Lankytinos vietosLėlių edukacija

Rokiškis

Rokiškio kraštas nuo seno garsėja sūriais, bet  šį kartą  kviečiame  pažinti   kitokį Rokiškį, sugrižti trumpam i vaikystę. Nustebusios akys, miela šypsena, kuklūs drabužėliai... Tokios daugelio mūsų atmintyje išliko vaikystės lėlės, kurias čiūčiuodavome lyg būsimus kūdikius. Bet laikai pasikeitė, kartu su jais — ir lėlės. Jos tapo tokios puošnios ir tokios dailios, kad primena mažus meno kūrinius. Siūlome apsilankyti  netoli Rokiškio, už 3 km. esančiuose  Bajorų kultūros namuose.
  
     Bajorai turi garsųjį lėlių teatrą „ČIZ“, muziejų  „Lėlių namai“, kurių siela  yra  trys moterys -   kultūros namų administratorė, “Lėlių  namų“ vadovė Dalia Ziemelienė, kultūros namų meno vadovė, lėlių teatro režisierė Nijolė Čirūnienė ir bibliotekininkė, metodininkė - lėlininkė  Nadežda Ivanova. Šiuo atveju  labai  tinka Motinos Teresės pasakyti žodžiai, kad mes negalime atlikti didelių darbų, bet galime atlikti mažus su didele meile.
    Lėlių teatras yra parengęs tris spektaklius: „Šuniškos istorijos“, „Gilės nuotykiai“ ir „Kvaila žąsis“. Yra pastatęs ir du kalėdinius spektakliukus – „Besmegenio nuotykius“ ir „Varną prie eglutės“.


    Spektaklių metu teatro artistės sugeba šiltai bendrauti su vaikais, todėl apie tokius pastatymus gerai atsiliepia auklėtojai bei mokytojai. „Lėlių namų“ kolekcijoje – daugiau kaip  600 lėlių.
Lėlininkai yra paruošę ir įdomią edukacinę programą„Tu gali prakalbinti  lėlę“ bei  šiltuoju metų laiku vedamą edukacinę pamoką - „Šiaudinės lėlės gamyba“.
 


Rokiškio turizmo informacijos centras