Įmonių sąrašas

Amatų gildija, VšĮ

Pranciškonų g. 6 (Senamiestis), 01133 Vilnius
(8 645) 38044
Uždaryta dabar
18 metų veikloje

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 645) 38044
Tinklalapis
www.amatugildija.lt
El. paštas
amatu.gildija@gmail.com
Direktorė
Ramunė Butrimaitė
Įmonės kodas
125605346

Darbo laikas

Antradienis
11.00-19.00
Trečiadienis
11.00-19.00
Ketvirtadienis
11.00-19.00
Penktadienis
11.00-19.00
Šeštadienis
11.00-19.00

Veiklos aprašymas

Amatų gildija - atvira keramikos dirbtuvė, salonas.
Įvertinkite:
(mažiausiai 80 simbolių) 0
Duomenų atnaujinimas

Aplink esančios įmonės | Rodyti žemėlapyje

Vladislavo Sirokomlės muziejus
13,6 km | V. Sirokomlės g. 5, Bareikiškės, Vilniaus r.
Rengiame edukacines programas, ekskursijas
Muziejus kviečia dalyvauti išvykose su gidu įdomiausiais Vilniaus rajono turistiniais maršrutais
Yra galimybė atvykti su nakvyne palapinėse
Netoli Vilniaus, prie senojo kelio Vilnius – Minskas, Bareikiškių kaime, yra XIX a. dvarelis, kuriame 1853-1861 metais gyveno poetas Vladislavas Sirokomlė (tikrasis vardas Liudvikas Kondratovičius). Poeto gyvenimo metai, praleisti Bareikiškių dvarelyje, buvo patys kūrybingiausi. Būtent čia Vladislavas Sirokomlė sukūrė dvidešimt keturis savo kūrinius, tarp jų vieną reikšmingiausių savo veikalų – „Margiris“, kuris tapo lietuvių kovų su kryžiuočiais simboliu bei pirmą turistinįvadovą po Lietuvą „Iškylos iš Vilniaus po Lietuvą”, kurio puslapiuose autorius šiais žodžiais ragina pažintigimtąsias vietas: „…didelė gėda visiškai nepažinti krašto, kuriame gyvename, arba, dar blogiau, geriau žinoti svetimus kraštus nei savąjį”. Bareikiškių dvarelyje veikia muziejus, turizmo informacijos centras, yra vieta palapinėms pasistatyti ir lauko amfiteatras, skirtas poezijos mėgėjams.
Muziejus ir Turizmo informacijos centras siūlo edukacinius užsiėmimus:
užsiėmimai molinių puodų dirbtuvėje, įrengtoje senoviniame rūsyje; • supažindinimas su kaligrafija; • pagal liaudies Vilnijos tradicijas gruodžio menėsį ruošiami advento vakarai; • gegužė kviečia susitikti su poetais poezijos dienomis „Sirokomlės lyra“; • rugsėjo menėsį globėjo dekados proga organizuojamos XIX a. literatūros pamokos kurių metu akcentuojama Vladislavo Sirokolmlės kūryba; • Turisto dienos proga (27.IX) muziejus kviečia dalyvauti išvykose su gidu įdomiausiais Vilniaus rajono turistiniais maršrutais.
O svarbiausia, Bareikiškių svečiai turės progą pajausti ypatingą dvarelio aurą.
VLADISLAVO SIROKOMLĖS MUZIEJUS BAREIKIŠKĖSE
Nedideliame Bareikiškių kaime savo gražiausius kūrybinius metus praleido bene garsiausias XIX a. Vilnijos krašto poetas, dramaturgas ir publicistas Vladislovas Sirokomlė. Name, kuriame jis praleido septynerius metus, įkurtas jo muziejus. Liudvikas Vladislovas Franciškas Kondratovič, vėliau pasivadinęs Vladislovu Sirokomle, gimė 1823 m. Baltarusijoje, smulkių bajorų šeimoje. Lenkų kalba rašęs kūrėjas paliko apie 20 tomų lyrinių, epinių, dramos, publicistinių kūrinių, vertimų, lenkų literatūros istorijos veikalų, kelionių aprašymų, laiškų ir kt. Būtent jis parašė vienus pirmųjų kelionių po Lietuvą vadovus. Sodyba Bareikiškių kaime priklausė grafams Tiškevičiams – poetas ją nuomojosi. Muziejus čia įkurtas minint jo 150-ąsias gimimo metines. Jame saugomi asmeniniai poeto daiktai, knygos. Sode stovi paminklas rašytojui atminti, o kieme išliko akmeninis malūno girnų akmuo, ant kurio rašytojas mėgdavo kurti.
Vilniaus krašto etnografinis muziejus
22,1 km | Švenčionių g. 14, Nemenčinė, Vilniaus r.
Vilnijos istorinė praeitis – turtinga ir įvairi. Per amžius čia gyvavo skirtingos kultūros, religijos, kalbos, šalia gyveno skirtingų tautų žmonės. Vilniaus krašto etnografinis muziejus, įsikūręs Nemenčinėje, kaupia, saugo ir pristato lankytojams eksponatus, liudijančius apie Vilnijos krašto gyventojų buitį bei papročius.
Muziejus veikia nuo 2000 metų. Daiktus ekspozicijai savanoriškai padovanojo žmonės. Muziejaus rinkiniai kasmet papildomi per kraštotyros ekspedicijas. Tarp muziejaus eksponatų galima išvysti senovinius buities ir namų apyvokos daiktus, amatininkų ir žemdirbių įrankius, drabužius, baldus, dokumentus, knygas bei meno kūrinius. Apžvelgiant pastovią ekspoziciją dėmesį patraukia Vilniaus krašto pirkia, Vladislovo Dovnarovičiaus ir Juzefo Milošo medžio drožiniai. Muziejuje yra renginių salė, kurioje nuolat vyksta proginės parodos, koncertai, mokslinės konferencijos. Muziejus vykdo edukacinę veiklą: čia gyvuoja keramikos ir audimo dirbtuvės. 2012 m. buvo įsteigta Vilniaus krašto etnografinio muziejaus fotografų draugija, kuri aktyviai vykdo parodinę veiklą bei organizuoja plenerus.

