Spalio 6 -13d. Gruzija - kalnais žavinti, prieskoniais kvepianti

2019 m. gegužės 28 d.

Pirma diena (iš spalio 06 į spalio 07 d.)
Skrydis: Ryga –Tbilis. Persėdimas Stambule. Tbilisyje būsime 2019.10.14 ryte. Skrendama su Turkijos avialinijomis, įskaičiuotas 30 kg. bagažas.
Keičiame pinigus, pavalgome ir vyksime į Šiaurinę Gruzijos dalį, Kazbegą kurio naujas pavadinimas Stepantsminda. Tai nedidelis ramus miestelis pačiame Gruzijos ir Rusijos pasienyje. Kelionė ilga – bet vaizdai išties nuostabūs.
Pakeliui pamatysime didžiulį tvenkinį - vandens saugyklą. Atrodo, kad kalnai auga iš vandens. Nors tai dar ne kalnai, tiksliau, kaip sako vietiniai: „Jei karvės gali užlipti ant jų, reiškia, tai ne kalnai.“
Vykdami aplankysime senąją Ananuri pilį, kažkada buvusią prieglobsčiu karo keliu vykusiems prekybininkams ir gynybinis punktas nuo neprašytų svečių. Dabartinė pilis - tai buvusios tvirtovės viršutinė dalis. Žemiau buvę bokštai ir sienos neišliko. Palei visą Karo kelią, kuriuo vyksime automobiliu, galima pamatyti gynybinius bokštus (ar jų liekanas), kurių funkcija kažkada buvo įspėti apie ateinantį priešą ir galbūt šiek tiek jį užlaikyti. Pakilus dar aukščiau pravažiuosime Gudauri. Tai slidinėjimo mėgėjų meka.
Stabtelsime prie nuostabaus gamtos kūrinio - kalnų krioklio bei apžvalgos aikštelės -arkos skirtos tautų draugystei paminėti. Arka pasatyta 1983 metais, tai viena iš geriausių apžvalgos aikštelių Gruzijoje, iš kur galima grožėtis įstabiu kalnų grožiu.
Stabtelsime prie mineralinio vandens versmės tekančios iš kalnų. Iš toli akį traukia rusvai rudi šlaitai. Čia įdomus išgaubtas ruožas su vaizdingomis uolomis, vietomis lygus, vietomis slidus paviršius. Vanduo yra gydomasis, todėl čia nuolat daug žmonių pilančių vandenį į butelius. Paragauto šio vandens rekomenduojame, tad neišmeskite tuščio plastikinio butelio. Tai pat verta paminėti, kad naudingas mineralinio vandens turtas butelyje nėra ilgas, tad labai daug neverta prisipilti.
Pagal galimybę šiandien aplankysime 2170 m aukštyje stovinčią Gergeti Švč. Trejybės cerkvę. Tai aukščiausiai esantis statinys visoje Europoje. Pasakiško grožio Kaukazo kalnų panoramos apsuptyje esanti bažnyčia sužavės atviruko vertais vaizdais. Iki jos važiuosime džipais. Jus nustebins vienas už kitą įspūdingesni vaizdai į užgesusį Kazbeko ugnikalnį (5034 m.). Nakvynė ir vakarienė kalnuose viešbutyje.
Antra diena ( spalio 08 d. )
Ryte papusryčiaujame. Ši diena skirta kalnams. Jeigu pirmą dieną nespėsime aplankyti Gergeti Švč.Trejybės cerkvės, tada šios dienos kelionę pradėsime nuo minėto vienuolyno. Vėliau vyksime prie Darialio tarpeklio, esančio prie Rusijos (Šiaurės Osetijos) ir Gruzijos (Mcchetos-Mtianetijos) sienos. Tai natūralus kalnų lūžis, iš kurio teka Terek upė, ir jungia šiaurines ir pietines Kaukazo dalis. Remiantis šia geografine padėtimi, XVII a. pradžioje buvo pradėtas statyti garsusis Gruzijos karinis kelias. Senovės geografams Dariali tarpeklis buvo žinomas kaip Kaukazo vartai (aprašė Puškinas), Alano vartai (mini Lermontovas) ir Sarmatijos vartai (aprašo Lermontovas). Dariali tarpeklis minimas ir filme „dvylika kėdžių“.
Aplankysime aukščiausią kalnų gyvenvietę – Džiutą. Kelias link šios gyvenvietės eina išilgai kalno šlaito, esančio virš kalnų upės. Gyvenvietė randasi 2200 metrų aukštyje virš jūros lygio, virš tokiu pačiu pavadinimu upės, tarp Čauhi ir Roška kalnų. Grožėsimės nuostabiu kraštovaizdžiu, kalnų uolomis, po gyvenvietę eisime pėsčiomis, fotografuosime puikius gamtos vaizdus, eisime pėsčiomis.
Ir dar šiandien apžiūrėsime Truso slėnį. Jis beveik negyvenamas, žmonės jame gyvena tik vasarą. Slėnyje yra nemažai mineralinio vandens šaltinių. Todėl turėkite maudymuisi skirtą aprangą. Tik pasiruoškite, jog vanduo gali būti la...abai šaltas. Pagal galimybę vaikščiosime per apleistus kaimus, matysime senovinius bokštus.
Pakeliui taip pat stabtelsime prie krioklių.
Nakvynė ir vakarienė kalnuose viešbutyje.

