Įmonių sąrašas

Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejus

J. Bendoriaus g. 3, 68309 Marijampolė
(8 652) 12629
Uždaryta dabar

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 652) 12629
Tinklalapis
www.marijampolesbazilika.lt
El. paštas
matulaiciomuziejus@yahoo.com

Darbo laikas

Antradienis
10.00-17.00
Trečiadienis
10.00-17.00
Ketvirtadienis
10.00-17.00
Penktadienis
10.00-17.00

Veiklos aprašymas

Jurgis Matulaitis gimė 1871 m. balandžio 13 d. Lūginės k., 5 km į šiaurę nuo Marijampolės, ūkininkų šeimoje. Mirė Kaune 1927 m. sausio 27 dieną.

Beatifikacijos byla pradėta Romoje 1953 m., o 1987 m., minint Lietuvos Krikšto 600 metų jubiliejų, popiežius Jonas Paulius II paskelbė Jurgį Matulaitį palaimintuoju. Šia proga jis paragino: Priimkite pranašą kaip pranašą. Priimkite teisųjį kaip teisųjį. Tai yra šios beatifikacijos šūkis. "Šventuosius reikia priimti širdimi ir tikėjimu, kad jie parodytų mums kelią.“

1987 m. birželio 28 d. popiežius Jonas Paulius II kalbėjo: „Evangelijoje pagal Matą skaitome: „Kas neima savo kryžiaus ir neseka paskui mane, nevertas manęs. Kas išsaugo savo gyvybę, praras ją, o kas praranda savo gyvybę dėl manęs, atras ją.“ Tai pati geriausia ir tiksliausia pal. Jurgio gyvenimo ir veiklos santrauka. Visus 56 savo gyvenimo metus jis stengėsi būti vertas Kristaus. Todėl ėmė savo kryžių – o kryžius, kurį tais permainų laikais jam teko imti ir nešti, tikrai buvo sunkus – ėmė tą kryžių ir sekė Kristumi. Ir buvo pasirengęs – įvairiais būdais – prarasti gyvybę dėl Kristaus. Tai liudija jo darbai ir žodžiai, visa jo ganytojiška tarnystė. Negailėjo savęs, nesiekė išsaugoti savo gyvenimo. Daugelį kartų buvo pasirengęs jį prarasti. Kaip tik todėl atrado tokią gyvenimo pilnatvę, kokią žmogus tegali atrasti Kristuje.“

Palaimintojo Jurgio Matulaičio kūnas ilsisi Marijampolės šv. arkangelo Mykolo bazilikoje, 1902 m. pastatytoje Palaimintojo Jurgio Matulaičio koplyčioje (anksčiau vadintoje Švč. Jėzaus Širdies koplyčia).

Bilieto kaina — 2 Eur.
Lengvatos:
50% nuolaida taikoma: moksleiviams, studentams, senjorams, vienam asmeniui, lydinčiam vieną neįgalų lankytoją.
Nemokamai muziejų lanko: ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų namų auklėtiniai, neįgalūs asmenys, Lietuvos Respublikos muziejininkai, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai, mokytojai, lydintys mokinių grupes, kuriose yra ne mažiau kaip 10 asmenų, turizmo firmų, gidų gildijos nariai.
Ekskursijos (gido paslaugos): suaugusiems – 6 Eur., vaikams – 2 Eur., užsienio kalba – 12 Eur.


daugiau...
Įvertinkite:
(mažiausiai 100 simbolių) 0
Duomenų atnaujinimas