Tradicinių amatų centras Houvalto dvare
25,3 km | Algirdo g. 4, Maišiagala, Vilniaus r.
Klasicizmo stiliaus dvaras statytas 1806–1812 m. pagal Vilniaus architekto Mykolo Šulco projektą. Dvarą pradėjo statyti Onufrijus Houvaltas, tačiau statybos darbai buvo baigti tik XIX a. pabaigoje, kai dvaro savininku tapo O. Houvalto anūkas Vitoldas, kuris buvo vedęs garsaus Vilniaus universiteto astronomijos profesoriaus Petro Slavinskio dukrą Heleną. Paskutiniu Maišiagalos dvaro savininku tapo Vitoldo jaunesniojo sūnus Ježy Houvaltas.
Šiandien dvaras – kultūros, meno ir tautinio paveldo puoselėjimo vieta. Dvare veikia Tradicinių amatų centras, kuriame, padedant profesionaliems amatininkams, galima išmokti drožti, rišti verbas, daryti karpinius, lipdyti puodus ar net gaminti muilą.
Tradicinių amatų centre Maišiagaloje rengiami susitikimai su kultūros veikėjais, edukaciniai užsiėmimai norintiems susipažinti su liaudies menu ir kultūra, rengiami seminarai, konferencijos, kalendorinės folkloro šventės.
Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras, BĮ
144,5 km | Nepriklausomybės a. 8-3, Rokiškis
Rokiškio kraštas - nuostabi vieta. Atvykite ir mes padėsite Jums tuo įsitikinti! Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras – vieta, kur miesto svečiai gali gauti visą juos dominančią informaciją apie Rokiškio kraštą ir jo lankytinas vietas: muziejus, piliakalnius, bažnyčias
ir kt., apgyvendinimo ir maitinimo įstaigas, laisvalaikio pramogas. Čia galime suplanuoti ekskursinį maršrutą pagal Jūsų poreikius. Taip pat siūlome tradicinių amatų edukacines programas, kurias vykdome Salų amatų dirbtuvėse (Kaštonų g. 13, Salų k. Rokiškio r.) Kad Jūsų kelionė po Rokiškį būtų ne tik maloni, bet ir turininga, organizuojame ekskursijas po Rokiškio miestą ir rajoną.
Siūlome gido paslaugas.
Norintieji iš Rokiškio parvežti lauktuvių draugams ir artimiesiems – gali įsigyti įvairių suvenyrų, išskirtinių amatininkų ir tautodailininkų dirbinių, atvirukų, informacinių leidinių. Nepakartojama Rokiškio krašto gamta privers Jus stabtelti ir pajausti akimirkos grožį! O mes padėsime Jums susipažinti ir su Rokiškyje bei jo
apylinkėse gyvenančiais nepaprastai įdomiais žmonėmis.
A. Petrausko muziejus ir Uoginių kaimo amatų centras
138,3 km | Uoginiai, Kupiškio r.
Gimė A. Petrauskas 1914 m. spalio 6 d. Uoginių kaime, Kupiškio rajone. Mokėsi Uoginių pradinėje mokykloje, kur baigė 4 klases, talkino tėvui ūkio darbuose, nuo 13 metų giedojo Antašavos bažnyčios chore, dalyvavo saviveikloje, domėjosi kraštotyra. Atitarnavęs ulonų armijoje, Adomas vėl grįžo į tėviškę, kur prie šimtamečių ąžuolų ir netoliese esančio Pyvesos upelio, praleido visus savo 90 gyvenimo metų.

Vyresnioji karta pažinojo Adomą kaip žmogų, visada beieškantį kažko nekasdieniško. Taip per kelias dešimtis metų sodyboje prisiglaudė aplinkinių kaimų akmenys, medžių šakos, melioracijos išdraskytų vienkiemių senieji daiktai.

