Spalio 6 -13d. Gruzija - kalnais žavinti, prieskoniais kvepianti

2019 m. gegužės 28 d.

Pirma diena (iš spalio 06 į spalio 07 d.)
Skrydis: Ryga –Tbilis. Persėdimas Stambule. Tbilisyje būsime 2019.10.14 ryte. Skrendama su Turkijos avialinijomis, įskaičiuotas 30 kg. bagažas.
Keičiame pinigus, pavalgome ir vyksime į Šiaurinę Gruzijos dalį, Kazbegą kurio naujas pavadinimas Stepantsminda. Tai nedidelis ramus miestelis pačiame Gruzijos ir Rusijos pasienyje. Kelionė ilga – bet vaizdai išties nuostabūs.
Pakeliui pamatysime didžiulį tvenkinį - vandens saugyklą. Atrodo, kad kalnai auga iš vandens. Nors tai dar ne kalnai, tiksliau, kaip sako vietiniai: „Jei karvės gali užlipti ant jų, reiškia, tai ne kalnai.“
Vykdami aplankysime senąją Ananuri pilį, kažkada buvusią prieglobsčiu karo keliu vykusiems prekybininkams ir gynybinis punktas nuo neprašytų svečių. Dabartinė pilis - tai buvusios tvirtovės viršutinė dalis. Žemiau buvę bokštai ir sienos neišliko. Palei visą Karo kelią, kuriuo vyksime automobiliu, galima pamatyti gynybinius bokštus (ar jų liekanas), kurių funkcija kažkada buvo įspėti apie ateinantį priešą ir galbūt šiek tiek jį užlaikyti. Pakilus dar aukščiau pravažiuosime Gudauri. Tai slidinėjimo mėgėjų meka.
Stabtelsime prie nuostabaus gamtos kūrinio - kalnų krioklio bei apžvalgos aikštelės -arkos skirtos tautų draugystei paminėti. Arka pasatyta 1983 metais, tai viena iš geriausių apžvalgos aikštelių Gruzijoje, iš kur galima grožėtis įstabiu kalnų grožiu.
Stabtelsime prie mineralinio vandens versmės tekančios iš kalnų. Iš toli akį traukia rusvai rudi šlaitai. Čia įdomus išgaubtas ruožas su vaizdingomis uolomis, vietomis lygus, vietomis slidus paviršius. Vanduo yra gydomasis, todėl čia nuolat daug žmonių pilančių vandenį į butelius. Paragauto šio vandens rekomenduojame, tad neišmeskite tuščio plastikinio butelio. Tai pat verta paminėti, kad naudingas mineralinio vandens turtas butelyje nėra ilgas, tad labai daug neverta prisipilti.
Pagal galimybę šiandien aplankysime 2170 m aukštyje stovinčią Gergeti Švč. Trejybės cerkvę. Tai aukščiausiai esantis statinys visoje Europoje. Pasakiško grožio Kaukazo kalnų panoramos apsuptyje esanti bažnyčia sužavės atviruko vertais vaizdais. Iki jos važiuosime džipais. Jus nustebins vienas už kitą įspūdingesni vaizdai į užgesusį Kazbeko ugnikalnį (5034 m.). Nakvynė ir vakarienė kalnuose viešbutyje.
Antra diena ( spalio 08 d. )
Ryte papusryčiaujame. Ši diena skirta kalnams. Jeigu pirmą dieną nespėsime aplankyti Gergeti Švč.Trejybės cerkvės, tada šios dienos kelionę pradėsime nuo minėto vienuolyno. Vėliau vyksime prie Darialio tarpeklio, esančio prie Rusijos (Šiaurės Osetijos) ir Gruzijos (Mcchetos-Mtianetijos) sienos. Tai natūralus kalnų lūžis, iš kurio teka Terek upė, ir jungia šiaurines ir pietines Kaukazo dalis. Remiantis šia geografine padėtimi, XVII a. pradžioje buvo pradėtas statyti garsusis Gruzijos karinis kelias. Senovės geografams Dariali tarpeklis buvo žinomas kaip Kaukazo vartai (aprašė Puškinas), Alano vartai (mini Lermontovas) ir Sarmatijos vartai (aprašo Lermontovas). Dariali tarpeklis minimas ir filme „dvylika kėdžių“.
Aplankysime aukščiausią kalnų gyvenvietę – Džiutą. Kelias link šios gyvenvietės eina išilgai kalno šlaito, esančio virš kalnų upės. Gyvenvietė randasi 2200 metrų aukštyje virš jūros lygio, virš tokiu pačiu pavadinimu upės, tarp Čauhi ir Roška kalnų. Grožėsimės nuostabiu kraštovaizdžiu, kalnų uolomis, po gyvenvietę eisime pėsčiomis, fotografuosime puikius gamtos vaizdus, eisime pėsčiomis.
Ir dar šiandien apžiūrėsime Truso slėnį. Jis beveik negyvenamas, žmonės jame gyvena tik vasarą. Slėnyje yra nemažai mineralinio vandens šaltinių. Todėl turėkite maudymuisi skirtą aprangą. Tik pasiruoškite, jog vanduo gali būti la...abai šaltas. Pagal galimybę vaikščiosime per apleistus kaimus, matysime senovinius bokštus.
Pakeliui taip pat stabtelsime prie krioklių.
Nakvynė ir vakarienė kalnuose viešbutyje.

