Laisvalaikio naujienos

Ką bendro turi kava ir katės?

2020 m. vasario 5 d.
Ką bendro turi kava ir katės?

Kasdien pasaulyje išgeriama apie 2, 25 mlrd. kavos puodelių. Dėl šių skaičių, kava – populiariausias gėrimas pasaulyje. Kava tapo neatsiejama bendravimo dalimi, be jos nebeįsivaizduojame savo gyvenimo. Italijoje prasidėjusi kavos kultūra per daugiau nei 300 metų rodos užvaldė visą pasaulį. Užtenka apsidairyti Vilniaus ar kito didesnio miesto gatvėse ir netoliese tikrai pamatysite žmogų su kavos puodeliu rankoje, o praeinant ir žvilgtelėjus pro kavinės langus – tobulą kavos putą bandančius išgauti baristas ar jaukiai besišnekučiuojančius žmones prie puodelio dar garuojančios kavos.

O kaip yra regioniniuose miestuose? Ar didmiesčių tendencijos vyrauja ir čia? Šiandienos kryptis – Marijampolė. Miestas, įsikūręs pietų Lietuvos pakraštyje, tačiau gana greitai pasiekiamas iš didžiųjų Lietuvos miestų. Mieste nemenkas pasirinkimas maitinimo įstaigų siūlančių įvairius patiekalus, gėrimus bei žinoma kavą. Tačiau žvilgsnis užkliuvo už vienos miesto centre įsikūrusios kavinės, kurioje net ir darbo dienos vakare buvo pilna žmonių, niekur neskubančių, vakarieniaujančių arba tiesiog besišnekučiuojančių prie puodelio kavos. Užsukome ir mes. Kavinės pavadinimas gana intriguojantis, kaip Prancūzijos uostamiesčio – Nica, todėl įeidami nežinojome, ko galime tikėtis. Ir tikrai pasijautėme tarsi būtumėm kažkur toli nuo Lietuvos. Atsivertus meniu akys raibo nuo patiekalų pasirinkimo, o greta rusenantis židinys tiesiog privertė laiką sustoti, todėl nusprendėme pakalbinti kavinės direktorę Eriką Karosienę.

Kavinė baras Marijampolėje Nica

 • Kur slypi paslaptis, kad jūsų kavinėje net ir ketvirtadienio vakarą Lietuvos pakraštyje vos radome laisvą stalelį?

Jokios paslapties čia nėra, tiesiog stengiamės išgirsti savo klientus ir pasiūlyti jiems tai, ko reikia. Atsidarome anksčiau nei kitos kavinės, dirbame jau nuo pusės aštuonių ryto. Turime nuolatinių klientų, kurie prieš darbą užsuka išgerti puodelį kavos su šviežiai kepta bandele. Mūsų kavinės išskirtinumas – siūlome patiekalus, atkeliavusius iš viso pasaulio. Pavyzdžiui, visi žinome, kad geriausias picas kepa italai, todėl mokytis picų kepimo meno mūsų virtuvės šefas Skirmantas keliavo į Italiją, sūrio tortus geriausiai gamina anglai, todėl mūsų kavinėje siūlomas sūrio tortas atkeliauja būtent iš Anglijos, skaniausią anties šlaunelę „Confit de Canard“ gamina prancūzai, todėl ir mes ruošiame tiksliai pagal prancūzišką receptūrą, tailandietiška sriuba nenuvilia net tų, kurie ne kartą jos ragavę pačiame Tailande. Marijampolė gana mažas miestas, ne visi žmonės daug keliauja, todėl išsikėlėme sau tikslą – marijampoliečiams pasiūlyti tai, ką geriausio galima paragauti įvairiose pasaulio šalyse. Ne išimtis ir kava. Dažnai sulaukiame komplimentų, kad pas mus skani kava, bet greičiausiai mažai kas žino, kad nuo kavinės įkūrimo ieškodami geriausio skonio kavos pupeles „Alfredo“, kurias naudojame savo kavos ruošimui, į „Nicą“ užsisakome tiesiai iš Vokietijos. Visai neseniai vienos maisto technologijų parodos Vokietijoje metu teko ragauti labai skanios kavos, todėl iškart susidomėjome kaip ji paruošta. Būtent taip „Nicoje“ atsirado ir naujasis kavos aparatas „La Cimbali 100M“.

 • Kuo išskirtinis šis kavos aparatas?