1969 m. jis pravėrė savo klėties duris, kad parodytų, ką turi surinkęs. Tai buvo etnografiniai eksponatai, buities reikmenys, archeologiniai radiniai. Laikui bėgant klėtyje pasidarė ankšta nuo eksponatų, kuriuos geranoriškai nešė kaimo žmonės. Galiausiai muziejų papildė dar viena klėtis ir gryčia, atkeltos iš naikinamų vienkiemių, o geras draugas savamokslis meistras J. Laužikas pastatė bokštą – medinį apvalų statinį ant keturių didžiulių akmenų.

1996 m. visus eksponatus Adomas Petrauskas padovanojo Kupiškio rajono savivaldybei, tokiu būdu šis muziejus tapo Kupiškio etnografijos muziejaus struktūriniu padaliniu.

Už gyvenimo nuopelnus 2001 m. birželio 21 d. Adomui Petrauskui suteiktas Kupiškio krašto Garbės piliečio vardas.

2004 metais kūrėjas išėjo, bet jo darbai tęsiami iki šiol. Šiandien muziejuje vykdomos edukacinės pamokos ir užsiėmimai, rengiamos parodos, organizuojami renginiai, sutinkami ir palydimi užklydusieji.

Uoginių kaimo amatų centras

2015 metais buvo pastatytas Uoginių amatų centras. Įkurtas Kupiškio etnografijos muziejaus struktūriniame padalinyje A. Petrausko muziejuje vykdant 2014 – 2015 m. vietos projektą „Amatų centro įkūrimas Uoginių kaime, Kupiškio rajone“.

Amatų centro uždaviniai: koordinuoti tradicinių amatų veiklą. Organizuoti renginius, akcentuojančius etnokultūros amatų tradicijas ir skatinančius amatininkų verslumą.

Uoginių kaimo amatų centras vykdo edukacinę veiklą, nuomoja biuro techniką įvairiems renginiams ir patalpų salę.
Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras, VšĮ
57,1 km | Gedimino g. 48, Kaišiadorys
Paslaugos VERSLUI:
Nemokamos konsultacijos verslo kūrimo, mokesčių, apskaitos, paramos ir kt. klausimais.
Įmonių steigimas, nemokamas verslo įmonių steigimo dokumentų rengimas, jei įmonė steigiama Kaišiadorių rajone.
Kitų juridinių asmenų steigimo dokumentų rengimas, kitų dokumentų rengimas.
Informacija apie patalpas verslui.
Rajono verslo įmonių duomenų bazė (nemokamas paskelbimas ir informacijos teikimas).
Partnerių paieška.
Mokymai, seminarai, diskusijos.
Buhalterinės apskaitos kursai.

TURIZMO paslaugos:
Turizmo informacija apie Kaišiadorių rajoną.
Renginiai rajone.
Žemėlapiai.
Maršrutai.
Ekskursijos, žygiai.
Gido paslaugos.
Reklama portale, bėgančioje eilutėje.
Filmai apie Kaišiadorių rajoną.

KITOS paslaugos:
Anglų kalbos kursai.
Rusų kalbos kursai.
Kompiuterinio raštingumo kursai.
Dokumentų kopijavimas, spausdinimas, nuskaitymas, laminavimas, įrišimas, el.laiško, fakso siuntimas, CD įrašymas, internetas.
Salės įrangos nuoma, renginių organizavimas, kavos pertraukėlių organizavimas.
TVIC naujienlaiškis el.paštu (užsisakyti verslas@kaisiadorys.lt).
Nalšios muziejus
75,7 km | Laisvės a. 1, Švenčionys
Švenčionių kraštotyros muziejus įkurtas 1945 metų vasario mėnesį. Muziejaus fondus sudarė mokykloje naudotos mokymo priemonės, mineralų kolekcija, akmeniniai kirvukai, monetų ir banknotų kolekcija.

1992 m. lapkričio 19 d. Švenčionių rajono valdybos nutarimu pakeistas Švenčionių kraštotyros muziejaus pavadinimas. Jis pavadintas Nalšios muziejumi.

Muziejus kaupia istorijos, gamtos, archeologijos, amatų, verslų ir buities eksponatus, organizuoja ekspedicijas (kraštotyrines, archeologines) jiems rinkti, tiria krašto etnokultūrinį palikimą ir jį propaguoja. Nalšios muziejuje sukaupta virš 64 000 eksponatų. Saugomi unikalūs akmens ir žalvario amžių archeologiniai radiniai iš Kretuono apyežerio gyvenviečių: papuošalai, darbo ir verslų įrankiai.

Numizmatikos rinkinyje: Vaclovo IV Prahos grašiai, Žygimanto Augusto pusgrašiai, Rusijos kapeikos bei 20 a. Monetos ir banknotai.

2000 metų vasario 14 d. Nalšios muziejus atvėrė duris naujame pastate. Trijose ekspozicijų salėse eksponuojama gamtos, archeologijos, istorijos, miestelėnų buities bei etnografijos eksponatai.

Ekspozijoje rodoma: kraičio skrynios, spintos, bufetai, kiti miestelėnų buities rakandai.