Trečia diena (spalio 08 d.)
Ryte papusryčiaujame ir vyksime į ramų Gruzijos miestelį - Borjomi, įsikūrusį žaliuojančių miškų apsuptyje. Borjomi, tai kurortinis miestelis įsikūręs prie Kuros upės, rytiniame Bordžomi-Charagauli nacionalinio parko krašte. Tai tarsi mūsiškiai Druskininkai – ramu, tylu ir sveikas oras bei mineralinio vandens versmės ir baseinai. Tiesa, šiltas ir negazuotas, bet tiesiai iš gręžinio bėgantis, „Borjomi“ įtiks ne kiekvienam, tačiau paragauti – verta. Aplankysime Mineralinio vandens parką, kur pamatysime vieną populiariausių pastatų – mėlynuosius rūmus „Firuza“, pastatyti 1892 m., atspindinčius Persijos, Gruzijos ir Europos stilių. Pasikelsime keltuvu ir pažvelgsime į parką bei miestą iš viršaus. Žavėsimės carinės Rusijos laikais statytomis vilomis, įdomiais architektūriniai sprendimai, veržliais, kaip ir gruziniška dvasia. Po malonių vaizdų, pasivaišinę šiltu ir šaltu borjomi mineraliniu vandeniu. Apie Boržomi papasakos vietinis gidas.
Pietaujame vienoje iš Boržomi kavinių.
Po pietų vyksime apžiūrėti uolose iškaltą labirintų miestą – Vardzia. Tai požeminės "kalnų karalienės" salės, išskaptuotos aukšto kalno kietoje uoloje, atrodo lyg būtų perkeltos į mūsų Pasaulį, tiesiai iš pasakiškų „Žiedų valdovo“ puslapių. Vardzia - tai ir urvas, ir rūmai, ir vienuolynas, ir ištisas požeminis miestas vienoje vietoje, pastatytas ne knygose išgalvotų neregėtų būtybių, o Gruzijos gyventojų. Ši neįtikėtina konstrukcija skirta legendinės karalienės Tamaros garbei. Bene svarbiausia lankytina vieta Vardzijoje – Dormition bažnyčia, kuri yra iškalta uoloje, jos ilgis sudaro 14,5 m, plotis – 8,2 m. Kai kuriose olose yra aptikta vertingų freskų. Apžiūrėti šį grožį galima lipant pėsčiomis arba užvažiuoti ten kursuojančiu autobusu ir vaikštant pėsčiomis. Nusileidimas galimas tik pėsčiomis. Apie šią nuostabią vietą papasakos vietinis gidas.
Nakvynė ir vakarienė viešbutyje.

