Odwiedzone miejscaButrimonių trikampė aikštė ir sūkurinis fontanas

Alytaus r.
Butrimonys įsikūrė trijų kelių sankryžoje: iš Vilniaus į Alytų ir Punią. Taip susiformavo trikampė aikštė, kuri tapo ir turgaus vieta. Apie aikštę buvo išdalinti sklypai prekybininkams ir amatininkams, tai lėmė viso mietelio apstatymą.
więcej

Anzelmo Matučio medžio skulptūrų parkas

Alytus
Greta vaikų poeto Anzelmo Matučio memorialinio muziejaus augančiame pušyne žaismingai pabirusios medinės eilėraščių personažų skulptūros. Jas dovanojo nuo 2012 m. kas antri metai vykstančio tarptautinio medžio drožėjų simpoziumo, vadinamo vis kito poeto eilėraščių rinkinio pavadinimu, dalyviai.
więcej

Žydų memorialas

Alytus
Memorialo ansamblį sudaro simbolinė Dovydo žvaigždė, 9 piramidės, žyminčios žmonių palaidojimo vietas, obeliskas ir stela. Aukščiausiame memorialo kalnelyje stovi skausmo paminklas – sulaužyta Dovydo žvaigždė, simbolizuoja sulaužytus žmonių likimus ir gyvenimus.
więcej

Paminklas Dainavos apygardos partizanams

Alytus
2020 m. Senamiesčio skvere pastatytas paminklas Dainavos apygardos partizanams.
więcej

Memorialas „Nurimęs varpas“

Alytus
Šis paminklas – tai retai kur pasitaikantis paminklas, į kurį galima įeiti. Stovi jis Alytaus Kurorto parko skvere ir tarsi sutelkia į vieną vietą mieste išsklaidytus tautos rezistencinių kovų atminimo simbolius.
więcej

Jaunimo parkas

Alytus
Jaunimo parkas įkurtas 1982 m. Po poros metų jame grupė skulptorių, vadovaujama N. Nasvyčio ir Alytaus vyriausiojo dailininko A. Stankevičiaus, sukūrė pirmąją Lietuvoje aštuonių metalo plastikos skulptūrų kompoziciją, savo ryškiomis spalvomis suteikiančią savitą veidą parkui.
więcej

Senamiesčio skveras

Alytus
Prieš Antrąjį pasaulinį karą čia buvo gyvenamieji, prekybininkų ir amatininkų namai, kurie subombarduoti per pirmą vokiečių lėktuvų antskrydį. Po karo namai nebuvo atstatyti, o buvo suformuota aikštė.
więcej

Žalioji gimnazija

Alytus
Pirmoji gimnazija Alytuje buvo įkurta 1919 m., tačiau tuomet dar neturėjo savo pastato. 1925 m. gimnazistai atvėrė šio pastato duris – rangovai iš Kauno, laimėję skelbtą statybų konkursą, jį pastatė iš buvusių carinių kareivinių pastato.
więcej

Šaulių namai

Alytus
1938 m. baigti statyti modernūs, erdvūs Antano Juozapavičiaus – pirmojo karininko, žuvusio nepriklausomybės kovose, – vardo šaulių namai vadinti kurhauzu (tuo metu Alytus turėjo miesto kurorto statusą).
więcej

Alytaus miesto sodas

Alytus
Rožynais garsėjantis Miesto sodas, įkurtas pačiame Alytaus centre, suformuotas 1931 m. Iki šių dienų išliko 1936 m. įrengtas fontanas su baseinėliu, kuriame kadaise plaukiojo auksinės žuvelės ir žydėjo lelijos. Fontaną buvo sumanyta įkurdinti parko centre, kad būtų tarsi saulutė, o visi nuo jo besidriekiantys takeliai – tarsi saulės spinduliukai. Ne vieną priverčia nusišypsoti sode dūkstančios voveraitės. Jame auga 55 medžių ir krūmų rūšys.
więcej

