Laisvalaikio naujienos

Ką bendro turi kava ir katės?

2020 m. vasario 5 d.
Ką bendro turi kava ir katės?

Kasdien pasaulyje išgeriama apie 2, 25 mlrd. kavos puodelių. Dėl šių skaičių, kava – populiariausias gėrimas pasaulyje. Kava tapo neatsiejama bendravimo dalimi, be jos nebeįsivaizduojame savo gyvenimo. Italijoje prasidėjusi kavos kultūra per daugiau nei 300 metų rodos užvaldė visą pasaulį. Užtenka apsidairyti Vilniaus ar kito didesnio miesto gatvėse ir netoliese tikrai pamatysite žmogų su kavos puodeliu rankoje, o praeinant ir žvilgtelėjus pro kavinės langus – tobulą kavos putą bandančius išgauti baristas ar jaukiai besišnekučiuojančius žmones prie puodelio dar garuojančios kavos.

O kaip yra regioniniuose miestuose? Ar didmiesčių tendencijos vyrauja ir čia? Šiandienos kryptis – Marijampolė. Miestas, įsikūręs pietų Lietuvos pakraštyje, tačiau gana greitai pasiekiamas iš didžiųjų Lietuvos miestų. Mieste nemenkas pasirinkimas maitinimo įstaigų siūlančių įvairius patiekalus, gėrimus bei žinoma kavą. Tačiau žvilgsnis užkliuvo už vienos miesto centre įsikūrusios kavinės, kurioje net ir darbo dienos vakare buvo pilna žmonių, niekur neskubančių, vakarieniaujančių arba tiesiog besišnekučiuojančių prie puodelio kavos. Užsukome ir mes. Kavinės pavadinimas gana intriguojantis, kaip Prancūzijos uostamiesčio – Nica, todėl įeidami nežinojome, ko galime tikėtis. Ir tikrai pasijautėme tarsi būtumėm kažkur toli nuo Lietuvos. Atsivertus meniu akys raibo nuo patiekalų pasirinkimo, o greta rusenantis židinys tiesiog privertė laiką sustoti, todėl nusprendėme pakalbinti kavinės direktorę Eriką Karosienę.

Kavinė baras Marijampolėje Nica

 • Kur slypi paslaptis, kad jūsų kavinėje net ir ketvirtadienio vakarą Lietuvos pakraštyje vos radome laisvą stalelį?

Jokios paslapties čia nėra, tiesiog stengiamės išgirsti savo klientus ir pasiūlyti jiems tai, ko reikia. Atsidarome anksčiau nei kitos kavinės, dirbame jau nuo pusės aštuonių ryto. Turime nuolatinių klientų, kurie prieš darbą užsuka išgerti puodelį kavos su šviežiai kepta bandele. Mūsų kavinės išskirtinumas – siūlome patiekalus, atkeliavusius iš viso pasaulio. Pavyzdžiui, visi žinome, kad geriausias picas kepa italai, todėl mokytis picų kepimo meno mūsų virtuvės šefas Skirmantas keliavo į Italiją, sūrio tortus geriausiai gamina anglai, todėl mūsų kavinėje siūlomas sūrio tortas atkeliauja būtent iš Anglijos, skaniausią anties šlaunelę „Confit de Canard“ gamina prancūzai, todėl ir mes ruošiame tiksliai pagal prancūzišką receptūrą, tailandietiška sriuba nenuvilia net tų, kurie ne kartą jos ragavę pačiame Tailande. Marijampolė gana mažas miestas, ne visi žmonės daug keliauja, todėl išsikėlėme sau tikslą – marijampoliečiams pasiūlyti tai, ką geriausio galima paragauti įvairiose pasaulio šalyse. Ne išimtis ir kava. Dažnai sulaukiame komplimentų, kad pas mus skani kava, bet greičiausiai mažai kas žino, kad nuo kavinės įkūrimo ieškodami geriausio skonio kavos pupeles „Alfredo“, kurias naudojame savo kavos ruošimui, į „Nicą“ užsisakome tiesiai iš Vokietijos. Visai neseniai vienos maisto technologijų parodos Vokietijoje metu teko ragauti labai skanios kavos, todėl iškart susidomėjome kaip ji paruošta. Būtent taip „Nicoje“ atsirado ir naujasis kavos aparatas „La Cimbali 100M“.

 • Kuo išskirtinis šis kavos aparatas?