Ketvirta diena (spalio 10 d.)
Ryte papusryčiaujame ir lankome Rabati tvirtovę- vieną iš Samche-Džavacheri srities įžymybių. Dabar tvirtovės teritorijoje yra viešbutis, muziejus, vyno ir suvenyrų parduotuvės, kavinė ir informacijos centras. Rabat yra arabų kilmės žodis reiškiantis bet kokią įtvirtintą vietą. Įprastai taip vadinosi prekybinis kvartalas prie tvirtovės. Šioje vietoje pilis buvo pastatyta dar 13 amžiuje, tačiau visai neseniai ji buvo restauruota bei pristatyta naujų pastatų. 7 hektarų ploto teritorijoje yra ne tik pilis, tačiau taip ir bažnyčia, mečetė, minaretas, sinagoga, Gruzijos istorijos muziejus, o užlipus į pilies bokštus atsiveria pribloškianti panorama. Tai vieta, kurioje dera autentika bei šiuolaikinis turizmas, mat čia įsikūręs viešbutis, yra suvenyrų ir vyno parduotuvė, kavinė. Su šia vietove supažindins vietinis gidas.
Vėliau vyksime į pirmają Gruzijos civilizacijos sostinę Mschetą. Čia pietausime.
Mschetoje žmonių čia gyventa dar ankstyvajame Bronzos amžiuje. Nuo čia stūksančio kalno, dviejų skirtingų spalvų upių santakoje, anot padavimų, Šventoji Nino pakrikštijo visą Gruziją rankose laikydama savo plaukais perrištas vynuogienojo šakeles, kurios ir tapo kiek sulenkto gruziniškojo kryželio prototipu. Šiandienos Mcchetoje gyvena apie 10.000 žmonių. Ši vietovė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Viena iš šio miesto pažibų aplankysime – Džvari vienuolyną. Tai – ankstyvojo Viduramžių periodo šedevras, įsikūręs ant kalno, nuo kurio atsiveria neįtikėtino grožio Mcchetos miesto panorama. Gruzinai tiki, jog kadaise vienuolyno vietoje meldėsi Šv. Nino – šventoji, kuri atnešė krikščionybę į gruzinų žemes. Dar viena Mcchetos miesto įžymybė – Svetitskhoveli katedra, į kurią užsuksime ir mes. Šioje Katedroje saugoma išskirtinė relikvija – Kristaus mantija. Svetitskhoveli katedrą, kaip ir Džvari vienuolyną, globoja UNESCO. Pasigrožėję nuostabiais vaizdais, sužinoję įdomių istorinių faktų vyksime nakvynei į tradicinius gruzinų svečių namus.
Nakvynė ir vakarienė tradiciniuose gruzinų namuose.

Penkta diena (spalio 11 d.)
Papusryčiavę važiuosime į Meilės miestą – Signachį, neoficialiai vadinamas Kachetijos regiono sostine. Meilės miestu vadinamas, kadangi čia santuokos rūmai dirba visą parą. Signachį juosia XVIII a. II pusėje karaliaus Iraklijaus II (Erekle II) pastatyta gynybinė siena. Joje yra šeši vartai ir 23 bokšteliai, pavadinti artimiausių kaimų vardais. Persų užpuolimų metu į bokštelius bėgdavę slėptis tų kaimų gyventojai žinojo savo vietas. Įtvirtinęs miestą, karalius jam suteikė ir pavadinimą, kuris lietuviškai reiškia „pastogė“. Dar XIX a. tai buvo pirklių miestas, kuriame gyveno begalė vyndarių ir kilimų rišėjų. Dabar miestelis virto turistiniu, bet vyndarių ir kilimų rišėjų gretos neretėja. Signachyje įsikūręs kilimų fabrikas, o miestas garsėja geriausiais Gruzijoje kulinarais. Iš Signachio matyti snieguoti Kaukazo kalnai ir apačioje nusidriekęs Alazani upės slėnis. Vieną mažiausių šalies miestų, kuriame gyvena tik trys tūkstančiai žmonių. Aplankysime moterų Šventos Nino vienuolyną Bodbe. Prie jo yra vadinamasis stebuklingas šaltinis. Gruzinai čia veža žmones su negalia, vaikus, juos girdo vandeniu, tepa, po to prisipila pilnus butelius ir dar vežasi namo. St. Nino vienuolynas buvo pastatytas dar IX amžiuje, XVII amžiuje visiškai renovuotas.
Pietausime vienoje iš Signachio kavinių.
Vyno degustacija, kurios metu apžiūrėsime vyno muziejų, papasakos apie gaminamas vyno rūšis. Degustuosime tris rūšis vyno (dvi raudono, vieną balto) + čača (jų nacionalinis gėrimas iš vynuogių- mūsiškai vadinamas samagonu) + konjakas+duona+sūris.
Į pavakarę atvyksime į tradicinius gruziniškus namus, kur mūsų lauks muzika, soti gruziniška vakarienė. Dalyvausime edukacinėje veikloje – skinsime vynuoges, gaminsime nacionalinį gruzinišką čiurčelą, gaminamą iš vynuogių sulčių ir riešutų.
Nakvynė, vakarienė, edukacija tradiciniuose gruzinų namuose.