Šis kavos aparatas – itališkas, visiems žinoma, kad kavos kultūra ir prasidėjo nuo Italijos. Įmonę „La Cimbali“ dar 1912 metais įkūrė Džiuzepė Cimbalis, todėl jau daugiau nei šimtą metų jie dirba tam, kad sukurtų geriausią būdą, kaip paruošti tikrą itališką kavą. Įmonės, iš kurios pirkome atstovas patikino, kad tokį aparatą Lietuvoje įsigyjame pirmieji. Kavos aparatas bei kavos malūnėlis sujungti belaidžiu ryšiu, tai leidžia užtikrinti, jog gaminant kiekvienos rūšies kavą, kavos pupelės bus sumaltos būtent taip, kaip reikia tai kavos rūšiai, skirtinga ir karšto vandens temperatūra, tokia, kokios reikia norint sukurti tobulą „Espresso“, „Mocha“ ar „Cappuccino“. Kava malama šviežiai vos tik gavus užsakymą, todėl išlieka visas kavos aromatas. Be to, šis aparatas leidžia pagaminti nepriekaištingą „Latte“ kavai reikiamą pieno putą. Jeigu anksčiau girdėdavome klientų komentarus, kad viena ar kita mūsų barmenė paruošia skanesnę kavą, dabar garantuojame, kad kiekvieną kartą užsisakant tos pačios rūšies kavos, ji bus identiškai tokia pati.

 • Toks pažangus kavos aparatas tikriausiai kainuoja daug. Ar apsimoka tiek investuoti į kavą? Ypač, kai esate įsikūrę ne didmiestyje?

Investicija išties nemaža. Bet, kaip jau minėjau, mūsų pagrindinis tikslas – patenkinti mūsų nuolatinių klientų lūkesčius ir pasiūlyti marijampoliečiams bei miesto svečiams tai, ką geriausio galima surasti pasaulyje, todėl ši investicija atitiko mūsų kavinės tikslus. Artimiausiu metu įsigysime dar vieną kavos malūnėlį bei specialų šaldytuvą pienui. Pastebime, kad kavos pardavimai pastaraisiais metais tikrai auga, žmonės ne tik užsuka išgerti kavos bei pasilepinti desertu į kavinę, bet vis dažniau užbėga į „Nicą“ kavos išsinešti ir skuba savais reikalais ar eina pasivaikščioti. Pastebime, kad vis daugiau savo kavinėje sulaukiame svečių atvykusių iš kitų miestų. Ypatingai savaitgaliais, nes pamatyti Marijampolėje tikrai yra ką. Didžiuojamės ne tik išpuoselėtais miesto parkais, bet ir jau kelis metus vykstančiu „Mallony“ projektu, kurio darbai išpuošė miesto sienas ir pritraukia vis daugiau susidomėjusių turistų. Pasirinkti Marijampolę savaitgalio maršrutui – puikus sprendimas. Kur užsukti pasistiprinti, manau jau žinote, visada maloniai lauksime jūsų „Nicoje“. O ruošiantis į ekskursiją po gražiausias Marijampolės vietas, užsukite puodelio kvapnios mūsų kavos. Visai neseniai kavai pradėjome naudoti naujus ir tik mums sukurtus vienkartinius puodelius su stilizuotu Marijampolės vaizdu. Dizainą puodeliams sukūrė vietinė dizainerė Radvilė Krušnauskaitė.

 • Ant puodelių pavaizduotos katės. Kodėl? Ką tai reiškia?

Esame įsikūrę netoli „P. Butlerienės kačių kiemelio“, vienos žinomiausių ir labiausiai lankomų vietų Marijampolėje. Kaip byloja legenda, Marijampolės miestą įkūrusi Pranciška Ščiukaitė Butlerienė labai mylėjo kates ir būtent šioje miesto vietoje, kiemelyje prie jos namo visada vaikštinėdavo katės, taigi katė neatsiejama Marijampolės istorijos dalis. Būtent todėl kates pavaizdavome ir ant savo puodelių. Jei gerai apsidairytumėte, pastebėtumėte, kad kelios kačių skulptūrėlės yra ir „Nicoje“. Vos išėjus iš „Nicos“ ir pakėlus galvą aukštyn, Kęstučio gatvėje, prie apšvietimo stulpų taip pat pamatysite šviečiančias kates.

 • Panašu, kad idėjų ir ryžto eiti pirmyn jums tikrai netrūksta. Kokie ateities planai?

