SehenswürdigkeitenBarborlaukio dvaras

Jonavos r.

Barborlaukio dvaras, kaip savarankiškas ūkinis vienetas minimas nuo XIX a. pr. Dvaro pavadinimas sudurtinis, kildinamas iš moteriško asmenvardžio Barbora. Viename pirmųjų įrašų - 1830 m. parapijos inventoriuje minima, kad dvare gyvenanti bajoro Konstantino Dragato šeima ir jo mama Barbora, kurios garbei, matyt, ir buvo suteiktas dvarui toks vardas. Manoma, kad būtent šie bajorai įkūrė dvarą, nusipirkę dalį iki 1794 m. sukilimo Jonavos globėjui vyskupui Juozapui Kosakovskiui priklausiusios Skarulių dvaro žemės. Bajorai Dragatai kilę iš Topor herbą turinčios giminės - vienos seniausių didikų giminių, Lietuvoje žinomos nuo XIV a.


Tyrinėtojai nurodo, kad 1838 m. Barborlaukio dvarą perpirko bajoras Donatas Kolba, kuriam mirus dvaras atiteko jo dukrai Rožei Kolbaitei ir Kolbų giminei priklausė iki pat 1914 m. Tuo metu dvarvietėje stovėjo 3 pastatai, veikė Varpės upelį tvenkiantis vandens malūnas su gyvenamuoju pastatu ir svirnu. Po Pirmojo pasaulinio karo keletą kartų šeimininkus pakeitęs dvaras galiausiai 1931 m. atiteko paskutiniam savo šeimininkui - žinomam visuomenės veikėjui, lietuvybės skleidėjui, vienam farmacijos Lietuvoje pradininkų Steponui Nasvyčiui. Nasvyčių šeima čia gyveno iki pat dvaro nacionalizavimo 1944 m. Stepono Nasvyčio dukrai pianistei Birutei Nasvytytei ištekėjus už prezidento Antano Smetonos sūnaus Juliaus, dvare nuolat lankydavosi prezidentas Antanas Smetona, kiti žymūs to meto politikai ir visuomenės veikėjai. Pasakojama, kad Prezidentą į Barborlaukio dvarą atlydėdavo 3-4 automobilių palyda. Dvare Prezidentas tradiciškai švęsdavo savo vardines, ilsėdavosi su šeima.

Naujieji Barborlaukio dvaro savininkai, įdėjo daug pastangų ir jį atnaujino bei pasirūpino erdvia, patrauklia vieta Jūsų jaukioms šventėms! Kviečiame rinktis mus ir jaukiai paminėti įsimintiniausias datas su šaunia draugų bei artimųjų kompanija!
Barborlaukio dvaro alpakos – mūsų pasididžiavimas ir puošmena. Pirminė pažintis su šiais mielais gyvūnėliais peraugo į abipusę simpatiją. Viena iš pirmųjų ir kol kas labiausiai pasiteisinusių pramoginių veiklų - edukacijos su alpakomis. Rengiame alpakų lankymą užsiregistravusiems (laikai skelbiami Facebook svetainėje), taip pat darželių, mokyklų grupėms. Atvykę lankytojai supažindinami su alpakų elgesio, auginimo ypatumais, leidžiama jas paglostyti, pamaitinti ir jau bandome leisti pavedžioti jas su pavadėliu. Susitikimas su šiais taikiais gyvūnais teikia džiaugsmo ir vaikams ir suaugusiesiems. Taip pat kviečiame įsigyti natūralių alpakos vilnos siūlų, jau paruoštų rankdarbių ir patalynės iš alpakos vilnos. Alpakų vilna garsėja kaip aukštos kokybės, brangi vilna. Didėja ir dekoratyvinių paukščių gretos, jų spalvingumas tiesiog užburia. Esant palankiam orui, kviečiame pasivaikščioti ir pasižvalgyti po dvaro teritoriją. Registracija būtina.

Džiaugiamės Barborlaukio dvaro bičių pilnais aviliais ir jų suneštu gardžiu derliumi. Medus išpilstytas į 500 ml talpos

stiklainėlius gali būti ne tik jūsų namuose, bet ir kaip puiki dovana jūsų artimiesiems.


Siūlomas asortimentas:

---------------------------------
Medus su žiedadulkėmis
Medus su pikiu
Bičių duona
Žiedadulkės

Dvare siūlomos paslaugos:

----------------------------------------------
Pobūvių salės nuoma vestuvėms, jubiliejams, šventėms;
Erdvė konferencijoms su projektoriumi ir kita reikiama įranga;
SPA zonos (jakuzzi, sauna ir garinė pirtis) nuoma;
Edukacijos su alpakomis, dekoratyviniais paukščiais.

Adresas:

Pavasario g. 30, Šveicarijos k., 55302 Jonavos r.

Tel.: +370 630 50999

info@barborlaukiodvaras.lt

www.barborlaukiodvaras.lt