Lankytinos vietosČepkelių rezervatas ir mokomasis takas

Varėnos r.

Marcinkonyse įrengta ekspozicija, kurioje lankytojai susipažįsta su rezervate saugoma augalija ir gyvūnija, kraštovaizdžio formavimosi istorija, žmogaus veikla Čepkeliuose. Čia pateikiama visa lankytojus dominanti informacija apie rezervatą.
Čepkelių raisto pakraštyje už 5 km nuo Marcinkonių kaimo įrengtas mokomasis takas pelkėje ir apypelkyje. Šiame take lankytojai pamato Čepkelių raistą, pušynais apaugusias kopas, susipažįsta su pelkės ir miško augmenija.
Tako ilgis – 1,5 km. Čepkelių raisto pakraštyje už 5 km nuo Marcinkonių kaimo įrengtas mokomasis takas pelkėje ir apypelkyje. Šiame take lankytojai pamato Čepkelių raistą, pušynais apaugusias kopas, susipažįsta su pelkės ir miško augmenija. Suteikta galimybė nors akies krašteliu žvilgtelėti į vieną vertingiausių mūsų krašto objektų – Čepkelių raistą. Čia iš apžvalgos bokšto atsiveria didžiuliai miškingomis salomis iškaišyti padūmavusios pelkės plotai, o medinis takas nuveda į apžvalgos aikštelę.
Rezervate Jūs galite lankytis pažintiniais tikslais specialiai tam įrengtame take. Nuo balandžio 1 d. iki liepos 1 d. pažintiniais tikslais lankytis rezervato mokomajame take leidžiama tik lydint Direkcijos darbuotojui arba licenciją turinčiam gamtos gidui. Šiuo laikotarpiu per dieną gali būti organizuojama ne daugiau 2 ekskursijų ne didesnėms nei 20 žmonių grupėms.
Nuo liepos 1 d. iki balandžio 1 d. pažintiniais tikslais lankytis Rezervato mokomajame take leidžiama taip pat ir savarankiškai, turint Direkcijos išduotą raštišką leidimą arba lydint mūsų gidui. Šiuo laikotarpiu ekskursijų skaičius per dieną neribojamas.
  1. val. grupei iki 10 asmenų kaina 10 €, o grupėms virš 10 asmenų valandos kaina 1€/1 asm. (lietuvių kalba).
1 val. grupei iki 10 asmenų kaina 20 €, o grupėms virš 10 asmenų valandos kaina 2€/1 asm. (užsienio kalba).
Ekskursijos trukmė priklausys nuo jūsų pasirinkto kelionės būdo: nuo lankytojų centro Marcinkonyse iki Čepkelių mokomojo tako 5 km miško keliuku važiuojant automobiliu, o einant pėsčiomis arba minant dviračiais - 4 km.
Dėl ekskursijų kreipkitės į lankytojų centrą tel.: +370 672 46388 arba
el. paštu: info@dzukijosparkas.lt.
Būtina išankstinė registracija.
Rezervatuose siekiama užtikrinti kuo mažesnį natūralių gamtos procesų trikdymą, todėl žmonių lankymasis šiose teritorijose ribojamas. Gerbkime šią nuostatą.
Čepkelių mokomasis takas pritaikymas ir mažiau galimybių turintiems žmonėms. Nuo automobilių stovėjimo aikštelės nutiestas medinis takas iki bokštelio, kur įrengta apžvalgos aikštelė bei stendas su informacija.
Gudo šalis - Čepkelių raistas audio gidas
Marcinkonys, Varėnos raj.
http://gamta.cepkeliai-dzukija.lt/19931/-informacija-parko-lankytojams/pesciuju-dviraciu-takai-ir-vandens-trasos/cepkeliu-mokomasis-takas.html
http://cepkeliai.cepkeliai-dzukija.lt/19178/lankytoju-centras/objektai-ir-marsrutai.html