Paieškų šiandien: 5083

Miejsca najczęściej odwiedzaneMuziejus atominis bunkeris

Kaunas
Karo paveldo muziejus Atominis bunkeris įkurtas 6 metrai po žeme – sovietmečio civilinės saugos slėptuvėje. Interaktyviame Atominiame bunkeryje rasite išskirtinius veikiančius technikos eksponatus: Pirmojo pasaulinio karo, tarpukario, Antrojo pasaulinio, Šaltojo karo ir dabartinių laikų.
więcej

Platelių ežeras

Plungės r.
Didžiausias ir giliausias Žemaitijos ežeras, pasižymintis gamtine, kultūrine ir kraštovaizdžio verte. Netgi ežero gelmės yra ypatingos: čia aptikti išskirtiniai geologiniai dariniai, keičiantys supratimą apie visos Žemaičių aukštumos formavimąsi. Ežero vardas pirmą kartą paminėtas Lietuvos metrikoje XV a. Jo plotas – 1 205 ha, vidutinis gylis –10,5 m, giliausia vieta – apie 48,5 m. Į ežerą įteka 17 mažų upeliukų, išteka Babrungas.
więcej

Platelių dvaro sodyba

Plungės r.
Platelių miestelis yra įsikūręs vakarinėje Platelių ežero pusėje. Miestelis iki XVII a. pab. buvo įsikūręs Šventorkalnio pusiasalyje, kurį su Platelių ežero Pilies sala ir joje stovėjusiomis pilimis jungė medinis tiltas. Nuo XVII a. pab. Platelių miestelis pradeda kurtis naujoje, dabartinėje, vietoje.
więcej

Moderniai rekonstruotas Vasaknų dvaras ir bravoras

Zarasų r.
2007 m. duris atvėręs Vasaknų dvaras – moderniai rekonstruoto ir puikiai renginiams ir poilsiui pritaikyto istorinio pastato pavyzdys. Ant Vasaknų ežero kranto įkurta dvarvietė nuo 16 a. priklausė garsiausioms didikų giminėms – Radviloms, Pliateriams, Tiškevičiams. Dvarvietėje išlikusios senosios metro storio akmeninės sienos, raudonų plytų arklidžių griuvėsiai, alaus daryklos pastatas su unikaliu kaminu ir arkine lubų architektūra.
więcej

Žemaitės memorialinis muziejus

Plungės r.
Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė, lietuvių rašytoja klasikė, literatūroje žinoma Žemaitės slapyvardžiu, gimė 1845 m. birželio 4 d. Bukantės dvarelyje, netoli Šateikių. Šis dvarelis XIX a. priklausė grafui Pranciškui Plateriui. Tuo metu Julijos tėvai buvo šio dvarelio prižiūrėtojai: tėvas – urėdas, motina – gaspadinė.
więcej

Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijos

Plungės r.
Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicija įrengta XIX a. II p. liaudiškos architektūros su neogotikiniais elementais statytame Platelių dvaro svirne. Čia įkurta Platelių dvaro istorijos, senųjų Platelių, Pilies salos praeities, šio žemaičių krašto etnografijos ekspozicijos, taip pat yra moderni gamtos ekspozicija, nuolat keičiamų parodų salė.
więcej

Platelių lankytojų centras – ekspozicija “Žemaitijos žemės slėpiniai”

Plungės r.
Platelių lankytojų centro pirmame aukšte pristatoma ekspozicija „Keliaukime aplink Platelių ežerą“, kurioje galima susipažinti su Platelių ežeru (jo susiformavimu, dugno reljefu, povandeniniu pasauliu), vandens pramogomis, lankomomis parko vietomis, pažintiniais takais. Čia taip pat įrengta ekspozicija „Pasėrokoukem žemaitėškā“, kuri pristato išskirtinį kultūros paveldą (tradicines Užgavėnes ir Jonines, du Kryžiaus kelius, žemaičių tarmę).
więcej

Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas

Plungės r.
Šiame parke rasite penkis labirintus, kupolą, merkabą ir ant žemės sukurtą mandalą. Labirintai egzistavo jau prieš 4000 metų ir yra rasti beveik visose pagrindinėse religijų tradicijose visame pasaulyje.
więcej

