Odwiedzone miejscaBuvusi Rietavo dvaro oficina

Rietavas
Pastatyta XIX amžiaus II p. Irinėjaus Oginskio, turi istorizmo bruožų. Kunigaikščių Oginskių laikais čia buvo įkurdinta dvaro kanceliarija, antrame pastato aukšte svečių kambariai. Nuo 1923 iki 1948 m. buvo įsikūrusi Rietavo urėdija.
więcej

Rietavo dvaro sodybos ansamblis

Rietavas
Rietavo dvaro sodyba – pereinamojo iš klasicizmo į istorizmą laikotarpio architektūros ansamblis, išskirtinas savo monumentalumu, išlikusių statinių gausa, kompozicija, vienu didžiausių Lietuvos parku. Tai - ansamblis turintis, ne tik architektūrinę, bet ir istorinę vertę, kaip paminklas grafams Oginskiams, naujų, pažangių mokslo, kultūros ir technikos idėjų skleidėjams.
więcej

Kurėnų vėtrungės – muziejus po atviru dangumi

Neringa
Kuršių marių žvejai jau nuo XIV–XV a. turėjo tik šiam vandens telkiniui būdingas burines valtis. Didžiosios – vadintos kurno valtimis (kurėnais), mažesnės – kiudelvaltėmis, bradinėmis, venterinėmis. Visos jos buvo plokščiadugnėmis, mažos grimzlės, bortai statūs, ąžuolinių lentų, o stiebų viršūnes puošė vėtrungės. Vėtrungių atsiradimas žvejų laivuose susijęs su žvejybos priežiūra ir kontrolės raida Prūsijos karalystėje XIX amžiuje.
więcej

Pakruojo senoji Gaisrinė

Pakruojis
Pakruojo senoji Gaisrinė stovi centrinėje miestelio dalyje. Pakruojis daug kartų degė, todėl 1928 m. prisidedant žydų bendruomenei buvo pastatyta gaisrinės stoginė.
więcej

Metelių regioninis parkas

Lazdijų r.
Metelių regioninis parkas (bendras plotas 15300 ha) – didžiųjų Pietų Lietuvos ežerų dubumos kraštovaizdžio parkas: Dusią, Metelį ir Obeliją supa smėlingos paežerių kopos ir pelkutės, iš pietų pusės juosia įspūdingos aukštų kalvų virtinės. Nuostabi šio kraštovaizdžio panorama, ežerų platybės atsiveria nuo Žagarių kalvų, nuo Prelomčiškės piliakalnio. Šiame regioniniame parke daug unikalių gamtos vertybių.
więcej

Paminklas Mahatma Ghandžiui ir Hermanui Kalenbachui

Šilutės r.
2015 m. Rusnėje, Atmatos krantinėje, atidengtas paminklas Indijos tautos tėvui Mahatma Gandžiui ir jo bendražygiui, Rusnės sūnui Hermanui Kalenbachui.
więcej

Šilutės sekretai

Šilutė
Šilutės „sekretai“ – unikalus projektas Lietuvoje ir Europoje, kur miesto istorija atskleidžiama mažosios architektūros elementais. Tai uždengti stiklu ir įmontuoti šaligatvyje unikalūs kambarėliai, kuriuose atkurtas praeities gyvenimas, vykęs istoriniuose Šilutės namuose XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje.
więcej

Geltonas metalinis tiltas per Šyšos upę

Šilutė
Tai - istorinę techninę vertę turintis automobilių kelių tiltas, stovintis Šilutėje, Rusnės g., kelyje Šilutė - Rusnė. Metalinis arkinis tiltas nutiestas per Šyšos upę, vieninteliame sausumos kelyje, vedančiame į Rusnės salą, Lietuvininkų ir Rusnės gatvių jungtyje.
więcej

Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejus

Lazdijų r.
apčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejus pradėtas kurti 1984 metais Kapčiamiesčio vidurinėje mokykloje. 2006 metais tapo Lazdijų krašto muziejaus padaliniu ir buvo pavadintas Emilijos Pliaterytės vardu. Šiuo metu muziejuje veikia keturios ekspozicijos.
więcej

Pakruojo dvaras

Pakruojis
Pakruojo dvaro sodyba – didžiausias iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje (47 statiniai), įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausia saugoma dvaro sodyba.
więcej