Šešta diena diena (spalio 12 d.)
Pusryčiaujame ir vyksime į Negresi vienuolyną - nedidelį gražų vienuolyną aukštai ant kalno virš Alazani slėnio. Dabar čia tik vienuolynas ant kalno, anksčiau kalno papėdėje buvo senovinis miestas.
Pradžioje netoli buvo senovinis Nekresi miestas. VI amžiuje prie miesto vienuolyną įkūrė vienas iš asirų tėvų Abo (Abibos) iš Nekresi. Tuo metu visa rytinė Gruzija buvo persų valdžioje ir krikščionybė susidurdavo su tam tikrais sunkumais. Krikščionių ir zoroastristų santykiai nebuvo geri ir persai išvežė Abo iš Nekresi į Mcchetą, kur jį nužudė, todėl Abo palaidotas ne Nekresi vienuolyne, o Samtvaro cerkvėje Mcchetoje.
Vienuolynas ne kartą nukentėjo nuo įvairiausių priešų. Pagal legendą, vieno priešų įsiveržimo metu vienuoliai į vienuolyną atginė kiaulių bandą, ir įsiveržėliai musulmonai pasibjaurėjo užeiti į vienuolyną. Dabar vienuolyne yra tradicija švenčių metu šašlykus kepti tik iš kiaulienos.
Vėliau vyksime į šalies sostinę – Tbilisį. Papietausime. Su miestu mus supažindins vietinis gidas.
Miestas dieną atskleidžia spalvingą istorinę architektūros įvairovę ir modernaus pasaulio simbolius. Čia pamatysite Azijos, Rytų ir Vakarų kultūros pėdsakų. Miestas pasikeitė pastaraisiais dešimtmečiais: pridygo postmodernistinių formų pastatų, buvo įrengtas lyno keltuvas. Be to, čia itin aktyviai vyksta statybos ir senų pastatų renovacija. Apžvalginė ekskursija mieste, kur pamatysime Baltuosius rūmus primenančią prezidentūrą, televizijos bokštą pramogų parke Mtacminda, kurio papėdėje įrengtas Vilniaus skveras, taip pat Motinos Gruzijos skulptūrą, Narikalos tvirtovės griuvėsius.
Nakvynė viešbutyje be vakarienės.

Septinta diena (spalio 13 d.)
Labai anskti ryte atsisveikiname su Gruzija ir vykstame į oro uostą
Skrydis Tbilisis – Ryga. Kelionė namo link Klaipėdos.

Kelionės kaina (kai gyvenama dviviečiuose arba triviečiuose kambariuose – kai važiuoja ne mažiau kaip 12 asmenų) : 480 € asmeniui.
Šioje kelionėje maksimalus keliautojų skaičius 14 asmenų !!!!
Pagal atskirą susitarimą galima vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos, kelionės kaina būtų perskaičiuojama.
Galimos ir mažesnės grupės: penki asmenys + kelionės vadovė iš Lietuvos arba šeši asmenys be kelionės vadovės iš Lietuvos.

Šioje kelionėje įskaičiuotos – 6 nakvynės, 4 pusryčiai, 6 vakarienės, gruzino - su automobiliu/mikroautobusu paslaugos, kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos, viena vyno degustacija, čiurčelos gaminimo pamokėlė, vynuogių skynimo edukacija, kaimo muzikantai, pasikėlimai džipais į kalnus, įėjimai į kai kuriuos lankytinus objektus, pasikėlimas į Negresi vienuolyną ir pasikėlimas Božomyje; kelionės programos rengimas ir derinimas, kelionės dokumentų sutvarkymas.
Papildomos išlaidos (lankytini objektai : vietinių gidų paslaugos, įėjimas į uolas, pasikėlimas keltuvu, rūmų lankymas) : apie 30 € asmeniui.
Neįskaičiuotos: tarptautinis skrydis į Gruziją, lauktuvės, suvenyrai, užkandžiai, pietūs, 2 pusryčiai Tbilisyje, kelionė iki Rygos oro uosto ir atgal, medicininių išaidų draudimas, arbatpinigiai, leidimai filmuoti ar fotografuoti.