Ir toliau eiti tuo keliu, kuriuo žengiame jau ne vienerius metus – klausyti ir išgirsti savo klientus bei pasiūlyti jiems tai, ką galime geriausio. Suprantame, kad savo klientams esame savotiški „influenceriai“ (nuomonės formuotojai), todėl nuolat stengiamės prisijungti prie socialinių ar ekologinių iniciatyvų. Jau kurį laiką savo patiekalų gamybai naudojame regioniniuose ūkiuose užaugintas daržoves. Tai norime ne tik tęsti, bet ir plėsti, todėl nuolat ieškome savo krašto ūkininkų, su kuriais galėtumėm bendradarbiauti. Visai neseniai turėjome bendrą projektą su „Maltiečiais“ – pyragų dienos metu rinkome aukas vaikų dienos centrui. Šventėme cepelinų dieną, tądien cepelinais vaišinome senjorus. Jau dabar naudojame elektros energiją iš atsinaujinančių šaltinių, deriname daugkartinio, ekologiško „Nicos“ kavos puodelio dizainą, kurį įsigiję, klientai gautų papildomą nuolaidą kavai. Be to, tikimės, kad katės ant mūsų puodelių bus gražios idėjos pradžia ir galbūt vieną dieną katė taps oficialiu Marijampolės miesto simboliu.

Laisvalaikio naujienos

 • Įdomybės Kaišiadorių rajone

  Kaišiadorys 1920 – 1939 m. buvo Trakų apskrities centru. Kaišiadorių rajonas yra pats vyriškiausias Lietuvoje, 1000-čiui vyrui tenka 944 moterys (2019 m. pradžios duomenimis). Tai viena iš dviejų savivaldybių Lietuvoje, kur vyrų skaičius viršija moterį skaičių. (Kretingos r. sav. 1000-vyrų 2019 m. pradžioje teko 952 moterys). Darsūniškis – vienintelis miestelis Lietuvoje su...
 • Garsūs Kaišiadorių rajono žmonės!

  Kardinolas Vincentas Sladkevičius, 2020 m. rugpjūčio 10 d. sueis lygiai šimtas metų, kai V. Sladkevičius gimė Guronyse, Kaišiadorių r. Jis buvo jauniausias vaikas šeimoje, neteko tėvo būdamas devynerių. Mokėsi Žaslių pradinėje mokykloje, nuo 1932 m. Kaišiadorių gimnazijoje, bet paskui perėjo į katalikišką gimnaziją Kaišiadoryse. 1934 m. įstojo į Kauno jėzuitų gimnaziją. Ją baigęs 1939 m....
 • Kino pavasaris namuose

  Festivalis vyks, kaip žadėta, kovo 19–balandžio 2 dienomis, tik kitu formatu. Visos Lietuvos žiūrovai filmais mėgautis galės namų kino platformose ir taip dalyvauti pirmajame šalyje virtualiajame kino festivalyje. Dvi savaites bus galima legaliai mėgautis laukiamiausiais šių metų „Kino pavasario“ filmais net keturiose platformose: naujos kartos televizijos TELIA TV filmų...
 • Lietuvos nacionalinis muziejus pristato virtualias parodas, bei įdomiausius eksponatus

  Šalyje paskelbus dviejų savaičių apribojimus, Lietuvos nacionalinis muziejus šį laiką išnaudos nuotoliniam bendravimui su lankytojais – pirmąją savaitę pradėsime labai trumpų pasakojimų ciklą, kurio metu supažindinsime su pačiais įdomiausiais muziejuje saugomais eksponatais. Taip pat dalinamės medžiaga, kurią galima pasiekti internetu. Žiūrėkite...
 • Kokius lankytinus objektus Kaišiadorių r. aplankyti būnant gryname ore?

  Mergakalnio atodanga – ši atondanga esanti prie Kauno marių (42 metrai). Nuo jos atsiveria platus vaizdas. Matosi Paukščių sala, Kruonio HAE. Vienas iš padavimų mena, kad nuo šio skardžio buvo numetamos palaido elgesio moterys. Prieš metant jos buvo įkišamos į statines, prikaltas vinių, arba į maišus, kartu su pasiutusiomis katėmis. Kita legenda byloja apie gražuolę vietinio pono dukrą,...
 • Kaimo turizmo sodybos su gyvūnais Kaišiadorių rajone

  Gyvas kalnas – čia vaikai mėgausis įvairių gyvūnų ir paukščių draugija, tėveliai atsipūs nuo darbų rutinos. Nuostabi, gyva atmosfera čia kuriama šeimos narių rankomis. Nuo vištos iki ponio. Adresas Stebeikių k. 19, Kaišiadorių r. sav. +37060356068. Plačiau Myliu kaimą – Miške įkurtoje poilsiavietėje – rančoje vaikai turės galimybę bendrauti su įvairiais draugiškais...
 • Kulinarinės kelionės Kaišiadorių rajone

  Žaslių tradicinių amatų centras. Žaslių tradicinių amatų centre organizuojamose kulinarinio paveldo edukacinėse programose galima išsikepti šakotį, žaslietiška košę, pasigaminti gomurį glostančius „švilpikus“ bei baltos karamelės suformuotus „atlaidinius“ saldainius. Vytauto g. 38, LT-56412, Žasliai, Kaišiadorių r., +37034620274,...
 • Kovo 11-ąjai skirtos parodos Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose

  2020 m. kovo 11 d. Šiaulių „Aušros“ muziejus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį kviečia paminėti kartu. Šią dieną pradeda veikti dvi naujos parodos: „Laisvės tribūnoje“ ir „Kovo 11–oji: laisvės istorijos liudijimai“. Nuo 11 iki 17 val. muziejaus padaliniai – Chaimo Frenkelio vila (Vilniaus g. 74), Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140),...
 • Antano Sutkaus fotografijų paroda „Sveikinimai iš XX amžiaus“

  M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune, Antano Sutkaus fotografijų paroda „Sveikinimai iš XX amžiaus“. „Sveikinimai iš XX amžiaus“ – tokiu įrašu savo albumus mėgsta pasirašinėti vienas ryškiausių ir svarbiausių Lietuvos fotografų Antanas Sutkus (g. 1939). Pirmoji tokio dydžio A. Sutkaus paroda Kaune išsiskiria iki šiol dar nematytų...
 • Ar jau buvote Blindos aikštėje?

  Aplankę Trakus atraskite ir Mažuosius Trakus. Taip neretai pavadinami Kaišiadorių rajone tarp trijų ežerų išsidėstę Žasliai. Žaslių miestelio vardas dažnai minimas Lietuvos istorijoje. Žasliai susiję su Lietuvos metraštyje užrašyta legenda apie lietuvių kilmę iš romėnų. Mirus Romos kunigaikščio Palemono palikuonio kunigaikščio Kukovaičio motinai Pajautai, sūnus padaręs stabą jai atminti ir...
 • Paroda „Baltarusiški motyvai“ Šalčininkų kultūros centre

  Nuo 2020 m. kovo 16 d. Šalčininkų kultūros centre vyks paroda „Baltarusiški motyvai“. Parodos darbų autoriai yra dailininkai iš Minsko ir Vilniaus: Zubakov V., Brodovskij B., Vytiagorov J., Golub V., Borisovas R., Balachovič A., Mazajeva T., Riabčiuk N., Driagina L., Ivakovskij V., Šandrocha B., Pliaugo S., Lukjan V., Chludok L., Šeremet S., Pranckevičius I.. Paroda vyks iki...
 • Paroda „Keliaujantys muzikantai“ | Vilniaus geležinkelio stotyje

  Paroda „Keliaujantys muzikantai“, pristatanti trijų Leipcigo aplinkos sujungtų kompozitorių – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Claros Schumann ir Edvardo Griego kelionių maršrutus ir kasdienybę, šį pavasarį ir vasarą džiugins net devynių Lietuvos miestų gyventojus. Keliaujanti paroda apie keliaujančius muzikus – tokį neeilinį kultūrinį įspūdį paruošė tarptautiniame...
 • Jubiliejinė Danutės Kvietkevičiūtės tekstilės darbų paroda

  V. K. Jonyno namuose-galerijoje, Turistų g. 9, Druskininkuose, Jubiliejinė Danutės Kvietkevičiūtės tekstilės darbų paroda. Parodoje eksponuojami 8–9 deš. sukurti tekstilės darbai. Ausdama gobelenus autorė perteikia savitus išgyvenimus, autentiškas savosios būties interpretacijas. Kaip teigia tekstilininkė: „Nuostaba ir žavesys Dievo sukurtu pasauliu nulėmė gobelenų...
 • Artūro Braziūno tapybos paroda „Tarp žemės ir dangaus“

  Vasario 29 d. Bernardinų bažnyčios bendruomenės centre atidaryta Artūro Braziūno tapybos paroda „TARP ŽEMĖS IR DANGAUS“. Produktyvus ir energingas tapytojas, surengęs daugiau kaip 20 personalinių parodų, save apibūdina kaip romantinio siurrealizmo atstovą, kuris bando perkelti žiūrintįjį į kitą realybę, atskleisti ją savitu kampu. Ryškūs, turtingo kolorito tapytojo A....
 • Laivo nuoma iš Mingės, su maitinimu ir nakvyne krante

  UAB JOVILA - laivų turizmo agentūra įsikūrusi Pamario krašte, teikianti visas laivų turizmo paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims. Mūsų profesionalių konsultantų komanda, padės Jums sukurti nepamirštamą šventę laive, kurioje pasirūpinsime Jūsų maitinimu, gėrimais, šventine nuotaika, o sustojus krante - aktyviomis pramogomis Jūsų kolektyvui! Teikiame nakvynės paslaugas Pamario krašte....