Lankytinos vietosKauno valstybinis lėlių teatras

Kaunas

Pagrindinėje Kauno alėjoje įsikūrusi lėlių ir pasakų karalystė jau šešis dešimtmečius kviečia mažąjį žiūrovą leistis tiesos, grožio ir pažinimo keliu.

„Stebuklinguoju Aladino žibintu“ prasidėjusios teatro istorijos metraštyje – solidus režisierių, dailininkų, aktorių, scenografų, kompozitorių sąrašas, daugiau nei 200 spektaklių pavadinimai, apie 2000 pagamintų lėlių, per 17 000 suvaidintų spektaklių, kuriuos matė daugiau kaip 2,7 mln. žiūrovų. Sėkmingai dalyvauta daugelyje festivalių, aplankant virš 20 užsienio šalių.
Tradicijas puoselėjantis Kauno lėlių teatras atviras naujiems bendradarbiavimo pasiūlymams ir galimybėms Europoje – 2006 m. teatras dalyvavo Europos komisijos kultūros programos finansuotame projekte „Jaunasis amžius“, 2010 m. – „Šiuolaikinis lėlių muziejus peržengia skirtingų kultūrų ribas“, 2011 m. - „Šeima ir vaikai šiuolaikinėje Europoje“.
Didelio kauniečių, miesto ir užsienio svečių dėmesio sulaukia tradiciniai teatralizuoti Kauno valstybinio lėlių teatro renginiai – sezono atidarymo šventė „Į Pasakų šalį – su fotoaparatu!“ bei trečią dešimtmetį skaičiuojantis tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Šypsos lėlės ir vaikai“.
Teatre yra 2 žiūrovų salės (230 ir 50 vietų; 2018 m. iš ES fondų rekonstruota Didžioji salė, 2019 - 2020 m. - Mažoji salė, lėlių muziejus ir gamybinės patalpos), kasmet čia suvaidinama apie 300 spektaklių, pristatomos keturios premjeros. Kiekvieną sezoną mažiesiems pasakų mylėtojams siūloma apsilankyti 26 repertuariniuose spektakliuose. Tai įvairių šalių pasakų inscenizacijos, originalioji dramaturgija vaikams. Nuo 1996 m. veikia Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejus. Jame sukaupta daugiau nei 900 vertingų eksponatų, menančių ilgą teatro kūrybinį kelią. Čia nuolat vyksta edukaciniai renginiai, šviečiamosios programos, rengiamos muziejaus fondų parodos.
Teatras yra Tarptautinės vaikų ir jaunimo teatrų asociacijos ASSITEJ ir Tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA narys.

Teatras kviečia į pažintinius - edukacinius užsiėmimus ir vaikus, ir suaugusiuosius. Lėlių muziejuje ir kitose erdvėse vykstančiose programose yra pabuvoję namažai pedagogų, studentų, dėstytojų, senjorų. Programų dalyviai susipažįsta su įvairiais lėlių valdymo būdais, sužino, kaip gimsta ir atgyja lėlės, kaip sukuriamas spektaklis, kokia įdomi ir subtili lėlininko profesija, kas slepiasi scenos užkulisiuose ir žiūrovams įprastai neprieinamose teatro erdvėse, pabando patys įsitraukti į kūrybinį procesą. Kasmet edukaciniuose renginiuose apsilanko apie 8000 žiūrovų.
Jeigu nori tapti lėlininku – ateik į edukaciją „Profesija - lėlininkas“.
Jeigu svajoji būti lėlių teatro režisieriumi - pamatyk „Peliuko Pasakų dirbtuvėlę“.
Jeigu nežinai „Kas slepiasi už lėlių teatro širmos?“ - ateik ir sužinosi šią paslaptį.
Jeigu teatras - tavo gyvenimas – susipažink su „Teatro istorija - nuo svajonės iki Pasakų šalies“.
Jeigu tave žavi kerai - išbandyk „Šešėlių teatro magiją“.
Jeigu pradėjai nuobodžiauti - siūlome „Žaisti teatrą“.
Jeigu tau patinka nardyti vaizduotės vandenynuose - apsilankyk kerinčiame H.K. Anderseno pasakų pasaulyje.
Jeigu nori susibičiuliauti su naujais draugais - kviečiame į „Pasimatymą su knyga“.
Jeigu sugalvosi sukurti lėlę - teatre rasi interaktyvų žaidimą „Kaip gimsta lėlė“.
Jeigu nori susipažinti su lėlių teatro aktoriais ir lėlių valdymo būdais - įsijunk video filmuką „Aktoriai ir lėlės“.
Jeigu užaugęs svajoji dirbti lėlių teatre - ateik į edukaciją „Konstruoju lėlių teatrą“

Į teatralizuotas valandėles priimamos kolektyvinės paraiškos. Savaitgaliais muziejus lankomas nemokamai. Teirautis: tel. 8 686 35 265;

el. paštas: edukacija@kaunoleles.lt

Adresas: Laisvės al. 87A, LT-44297 Kaunas

tel. (8 37) 22 71 58, faks. (8 37) 22 71 58;
teatras@kaunoleles.lt

www.kaunoleles.lt

KASA tel.: 8-37 221691, (8 - 620) 74242; el. p: kasa@kaunoleles.lt
Kasos darbo laikas: IV-V nuo 11 iki 17 val.; VI-VII nuo 10 iki 14 val.
Bilietai parduodami ir internetu Bilietai.lt