Laisvalaikio naujienos

Kai motociklų velenų remontas nepaveda...

18 Juli 2019

Kai pabosta kelionės automobiliu, reiškia laikas išbandyti naujus potyrius. Viena iš tokių neišdildomus įspūdžius žadančių patirčių - kelionės po Lietuvą motociklu. Tam tereikia ilgesnėms kelionėms pritaikytos transporto priemonės.

Dažnam turbūt tenka palydėti žvilgsniu motociklininkų kolonas. Ypač toks vaizdas šalies keliuose tampa įprastas vasaros metu. Atostogos ant motociklo reiškia būdą išsivalyti galvą nuo įvairiausių rūpesčių. Iš kelionės galima parsivežti ne tik įspūdžių, bet ir sumanymų. Pra­leis­ti kiekvieną dieną po 3–5 va­lan­das ty­lo­je vien su sa­vomis min­ti­mis, girdint mo­to­cik­lo ūži­mą – la­bai puikus bū­das atitolti­ nuo kas­die­ny­bės. Juk tuo metu galima sau leisti pamiršti visas kasdienes technologijas.

Žinoma, kelionės metu visada bus tokių situacijų, kurias sunku numatyti iš anksto. Tai gali būti ir kiritiškas automobilių vairuotojų elgesys, pagarbos stoka. Toks požiūris visiškai priešingas tam, su kuriuo tenka susidurti, leidžiantis į keliones motociklu kitose šalyse. Tarkim, Olandijoje ar Vokietijoje motociklininkus įprasta kelyje praleisti net ir tada, kai nėra jų pirmenybė. Mūsų gimtinėje vis dar gajus požiūris, kad motociklu važiuojantis žmogus greičiausiai yra arba savižudis, arba chuliganas.

Neatrasti išgyvenimai

Pirmas kartas aplink Lietuvą motociklu dažnam gali skambėti kaip iššūkis, bet tik iš pradžių. Pirmiausia vertėtų pasistengti surinkti entuziastų komandą, susiplanuoti kelionės maršrutą. Tuomet reikėtų tarpusavyje aptarti kiekvieno iš keliautojų poreikius. Žinoma, kuo mažiau žmonių, tuo bus mažiau tikėtina, kad poreikiai pradės dažniau skirtis.

Prieš keliaujant verta įsitikinti, kad motociklas techniškai tvarkingas, nederėtų pamiršti prisipūsti ir padangų, pasirūpinti tinkama motociklininko apranga. Dėmesio reikėtų skirti ne tik amunicijai, bet ir pačiam komfortui. Keliauti turi būti gera. Kiekvienas momentas turi būti išgyvenamas plačiai atmerktomis akimis, o kad tai nutiktų, būtinas išankstinis pasiruošimas.

Jei bus ryžtamasi keliauti šalant orams, gali prireikti ir rimtesnių patobulinimų: pakeisti prietaisų valdymo skydelį jame sumontuojant jungiklius rankenų bei drabužių šildymui, lempų įjungimą, įvairiausių temperatūrų rodmenis.

Kokybiškas motociklų velenų remontas

Automobiliu įveikti planuotus maršrutus gali atrodyti paprasčiau, nei dvirate transporto priemone. Visgi realybė nebūtinai tokia. Dažnu atveju gali pasitaikyti tokių keliukų, kuriais bus kur kas smagiau važiuoti motociklu. Žinoma, po kai kurių tokių pasivažinėjimų gali prireikti ir smulkaus remonto. Bet tai, niekis, net ir tada, kai būtinas motociklų velenų remontas (eremga).

Jei domina pajūrio kraštovaizdis ir kultūros paveldo objektai, galima leistis į kelionę, aplankant Kalvariją, Platelius, Lazdininkus, Klaipėdą, o dienai persikelti į Nidą. Pirmoji atokvėpio vieta galėtų tapti Jurgežerių miškas. Čia įrengta ir speciali poilsio aikštelė tam reikalui. Ji - visai šalia kelio Kalvarija-Vištytis. Ji ypatingai traukia pačius įvairiausius poilsiautojus. Taip pat būtina aplankyti Kalvarijų sinagogų kompleksą, V. Svitojaus kaimo kapelos „Gegužio žiedai“ muziejų, Kalvarijos bažnyčią, išvysti Menkupių piliakalnį su gyvenviete. Jis stūkso vakaruose nuo Menkupio.

Nakčiai galima apsistoti Plateliuose palapinėse arba tiesiog išsinuomoti kambarį nakčiai. Viena nakvynė poilsio namuose neturėtų atsieiti daugiau kaip 15 eurų. Ryte verta apkeliauti visą Platelių ežerą. Beveik trisdešimties kilometrų atkarpoje galima sutikti ne tik apžvalgos bokštą, bet ir kelis muziejus, pasimėgauti švariais paplūdimiais su sekliomis pakrantėmis. Lazdininkuose lauks nauji potyriai: senasis malūnas ir XV amžių menančios etnografinės sodybos. Po šių vaizdų lauks pajūrio ruožas. Pakeliui nederėtų pravažiuoti Rūdaičių piliakalnio. Pasivažinėjimas Klaipėdos gatvėse bus įsimintinas prieš saulei tekant. Po jo - perkėla į Nidą. Šioje galutinėje stotelėje bus galima užtrukti ir ilgiau.

Laisvalaikio naujienos