REGISTRACIJA Į KELIONĘ:


PASTABA. Lankytinų objektų eiliškumas gali keistis atsižvelgiant į orus, ar kitas svarbias aplinkybes.
Skrydžius vykdo bendrovė Turkish airlines arba AirBaltic, todėl neatsakome už oro bendrovės skrydžių laikų keitimą, skrydžių atšaukimą ar lėktuvo vėlavimą ir nekompensuojame klientui patirtų nuostolių dėl skrydžio bendrovės nenumatytų veiksmų. Rezervavus bilietą iki tam tikros datos galima keisti vykstančio asmens vardą ir pavardę (ar bus priemoka kiekvienu atveju klausiama oro bendrovės. Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats. Likus mažiau nei valandai iki skrydžio aviakompanija baigia registraciją skrydžiui ir turi teisę neregistruoti vėluojančių keleivių.

Laisvalaikio naujienos

 • Liepos 13d. Drugelių ekspozicija - Kaliausių fabrikėlis - Žagarė

  Išvykimas liepos 13d. : 7. 30 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės (Išvykimo laikas gali keistis) 7. 45 val. Gargžduose, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų). (Išvykimo laikas gali keistis) arba 8.00 val Palanga, 8.15 Kretinga (priklausomai iš kur bus turistai Gargždų ar Palangos/Kretingos) 8.30 val. Plungė (Circle degalinė prie žiedo, Truikiai, Trukių km., Plungė...
 • Mykolo Žilinsko galerijai 30!

  M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune, birželio 30 d. nuo 11 val. kviečiame švęsti didžiausios Kauno galerijos gimtadienį! Lygiai prieš 30 metų, 1989 m. birželio 30 d., buvo atidaryta įspūdinga postmodernistinės architektūros išskirtinio dydžio galerija Kaune, skirta emigracijoje Vakarų Berlyne gyvenusio garbaus tautiečio Mykolo Žilinsko dovanojamai kolekcijai....
 • Kviečiame pailsėti sodyboje "Dievo lankos"

  „Dievo lankos“ – kaimo turizmo sodyba, įsikūrusi tyliame gamtos kampelyje, prie Ilgučio ežero, Trakų rajone, Anglininkų kaime, 3.5 ha teritorijoje. Aplink ežerą išsibarstę pušynai atveria gamtos autentiškumą. Į metafiziškumą kreipiantis jos pavadinimas atskleidžia jos išskirtinumą – tai yra vieta, kurioje keturios gamtos stichijos – vanduo, žemė, ugnis ir oras...
 • Andriaus Lamausko fotografijų paroda „Susitikimai. Žmonės ir miestai“

  „Andrius Lamauskas gimė 1967 m. Šiauliuose, studijavo Šiaulių universitete – yra dailės pedagogas. Dabar jis – laisvai samdomas fotografas. Yra surengęs parodų: 1988 m. – autorinė paroda „Retrospektyva“ Šiaulių viešojoje bibliotekoje; 1990 m. – 19-oji kasmetinė lietuvių fotografijos paroda „Šventės“ M. K. Čiurlionio galerijoje...
 • Kafijos diena Mažosios Lietuvos etnografiniame regione

  Birželio 26 d., Kuršių marių burvalčių vėtrungių gimtadienio dieną, jau šeštus metus startuoja „Vėtrungių kelias“. Šis žaidimas skirtas norintiems ne tik įdomiai praleisti laiką, bet ir pažinti unikalų etnografinį Mažosios Lietuvos regioną, jo paveldą ir susipažinti su gyvenimo prie vandens ypatumais. Kodėl birželio 26 d.? Lietuvos kultūros kelio „Vėtrungių kelias“...
 • Jus vėl kviečia vaikų vasaros stovykla ,,Žvaigždė'' 2019

