Odwiedzone miejscaEnergetinis labirintas

Radviliškio r.
Energetinis labirintas - skirtas ne klaidžioti, o apmąstyti, pasisemti jėgų, atrasti nusiraminimą, susigrąžinti vidinę pusiausvyrą. Labirintas turi tik vieną taką, kuriuo žmogus gali nueiti iki jo centro ir sugrįžti atgal. Kitaip tariant, klaidusis labirintas skirtas pasiklysti, o šis energetinis – atrasti.
więcej

Pojūčių takas

Radviliškio r.
„Smuklės Žarija" kiemo teritorijoje įkurtas pojūčių takas veda į energetinį labirintą. Refleksoterapinis takas sukurtas remiantis Sebastiano Kneipo unikalia sveikatinimosi filosofija. Vaikščiojant basomis skirtingais paviršiais bei dirginant padus, spaudžiami pėdose esantys aktyvūs taškai. Veikiamos nervų sistemos zonos – iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvizuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą. Švelnių paviršių spaudimo jėga į šiuos taškus yra tolygesnė, vienodesnė, tad labiau aktyvinama centrinė nervų sistema.
więcej

Radviliškio plaukimo baseinas

Radviliškis
2017 m. pabaigoje Radviliškyje įvyko šio modernaus plaukimo baseino atidarymo iškilmės. Veikia sūkurinė vonia, turkiška, rusiška, infraraudonųjų spindulių pirtys ir sauna, yra žiūrovų pakyla. Baseino patalpoje nuolat budi gelbėtojai, įrengti sporto renginių teisėjų, masažisto kambariai, treniruoklių salė, soliariumas. Baseine daug dėmesio skiriama vaikams, jų sveikatinimui bei fiziniam parengimui. Naujasis, šiuolaikiškas baseinas atviras visiems besirūpinantiems savo sveikata, norintiems išmokti plaukti, aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį, stebėti sporto varžybas ar netgi pradėti sportininko karjerą.
więcej

Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejus

Elektrėnai
Elektrėnų literatūros ir meno muziejaus pradžią iš dalies galima sieti su pirmosios vidurinės mokyklos (dabar – „Ąžuolyno“ pagrindinė mokykla) atidarymu.Kaip V. Mizeras rašė muziejaus trisdešimtmečiui paminėti skirtoje knygoje „Elektrėnų literatūros ir meno muziejus 1976-2006“, saulėtą 1975-ųjų Rugsėjo pirmosios rytą ant mėlynų elektrinės marių kranto duris atvėrė Elektrėnų 1-oji vidurinė mokykla. Šventėje mokytojai ir mokiniai davė įžadus kurti mokslo ir kultūros šventovę. Jau tada gimė pirmoji mintis ir viltis šioje mokykloje puoselėti lietuvių kalbos, tautinės kultūros, pilietinės sąmonės vertybes, žadinti jaunose širdyse kūrybos ir meilės savo kraštui jausmus.
więcej

Vilkolė, vyndarių sodyba

Jonavos r.
„Vilkolės“ vardu pavadintoje kaimo sodyboje prie pat Neries gražiai dera ir jų vynuogynas, sultingas uogas brandina avietynas bei kitokių uogų plantacijos, o šeimininkai, priklausantys Lietuvos vyndarių asociacijai, iš jų gamina įvairių rūšių naminį vyną, net 13 rūšių yra sertifikuoti tautinio paveldo sertifikatu. „Vilkolės“ sodyboje rengiama edukacinė programa, kurios metu sužinosite apie vyno kelią: vynuogių priežiūrą, genėjimą ir gamybos procesą. Po edukacinės programos degustuosite 5 rūšių vyną. Edukacijos trukmė 2-3 val.
więcej