Nalšios muziejuje archeologijos skyriuje yra virš 20 000 eksponatų. Sukaupta archeologinė medžiaga atspindi visų priešistorės laikotarpių žmonių etninę istoriją ir kultūrą, lietuvių genties ypatumus, kurios pagrindu susiformavo Lietuvos valstybė. Įdomiausi muziejaus eksponatai yra iš Kretuono apyežerio akmens, bronzos, geležies amžiaus paminklų tyrinėjimų. Tarp jų yra labai išraiškingi akmens amžiaus dirbiniai: antropomorfinės, zoomorfinės, iš akmens, titnago kaulo, rago pagaminti amuletai. Seniausieji muziejuje saugomi radiniai datuojami XI-X tūkst.pr.Kr., o vėlyviausieji yra iš XVII-XVIII a. Švenčionių miesto tyrinėjimų.

Romėniškojo, Tautų kraustymosi ir Vikingų laikotarpių įdomūs ir reti eksponatai pasakoja apie to meto gyventojų buitį, papročius, tikėjimus. Iš Rytų Lietuvos tyrinėtų pilkapių mus pasiekė sidabrinės segės, iš koralų ir stiklo pagaminti karoliai, karių ir žirgų ekipuotė, iš piliakalnių – darbo įrankiai, ginklai, keramika.

Gamtos skyrių reprezentuoja vietinių paukščių ir žvėrių iškamšos, tai pamatysime aplankę Nalšios muziejaus gamtos ekspoziciją. Lankytojai supažindinami su paukštelių ir žvėrelių paplitimu bei gyvenimu, apibūdinami jų spalvingi apdarai, sparnuočių giesmės ir tolimos kelionės.

Skyriaus turtai išdėstyti šešiose vitrinose, kuriose eskponuojami balų ir pelkių, miškų ir laukų, upių ir ežerų paukščiai bei gyvūnai.

Gamtos skyriaus simboliniame miške „ganosi“ elniai, grobio tykoja lūšis, žvalgosi iš urvo išlindęs barsukas, savo vestuviniu apdaru puikuojasi tetervinas, savitumu ir grožiu stebina kiti miško gyvūnijos atstovai.

Muziejaus lankytojai gali susipažinti su Švenčionių miesto ankstyvąja istorija, amatais, prekyba, buvusių ir esamų įmonių istorija bei jų veikla, miestiečių buitimi, švietimo raida. Muziejaus ekspozicijoje yra daug vertingų eksponatų, parodančių XIX a. pab. ir XX a. pr. dvarų kultūrą. Istorijos salę reprezentuoja Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės ir Rusijos numizmatiniai rinkiniai, XIX a. sukilimų, I ir II pasaulinio karo ginklai, po II pasaulinio karo vykusios rezistencinės kovos išlikusieji dokumentai. Muziejuje gausūs raštijos, senųjų fotografijų, technikos rinkiniai. Ekspozicijoje galima pamatyti Švenčionių parapijos krikšto metrikų knygą, maldaknygių kolekciją, žydų torą, įvairius periodinius leidinius, Lietuvos Laisvės armijos „Tigro“ štabo partizanų archyvo dokumentus. XX a. pradžios fotografijose užfiksuoti Švenčionių miesto, Cirkliškio dvaro bei to meto kultūros veikėjai.

