Apmeklēšanas vietasŠv. Klaros vienuolynas

Kretinga
 2000 m. Kretingoje įsikūrė pirmasis Baltijos šalyse Šv. Klaros seserų vienuolynas. 2003 m. Pagal italų architekto Nunnzio Rimmaudo projektą pastatytame rožinės spalvos vienuolyno pastate įsikūrė pirmosios seserys. Seserų klarisių vidutinis amžius – 35 metai. Joms vadovauja vyresnioji abatė italė Margarita.
     Oficialus pavadinimas – Šv. Klaros seserų vienuolynas. Tikslas – maldos bei gyvenimo auka už Bažnyčią ir pasaulį.
     Šv. Klaros seserys garsėja kontempliatyviu gyvenimo būdu ir giliu pamaldumu. Tik dėl būtiniausių reikmių jos gali palikti vienuolyno sienas: kai reikia sumokėti mokesčius, nuvykti pas gydytoją ir panašiai. Net su atvykusiais aplankyti artimaisiais seserys bendrauja specialioje patalpoje – priimamajame.
    Kelias į seseriją trunka kelerius metus: gyvenant bendruomenėje vienerius metus trunka postulantūra, dvejus – noviciatas, trejus – laikinieji įžadai. Ir tik po to bendruomenė nusprendžia, ar sesuo jau pasirengusi amžiniesiems įžadams.
    Su žmonėmis jos bendrauja maldoje, giesmėje. Aktyviausias bendravimas – juos išklausyti. Paskambinę telefonu, pasauliečiai gali iš anksto susitarti dėl pokalbio su seserimis. Advento ir Gavėnios laikotarpiai – susikaupimo metas, todėl žmonės nepriimami.
     Vienuolyno koplytėlėje šv. Mišios vyksta kasdien nuo pirmadienio iki šeštadienio 7.00 val., o sekmadieniais – 9.00 val., kuriose gali dalyvauti ir pasauliečiai.
Adresas: Mėguvos g. 4, LT – 97140 Kretinga
Tel. 8 445 79323