Archeologijos muziejus

Alytus
Muziejus įsikūręs XVI a. skliautuotuose rūsiuose, jo erdvė suskirstyta į tris dalis. Ekspozicijoje galima apžiūrėti archeologų radinius iš Alytaus piliakalnio papėdės kapinyno ir Pirmojo Alytaus istorinės aikštės.
więcej

Alytaus kraštotyros muziejus

Alytus
Alytaus kraštotyros muziejaus įkurtas 1928 m. Modernios ir interaktyvios ekspozicijos išradingai pasakoja krašto istoriją. Čia galiam pasisvečiuoti XX a. pr. dzūko kieme – užsukti į pirkią, tvartą, klestelti akį klėtin, pasiklausyti dzūkiškos šnektos ir kas retai muziejuose būna –lieti eksponatus.
więcej

Paminklas „Inkaras-širdis“, Odesos dovana Klaipėdai

Klaipėda
Odesa, Klaipėdos miesto partneris Ukrainoje, skulptūrą „Inkaras-širdis“ dovanojo kaip padėką už Klaipėdos miesto ir visos Lietuvos pagalbą ir palaikymą sunkiu Ukrainai metu.
więcej

Šakočių muziejus

Druskininkų sav.
„Lietuvišku tortu“ vadinamas šakotis nepalieka abejingų – burnoje tirpstantis skanėstas sužavi visus, jo paragavusius. Kaip ir iš ko gaminamas šakotis galite sužinoti atvykę į mūsų restoraną-kepyklą „Romnesa“ ir aplankę čia pat įrengtą pirmąjį ir vienintelį pasaulyje Šakočių muziejų.
więcej

Eišiškių Kristaus žengimo į dangų bažnyčia

Šalčininkų r.
Dabartinė Kristaus Žengimo į dangų akmeninė bažnyčia pastatyta 1847-1852 m. pagal žinomo istoriko ir inžinieriaus Teodoro Narbuto projektą.
więcej

Žvejo batų ir meškerės skulptūra, Žuvis su balnu, miesto fontanas

Molėtai
Ežere plūduriuoja ryškiaspalvė plūdė bei prie žvejo batų ir meškerės guli neblogas laimikis – žuvis su balnu, nedažnas praeis pro šalį neužkibęs ant šios kompozicijos. O šalia dar ir jaukus miesto fontanas, kuris vakarais sužiba įvairiomis spalvomis.
więcej

Aukso pjūvis, meno galerija

Kaunas
Galerijos veiklos kryptys: reprezentuoti ir puoselėti klasikinės lietuvių dailės tradicijas, nuolat rinkti išliekamąja menine, istorine ir kultūrine verte pasižyminčių kūrinių kolekcijas, palaikyti šiuolaikinius talentingus jaunuosius menininkus.
więcej

Utenos kraštotyros muziejus

Utena
Antano Namiko stebuklu vadinamas Utenos kraštotyros muziejus įkurtas 1929 m. Pirmasis muziejaus vedėjas A.Namikas, 1917 metais baigęs Maskvos imperatoriškąjį archeologijos institutą, pats jau buvo surinkęs nemažą archeologijos ir senųjų raštų kolekciją. Dabar jis veikia vienuose seniausių miesto pastatų, svarbių ir Utenos savivaldos istorijoje.
więcej

“Babilono sodai” miniatiūrų parkas

Klaipėdos r.
Pirmasis Lietuvoje miniatiūrų parkas “Babilono sodai”, kuriame turėsite progą aplankyti žymiausius pasaulio statinius net neišvykę iš Lietuvos.
więcej

Mikniškės

Šalčininkų r.
Mikniškės – kaimas Šalčininkų rajono savivaldybėje. Seniūnaitijos centras. Stovi Mikniškių Dievo Motinos ikonos „Visų liūdinčiųjų Džiaugsmas“ cerkvė.
więcej
  Ogółem: 1138