Šis kavos aparatas – itališkas, visiems žinoma, kad kavos kultūra ir prasidėjo nuo Italijos. Įmonę „La Cimbali“ dar 1912 metais įkūrė Džiuzepė Cimbalis, todėl jau daugiau nei šimtą metų jie dirba tam, kad sukurtų geriausią būdą, kaip paruošti tikrą itališką kavą. Įmonės, iš kurios pirkome atstovas patikino, kad tokį aparatą Lietuvoje įsigyjame pirmieji. Kavos aparatas bei kavos malūnėlis sujungti belaidžiu ryšiu, tai leidžia užtikrinti, jog gaminant kiekvienos rūšies kavą, kavos pupelės bus sumaltos būtent taip, kaip reikia tai kavos rūšiai, skirtinga ir karšto vandens temperatūra, tokia, kokios reikia norint sukurti tobulą „Espresso“, „Mocha“ ar „Cappuccino“. Kava malama šviežiai vos tik gavus užsakymą, todėl išlieka visas kavos aromatas. Be to, šis aparatas leidžia pagaminti nepriekaištingą „Latte“ kavai reikiamą pieno putą. Jeigu anksčiau girdėdavome klientų komentarus, kad viena ar kita mūsų barmenė paruošia skanesnę kavą, dabar garantuojame, kad kiekvieną kartą užsisakant tos pačios rūšies kavos, ji bus identiškai tokia pati.

 • Toks pažangus kavos aparatas tikriausiai kainuoja daug. Ar apsimoka tiek investuoti į kavą? Ypač, kai esate įsikūrę ne didmiestyje?

Investicija išties nemaža. Bet, kaip jau minėjau, mūsų pagrindinis tikslas – patenkinti mūsų nuolatinių klientų lūkesčius ir pasiūlyti marijampoliečiams bei miesto svečiams tai, ką geriausio galima surasti pasaulyje, todėl ši investicija atitiko mūsų kavinės tikslus. Artimiausiu metu įsigysime dar vieną kavos malūnėlį bei specialų šaldytuvą pienui. Pastebime, kad kavos pardavimai pastaraisiais metais tikrai auga, žmonės ne tik užsuka išgerti kavos bei pasilepinti desertu į kavinę, bet vis dažniau užbėga į „Nicą“ kavos išsinešti ir skuba savais reikalais ar eina pasivaikščioti. Pastebime, kad vis daugiau savo kavinėje sulaukiame svečių atvykusių iš kitų miestų. Ypatingai savaitgaliais, nes pamatyti Marijampolėje tikrai yra ką. Didžiuojamės ne tik išpuoselėtais miesto parkais, bet ir jau kelis metus vykstančiu „Mallony“ projektu, kurio darbai išpuošė miesto sienas ir pritraukia vis daugiau susidomėjusių turistų. Pasirinkti Marijampolę savaitgalio maršrutui – puikus sprendimas. Kur užsukti pasistiprinti, manau jau žinote, visada maloniai lauksime jūsų „Nicoje“. O ruošiantis į ekskursiją po gražiausias Marijampolės vietas, užsukite puodelio kvapnios mūsų kavos. Visai neseniai kavai pradėjome naudoti naujus ir tik mums sukurtus vienkartinius puodelius su stilizuotu Marijampolės vaizdu. Dizainą puodeliams sukūrė vietinė dizainerė Radvilė Krušnauskaitė.

 • Ant puodelių pavaizduotos katės. Kodėl? Ką tai reiškia?

Esame įsikūrę netoli „P. Butlerienės kačių kiemelio“, vienos žinomiausių ir labiausiai lankomų vietų Marijampolėje. Kaip byloja legenda, Marijampolės miestą įkūrusi Pranciška Ščiukaitė Butlerienė labai mylėjo kates ir būtent šioje miesto vietoje, kiemelyje prie jos namo visada vaikštinėdavo katės, taigi katė neatsiejama Marijampolės istorijos dalis. Būtent todėl kates pavaizdavome ir ant savo puodelių. Jei gerai apsidairytumėte, pastebėtumėte, kad kelios kačių skulptūrėlės yra ir „Nicoje“. Vos išėjus iš „Nicos“ ir pakėlus galvą aukštyn, Kęstučio gatvėje, prie apšvietimo stulpų taip pat pamatysite šviečiančias kates.

 • Panašu, kad idėjų ir ryžto eiti pirmyn jums tikrai netrūksta. Kokie ateities planai?

