Places to visitKulių krašto muziejus

Plungės r.

Miestelyje veikia Kulių krašto muziejus, kuris savo istoriją skaičiuoja jau šeštą dešimtmetį. Čia jūsų laukia atnaujinta ekspozicija, suteikianti puikią galimybę per trumpą laiką susipažinti su šio jaukaus miestelio istorija, gyvenimo būdu, būdingiausiais šiam kraštui verslais, žymiausiais žmonėmis. 

Muziejaus ekspozicijoje galima pamatyti: akmeninių įrankių rastų Kulių apylinkėse, radinių iš Gandingos piliakalnio ir Reiskių tyro, tarpukario buities darbo įrankių, karo meto radinių. Taip pat galima susipažinti su monetomis ir banknotais, cirkuliavusiais Kulių krašto apylinkėse, nuo carizmo laikotarpio iki mūsų dienų. Galima pamatyti spaudos draudimo laikotarpio leidinius. O, kad lankytojams būtų patogiau, ekspozicija suskirstyta į stendus, skirtus tarpukariui, rezistencijai, kolūkiui, medicinai, kultūrai, Kuliams po 1990-ųjų. Čia įrengta atskira salė, kurioje būsite supažindinti su Kulių knygnešiais, miestelio bažnyčia, senąja spauda bei įžymiais žmonėmis, kaip Sofija Kymantaite - Čiurlioniene ir J. T. Vaižgantu.

Susitarus iš anksto, galėsite pasivaikščioti J. Tumo-Vaižganto takais, aplankyti vietas, kur savo vaikystę praleido Sofija Kymantaitė - Čiurlionienė bei, pamatyti unikalų gamtos kampelį, Reiskių tyrą.

2017 m. Kuliuose suorganizuotas pirmasis Sofijos festivalis, kurio metu atidengtas Sofijos suolelis.

 

J. Tumo -Vaižganto g. 2, Kuliai, Plungės r.

Koordinatės: 352951, 6188155 (LKS) arba 55.805455, 21.654231 (WGS)

Tel: +370 679 88700+370 671 65004

El. p. svajokas@gmail.com