Šilas, kaimo turizmo sodyba
92,7 km | Maksimonių g. 9, Maksimonių k., Varėnos r.
Kaimo turizmo sodyba “Šilas” įsikūrusi Dzūkijos nacionaliniame parke, juodosios keramikos kaimynystėje, miško apsuptyje, 3 km nuo Merkinės. Netoli nuo sodybos – Nemuno upė, Pakampio ežeras su tilteliu ir valtele, Bedugnis ir Ešerinis ežerai nutolę apie kilometrą. Kaimo turizmo sodybą supa pušynas, vadinamas Šilu. Sodybą puošia medžio drožėjų plenero skulptūros, retųjų augalų kolekcija.
Pagrindinis kaimo turizmo sodybos „Šilas“ privalumas yra ramybė ir privatumas, kaimo turizmo sodyba yra skirta vienai kompanijai, todėl niekas netrukdys Jums mėgautis ramybe ir užmiršti rūpesčius. Kaimo turizmo sodyboje galėsite poilsiauti ir pramogauti, nes čia įrengta rąstinė pirtis, mokoma amatų, vedamos ekskursijos ir edukacinės programos, vyksta kulinarinio paveldo degustacija, teikiamos baidarių nuomos paslaugos. Šalia kaimo turizmo sodybos teka Merkio ir Nemuno upės, trys ežerai, tinkantys žvejybai. Aplinkui kaimo turizmo sodybą driekiasi miškai, idealiai tinkantys grybavimui, uogavimui bei vaistažolių rinkimui.
Kaimo turizmo sodyboje vienu metu gali ilsėtis iki 40 svečių. Yra keturi pastatai – didelis gyvenamasis namas su pobūvių sale; pirties pastatas su sale, 2 miegamaisiais ir amatų dirbtuve, senovinis namas ir atskiras namelis. Patalpose yra įrengta virtuvės, WC ir dušai, židiniai. Lauke – pavėsinės, laužavietės ir daugybė vietos jūsų pramogoms, žaidimams, pasivaikščiojimui. Kaimo turizmo sodyboje “Šilas” taip pat yra galimybė rengti edukacines programas, seminarus ar amatų mokymus (iki 50 žmonių). Reikiamas priemones paruošiame. Atvykę svečiai, turi galimybę susipažinti su šio krašto papročiais, tradicijomis, amatais, pasirinktinai išmokti:
1) lieti vaškines žvakes,
2) mokytis karpinių meno,
3) tradiciniu dzūkišku būdu marginti velykinius margučius,
4) pasidaryti verbą ar sausų gėlių puokštę,
5) rišti šiaudinį sodą ar žaisliukus Kalėdų eglutei papuošti,
6) duonkepyje išsikepti grikinę babką arba dzūkišką bandą,
7) pažinti vaistažoles ir išmokti jas paruošti arbatoms,
8) pažinti grybus ir paruošti juos žiemai.
Pakeliauti po Dzūkijos nacionalinį Parką su kvalifikuota Parko gide, sodybos “Šilas” šeimininke, sertifikuota amatų meistre Laima.
Atvažiuokite į Merkinę, kuri yra nutolusi nuo Vilniaus ir Kauno po 100 km, pakeliui į Druskininkus. Ten mes Jus sutiksime ir palydėsime 3 km į Maksimonių kaimą dar vadinamą Šilu.
Alytaus turizmo informacijos centras, VšĮ
85,6 km | S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, Alytus
Alytaus turizmo informacijos centras teikia informaciją apie Alytaus miesto ir rajono lankytinas vietas, apgyvendinimo ir maitinimo įmones, kaimo turizmo sodybas, laisvalaikio praleidimo vietas, renginius, turistinio inventoriaus nuomą, sudarinėja maršrutus, organizuoja ekskursijas ir turistinius žygius po Alytaus kraštą. Šiame centre galite įsigyti bilietus į renginius, dovanų kuponus. Parduodame turistinius leidinius, žemėlapius, suvenyrus, užsakome apgyvendinimo vietas.
Šeduvos kultūros ir amatų centras
154,1 km | Vilniaus g. 1, Šeduva, Radviliškio r.
2014 m. įkurtas Šeduvos kultūros ir amatų centras. Buvusiuose kultūros namuose buvo vykdoma kultūrinė veikla: meno kolektyvų repeticijos, pasirodymai, atvykusių kolektyvų koncertai, spektakliai. Norėdami plėtoti ne tik kultūrinę, bet ir amatų veiklą numatome organizuoti edukacines veiklas, amatininkų dirbtuves, seminarus, mokymus, konferencijas, parodas.
Vizija – tapti Šeduvos miesto kultūros židiniu, kuriame kiekvienas žmogus rastų savo vietą kūrybinei saviraiškai.
Misija – per organizuojamus renginius, edukacijas ir kolektyvų veiklą brandinti žmonių pilietiškumą, pasididžiavimą savo gimtąja žeme ir istorija, auginti meninį skonį bei norą save kūrybiškai tobulinti
Centro tikslas – tenkinti bendruomenės kultūrinius poreikius, skatinant įvairias kultūros sritis ir žanrus, plėtojant edukacinę tradicinius amatus išsaugojančią veiklą, puoselėti etninę kultūrą, mėgėjų meną, kuriant menines programas, pramoginę veiklą ir ugdyti meninį skonį organizuojant profesionalaus meno sklaidą.
Kultūros centro veiklos uždaviniai:
Organizuoti Centro mėgėjų meno kolektyvų, studijų, būrelių veiklą;
Rūpintis mėgėjų meno kolektyvų parengimu ir dalyvavimu Dainų šventėse, vietiniuose, regioniniuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose renginiuose;
Organizuoti amatų mokymo ir kitus edukacinius renginius;
Organizuoti valstybinių švenčių, atmintinų datų, kalendorinių švenčių paminėjimą;
Rūpintis vaikų ir jaunimo užimtumu, meniniu ugdymu;
Kurti ir įprasminti šiuolaikines modernias meno veiklos formas;
Organizuoti etninę kultūrą, mėgėjų meną populiarinančius renginius, tenkinti kitus bendruomenės kultūrinius poreikius;
Sudaryti sąlygas profesionalaus meno sklaidai;
Tenkinti sociokultūrinius bendruomenės poreikius.
Pagrindiniai renginiai:
SAUSIS
6 d. TRIJŲ KARALIŲ DOVANOS, Šeduva
13 d. LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA. MINĖJIMAS Šeduva
Lietuvos humoro grupių festivalis ,,Vieni juokai“ Šeduvos kultūros ir amatų centras
VASARIS
16 d. LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS KONCERTAS Šeduvos kultūros ir amatų centras, Vestuvinių muzikantų festivalis „Še222va“ Šeduvos kultūros ir amatų centras
UŽGAVĖNĖS Šeduvos aikštėje
KOVAS 11 d. LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO MINĖJIMAS Šeduvos kultūros ir amatų centre