  Vaikų vasaros stovykla „Žvaigždė“ yra įsikūrusi Birštone, vaizdingame kairiajame Nemuno krante. Tai vienas gražiausių Lietuvos kampelių, apsuptas Nemuno kilpų regioninio parko. Gamtos prieglobstis suteikia galimybę vaikams ir jaunimui mėgautis įvairiomis laisvalaikio veiklomis: užsiimti sportine, poilsine bei pramogine veikla visai šalia keturių vingiuojančio Nemuno...
 • Kauno šokio teatro „Aura“ spektakliu prasidėjo XVI tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

  2019 m. birželio 13 d. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) Kauno šokio teatro „Aura“ spektakliu „Norėčiau būt paparčio žiedu“ prasidėjo XVI tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Taip jau sutapo, kad gamtos įkvėptas šokis tarsi prišaukė galingus vėjo gūsius, kurie ir gaivino po dieną alinusios kaitros, ir kėlė nuostabą. Scenoje...
 • Šokio spektakliu prasideda XVI tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

  2019 m. birželio 13 d., ketvirtadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks XVI tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“. Festivalio programą pradėsiantis jausmingas šokis yra įkvėptas gamtos. Jis „apie medžius, arba apie žmones, kurie...
 • Joninių šventė Vainuto miestelyje

  Joninių laužai, marga koncertinė ir pramoginė programa, paparčio žiedo ieškojimas, šventiniai fejerverkai - visa tai Jūsų laukia pamario krašte, Vainuto miestelyje birželio 22 d. Kviečiame atvykti ir linksmintis drauge su mumis !!!
 • XVII tarptautinis menų festivalis ,,Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu''

  Birželio 6 d. prasidėjo XVII tarptautinis menų festivalis DRUSKININKŲ VASARA SU M. K. ČIURLIONIU. Kviečiame susipažinti su festivalio renginių kalendoriumi ir aktyviai dalyvauti juose. Birželio 16 d., sekmadienį, 19.30 val. Druskininkų bažnyčioje Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica humana“ Algirdas Vizgirda (fleita) Daiva...
 • Joninių šventė Druskininkuose

  Birželio 23 d. Pramogų aikštėje nuo 20.00 val. Ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties išvakarėse vyks žolynais kvepianti ir dovanų gausa viliojanti Joninių šventė Druskininkuose. Tradicinės apeigos ir pramoginės varžybos bei konkursai, Joninių laužas, Jonų ir Janinų sveikinimai, dūmu kvepiantys užkandžiai ir užvedanti muzika. Tad - visi į Druskininkus švęsti Joninių!!!
 • Osvaldo Jablonskio paroda „Mano Lietuva“

  A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune, Kaunietiškos akvarelės mokyklos virtuozo Osvaldo Jablonskio paroda „Mano Lietuva“. Autoriaus kūryba pasižymi savitu „jablonskišku“ spalvų pasauliu, jautriomis kompozicijomis, lyriškumu, persmelkiančiu tikrumu ir įsijautimu. Parodoje eksponuojami peizažai, kuriuose tarsi besikeičiančiame...
 • Tarptautinis videomeno festivalis VIDEOFORMES–TEL AVIV–VILNIUS–KAUNAS

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, Birželio 26–28 d. 18.00–19.00 val. kviečia tarptautinis videomeno festivalis VIDEOFORMES–TEL AVIV–VILNIUS–KAUNAS. Renginio metu bus pristatyti net 22 trumpo metražo video- ir skaitmeninio meno kūriniai. Kuratoriai iš Prancūzijos Natanas Kaczmar‘as ir Gabrielis...
 • Chaimo Frenkelio vilos parko rožynas įkvėpė parodą „Rožės kodas“

  2019 m. birželio 6 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks parodos „Rožės kodas“ atidarymas. Atidarymą pradės Šiaulių sportinių šokių klubo „Šypsena“ šokėjai Audrius ir Erika Blažiai. Renginys nemokamas. Paroda veiks iki 2019-08-25. Praėjusių metų pavasarį Chaimo Frenkelio vilos parke buvo įkurtas secesinio stiliaus...
 • Romano Vilkausko darbų paroda Kelmės krašto muziejuje

  2019 m. birželio 14 d. (penktadienį), Kelmės krašto muziejuje vyks retrospektyvinės dailininko Romano Vilkausko darbų parodos „Iki galo išdainuosiu...“, skirtos Gedulo ir vilties dienai paminėti, atidarymas. Paroda veiks 2019-06-14 – 2019-07-31.