Trečia diena (spalio 08 d.)
Ryte papusryčiaujame ir vyksime į ramų Gruzijos miestelį - Borjomi, įsikūrusį žaliuojančių miškų apsuptyje. Borjomi, tai kurortinis miestelis įsikūręs prie Kuros upės, rytiniame Bordžomi-Charagauli nacionalinio parko krašte. Tai tarsi mūsiškiai Druskininkai – ramu, tylu ir sveikas oras bei mineralinio vandens versmės ir baseinai. Tiesa, šiltas ir negazuotas, bet tiesiai iš gręžinio bėgantis, „Borjomi“ įtiks ne kiekvienam, tačiau paragauti – verta. Aplankysime Mineralinio vandens parką, kur pamatysime vieną populiariausių pastatų – mėlynuosius rūmus „Firuza“, pastatyti 1892 m., atspindinčius Persijos, Gruzijos ir Europos stilių. Pasikelsime keltuvu ir pažvelgsime į parką bei miestą iš viršaus. Žavėsimės carinės Rusijos laikais statytomis vilomis, įdomiais architektūriniai sprendimai, veržliais, kaip ir gruziniška dvasia. Po malonių vaizdų, pasivaišinę šiltu ir šaltu borjomi mineraliniu vandeniu. Apie Boržomi papasakos vietinis gidas.
Pietaujame vienoje iš Boržomi kavinių.
Po pietų vyksime apžiūrėti uolose iškaltą labirintų miestą – Vardzia. Tai požeminės "kalnų karalienės" salės, išskaptuotos aukšto kalno kietoje uoloje, atrodo lyg būtų perkeltos į mūsų Pasaulį, tiesiai iš pasakiškų „Žiedų valdovo“ puslapių. Vardzia - tai ir urvas, ir rūmai, ir vienuolynas, ir ištisas požeminis miestas vienoje vietoje, pastatytas ne knygose išgalvotų neregėtų būtybių, o Gruzijos gyventojų. Ši neįtikėtina konstrukcija skirta legendinės karalienės Tamaros garbei. Bene svarbiausia lankytina vieta Vardzijoje – Dormition bažnyčia, kuri yra iškalta uoloje, jos ilgis sudaro 14,5 m, plotis – 8,2 m. Kai kuriose olose yra aptikta vertingų freskų. Apžiūrėti šį grožį galima lipant pėsčiomis arba užvažiuoti ten kursuojančiu autobusu ir vaikštant pėsčiomis. Nusileidimas galimas tik pėsčiomis. Apie šią nuostabią vietą papasakos vietinis gidas.
Nakvynė ir vakarienė viešbutyje.