Mėgėjų teatrų festivalis ,,Mizanscena"
BALANDIS
Margučių marginimo edukacijos
Respublikinis Vaikų ir jaunimo liaudiškos muzikos festivalis ,,Zuikio margutis“ Šeduvos kultūros ir amatų centre
GEGUŽĖ
II Tarptautinis perkusijos festivalis „Ritmo viražai“ Šeduvos kultūros ir amatų centre
IV-asis tarptautinis Šeduvos perkusijos festivalis ,,Ritmo viražai"
BIRŽELIS
01 d. VAIKYSTĖS ŠVENTĖ ŽAVADIENIS Šeduva
14 d. Gedulo ir Vilties dienos minėjimas. Šeduva
22 d. Šeduvos miesto šventė - Joninės parke
23 d. 17 val. - JONINIŲ GEGUŽINĖ Pavartyčiuose
24 d. Miesto šventė Šeduvos Laisvės aikštė
LIEPA
6 D. VALSTYBĖS MINDAUGO KARŪNAVIMO DIENA. ŠEDUVOS LAISVĖS AIKŠTĖ,
Tytuvėnų vasaros festivalio koncertas Šeduvos bažnyčioje
RUGPJŪTIS
15d. ŽOLINĖS ATLAIDAI. ŠVENTĖ ,,ŽOLINĖS VAINIKAS“ VAIKŲ KŪRYBINĖ STOVYKLA BAŽNYČIA PARKAS
RUGSĖJIS
PROFESIONALAUS MENO KONCERTAS skirtas Žydų genocido dienai Šeduvos kultūros ir amatų centre
30 d. Vokalinių ansamblių festivalis „Bobų vasara“Butėnai
Vaikų teatrų festivalis ,,Po laumžirgio sparnais"
SPALIS 01 d.
TARPTAUTINĖ PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ DIENA- KONCERTAS, PARODA Šeduvos kultūros ir amatų centre
LAPKITIS
01 d. AKCIJA ,,UŽDEK ATMINIMO UGNELĘ" 5 MIESTO KAPINĖS
BAŽNYČIA
KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS ,,EGLĖS ŽAISLIUKŲ GAMYBA“ Šeduvos kultūros ir amatų centre
ADVENTO VAKARAS Šeduvos kultūros ir amatų centre
GRUODIS
PADĖKOS DIENA ,,Ačiū, kad esi“ Šeduvos kultūros ir amatų centre EGLUTĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ Šeduva
Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras
224,8 km | Jūros g. 11, Bikavėnų k., Šilutės r.
Etnokultūrinių, pramoginių ir valstybinių švenčių organizavimas
Edukacinių programų kūrimas
Tautosakinės medžiagos rinkimas, saugojimas bei perteikimas jaunajai kartai
Senųjų amatų, tradicijų bei profesionaliojo meno sklaida
Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras įsteigtas 2002 metais gražiame Šilutės raj. kaime Bikavėnuose. Centras randasi Vainuto seniūnijos teritorijoje ir yra trijų rajonų sandūroje (Šilutės, Šilalės ir Tauragės). Šiuo metu Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras kultūrinę veiklą vykdo dvejose Šilutės raj. seniūnijose – Vainuto ir Katyčių.
Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre veikia 3 meno koletyvai, moterų ansamblis „Žolyna”, folkloro kolektyvas „Vainuta” ir kapela „Lolytėlė”. Kolektyvai reprezentuoja savo krašto dainuojamąją tautosaką respublikiniuose, tarptautiniuose ir rajono renginiuose.
Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras kaupia ir saugo etninė kultūros vertybes, kuria edukacines programas, rūpinasi senųjų tradicijų sklaida ir populiarinimu, ugdo bendrąją visuomenės kultūrą organizuodamas tradicines ir valstybines šventes, organizuoja profesionalaus meno pristatymus kaimo vietovėse.
Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras fiksuoja senąsias kaimo tradicijas, kaupia etninės kultūros duomenų arhyvą, kuria senųjų tradicijų gaivinimo projektus. Šiuo metu kultūros centre sukaupta daugiau nei 50 audio ir video įrašų apie tradicines šventes, senovinius amatus, dainuojamąją ir pasakomąją tautosaką.
Plungės turizmo informacijos centras, BĮ
257,5 km | Dariaus ir Girėno g. 27, Plungė
Plungės turizmo informacijos centre sužinosite apie miesto bei rajono lankytinas vietas, muziejus, pramogas, apgyvendinimo bei maitinimo galimybes, vykstančius renginius bei šventes
Čia galėsite pasiimti nemokamų turistinių–informacinių leidinių apie Plungės kraštą, įsigyti suvenyrų ir t.t.
Pagal kiekvieno poreikius padėsime sudaryti turistinį maršrutą ar ekskursiją, kad kuo geriau pažintumėte Plungės miestą ir rajoną
Plungės TIC veikla – kaupti ir skleisti turizmo informaciją, populiarinti Plungės rajoną, kurti svetingą ir patrauklų jo įvaizdį, teikti mokamas ir nemokamas turizmo paslaugas Plungės svečiams, siekiant kuo daugiau jų pritraukti į Plungę ir rajoną. Turizmo informacijos centras organizuoja, padeda organizuoti įvairius renginius, užsako ekskursijas, sudaro turistinius maršrutus, prekiauja suvenyrais, dalyvauja turizmo parodose Lietuvoje bei užsienyje ir kt.
Linomeda LT, UAB
256,8 km | Kalniškių g. 43, Plungė
Gaminiai iš Lino Palangoje ir Plungėje
Lino gaminių eksportas
Tautodailės paveldas
Lininiai drabužiai, staltiesės, patalynės, verpalai
Taip pat platus asortimentas lininių audinių
"Linomeda" yra trečios kartos šeimos verslas, turintis didžiulės patirties lino audinio srityje. Mes gaminame aukščiausios kokybės tekstilę ir drabužius iš 100% lino audinio. Mūsų gamybos būdai: audimas, siuvimas, verpalai, siuvinėjimas ir mezgimas. Mūsų pagrindinis dėmesys skiriamas privačių prekių ženklų gamybai mažoms ir vidutinio dydžio specializuotoms parduotuvėms ir tinklams. Mes tiekiame daugiau nei 1000 įvairių spalvų ir lininių audinių modelių. Tai leidžia mums pasiūlyti lankstumą ir greitį savo klientams.
Švėkšnos tradicinių amatų centras, "Šilutės turizmo informacijos centras"
251,1 km | Liepų a. 25A, Švėkšna, Šilutės r.
Švėkšnos Tradicinių amatų centras įkurtas 2014 m. kaip Šilutės turizmo informacijos centro filialas. Pagal projektą Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 m. programos priemones „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklą „Tradicinių amatų kūrimas ir plėtra“.

