Paieškų šiandien: 2186

Places to visitMuziejus atominis bunkeris

Kaunas
Karo paveldo muziejus Atominis bunkeris įkurtas 6 metrai po žeme – sovietmečio civilinės saugos slėptuvėje. Interaktyviame Atominiame bunkeryje rasite išskirtinius veikiančius technikos eksponatus: Pirmojo pasaulinio karo, tarpukario, Antrojo pasaulinio, Šaltojo karo ir dabartinių laikų.
more

Žiogelių kaimas (etnokultūrinis draustinis)

Druskininkų sav.
“Žaliuojantys miškai ir iškilmingai iš pagarbos nutilusios paunksmės, ir švelnūs, glamonėjantys vėjeliai…” Žymių poetų žodžiai išnyra iš atminties, keliaujant po dainomis ir legendomis apipintą Dainavos kraštą. Čia, pietinėje Lietuvos dalyje, nuo seno gyveno nuoširdūs dainingi žmonės, mylintys savo miškus ir daug prakaito reikalaujančią smėlingą dirvą, pasitinkantys svečią gardžia duona ir dainomis. Bet vargu ar mūsų protėviams buvo aišku, kad geria ir mazgojasi vandeniu, kuris gelbsti nuo visokių negalių, kad ir oras, kuriuo jie kvėpuoja - vaistas.
more

Raseinių hipodromas

Raseinių r.
Hipodromas pastatytas 1980 m. Tai vienintelis Baltijos šalyse hipodromas, tinkamas rengti lygiąsias žirgų lenktynes. Hipodrome yra du bėgimo takai (žolės ir smėlio), įstiklinta tribūna, įrengta per 1500 sėdimų vietų žiūrovams, starto mašina. 2014 m. renovuotas, visiškai pritaikytas žirginiam sportui. Lenktynių sezonas Raseiniuose prasideda gegužę ir baigiasi spalį.
more

Rozalimo miško parkas ir parko pažintinis pėsčiųjų takas

Pakruojo r.
Rozalimo miško parkas įkurtas 2002 metais. 2013 metais įrengtas parko pėsčiųjų takas,skirtas susipažinti su unikaliu Rozalimo pušynu, medynų įvairove, mitologine krašto istorija. Pažintinio -rekreacinio tako ilgis – apie 4 km. Eidami visu maršrutu, rasite 18 informacinių stendų, naujai įrengtas atokvėpiui skirtas vietas. Keliaujant šiuo taku pamatysite Lapgirių ozą,pasigrožėsite kerinčiais Paežerių tvenkinio užutekiais,sužinosite apie Zigmantiškų mitologinį akmenį , parke augančius augalus bei gyvenančius paukščius ir žvėris.
more

Betygalos Šv. Mikalojaus bažnyčia

Raseinių r.
1416 m. pastatyta pirmoji medinė Betygalos bažnyčia, buvo viena pirmųjų ir visoje Žemaitijoje. 1925-1930 m., pagal architekto V. Dubeneckio projektą pastatyta dabartinė bažnyčia.
more

Molavėnų piliakalnių kompleksas

Raseinių r.
Molavėnų piliakalnių kompleksas – vieningas gynybinis piliakalnių kompleksas, išskirtinis dydžiu ir sudėtingu inžineriniu įrengimu. Legendomis ir padavimais apipinti iki šių dienų puikiai išsilaikę piliakalniai. Spėjama, kad 1336 m. čia buvo garsioji Pilėnų pilis. Piliakalnių komplekse liepos 6 dieną tradiciškai rengiamas Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas.
more

Nepriklausomybės paminklas „Žemaitis“

Raseiniai
Pagrindinis miesto simbolis, stovi centrinėje miesto aikštėje. Statytas 15 – osioms Nepriklausomybės metinėms paminėti, baigtas 1934 m., skulptorius – Vincas Grybas. Skulptūra simbolizuoja lietuvių stiprybę ir atkaklumą kovoje už laisvę.
more

Sietuvos kūlgrinda

Šilalės r.
Sietuvos kūlgrinda arba Reistrų kūlgrinda yra Žemaitijoje, Šilalės rajone, Varnių regioniniame parke, tarp Burbiškių, Reistrų ir Dargių kaimų. Tai slaptas akmenimis išgrįstas kelias po vandeniu pelkėje, jungiantis Paršpilio ir Medvėgalio piliakalnius.
more