Ketvirta diena (spalio 10 d.)
Ryte papusryčiaujame ir lankome Rabati tvirtovę- vieną iš Samche-Džavacheri srities įžymybių. Dabar tvirtovės teritorijoje yra viešbutis, muziejus, vyno ir suvenyrų parduotuvės, kavinė ir informacijos centras. Rabat yra arabų kilmės žodis reiškiantis bet kokią įtvirtintą vietą. Įprastai taip vadinosi prekybinis kvartalas prie tvirtovės. Šioje vietoje pilis buvo pastatyta dar 13 amžiuje, tačiau visai neseniai ji buvo restauruota bei pristatyta naujų pastatų. 7 hektarų ploto teritorijoje yra ne tik pilis, tačiau taip ir bažnyčia, mečetė, minaretas, sinagoga, Gruzijos istorijos muziejus, o užlipus į pilies bokštus atsiveria pribloškianti panorama. Tai vieta, kurioje dera autentika bei šiuolaikinis turizmas, mat čia įsikūręs viešbutis, yra suvenyrų ir vyno parduotuvė, kavinė. Su šia vietove supažindins vietinis gidas.
Vėliau vyksime į pirmają Gruzijos civilizacijos sostinę Mschetą. Čia pietausime.
Mschetoje žmonių čia gyventa dar ankstyvajame Bronzos amžiuje. Nuo čia stūksančio kalno, dviejų skirtingų spalvų upių santakoje, anot padavimų, Šventoji Nino pakrikštijo visą Gruziją rankose laikydama savo plaukais perrištas vynuogienojo šakeles, kurios ir tapo kiek sulenkto gruziniškojo kryželio prototipu. Šiandienos Mcchetoje gyvena apie 10.000 žmonių. Ši vietovė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Viena iš šio miesto pažibų aplankysime – Džvari vienuolyną. Tai – ankstyvojo Viduramžių periodo šedevras, įsikūręs ant kalno, nuo kurio atsiveria neįtikėtino grožio Mcchetos miesto panorama. Gruzinai tiki, jog kadaise vienuolyno vietoje meldėsi Šv. Nino – šventoji, kuri atnešė krikščionybę į gruzinų žemes. Dar viena Mcchetos miesto įžymybė – Svetitskhoveli katedra, į kurią užsuksime ir mes. Šioje Katedroje saugoma išskirtinė relikvija – Kristaus mantija. Svetitskhoveli katedrą, kaip ir Džvari vienuolyną, globoja UNESCO. Pasigrožėję nuostabiais vaizdais, sužinoję įdomių istorinių faktų vyksime nakvynei į tradicinius gruzinų svečių namus.
Nakvynė ir vakarienė tradiciniuose gruzinų namuose.

Penkta diena (spalio 11 d.)
Papusryčiavę važiuosime į Meilės miestą – Signachį, neoficialiai vadinamas Kachetijos regiono sostine. Meilės miestu vadinamas, kadangi čia santuokos rūmai dirba visą parą. Signachį juosia XVIII a. II pusėje karaliaus Iraklijaus II (Erekle II) pastatyta gynybinė siena. Joje yra šeši vartai ir 23 bokšteliai, pavadinti artimiausių kaimų vardais. Persų užpuolimų metu į bokštelius bėgdavę slėptis tų kaimų gyventojai žinojo savo vietas. Įtvirtinęs miestą, karalius jam suteikė ir pavadinimą, kuris lietuviškai reiškia „pastogė“. Dar XIX a. tai buvo pirklių miestas, kuriame gyveno begalė vyndarių ir kilimų rišėjų. Dabar miestelis virto turistiniu, bet vyndarių ir kilimų rišėjų gretos neretėja. Signachyje įsikūręs kilimų fabrikas, o miestas garsėja geriausiais Gruzijoje kulinarais. Iš Signachio matyti snieguoti Kaukazo kalnai ir apačioje nusidriekęs Alazani upės slėnis. Vieną mažiausių šalies miestų, kuriame gyvena tik trys tūkstančiai žmonių. Aplankysime moterų Šventos Nino vienuolyną Bodbe. Prie jo yra vadinamasis stebuklingas šaltinis. Gruzinai čia veža žmones su negalia, vaikus, juos girdo vandeniu, tepa, po to prisipila pilnus butelius ir dar vežasi namo. St. Nino vienuolynas buvo pastatytas dar IX amžiuje, XVII amžiuje visiškai renovuotas.
Pietausime vienoje iš Signachio kavinių.
Vyno degustacija, kurios metu apžiūrėsime vyno muziejų, papasakos apie gaminamas vyno rūšis. Degustuosime tris rūšis vyno (dvi raudono, vieną balto) + čača (jų nacionalinis gėrimas iš vynuogių- mūsiškai vadinamas samagonu) + konjakas+duona+sūris.
Į pavakarę atvyksime į tradicinius gruziniškus namus, kur mūsų lauks muzika, soti gruziniška vakarienė. Dalyvausime edukacinėje veikloje – skinsime vynuoges, gaminsime nacionalinį gruzinišką čiurčelą, gaminamą iš vynuogių sulčių ir riešutų.
Nakvynė, vakarienė, edukacija tradiciniuose gruzinų namuose.

