Lankytinos vietosNedzingės Švč. Trejybės bažnyčia

Varėnos r.
Nedzingės bažnyčia pastatyta 1845 m. Jos fundatorius – Nedzingės dvaro savininko Liudviko Žilinskio sūnus inžinierius, carinės armijos generolas Vincentas Žilinskis (1807-1881 m.). Projekto autorius – Vilniaus gubernijos architektas K. Gregotovičius. Bažnyčios rūsyje palaidotas bažnyčios fundatorius V. Žilisnkis, kiti iškilūs Žilinskių giminės atstovai. Bažnyčios pastatų ansamblis – įspūdingas architektūros paminklas. Jame gausu dailės kūrinių.
Daugiau

Simnas

Alytaus r.
Simno miestas įsikūręs vaizdingoje vietovėje prie dviejų ežerų – Giluičio ir Simno. Apylinkėse vilnija dar keturi ežerai: Žuvinto, Atesninkų, Angininkų ir dalis Dusios.
Daugiau

Punia

Alytaus r.
Istorikų teigimu, Punia – vienas iš 14 seniausių ankstyvųjų Lietuvos miestų. Punios piliakalnis yra vienas didžiausių ir gražiausių Lietuvoje. Stūkso jis Nemuno ir Punelės santakoje. Piliakalnį surasti labai lengva – nuo bažnyčios tiesiog reikia eiti 200 metrų keliuku, vedančiu į vakarus. Pasakojama, jog ant Punios piliakalnio stovėjusi kunigaikščio Margirio pilis, vadinta Pilėnais. 1336 metais čia įvykęs garsusis Pilėnų mūšis.
Daugiau

Pivašiūnai

Alytaus r.
Pivašiūnai įsikūrę vaizdingoje kalvotoje vietovėje, šalia didelio Pivašiūnų–Gineitiškių miško ir Ilgio ežero. Stebuklais ir malonėmis garsėjantis Švč. Mergelės Marijos paveikslas puošia Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios, pastatytos 1825 m., altorių. Šis paveikslas pavaizduotas ir Pivašiūnų herbe.
Daugiau

Nemunaitis

Alytaus r.
Nemunaitis prieš daugelį amžių įsikūrė ant pušynuose skendinčio Nemuno kranto. Nemunaičio pilis minima 1384 m. kryžiuočių karų aprašymuose, nuo 1387 m. minimas Nemunaičio miestelis. XIX a. Nemunaičio apylinkės ėmė garsėti mineralinėmis versmėmis, tačiau kurortu vietovė nepaskelbta.
Daugiau

Miroslavas

Alytaus r.
Miroslavo apylinkės Alytaus krašte žymios didinga jotvingiška praeitimi. Gilioje senovėje šiose vietose gyveno bebaimės, karingos jotvingių gentys. Miroslavas rašytiniuose šaltiniuose aktyviau minėti pradedamas XVII a.
Daugiau

Daugai

Alytaus r.
Daugų miestas įsikūręs viename iš gražių Dzūkijos kampelių, Alytaus rajone, prie Vilniaus – Alytaus magistralinio kelio. Miesto simbolis –kunigaikščio Daugio medinė skulptūra, sauganti Daugų miestą ir apylinkes. Daugai yra viena seniausių vietovių Lietuvoje.
Daugiau

Butrimonių trikampė aikštė ir sūkurinis fontanas

Alytaus r.
Butrimonys įsikūrė trijų kelių sankryžoje: iš Vilniaus į Alytų ir Punią. Taip susiformavo trikampė aikštė, kuri tapo ir turgaus vieta. Apie aikštę buvo išdalinti sklypai prekybininkams ir amatininkams, tai lėmė viso mietelio apstatymą.
Daugiau

Anzelmo Matučio medžio skulptūrų parkas

Alytus
Greta vaikų poeto Anzelmo Matučio memorialinio muziejaus augančiame pušyne žaismingai pabirusios medinės eilėraščių personažų skulptūros. Jas dovanojo nuo 2012 m. kas antri metai vykstančio tarptautinio medžio drožėjų simpoziumo, vadinamo vis kito poeto eilėraščių rinkinio pavadinimu, dalyviai.
Daugiau