Indijos piliakalnis

Šilalės r.
Indijos piliakalnis su priešpiliu yra Šilalės rajono savivaldybės teritorijoje, prie Indijos kaimo, Akmenos dešiniojo kranto slėnyje, Pagramančio regioniniame parke. Indijos piliakalnis su Indijos šalimi nieko bendro neturi, piliakalnio pavadinimas kilo iš šalia esančio Indijos kaimo.
more

Vydūno muziejus

Šilutės r.
Buvusioje Kintų parapijos pradžios mokykloje 1994 m. įkurtas Vydūno muziejus. Muziejuje saugomas lietuvių rašytojo, filosofo, Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmo Storosto) gyvenimo ir kūrybos palikimas: knygos, laiškai, fotografijos ir unikalioji arfa.
more

Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia Šiluvoje

Raseinių r.
Švč. Mergelė Marija Šiluvoje apsireiškė 1608 m., ilgą laiką apsireiškimo vietoje stovėjo medinės koplyčios. Artėjant 300-osioms apsireiškimo metinėms pradėta rūpintis naujos koplyčios statyba.
more

Raseinių krašto istorijos muziejus

Raseiniai
Raseinių krašto istorijos muziejus įkurtas buvusiuose Arešto namuose (1930-1952 m.) – sovietiniame kalėjime. 1975 m. įkurtame muziejuje dalis ekspozicijų pasakoja apie Lietuvoje vykdytas sovietines represijas: kalėjimą, lagerius, tremtį. Kitos ekspozicijos skirtos Raseinių krašto istorijai, etnokultūrai ir menui.
more

Maslauskiškių vandens malūnas

Raseinių r.
Maslauskiškių vandens malūnas pastatytas 1895 m., sumūrytas iš plytų ir akmenų, priklausė čia buvusiam dvarui. 1920 m. malūną įsigijo Bodendorfai.
more

Raseinių senojo pašto pastatas

Raseiniai
Tarpukaryje Raseinių mieste iškilo naujas paštas, kurį puošia žymaus skulptoriaus J. Zikaro bareljefai (1934). J. Zikaro bareljefai vaizduoja pašto kelią ir paštininko darbo specifiką. Pastato architektas – K. Dušauskas - Duž.
more

Raseinių bankas

Raseiniai
Raseinių bankas – vienas iš nedaugelio miesto pastatų atlaikiusių II pasaulinį karą. Dviejų aukštų klasikinės architektūros formų banko rūmai pastatyti per vienerius metus, statyba baigta 1934 m.
more

Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

Raseiniai
Pirmoji bažnyčia Raseinių mieste pastyta Vytauto iniciatyva dar 1416 m. XVII a. į Raseinius atsikelia dominikonai ir pastato pirmąją medinę bažnyčią ir vienuolyną. Dabar matoma bažnyčia barokinė, turi renesanso bruožų, lotyniško kryžiaus plano, bazilikinė, trinavė.
more

Lyduvėnų geležinkelio tiltas

Raseinių r.
Lyduvėnų geležinkelio tiltas – tai ilgiausias ir aukščiausias geležinkelio tiltas Lietuvoje.
more

Šiluvos Švč. Mergelės Marijos gimimo bazilika

Raseinių r.
Dabar matoma barokinė raudonų plytų mūro bažnyčia pastatyta XVIII a. pab. Tai vientisas vėlyvojo baroko sakralinės architektūros paminklas. Vidus gausiai dekoruotas skulptūromis ir lipdiniais, kurių autorius garsus menininkas Tomas Podgaiskis.
more

Maironio tėviškė Pasandravyje

Raseinių r.
Sesers name įrengtas muziejus su senu sodu, ledaine, tvartu ir klėtimi. Yra išlikę akmenys, žymintys senosios Maironio tėvų sodybos vietą. Muziejuje eksponuojami autentiški Maironio šeimos daiktai, menantys to meto gyvenimą.
more

Aukštagirės slidinėjimo trasa

Šilalės r.
Aukštagirės slidinėjimo trasa – pirmoji ir kol kas vienintelė profesionaliai įrengta slidinėjimo zona Tauragės regione. Aktyviam poilsiui Aukštagirės slidinėjimo trasoje šaltuoju metų periodu paruošiamos trys įvairaus sudėtingumo trasos, kurių ilgiai siekia iki 300 m. Į kalną kelia du keltuvai, o vaikai ir pradedantieji keliami atskiru multiliftiniu keltuvu.
more
  Total: 872