Šešta diena diena (spalio 12 d.)
Pusryčiaujame ir vyksime į Negresi vienuolyną - nedidelį gražų vienuolyną aukštai ant kalno virš Alazani slėnio. Dabar čia tik vienuolynas ant kalno, anksčiau kalno papėdėje buvo senovinis miestas.
Pradžioje netoli buvo senovinis Nekresi miestas. VI amžiuje prie miesto vienuolyną įkūrė vienas iš asirų tėvų Abo (Abibos) iš Nekresi. Tuo metu visa rytinė Gruzija buvo persų valdžioje ir krikščionybė susidurdavo su tam tikrais sunkumais. Krikščionių ir zoroastristų santykiai nebuvo geri ir persai išvežė Abo iš Nekresi į Mcchetą, kur jį nužudė, todėl Abo palaidotas ne Nekresi vienuolyne, o Samtvaro cerkvėje Mcchetoje.
Vienuolynas ne kartą nukentėjo nuo įvairiausių priešų. Pagal legendą, vieno priešų įsiveržimo metu vienuoliai į vienuolyną atginė kiaulių bandą, ir įsiveržėliai musulmonai pasibjaurėjo užeiti į vienuolyną. Dabar vienuolyne yra tradicija švenčių metu šašlykus kepti tik iš kiaulienos.
Vėliau vyksime į šalies sostinę – Tbilisį. Papietausime. Su miestu mus supažindins vietinis gidas.
Miestas dieną atskleidžia spalvingą istorinę architektūros įvairovę ir modernaus pasaulio simbolius. Čia pamatysite Azijos, Rytų ir Vakarų kultūros pėdsakų. Miestas pasikeitė pastaraisiais dešimtmečiais: pridygo postmodernistinių formų pastatų, buvo įrengtas lyno keltuvas. Be to, čia itin aktyviai vyksta statybos ir senų pastatų renovacija. Apžvalginė ekskursija mieste, kur pamatysime Baltuosius rūmus primenančią prezidentūrą, televizijos bokštą pramogų parke Mtacminda, kurio papėdėje įrengtas Vilniaus skveras, taip pat Motinos Gruzijos skulptūrą, Narikalos tvirtovės griuvėsius.
Nakvynė viešbutyje be vakarienės.

Septinta diena (spalio 13 d.)
Labai anskti ryte atsisveikiname su Gruzija ir vykstame į oro uostą
Skrydis Tbilisis – Ryga. Kelionė namo link Klaipėdos.

Kelionės kaina (kai gyvenama dviviečiuose arba triviečiuose kambariuose – kai važiuoja ne mažiau kaip 12 asmenų) : 480 € asmeniui.
Šioje kelionėje maksimalus keliautojų skaičius 14 asmenų !!!!
Pagal atskirą susitarimą galima vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos, kelionės kaina būtų perskaičiuojama.
Galimos ir mažesnės grupės: penki asmenys + kelionės vadovė iš Lietuvos arba šeši asmenys be kelionės vadovės iš Lietuvos.

Šioje kelionėje įskaičiuotos – 6 nakvynės, 4 pusryčiai, 6 vakarienės, gruzino - su automobiliu/mikroautobusu paslaugos, kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos, viena vyno degustacija, čiurčelos gaminimo pamokėlė, vynuogių skynimo edukacija, kaimo muzikantai, pasikėlimai džipais į kalnus, įėjimai į kai kuriuos lankytinus objektus, pasikėlimas į Negresi vienuolyną ir pasikėlimas Božomyje; kelionės programos rengimas ir derinimas, kelionės dokumentų sutvarkymas.
Papildomos išlaidos (lankytini objektai : vietinių gidų paslaugos, įėjimas į uolas, pasikėlimas keltuvu, rūmų lankymas) : apie 30 € asmeniui.
Neįskaičiuotos: tarptautinis skrydis į Gruziją, lauktuvės, suvenyrai, užkandžiai, pietūs, 2 pusryčiai Tbilisyje, kelionė iki Rygos oro uosto ir atgal, medicininių išaidų draudimas, arbatpinigiai, leidimai filmuoti ar fotografuoti.