Žydų memorialas

Alytus
Memorialo ansamblį sudaro simbolinė Dovydo žvaigždė, 9 piramidės, žyminčios žmonių palaidojimo vietas, obeliskas ir stela. Aukščiausiame memorialo kalnelyje stovi skausmo paminklas – sulaužyta Dovydo žvaigždė, simbolizuoja sulaužytus žmonių likimus ir gyvenimus.
Daugiau

Paminklas Dainavos apygardos partizanams

Alytus
2020 m. Senamiesčio skvere pastatytas paminklas Dainavos apygardos partizanams.
Daugiau

Memorialas „Nurimęs varpas“

Alytus
Šis paminklas – tai retai kur pasitaikantis paminklas, į kurį galima įeiti. Stovi jis Alytaus Kurorto parko skvere ir tarsi sutelkia į vieną vietą mieste išsklaidytus tautos rezistencinių kovų atminimo simbolius.
Daugiau

Jaunimo parkas

Alytus
Jaunimo parkas įkurtas 1982 m. Po poros metų jame grupė skulptorių, vadovaujama N. Nasvyčio ir Alytaus vyriausiojo dailininko A. Stankevičiaus, sukūrė pirmąją Lietuvoje aštuonių metalo plastikos skulptūrų kompoziciją, savo ryškiomis spalvomis suteikiančią savitą veidą parkui.
Daugiau

Senamiesčio skveras

Alytus
Prieš Antrąjį pasaulinį karą čia buvo gyvenamieji, prekybininkų ir amatininkų namai, kurie subombarduoti per pirmą vokiečių lėktuvų antskrydį. Po karo namai nebuvo atstatyti, o buvo suformuota aikštė.
Daugiau

Žalioji gimnazija

Alytus
Pirmoji gimnazija Alytuje buvo įkurta 1919 m., tačiau tuomet dar neturėjo savo pastato. 1925 m. gimnazistai atvėrė šio pastato duris – rangovai iš Kauno, laimėję skelbtą statybų konkursą, jį pastatė iš buvusių carinių kareivinių pastato.
Daugiau

Šaulių namai

Alytus
1938 m. baigti statyti modernūs, erdvūs Antano Juozapavičiaus – pirmojo karininko, žuvusio nepriklausomybės kovose, – vardo šaulių namai vadinti kurhauzu (tuo metu Alytus turėjo miesto kurorto statusą).
Daugiau

Alytaus miesto sodas

Alytus
Rožynais garsėjantis Miesto sodas, įkurtas pačiame Alytaus centre, suformuotas 1931 m. Iki šių dienų išliko 1936 m. įrengtas fontanas su baseinėliu, kuriame kadaise plaukiojo auksinės žuvelės ir žydėjo lelijos. Fontaną buvo sumanyta įkurdinti parko centre, kad būtų tarsi saulutė, o visi nuo jo besidriekiantys takeliai – tarsi saulės spinduliukai. Ne vieną priverčia nusišypsoti sode dūkstančios voveraitės. Jame auga 55 medžių ir krūmų rūšys.
Daugiau

Archeologijos muziejus

Alytus
Muziejus įsikūręs XVI a. skliautuotuose rūsiuose, jo erdvė suskirstyta į tris dalis. Ekspozicijoje galima apžiūrėti archeologų radinius iš Alytaus piliakalnio papėdės kapinyno ir Pirmojo Alytaus istorinės aikštės.
Daugiau

Alytaus kraštotyros muziejus

Alytus
Alytaus kraštotyros muziejaus įkurtas 1928 m. Modernios ir interaktyvios ekspozicijos išradingai pasakoja krašto istoriją. Čia galiam pasisvečiuoti XX a. pr. dzūko kieme – užsukti į pirkią, tvartą, klestelti akį klėtin, pasiklausyti dzūkiškos šnektos ir kas retai muziejuose būna –lieti eksponatus.
Daugiau

Paminklas „Inkaras-širdis“, Odesos dovana Klaipėdai

Klaipėda
Odesa, Klaipėdos miesto partneris Ukrainoje, skulptūrą „Inkaras-širdis“ dovanojo kaip padėką už Klaipėdos miesto ir visos Lietuvos pagalbą ir palaikymą sunkiu Ukrainai metu.
Daugiau
  Viso: 1145