Nepriklausomybės gynėjų aikštė

Raseiniai
Jau XIX a. miesto planuose čia buvo pažymėti statiniai, gyveno žmonės, vyko prekyba. XX a. šioje vietoje įsikūrė Raseinių apskrities valdyba, veikė pirmasis Raseinių kino teatras.
więcej

Maironio parkas

Raseiniai
2012 m. miesto parkui suteiktas Maironio vardas. Parke pastatyta skulptūra, skirta Lietuvos poetui, kunigui, teologijos daktarui J. Mačiuliui-Maironiui (skulptorius T. Gutauskas).
więcej

Alionių Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčia

Širvintų r.
Medinė Alionių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia stovi Alionių gyvenvietėje, 10 km į rytus nuo Širvintų, 4,5 km į pietus nuo Šešuolėlių. Senų kapinaičių apsupti, mediniai maldos namai atrodo jaukūs ir paslaptingi.
więcej

Rasupio parkas

Raseiniai
Šis raseiniškių itin mėgstamas parkas yra pačioje miesto širdyje, šalia Raseinių bažnyčios ir Domininkonų vienuolyno. Naujai suformuoti želdiniai, gėlynai, vaikų žaidimų aikštelės miesto gyventojus ir svečius kviečia ne tik poilsiui ar aktyviam laisvalaikiui, bet ir edukacinei veiklai.
więcej

Kukučio skveras

Raseiniai
1936 m., Paserbenčio kaime, Raseinių rajone gimė ir augo vienas garsiausių Raseinių krašto žmonių – iškilus poetas, eseistas, vertėjas, dramaturgas ir atkaklus sovietinės sistemos kritikas Marcelijus Martinaitis – nebijojęs, per mistinę būtybę Kukutį, kritikuoti tuomečio politinio režimo. 1950 m. toje pačioje sodyboje gimė Marcelijaus brolis Algirdas Martinaitis – žymus Lietuvos kompozitorius. Siekiant įamžinti šias asmenybes ir jau, deja, išnykusį gimtąjį Paserbenčio kaimą, ant turizmo informacijos centro pastato sienos buvo nupieštas serbentas (autorė – Ieva Olimpija Voroneckytė). O šalia jo – pastatyta Augustino Kluodos bronzinė skulptūra „Kukutis“.
więcej

Rasupio fontanas

Raseiniai
Fontanas, jungiantis Vilniaus g. ir Raseinių autobusų stotį, yra Rasupio tėkmės rekonstrukcija, atkartojanti čia pat esančią senąją upelio vagą. Iš žemės gelmių trykštanti vandens srovė primena miesto gyventojams ir svečiams miesto istoriją. Tamsiuoju paros metu fontaną puošia metų laikus simbolizuojančios vaizdinės projekcijos bei šviesos instaliacijos.
więcej

Paminklas Laisvės kovų dalyviams

Raseiniai
Paminklą puošia Z. Liekio metalo raižiniai. Paminklo autorius – architektas A. Daunora.
więcej

Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus

Kaunas
Biblioteka-muziejus siekia atskleisti ne tik Prezidento Valdo Adamkaus asmeninio gyvenimo, profesinės veiklos bei tarnybos šalies vadovo pareigose aplinkybes, bet nutiesti paralelę tarp asmenybės likimo ir valstybės istorijos.
więcej

Raseinių Magdės šulinys

Raseiniai
Dauguma yra girdėję legendą apie „Magdės šulinį“, jog čia kažkada lenkų bajoras pagrobė gražuolę Magdę ir norėjo ją vesti. Iš sielvarto merginos tėvas padarė dukters statulą, kuriai iš akių pabiro ašaros, taip atsirado šaltinis.
więcej

Giedrys

Utenos r.
32 ha ežeras, telkšantis į Rytus nuo Alaušo ežero., su kuriuo jungia 0,5 km protaka (Alaušos baseinas). Pavadinimas kildintinas iš liet. giedras – „švarus, skaidrus, tyras“. Ilgis 1,2 km, vidutinis plotis 0,27 km, kranto linijos ilgis 3,2 km. Dubuo išgulėtas ledo luisto, didžiausias gylis 11 m, vidutinis gylis 4,1 m, vandens tūris 1,3 mln.m³. Prie ežero įsikūrę Salų ir Ruklių kaimai.
więcej
  Ogółem: 1089