REGISTRACIJA Į KELIONĘ:


PASTABA. Lankytinų objektų eiliškumas gali keistis atsižvelgiant į orus, ar kitas svarbias aplinkybes.
Skrydžius vykdo bendrovė Turkish airlines arba AirBaltic, todėl neatsakome už oro bendrovės skrydžių laikų keitimą, skrydžių atšaukimą ar lėktuvo vėlavimą ir nekompensuojame klientui patirtų nuostolių dėl skrydžio bendrovės nenumatytų veiksmų. Rezervavus bilietą iki tam tikros datos galima keisti vykstančio asmens vardą ir pavardę (ar bus priemoka kiekvienu atveju klausiama oro bendrovės. Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats. Likus mažiau nei valandai iki skrydžio aviakompanija baigia registraciją skrydžiui ir turi teisę neregistruoti vėluojančių keleivių.

Laisvalaikio naujienos

 • Europos paveldo dienos Šiaulių „Aušros“ muziejuje

  Šiaulių „Aušros“ muziejus rugsėjo 20–22 d. kviečia į Europos paveldo dienoms skirtus renginius „Pažink ir pramogauk!“ RUGSĖJO 20 D., PENKTADIENIS 12 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) nemokama ekskursija su malūnininku medinės architektūros technikos paveldo objekte – Žaliūkių vėjo malūne. 12 val....
 • Rudens lygiadienis kitaip – žemaitiški tekstai ir portugališkos dainos

  2019 m. rugsėjo 22 d., sekmadienį, 19 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyks Rudens lygiadienio apeigos ir Baltų vienybės dienos minėjimas. Medinės architektūros paveldo objekto – Žaliūkių vėjo malūno – teritorijoje organizuojamas renginys skiriamas Europos paveldo dienoms. Įėjimas nemokamas. Senovėje per Rudens lygiadienį vykdavo sambariai –...
 • Nuo rugsėjo 20 d. naujasis parodų sezonas Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje

  Vienu metu pristatysime keturių autorių personalines parodas: Kristina Viršilaitė – grafikos paroda „ĮSIKLAUSYMAS" Mindaugas Baltuška – grafikos paroda „KOSMOSO DULKĖS“ Agnė Naunikaitė – grafikos paroda „IŠNYKSTANTYS“ Rasa Vasilevičiūtė – tapybos tušu paroda „PAJAUTOS“ Parodų atidarymas – rugsėjo...
 • Projektas „Kražių kolegijos rezidencija“ kviečia į renginius

  Kražių kolegijos rezidencija kviečia dalyvauti renginiuose. Rugsėjo 23 d. (pirmadienį), Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre (III aukšte) 11.00 val. Rezidenčių – dailininkių Imke Cordula Perlick (Vokietija) ir Linda Zivere (Danija) kūrybinės dirbtuvės; 13.00 – 17.00 val. Rezidenčių atviros studijos diena. Rugsėjo 27 d. (penktadienį), Kražių M. K. Sarbievijaus...
 • Paroda „M. K. Čiurlionio kelias – Krymas“

  M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose, Atidaryms: rugsėjo 20 d., penktadienį, 17 val. Tęstinio projekto „M. K. Čiurlionio kelias“ paroda „M. K. Čiurlionio kelias – Krymas“. Lankytojams pristatomi tapytojų Ausmos Bankauskaitės, Violetos Juodzevičienės, Linos Drižiūtės, Modesto Malinausko, Evos Pohlkes ir...
 • Rugsėjo 28d. Kaliningradas (Karaliaučius) – Jantarnaja (Palmininkai) gintaro kasyklos – Svetlogorskas (Raušenas)

  2019 m. rugsėjo 28-29 dienomis 2019 m. rugsėjo 28 d. (šeštadienis) Išvykimas, išvykimo laikas gali keistis !!! 6.00 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės (būti 10 minučių anksčiau iki išvykimo). Atvykę į Nidos pasienio postą sutvarkysime formalumus ir pažintį su Kaliningrado apskritimi pradėsime lankydami įdomų gamtos reiškinį – šokantį mišką,...
 • Anykščiuose – istorinių automobilių ekspozicija

  Nors Anykščių kraštas neturėtų skųstis siūlomomis lankytinomis vietomis ir turistų gausa, tačiau anykštėnai nesitenkina tuo ką turi ir savo svečiams nuo šios pasiūlys dar vieną lankytiną objektą – istorinių transporto priemonių ekspoziciją. Istorinių transporto priemonių gerbėjai ir kiti prijaučiantys seniesiems automobiliams, nuo šiol, besilankydami Anykščių krašte turės puikią progą...
 • Retro Mugė 2019 Ruduo

