Lankytinos vietosPaminklas „Inkaras-širdis“, Odesos dovana Klaipėdai

Klaipėda

Didžiausio Ukrainos uostamiesčio Odesos Klaipėdai dovanotas paminklas „Inkaras-širdis“ pastatytas Lietuvos pajūryje.

„Džiugu, kad šis inkaras išmestas Klaipėdos pakrantėse. Ši Odesos dovana Klaipėdai – gražios ir prasmingos abiejų miestų draugystės simbolis", – sakė paminklo atidengimo proga Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Odesa, Klaipėdos miesto partneris Ukrainoje, skulptūrą „Inkaras-širdis“ dovanojo kaip padėką už Klaipėdos miesto ir visos Lietuvos pagalbą ir palaikymą sunkiu Ukrainai metu.

Sprendimą dovanoti Klaipėdai „Inkarą-širdį“ priėmė Odesos savivaldybės taryba. Tai Odesos turizmo simbolis, dovanojamas siekiant populiarinti Odesą kaip tarptautinį ir kultūros centrą. Tokios skulptūros yra eksponuojamos Odesoje, dovanojamos miestams partneriams. „Inkarą-širdį“ į Klaipėdą liepos mėnesį atgabeno Odesos mero pavaduotojai. Sprendimui priimti šią dovaną pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės taryba. Paminklas yra padengtas bronza, jo aukštis – 2,1 m, plotas – 1,7 kv. m

„Inkaras-širdis“ sumontuotas palei jūrą besidriekiančiame Melnragės parke, kuriam uostamiesčio taryba yra suteikusi Odesos vardą.

Adresas:

Melnragės parkas, Melnragė, Klaipėda