Kulių krašto muziejus

Plungės r.
Miestelyje veikia Kulių krašto muziejus, kuris savo istoriją skaičiuoja jau šeštą dešimtmetį. Čia jūsų laukia atnaujinta ekspozicija, suteikianti puikią galimybę per trumpą laiką susipažinti su šio jaukaus miestelio istorija, gyvenimo būdu, būdingiausiais šiam kraštui verslais, žymiausiais žmonėmis.
więcej

Jonušų tautodailės ir etnografijos ekspozicija

Plungės r.
Jonušai savo sodyboje Godelių kaime įkūrė privačią tautodailės ir etnografijos ekspoziciją. Eksponatus tautodailininkai pradėjo rinkti 6-to dešimtmečio pradžioje, o 8-to dešimtmečio pradžioje sulaukta ir pirmųjų lankytojų.
więcej

Poeto Vytauto Mačernio muziejus

Plungės r.
1987 metais poeto Eugenijaus Matuzevičiaus iniciatyva įkurto muziejaus ekspozicija pasakoja apie tragiško likimo lietuvių poeto Vytauto Mačernio gyvenimą ir kūrybą.
więcej

Litvakų atminimo sodas / /Litvak Memory Garden

Plungės r.
Paskutinio Plungėje žydo, 2014 metais mirusio tautodailininko Jakovo Bunkos vardu pavadintas labdaros ir paramos fondas Žemaitijos nacionaliniame parke įsigytoje žemėje planuoja statyti žydišką etnografinę sodybą. O kol kas, 12 arų plote kuriamas Litvakų atminimo sodas.
więcej

Beržoras

Plungės r.
Tai senas gatvinis kaimas, minimas nuo XV a., valstybės saugoma kultūros vertybė. Bažnytkaimis yra išsaugojęs tradicinį kraštovaizdį, įdomus ir sakralinės architektūros vertybėmis.
więcej

Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia

Plungės r.
Pačios seniausios Platelių bažnyčios vieta – kalva Platelių ežero pusiasalyje, vadinamame Šventorkalniu. Archeologiniai duomenys rodo, kad ji čia galėjo būti pastatyta XVI a., o gal ir dar anksčiau.
więcej

Raganos uosis

Plungės r.
Raganos uosis – botaninis gamtos paveldo objektas, saugomu paskelbtas 1960 m., o gamtos paminklu – 2000 m. Tai storiausias Lietuvoje uosis, kurio kamieno apimtis – 7,2 m, aukštis – 32 m. Jis auga Platelių dvaro parko vakariniame pakraštyje, esančios erdvės viduryje.
więcej

Siberijos apžvalgos bokštas

Plungės r.
Dviračiu ar pėsčiomis iš Platelių galima nukeliauti iki Beržoro bažnytkaimio, pakeliui užlipant ant Cidabro kalno esančio apžvalgos bokšto (15 m aukščio). Iš čia pamatysi Platelių ir Beržoro ežerus, Siberijos pelkę – vieną vertingiausių pelkių Žemaitijos nacionaliniame parke, paskelbtą telmologiniu draustiniu (jame draudžiama lankytis nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 1 d.), Beržoro kaimą, pietinę Platelių miestelio dalį, Liepijų mišką.
więcej

Sodyba „Medaus klėtelė“

Plungės r.
Jaukiame miško vienkiemyje galėsite paragauti bei įsigyti skirtingų rūšių medaus, kitų bičių pagamintų produktų, išbandyti, mūsų kraštuose dar naujieną, bičių terapijos paslaugas .
więcej

Holokausko aukų memorialas

Plungės r.
Netoli Plungės yra medžiais apaugęs Kaušėnų kaimo kalnelis, kuriame 1941 metų liepos 15-16 dienomis buvo žiauriai nužudyta ir palaidota apie 1800 Plungės rajono žydų.
więcej

Gandingos piliakalnis

Plungės r.
amžių glūdumos atėjęs ir iki mūsų dienų išlikęs, apipintas legendomis apie kovas su kryžiuočiais, švedais, Gandingos piliakalnis ir šiandien primena mums didingą savo istorinę praeitį. Gandinga senovėje buvo svarbi kultūrinė, administracinė ir gynybinė vietovė. Gandinga - Plungės motina.
więcej

Žemaičių Kalvarija

Plungės r.
Gardai (Gardės) ( vėliau Žemaičių Kalvarija) rašytiniuose istorijos šaltiniuose pirmąkart paminėti 1253 m. Miestelis įsikūręs nuo seno apgyventoje vietovėje, kurioje stūkso piliakalnis – Šv. Jono kalnas.
więcej
  Ogółem: 887