Tai yra vieta, kur puoselėjami tradiciniai amatai, organizuojami būreliai, parodos, konferencijos, mugės ir kita įvairi kultūrinė veikla. Šiame centre laukiami ne tik profesionalūs amatininkai, bet ir mėgėjai, jauni ir vyresni smalsuoliai, Švėkšnos apylinkių gyventojai ir turistai.

Tradicinių amatų centras ruošia:
Konferencijas, seminarus, įvairius renginius, edukacinius užsiėmimus, tokius kaip: „Keramikos studija“, „Vėtrungės – magneto dažymas“, „Kraičio skrynios marginimas“, „Muiliuko gamyba“, „Kvapios žvakės gamyba“, „Tradicinė žemaitiška verba“, „Kiaušinių marginimas“, „Tradicinių kalėdinių žaisliukų gamyba“, „Užgavėnių kaukių gamyba“.

Taip pat glaudžiai bendradarbiaujame su vietos amatininkais, kurie gali pasiūlyti tokias edukacines programas: „Vyno kelias“, „Medžio drožyba“, „Sodų vėrimas“, „Riešinių mezgimas“, „Karpiniai“, „Smulkių daiktų dekupažas“.
Ištisus metus vyksta nuolatinai keramikos užsiėmimai „Keramikos studija“. Kiekvieną antradienį, nuo 18:30-20:30 val. – suaugusiems.

Tradicinių amatų centre rengiamos:
Parodos – pardavimai, mugės, amatų šventės, kūrybiniai konkursai, tradicinius amatus puoselėjantys renginiai: „Amatų dienos“, „Velykinis jomarkas“, „Vaikų Vėlykėlės“, „Užgavėnės“, „Drožybos pleneras“, „Kalėdinė mugė“.

Kultūriniam laisvalaikiui siūlo:
Centre rengiami ne tik su amatais susiję užsiėmimai ir šventės, bet ir įvairūs kultūriniai renginiai: „Šeimų šventė“, „Vilties laiškai“, „Amatų dienos”, „Mes už šviesą”, muzikos – poezijos vakaras „Gėlė ir vėjas“ir kt.
Tradicinių amatų centro SUVENYRŲ KRAUTUVĖLĖ siūlo:
Įvairiausių rankų darbo gaminių: keramikos gaminių, atvirukų, knygų, informacinių lankstinukų, karpinių paveiksliukų, dekupažo gaminių, vėtrungių. Taip pat priimame individualius užsakymus keramikos dirbinių gamybai su norimais logotipais ar užrašais, suvenyrinių vėtrungių projektavimas pagal individualius norus ir pageidavimus.