Šunskų fazanynas

Marijampolės r.
Fazanyne edukaciniais tikslais veisiami fazanai, šiuo metu jų yra apie 100 įvairiausių rūšių, Taip pat, čia galima pamatyti ir kitų dekoratyvinių paukščių – povų, karvelių, petardų. Ateityje galvojama apie dar didesnę paukščių įvairovę. Nuo šiol visi norintys galės jame apsilankyti, pasigrožėti šiais paukščiais ir turės galimybę išgirsti pasakojimus apie fazanų gyvenimą. Kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti fazanais, jų įvairove, daugiau sužinoti apie šiuos karališkus paukščius, kurie į Europą kadaise atkeliavo iš tolimųjų Azijos kraštų.
więcej

Pagulbis, unikali sodyba

Molėtų r.
Lietuvoje yra dar likę keletas unikalių sodybų su kluonais. Viena jų - Pagulbis, kuriame apima didingas jausmas, tarsi būnant šventykloje. Išsaugotas kultūros paveldas džiuginantis širdį ir akis - Pagulbis kviečia pabūti kartu.
więcej

Bartninkų bažnyčios griuvėsiai

Vilkaviškio r.
Dar nuo 1663 m. minima, o XVIII a. pabaigoje pastatyta mūrinė Šv. Petro ir Povilo bažnyčia 1944 m. buvo labai apgriauta, tačiau iki šių dienų išlikusi ypatinga jos aura traukia ir šiandien. Pajusti šios vietos dvasią ir pasiklausyti čia prie griuvėsių rengiamuose koncertuose skambančios muzikos kasmet traukia tūkstančiai turistų. Miestelis mena ir tragišką lietuvių lakūnų bandytojų Jono Vidūno ir Juozo Vilkaičio skrydį.
więcej

Sūdavos krašto muziejus

Vilkaviškio r.
Rementiškių dvaro pastate įsikūręs muziejus veikia nuo 2002 metų ir čia saugomas krašto paveldas: buities daiktai, audiniai, mezginiai, knygos, žymių krašto žmonių atminimas. Čia esantys eksponatai įamžina ir atspindi Sūdavos kaimo istoriją, senuosius amatus, žmonių buitį. Taip pat saugomi ir Sūdavos krašto rašytojų, visuomenės veikėjų atsiminimai bei knygos, ypač sūdaviečiams brangūs eksponatai, liudijantys kraštiečių kovas už Lietuvos laisvę, partizanų žygdarbius. Viso surinkta daugiau kaip dvidešimt septyni tūkstančiai eksponatų, kurie talpinami net dvylikoje kambarių.
więcej

„Žiburio“ gimnazija

Vilkaviškis
Gimnazija pradėjo veikti 1918 m. Čia mokėsi lietuvių, žydų, vokiečių ir rusų vaikai, buvo kuriamos organizacijos, būreliai, leidžiami laikraščiai. Čia mokėsi beveik visi žymiausi vilkaviškiečiai: poetai S. Nėris, K. Bradūnas, J. Tysliava, rašytojas A.Vaičiulaitis, žurnalistas ir poetas P. Karuža ir kt. Dabar čia įsikūrusi Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka.
więcej

Marijampolės Vytauto Didžiojo parkas

Marijampolė
Tai seniausias miesto parkas, kuriam, minint kunigaikščio Vytauto Didžiojo metus, suteiktas Vytauto Didžiojo vardas. Miesto sode susitikdavo tiek jaunuomenė, tiek vyresnioji marijampoliečių karta. Čia vykdavo renginiai, koncertai, vaidinimai, paskaitos. Miesto sodas buvo demokratijos židinys, nes čia nekildavo konfliktų tarp dešiniųjų ar kairiųjų, tarp žydų ir lietuvių. Dažno išeivio atsiminimuose, ar jis būtų lietuvis ar žydas, tai pats gražiausias parkas pasaulyje, nes čia prabėgo jų vaikystės dienos.
więcej

Vinco Kudirkos paminklas

Vilkaviškis
Skverelyje prie Vilkaviškio rajono savivaldybės pastato (buvusi žydų gimnazija) 1998 m. pastatytas skulptoriaus Antano Žukausko sukurtas paminklinis biustas Vincui Kudirkai, vienam iš tautinio atgimimo šauklių, Lietuvos himno autoriui.
więcej

