Lankytinos vietosPrezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus

Kaunas

Biblioteka-muziejus siekia atskleisti ne tik Prezidento Valdo Adamkaus asmeninio gyvenimo, profesinės veiklos bei tarnybos šalies vadovo pareigose aplinkybes, bet nutiesti paralelę tarp asmenybės likimo ir valstybės istorijos.

Prezidentinė biblioteka Kaune kuriama pagal JAV susiklosčiusią tradiciją buvusių prezidentų gimtuosiuose miestuose įrengti jų memorialines vietas, atverti visuomenei su šalies vadovo asmenybe ir veikla susijusį materialinį, dokumentinį, garso ir vaizdo archyvų paveldą.

Norime parodyti, kaip vieno žmogaus gyvenime atsispindi mūsų tautos ir valstybės XX a. istorinės pervartos, tautinis atgimimas, Nepriklausomybės atgavimas ir pastangos kuo sėkmingiau tai realizuoti.

VŠĮ „Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus“ įkurtas pagal JAV nusistovėjusias buvusių šalies prezidentų palikimo saugojimo ir sklaidos formas. JAV prezidentams nustojus eiti pareigas, steigiamos jų vardo prezidentinės bibliotekos (angliškas terminas presidential library), kurioms yra perduodami visi prezidento veiklos archyvai. Čia kaupiamas su asmenybės veikla susijęs istorinis paveldas, įrengiamos ekspozicijos, vyksta vieši renginiai. Daugeliu atvejų šių įstaigų iniciatoriai yra prezidentų rėmėjai ir bendražygiai.

Kaune gimęs ir augęs, Prezidentas Valdas Adamkus yra didelis šio miesto patriotas. Simboliška, kad VŠĮ „Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus“ įsteigta būtent čia. Neabejojame, kad ji taps Kauno istorinės atminties saugojimo ir plėtros centru, svarbiu ne tik šiam miestui, Lietuvai, bet ir Pasaulio lietuviams.

DARBO LAIKAS

II-V nuo 10 iki 16 val.
VI nuo 10 iki 14 val.
VII ir I nedirbame.
Atskiru susitarimu ekspoziciją galite aplankyti ir kitu laiku
.

Adresas S. Daukanto g. 25, 44249 Kaunas

Tel.: +370 687 72805

E.paštas: adamkuslibrary@gmail.com

https://adamkuslibrary.lt/

https://www.facebook.com/adamkausprezidentinebiblioteka/