Lankytinos vietosDr.V.Kudirkos klėtelė - muziejus, Vilkaviškio krašto muziejaus padalinys

Vilkaviškio r.

Paežeriuose (Pilviškių sen.) turistai gausiai lanko Vinco Kudirkos gimtinės klėtelę-muziejų. Keliaujant iš Paežerių į Gižus, prie Rausvės upelio galima aplankyti garsaus skulptoriaus Petro Rimšos sodybą. Pilviškių seniūnijoje yra išlikusios kelios prieškario Suvalkijos ūkininkų sodybos. Dideli ūkio pastatai, ilgi kluonai, didelės klėtys, gyvenamieji pastatai (vadinami stubomis) ir kiti statiniai sustatyti aplink didžiulį kiemą padaro neužmirštamą įspūdį kiekvienam turistui. Tai mena mūsų krašto ūkininkų klestėjimą, ūkių pažangą ir tiktai dabar realiai suvokiame, kad tai ir buvo viena iš priežasčių, dėl ko visi šie vienkiemiai buvo sunaikinti.


Sodybą prie Paežerių ežero įkūrė rašytojo Vinco Kudirkos tėvas Motiejus. Pirmojo pasaulinio karo metais sodyba buvo sugriauta, liko tik klėtelė, kurią V. Kudirka ypač mėgo. 1965 m. Vinco Kudirkos tėviškės sodyboje mokytojas Stasys Ankevičius įkūrė muziejų, kuris 1995 m. tapo Vilkaviškio krašto muziejaus padaliniu.

Minint Vinco Kudirkos 140-ąsias gimimo metines, skverelyje, netoli Vilkaviškio rajono savivaldybės (S. Nėries g. 1), 1998 metais gruodžio mėnesį atidengtas tautos atgimimo žadintojo, švietėjo, rašytojo dr. V. Kudirkos paminklinis biustas (skulpt. Antanas Žukauskas).

Dr. Vinco Kudirkos klėtelė - muziejus yra privačioje valdoje, todėl, norint aplankyti, rekomenduojame pasiskambinti į Vilkaviškio krašto muziejų.
Tel. (8~342) 46 268

 

Paežeriai, 70009 Vilkaviškio r.

Tel.: (8 342) 46268

www.vkmuziejus.lt