Jono Basanavičiaus paminklas

Vilkaviškis
Pačiame Vilkaviškio miesto centre, atnaujintoje J. Basanavičiaus aikštėje, 1996 m. buvo pastatytas skulptoriaus A. Žukausko ir architekto V. Balčiūno sukurtas didingiausias paminklas tautos patriarchui Jonui Basanavičiui. Įamžinta jo figūra laikoma vienu geriausiai atliktų darbų šiame krašte.
więcej

Trijų valstybių sienų sankirta Lietuva - Lenkija - Rusija

Vilkaviškio r.
Netoli Vištyčio miestelio yra susidaręs valstybių trikampis - susikerta Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos valstybių ribos.
więcej

Vilkaviškio dvaras

Vilkaviškis
Seniausias Vilkaviškio miesto pastatas, manoma, buvo pastatytas 1744 m. 1812 m. dvare apsistojęs Prancūzijos imperatorius Napoleonas miesto laukuose surengė paradą ir faktiškai paskelbė karo pradžią Rusijai, o pergalės atveju Vilkaviškį žadėjo paversti mažuoju Paryžiumi.
więcej

Marių parkas

Marijampolė
Marių parkas – išvykoms su šeima, draugais ir giminėmis. Marių parkas – tai pusiasalis, iš visų pusių supamas vandens. Pietinėje miesto dalyje esantis Marių parkas traukia savo gamtovaizdžiu, ramybe ir pusiasaliuose įsikūrusiomis pramoginėmis veiklomis. Šalia Šešupės vingio įsikūręs kempingas kviečia užsukti į poilsio zonas, vaikus pažaisti žaidimų aikštelėse.
więcej

Senovinių automobilių ir motociklų muziejus „Kubilkiemis“

Marijampolė
Senų transporto priemonių kolekcija kaupta ketvirtį amžiaus, kurioje tikrai atrasite ir Jūsų prisiminimuose išlikusius automobilius ar motociklus, galbūt net ir senovinių rakandų.. Tai unikalus ir turtingas eksponatų gausa muziejus, kuris įsikūręs senos kepyklos pastate. Jame be motociklų ir automobilių demonstruojami šimtai įvairių senienų: įrankių, rakandų, prietaisų.. Visos transporto priemonės yra senesnės, nei 30-ies metų ir beveik visos pagamintos Sovietų Sąjungoje.
więcej

Zuikių muziejus

Marijampolės r.
Sasnavos bendruomenės ZUIKIŲ MUZIEJUJE galima pamatyti apie 800 įvairiausių zuikučių mažiausias – vos 1 cm., didžiausias - 1 m. Daug įdomaus galima sužinoti apie Sasnavos miestelio pavadinimo atsiradimo istoriją. Vyksta linksmi edukaciniai užsiėmimai, kurie pritaikomi įvairioms amžiaus grupėms
więcej

Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus memorialinis muziejus

Marijampolė
Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus įsikūręs kultūros paveldo objekte – XIX a. statytame name, kuriame 1904 – 1914 m. gyveno Lietuvos Respublikos Prezidentas K. Grinius su šeima. XX amžiaus pradžioje Grinių namai tapo Užnemunės kultūrinės - politinės veiklos centru: per juos plito nacionalinė tautos atgimimo savimonė, demokratinės nuostatos, kalba, kultūra. Muziejaus lankytojai turi galimybę ne tik apžiūrėti muziejaus ekspoziciją, bet ir sužinoti daugybę įdomių faktų apie šią neeilinę asmenybę.
więcej

,,Saulės takas" Druskininkuose

Druskininkai
Saulės takas – tai pasivaikščiojimo gamtoje takas. Jis prasideda prie sveikatingumo parko kaskadinių maudyklių ir vingiuoja Ratnyčios upės pakrantėmis. Seniau populiari dozuoto pasivaikščiojimo sveikatinimosi procedūra lėmė tai, kad šiame take yra išmatuoti ir pažymėti maršruto atstumai. Dabar čia galima mėgautis ne tik gražia gamta ir ramybe, bet ir poilsiavietėmis, pavėsinėmis bei tilteliais.
więcej
  Ogółem: 1033