Lankytinos vietos



Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas

Druskininkų sav.
Trys kilometrai nuo Druskininkų yra Naujasodės kaimas, kuriame 30 metų gyvena ir kuria tautodailininkas, medžio drožėjas Antanas Česnulis. Jo sodyboje, prie vaizdingo Ratnyčėlės upelio ir yra išsidėsčiusi drožinių ekspozicija. Svečius sutinka autoriaus sukurtas vejo malūnas, kurio keturiuose aukštuose sukaupta autoriaus drožtos skulptūros, atspindinčios visą kūrybos kelią.
Leidžiantis nuo malūno link Ratnyčėlės upelio yra sukurta unikali Rūpintojėlių siena. Jos akmeninėse nišose yra kaupiami visų Lietuvos meistrų rūpintojėliai.
Toliau, einant Ratnyčėlės pakrante, matysite autoriaus sukurtą kompoziciją „Žmogaus ir medžio gyvenimas“. Tai unikalus senos pušies naturalaus grožio ir drožtų ąžuolo figūrų derinys. Pušies nišose figūros: „Ryte ant keturių, dieną ant dviejų, vakare ant trijų“.
Kitoje pusėje - kompozicija „Džiaugsmas ir liūdesys“. Toliau seka reljefai „Krikštynos“, „Vestuvės“, „Palydėtuvės“ ir „Eglė žalčių karalienė“.
Milžinas, keliantis didelį akmenį, Pavasaris, iškėlęs tris inkilus, šventas Jurgis, kovojantis su slibinu.
Teatro tema, kurios scenoje šoka šokėjai grojant muzikai. Aplink išsidėstę liaudies teatro personažai. Tai Žemaitės „Marti“, Vienuolio „Prieblandoje“, Krėvės „Prie dangaus vartų“.
Pabaigoje - didelė pavėsinė su stalais. Joje išsidėstę reliefai „Duonos kelias“. Ekspozicija nuolat papildoma naujais kūriniais geriausių Dzūkijos skulptorių sodyboje esantys medžio drožiniai ir kompozicijos – tai tik dalis autoriaus kūrybos per 30 metų. Visi Antano Česnulio darbai yra unikalūs, skirtingi, gyvybingi. Jo skulptūros, stogastulpiai, koplytstulpiai stovi įvairiose Lietuvos vietose bei užsienyje. Kūriniai eksponuoti Vokietijoje, Vengrijoje, Armėnijoje, Indijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Latvijoje, Lenkijoje.
Bilietų kainos
Suaugusiems 3 EUR. Moksleiviams, studentams, pensininkams –2 EUR.
Kontaktai
Naujasodės km. Druskininkų sav.
Tel.: +370 313 52448, +370 687 93694
cesnuliusodyba@gmail.com
www.cesnuliusodyba.lt
Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras
http://info.druskininkai.lt/new/lt/
Tel.: (+370 313) 60800