Lankytinos vietosDruskininkų miesto muziejus (Vila ,,Linksma")

Druskininkai

Druskininkų miesto muziejus įrengtas reprezentaciniame pastate, Valstybės saugojamame kultūros objekte – viloje „Linksma". Mūrinis moderno ir neoklasicistinio stiliaus vasarnamis stovi Druskonio ežero šiaurės rytiniame krante, šalia bažnyčios, pačiame miesto centre. Vilos ir aplinkos dermė žavi gyventojus bei kurorto svečius, dėl to ši vieta yra dažniausiai fotografuojama Druskininkuose. Miesto muziejaus pastatą, vilą „Linksma", galima drąsiai vadinti Druskininkų kurorto vizitine kortele.
Muziejuje įrengta vienintelė mieste nuosekli kurorto istorijos ekspozicija, sukaupta vertinga Druskininkų ikonografinė ir archyvinė medžiaga, vyksta daug renginių, koncertų, susitikimų, konferencijų. Išnaudojamos renginiams ir Muziejaus aplinkos erdvės. Terasoje, po atviru dangumi, šiltais metų sezonais vyksta kamerinės muzikos koncertai, skaitomas eiliuotas žodis.
Muziejus prisistato ir kitose Lietuvos kultūros įstaigose bei užsienyje: iš savo rinkinių yra surengęs ne vieną parodą Lietuvos Nacionalinės UNESCO komisijos parodų salėje, Lietuvos, kaimyninių šalių Baltarusijos, Lenkijos ir Latvijos galerijose bei muziejuose, Lietuvos ambasadose, turizmo centruose.
2012 -2013 m. vyko Muziejaus pastato rekonstrukcija ir aplinkos sutvarkymas. 2013 m. rugsėjo 28 d. Muziejus su atnaujintomis ekspozicijomis atvėrė duris lankytojams.

Veikiančios ekspozicijos:

“Druskininkų Garbės piliečio Petro Viščinio  dovanota kolekcija”

“XIX a. Druskininkai Vasilijaus von Rothkircho iliustracijose”

“Pirmieji Druskininkų gydytojai”

“Tarpukario Druskininkai”

Druskininkai senuose dokumentuose ir žemėlapiuose


Muziejaus patalpos atlieka dar vieną reprezentacinę funkciją. Čia vyksta iškilmingų civilinių santuokų registracija.  

Adresas:  

M. K. Čiurlionio g. 59, LT-66164 Druskininkai 
Tel. +370 313 51024
muziejus@druskininkai.lt
http://www.druskininkumuziejus.lt/lt/muziejus/