Lankytinos vietosKlaipėdos universiteto pastatų kompleksas

Klaipėda
Jauniausias Lietuvos universitetas įsikūrė 1904-1907 m. statytame neogotikos stiliaus kareivinių ansamblyje, kurį sudarė 6 pastatai kareiviams ir karininkams, koplyčia, valgykla, ginkluotės sandėliai. Beveik šimtmetį naudotas kariuomenės tikslams, pastatų kompleksas buvo pritaikytas mokslui.
Klaipėdos universitetas gimė Kauno politechnikos instituto ir Šiaulių pedagoginio instituto fakultetų bazėje, o savo veiklą pradėjo 1991 m. sausio 1 d. Iš pradžių universitete veikė trys fakultetai ir studijavo apie 3 000 studentų. Tačiau 1993 m. universitetui buvo perduotas buvusių kareivinių pastatų kompleksas.
Šiuo metu universitete studijuoja daugiau kaip 7 tūkst. studentų ir veikia 9 fakultetai ir institutai (Gamtos ir matematikos mokslų, Humanitarinių mokslų, Jūrų technikos, Menų, Pedagogikos, Socialinių mokslų, Sveikatos mokslų, Tęstinių studijų institutas, Jūreivystės institutas), 53 katedros, biblioteka, botanikos sodas, leidykla, Kompiuterių centras, 2 studijų institutai (Jūreivystės ir Tęstinių studijų) bei keli mokslo institutai. Klaipėdos universitetas tapo Vakarų Lietuvos mokslo, kultūros ir švietimo centru.

VšĮ "Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras"