodybos šeimininkas Donatas: „suderinti, lyg gitaros stygas“.

Šios sodybos šeimininkai labai rūpinasi medaus kokybe, turi kokybės ženklą. Norint jį gauti, bitininkų ūkiai turi atitikti daugybę reikalavimų: kasmet tikrinamas medus, tara turi būti ekologiška, ekologiški bitelėms skirti vaistai, mediniai aviliai ir t.t. Šis ūkis taip pat turi Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklą, o Donatas Abrutis 2013 metais buvo išrinktas metų bitininku.

Viešnagę užbaigsite keliaudami į mišką ant linksmųjų sūpynių, kur yra kviečiami visi Daivos ir Donato svečiai. Puikūs pojūčiai, garantuotas adrenalino antplūdis, atsistatęs širdies ritmas, gera dozė vitamino C, sudeginsite visas kalorijas, kurias prikaupsite smaližiaudami šeimininkų medų ir namo grįšite kupini gerų įspūdžių bei su pakylėta nuotaika.

Tad kviečiame visus, kurie pasiilgote kažko naujo, kurie nori kitokių kelionių, aplankyti Daivą ir Donatą, pajusti savo kailiu apiterapijos ramybę, įveikti bičių baimę, išragauti begalės medaus rūšių ir parvežti lauktuvių savo mylimiems žmonėms.

Daugiau informacijos www.visitplunge.lt

 

Laisvalaikio naujienos