Ir toliau eiti tuo keliu, kuriuo žengiame jau ne vienerius metus – klausyti ir išgirsti savo klientus bei pasiūlyti jiems tai, ką galime geriausio. Suprantame, kad savo klientams esame savotiški „influenceriai“ (nuomonės formuotojai), todėl nuolat stengiamės prisijungti prie socialinių ar ekologinių iniciatyvų. Jau kurį laiką savo patiekalų gamybai naudojame regioniniuose ūkiuose užaugintas daržoves. Tai norime ne tik tęsti, bet ir plėsti, todėl nuolat ieškome savo krašto ūkininkų, su kuriais galėtumėm bendradarbiauti. Visai neseniai turėjome bendrą projektą su „Maltiečiais“ – pyragų dienos metu rinkome aukas vaikų dienos centrui. Šventėme cepelinų dieną, tądien cepelinais vaišinome senjorus. Jau dabar naudojame elektros energiją iš atsinaujinančių šaltinių, deriname daugkartinio, ekologiško „Nicos“ kavos puodelio dizainą, kurį įsigiję, klientai gautų papildomą nuolaidą kavai. Be to, tikimės, kad katės ant mūsų puodelių bus gražios idėjos pradžia ir galbūt vieną dieną katė taps oficialiu Marijampolės miesto simboliu.

Laisvalaikio naujienos

 • Pažintiniai takai Kaišiadorių r.

  Girelės pažintinis takas. Lengvam pasivaikščiojimui gamtoje siūlome keliauti Girelės pėsčiųjų taku (apie 1,7 km), kuris prasideda šalia Paukštininkų gatvės. Čia įrengtas informacinis stendas. Pirmiausiai akis paganysite į meniškus kaišiadoriečių sukurtus inkilus, iškabintus pakelės medžiuose – 2012 m., minint Paukščių dieną, gimė „Inkilų alėja“. Toliau prieisite riedlenčių...
 • Iniciatyva „Mano Čiurlionio namai“ – grįžta!

  2020 metų kovo mėnesį startavusi M. K. Čiurlionio namų Vilniuje iniciatyva „Mano Čiurlionio Namai“ grįžta su nauju kvietimu – „Atrasti Čiurlionį naujai!”, kviesdama kiekvieną prisijungti prie bendros M. K. Čiurlionio kūrybą pristatančios galerijos kūrimo. Šiais metais rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais vykęs M. K. Čiurlionio namų organizuotas renginių ciklas...
 • Stanislavos Šarkienės kūrybos darbų paroda ,,Kitoks popieriaus pasaulis”

  Aš, Stanislava Šarkienė, gyvenu Alizavoje. Mano darbinė veikla buvo susijusi su mokykla, kuriai paskyriau 45 - erius nelengvus, įtemptus, bet įdomius metus. 37- erius metus buvau Alizavos mokyklos mokytoja, direktoriaus pavaduotoja ugdymui. 2014 metų rugsėjo 1-ąją užvėriau mokyklos duris. Nesinorėjo užsidaryti namuose. Tą patį rugsėjo mėnesį įstojau į Kupiškio trečiojo amžiaus universitetą....
 • Kaišiadorių miestas

  Šis miestas yra puikus tuo, kad nėra labai didelis, bet jame esantys objektai yra itin svarbūs ir su svarbia istorija šio miesto gyventojams bei kitiems atvykusiems. Pirmiausia ką išskirtume, tai geležinkelio stotis. 1919 m. liepos 6 d. išvyko pirmasis Nepriklausomas traukinys iš Kaišiadorių į Radviliškį. Čia dirbo Didžiosios Kovos apygardos įkūrėjas ir vadas partizanas Jonas Misiūnas –...
 • Saldžiosios pramogos AJ Šokolado skulptūrų muziejuje

  AJ Šokolado skulptūrų muziejus Pirmasis šokolado skulptūrų muziejus Lietuvoje atidarytas Trakuose, adresu Vytauto g. 4. Maloniai visus kviečiame apsilankyti! Čia išvysite net keturis šokolado kambarius – Majų, Kolumbo, filmo „Šokoladas“ ir „Smagaus gyvenimo“ temomis, kuriems įkurti prireikė net dviejų tonų balto, juodo ir pieniško šokolado. Turėsite unikalią...
 • Idėja sekmadienio rytui: Europos parkas kviečia į dėmesingą kelionę po meno pasaulį

  Š. m. spalio 25 d., sekmadienį, 11 val. Europos parko muziejuje vyks renginys, kurio dalyviai leisis į dėmesingą kelionę po meno pasaulį, patirs meną „lėtai“ kartu su atidos mokytoju Pauliumi Rakštiku. Kiekvieno žmogaus meno patyrimas gali būti unikalus ir įsimintinas. Renginyje bus kviečiama stabtelėti, atsikvėpti, pažvelgti sukoncentravus dėmesį, pajusti „čia ir...
 • Tarp dangaus ir jūros II. Kuršių nerija sovietmečio Lietuvos dailininkų kūriniuose

  Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, kviečiame atrasti nuostabų Kuršių nerijos kraštą parodoje „TARP DANGAUS IR JŪROS II. Kuršių nerija sovietmečio Lietuvos dailininkų kūriniuose“. Ši paroda pirmoji, kurioje taip išsamiai pristatomas Kuršių nerijoje sovietmečiu sukurtas dailės paveldas. Jai atrinkta daugiau nei 30-ties menininkų kone šimtas kūrinių, kurie ne tik...
 • Edukacinės programos Klaipėdos rajono amatų centre: šiaudinių sodų rišimas

  Edukaciniai užsiėmimai vedami Aurelės Pociuvienės. Tautodailininkės, turintčios didelę patirtį ir išsilavinimą neformalaus ugdymo srityje. Edukaciniai užsiėmimai: Edukacijos metu dalyvių bus išmoktas nusirišti vienas paprastos struktūros šiaudinis sodas. Dalyviai supažins su sodo simbolika, kilme ir reikšme. Šiaudinių sodų rišimas - viena įspūdingiausių lietuvių paprotinės...
 • Rudens malonumai Kaišiadorių r.

  Atvykę į rančą „Myliu kaimą“ galėsite pakeliauti rudenėjančiu, kvepiančiu grybais ir samanomis mišku lydimi ožkų, avytės, ponio. Tai tikras žygis galbūt vienintelėje vietoje Lietuvoje, kur Jus lydės linksmas keturkojų būrelis. https://www.facebook.com/myliukaimaranca/ Jei Jūs ar Jūsų šeimos nariai norėtų artimiau susipažinti su gyvūnais, juos pamaitinti, paglostyti, pažaisti,...
 • „Vytautas Pečiukonis: akvarelė”

  A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune, Paroda „Vytautas Pečiukonis: akvarelė”. Vytautas Pečiukonis (1926–2013), dar vadinamas Agnus Elegru, buvo puikus savitą ir originalų stilių sukūręs neeilinio talento tapytojas. Tapė tiek akvarele, tiek aliejumi. Taip pat jis buvo ir pedagogas, kone tris dešimtmečius – nuo 1960 iki 1987 m. – dirbęs...
 • Ruošiantis naujai parodai, moksleiviai išbandė japonišką kaligrafiją bei tapybą tušu

  Lapkričio mėn. Chaimo Frenkelio viloje bus atidaryta nauja paroda „Materijų skambesys“. Ruošiantis jai ir vykdant to paties pavadinimo projektą, Šiaulių „Aušros“ muziejus rugsėjo mėnesį organizavo japoniškos kaligrafijos bei tapybos tušu (sumi-e) edukacijas moksleiviams. Paroda „Materijų skambesys“ bus skirta konceptualiajai juvelyrikai. Šia paroda...
 • Po rekonstrukcijos Šiauliuose atsidarys modernus muziejus su atviromis saugyklomis

  Šiaulių „Aušros“ muziejus nuolat keičiasi, modernėja ir šiandien yra vienas iš didžiausių ir aktyviausių Lietuvos muziejų, kurio padaliniai vis atnaujinami ir pritaikomi daugiafunkcėms muziejinėms veikloms. Šiuo metu vykdomas „Aušros“ muziejaus Edukacijos centro pastato rekonstrukcijos projektas, kuriuo siekiama pagerinti kultūros paslaugų prieinamumą, kokybę ir...
 • Švęsti Rudens lygiadienį – į Žaliūkių malūnininko sodybą

  2020 m. rugsėjo 22 d., antradienį, nuo 19 val. kai diena vėl susilygina su naktimi, Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) švęsime Rudens lygiadienį. Tai – astronominė rudens pradžia. Renginys nemokamas. Rudens lygiadienis nuo seno laikytas mistiniu – senovėje tądien vykdavo sambariai – bendraminčių, bendradarbių...
 • Paroda „Kasdienybė Lietuvos fotografijoje 1963–2013m.“

  Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, Paroda „Kasdienybė Lietuvos fotografijoje 1963–2013m.“. Tai vizualinis pasakojimas apie Lietuvos kasdienį gyvenimą, kurio akiratyje per pastarąjį pusšimtį metų atsirasdavo vis kiti dalykai, aktualijos, nuotaikos. Per šį laikotarpį susiformavo trys fotografų kartos, išsiskiriančios savo temomis, braižu, visuomet...
 • Šiauliuose rodomos net dvi Antano Sutkaus fotografijų parodos

  Šiauliečiai ir miesto svečiai turi unikalią galimybę vienu metu Šiauliuose išvysti net dvi vieno iš žymiausių Lietuvos fotomenininkų Antano Sukaus fotografijų parodas: Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140) eksponuojama daugiausia menininko archyvinę fotografiją pristatanti paroda „Sveikinimai iš XX amžiaus“, o 2020 m. rugsėjo 11 d. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus. 74)...