  Tradiciškai, rugsėjo paskutinis savaitgalis – oltimeristų šventė Kaune "Retro Mugė 2019 Ruduo". Kviečiame ir laukiame – 2019-09-29 Šį sykį naujoje, dar didesnėje teritorijoje – Veiverių pl. 132, Kaune. PIRK – PARDUOK – DALYVAUK ! RETROGADATIRGUS – vēsturiskās, senlaicīgās autotehnikas un mototehnikas, detaļu, ekipējuma...
 • „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link

  „Permainų muzika‘19“ Šiuolaikinės muzikos festivalis Atsiverk pokyčiams! 2019 m. rugsėjo 20 d.– spalio 9 d. Klaipėdos koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio...
 • Naujieji kelionių organizatoriai Lietuvoje

  Tikriausiai ne vienas lietuvis ieškodamas kelionių užsienyje pastebėjo, kad Lietuvoje veikia tokie kelionių organizatoriai kaip „Tez tour“, „Kidy Tour“ ir „Novaturas“. Tačiau visai neseniai, tik prie keletą metų Lietuvoje pradėjo savo keliones pardavinėti pasaulyje labai gerai žinomi kelionių organizatoriai „Itaka“ ir „TUI“. Nors ir...
 • Kaunas photo festivalio paroda "SKAITMENINIS-VIRTUALUS-TIKRAS“

  Atidarymas: rugsėjo 5 d., ketvirtadienį, 18 val. Festivalio teminė programa „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“ kviečia sutelkti dėmesį į virtualaus pasaulio procesus, skaitmeninio gyvenimo būdo pasekmes, duomenų srautus, ryšius, elektroninius nusikaltimus ir saugumą, mašinų mokymąsi, stebėjimą, automatizavimą, grėsmes ir trapias ribas. Per virtualias prieigas skaitmeninimas...
 • Europos paveldo dienų renginiai Kražiuose

  Kviečiame dalyvauti Europos paveldo dienų renginiuose Kražiuose. Rugsėjo 20-22 dienomis Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre (buvusioje Kražių jėzuitų kolegijoje) bus vedamos nemokamos ekskursijos ir edukacinės programos. Renginių metu dalyviai bus supažindinami su Kražių jėzuitų kolegijos istorija bei galės iš molio pasigaminti magnetuką arba medalį su jėzuitų monograma ar Kražių...
 • Unikali paroda „Senosios medinės prakartėlės iš Lietuvos bažnyčių 2“

  Lietuvos liaudies buities muziejuje iki š.m. spalio 1 d. dar vykstanti unikali paroda „Senosios medinės prakartėlės iš Lietuvos bažnyčių 2“, nors yra praeitais metais pristatytos parodos tęsinys, tačiau iš tiesų nuo jos labai skiriasi: jei pirmoje parodoje galėjome pamatyti skirtingų XX a. laikotarpių ir trijų konkrečių, skirtingų autorių medines prakartėles, šiais metais...
 • Praktiniai mokymai - pušų formavimo pagrindai "In Japan style"

  Praktiniai mokymai - Pušų formavimo pagrindai "In Japan style" vyks 2019-09-28, 11:00 - 18:00 val. Kretingos rajone esančiame japoniškame sode, adresu Sodų g., Mažučių k., Darnėbų sen., Kretingos raj. Mokymus ves japoniškų sodų Meistras Hajime Watanabe. Iš japonų į lietuvių kalbą vertėjaus žinoma Lietuvoje architektė, dizainerė Akiko Tutlys. Kviečiami į praktinius užsiėmimus...
 • Šeimų šeštadieniai muziejuje

  Ar jau suplanavote, ką veiksite rugsėjo šeštadieniais? Siūlome juos praleisti muziejuje! Čia jūs galėsite pasigaminti savo asmeninį popieriaus lakštą, tapyti peizažus ir sužinoti, kas yra knygos „drabužiai“. Rugsėjo 7 d. 14.00 val. Popieriaus gamybos dirbtuvės Kviečiame eksperimentuoti – kūrybiškai perdirbti istorinį J. Janonio popieriaus fabriko rašomąjį...