Šilutės kultūros ir pramogų centras
254,8 km | Lietuvininkų g. 6, Šilutė
Kultūros, meno renginiai, festivaliai, kultūrinis turizmas.
500 vietų salė teatro spektakliams, koncertams, konferencijoms ir kitiems renginiams.
Kultūrinio turizmo projektas "Vėtrungių kelias" - tai pažintinis kultūros ir turizmo maršrutas keliaujantiems po Rambyną ir Kuršių marių kraštą.
Šilutės kultūros ir pramogų centras – 500 vietų žiūrovų talpinanti kultūros įstaiga. Spektaklius čia rodo, koncertus rengia ne tik vietos meno kolektyvai, bet ir Lietuvos teatrų trupės ir muzikos kolektyvai, kino filmų demonstruotojai. Centre veikia 6 mėgėjų meno kolektyvai, kurie reprezentuoja Šilutės kraštą respublikiniuose, tarptautiniuose ir rajono renginiuose.
Šilutės kultūros ir pramogų centras rengia profesionalaus meno programų pristatymą visuomenei. Taip pat ugdo bendrąją visuomenės kultūrą per rengiamus etnokultūrinius bei masinius renginius, edukacines ir jaunimo programas, valstybines šventes, bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, skatina kultūrinius mainus su Lietuvos ir užsienio kūrybinėmis sąjungomis, institucijomis, kūrybinėmis industrijomis.
Šilutės kultūros ir pramogų centras prisideda formuojant Šilutės rajono jaunimo politiką ir sudaro sąlygas jaunimo organizacijų veiklos projektams įgyvendinti. Rajono jaunimas centre turi puikias galimybes vykdyti savo veiklą, leisti laisvalaikį.
2013 metais Šilutės kultūros ir pramogų centras inicijavo ir nuo to laiko drauge su plačiu partnerių tinklu įgyvendina kultūrinio turizmo projektą „Vėtrungių kelias“. Tai - pažintinis projektas, kuriuo siūloma patraukliai ir įdomiai atkreipti dėmesį į Mažosios Lietuvos etnografinio regiono skirtumus nuo kitų Lietuvos vietų. „Vėtrungių kelias“ įtrauktas į Lietuvos nacionalinių kultūros kelių programą.
Pažintinio kelio dalyviams pristatomas kultūrinių renginių ir paslaugų tinklas, supažindinantis keliautoją su unikaliu Mažosios Lietuvos paveldu, gamta bei vandens kultūrą populiarinančiais papročiais bei tradicijomis.
Unikali Kuršių marių senųjų burvalčių vėtrungė - šio kultūrinio kelio atpažinimo ženklas. Jis kelionės dalyvius lydės po visą Mažosios Lietuvos etnografinį regioną: nuo Smalininkų, pro Bitėnus ir Rambyną iki Šilutės, Rusnės, pro Kintus į Klaipėdą ir iki Nidos.
Šilutės turizmo informacijos centras
254,9 km | Lietuvininkų g. 4, Šilutė
Šilutės kraštas, kur vanduo ir žmonės kuria veržlų gyvenimą
Visa informaciją apie Šilutės rajoną ir jo lankytinas vietas, muziejus, parkus, organizuojamus renginius ir kitas pramogas
Informaciją apie apgyvendinimo vietas, maitinimo įstaigas ir kitas papildomas turizmo paslaugas (pirtis, pobūvių, konferencijų sales)
Profesionalių gidų paslaugos, ekskursijos, kelionės grupėms
Informaciniai bei kartografiniai leidiniai, knygos, žemėlapiai, suvenyrai
Informacija apie lankytinus turistinius maršrutus, laivų nuomą, keltų grafikus
Papildomos paslaugos turistams: dviračių, baidarių nuoma ir kt.
Tarpininkaujame užsakant apgyvendinimo, maitinimo paslaugas, užsakant turistinius maršrutus laivais ir kitas pramogas
Kviečiame Jus aplankyti pamario kraštą
Šilutės turizmo informacijos centras yra įsikūręs Hugo Šojaus dvaro patalpose. Turizmo informacijos centras yra įstaiga, teikianti turizmo informacijos bei kitas turizmopaslaugas.
Pagrindinė įstaigos veikla – turistinės informacijos rinkimas, kaupimas, sisteminimas ir jos pateikimas.

ŠILUTĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS TEIKIA ŠIAS PASLAUGAS:
Nemokamai teikia informaciją apie Šilutės rajoną ir jo lankytinas vietas, muziejus, parkus, organizuojamus renginius ir kitas pramogas;
Teikia informaciją apie apgyvendinimo (viešbučiai, svečių namai, kaimo turizmo sodybos, poilsiavietės), maitinimo įstaigas ir kitas papildomas turizmo paslaugas (pirtis, pobūvių, konferencijų sales);
Teikia profesionalių gidų paslaugas;
Organizuoja ekskursijas, keliones grupėms;
Rengia, leidžia ir platina informacinius bei kartografinius leidinius;
Teikia informaciją apie lankytinus turistinius maršrutus, laivų nuomą, keltų grafikus;
Teikia papildomas paslaugas turistams: dviračių, baidarių nuoma ir kt.;
Parduoda turistinius informacinius leidinius, knygas, žemėlapius, suvenyrus;
Tarpininkauja užsakant apgyvendinimo, maitinimo paslaugas turistinėms grupėms ir individualiems asmenims;
Tarpininkauja užsakant turistinius maršrutus laivais ir kitas pramogas;
Teikia informaciją Nacionalinei Turizmo informacijos sistemai.
Atstovauja Šilutės kraštui tarptautinėse parodose, konferencijose bei kituose renginiuose.
Kuria Šilutės rajono turizmo įvaizdį Lietuvos ir pasaulio rinkose.
Atlieka lankytojų tyrimus, siekdami kuo efektyvesnių marketingo veiklos rezultatų.
Bendradarbiauja su miesto švietimo ir kultūros įstaigomis.
Parduoda turistinius informacinius leidinius, knygas, žemėlapius, suvenyrus.