Kalnų dviračiai: patarimai kaip išsirinkti ir kur važiuoti Lietuvoje

27 październik 2023
Kalnų dviračiai: patarimai kaip išsirinkti ir kur važiuoti Lietuvoje

Kalnų dviračiai, kitaip vadinami MTB (angl. Mountain Terrain Bike), yra sukurti įveikti sudėtingas trasas su įvairia danga​​. Šie dviračiai yra ypač tvirti ir manevringi, idealiai tinkami ne tik važiuoti bekele kalnų vietovėse, bet ir visur, kur reikia stabilumo, geros amortizacijos ir gero sukibimo su kelio danga, tokių kaip užmiesčio keliai, gamta ir netgi miestai​​. Kalnų dviračiai yra vienas iš patogiausių ir sveikiausių būdų judėti ir keliauti, suteikiant galimybę mėgautis fizinio aktyvumo teikiamais privalumais bei aplinkos grožiu​​.

Šiame straipsnyje apžvelgsime kelis aspektus, galbūt padėsiančius norintiems įsigyti kokybišką kalnų dviratį bei atrasti puikias dviračių trasas Lietuvoje.

Kalnų dviračio konstrukcija ir tipai

Taigi, kuom ypatinga kalnų dviračio konstrukcija? Kalnų dviračiai yra pritaikyti sunkioms sąlygoms dėl šių konstrukcijos techninių savybių:

  • Dviračio rėmas: Kalnų dviračių rėmai yra pagaminti iš lengvų, bet tvirtų medžiagų, tokių kaip aliuminis ar anglies pluoštas, kurios padeda išlaikyti dviratį stabilų ir lengvą.

  • Dviračio padangos: Jų padangos yra storesnės ir turi geresnį sukibimą su paviršiumi, užtikrinant gerą trauką ir stabdymo galimybes.

  • Amortizatoriai: Kalnų dviračiai turi priekinius ir galinius amortizatorius, kurie padeda sušvelninti smūgius ir pagerinti vairavimo patirtį.

Kalnų dviračiai taip pat yra skirstomi į keletą tipų pagal jų konstrukciją:

  • Hardtail kalnų dviratis. Šie dviračiai turi tik priekinę amortizuojančią šakę, o užpakalinė dalis yra kietesnė. Jie yra lengvesni, lengviau prižiūrimi ir puikiai tinkami greitam važiavimui nelygiu reljefu.
  • Full Suspension kalnų dviratis. Su dviem amortizuojančiomis šakėmis, šie dviračiai suteikia puikią vibracijos ir smūgių absorbciją, padedančią vairuotojui kontroliuoti dviratį techniškai sudėtingesnėse trasose.
  • 29 colių ratų kalnų dviratis. Su didesniais ratais, šie dviračiai suteikia daugiau stabilumo ir greičio važiuojant nelygiu reljefu​​.

Privaloma kalnų dviračių įranga ir priedai

Kalnų dviračių entuziastai dažnai investuoja į aukštos kokybės įrangą ir priedus, siekdami užtikrinti ne tik saugumą, bet ir sklandų vairavimą net sudėtingiausiose trasose. Štai keletas jų:

  • Dviratininkų šalmai: Neįkainojamas saugumas prasideda nuo kokybiško šalmo, kuris gali apsaugoti galvą nuo rimtų sužalojimų atsitikus avarijai.

  • Kūno Apsaugos: Pečių, alkūnių ir kelio apsaugos yra būtinos, siekiant sumažinti sužalojimų riziką kritus ar susidūrus.

  • Dviračio pompos ir remonto rinkiniai: Negalima žinoti, kada atsitiks problema, todėl pagrindiniai remonto įrankiai ir dviračio pompa yra būtini kiekvienam kalnų dviračių entuziastui.

  • Papildomi priedai: Dviratininkai taip pat vertina patogias dviračio kuprines, vandens talpyklas ir specializuotas dviračio detales, tokias kaip greičio matuokliai ar navigacijos sistemos, kurios padeda padaryti kiekvieną važiavimą maloniu ir saugiu.

Taip pat reiktų nepamiršti šviesą atspindinčios liemenės ir atšvaitų jei važiuosite tamsiu paros metu.

Patarimai renkantis kalnų dviračius

Renkantis MTB kalnų dviratį, svarbu atsižvelgti į kelias pagrindines charakteristikas:

  • Rėmo dydis: Rėmo dydis turėtų būti parenkamas pagal vairuotojo ūgį, kad būtų užtikrintas maksimalus patogumas ir saugumas važiuojant.

  • Ratų dydis: Didesni ratai suteikia greitesnį važiavimą lygiu keliu, o mažesni ratai užtikrina geresnį manevringumą sudėtingose trasose.

  • Gamintojas: Pasirinkimas iš kokybiškų gamintojų dviračių, tokių kaip Rockrider, Van Rysel ar Ceres, gali užtikrinti, kad gausite patikimą ir ilgaamžį kalnų dviratį.

  • Techninės charakteristikos: Atkreipkite dėmesį į dviračio svorį, pavarų skaičių, amortizatorių tipą ir kitas technines charakteristikas, kurios gali paveikti jūsų važiavimo patirtį.

  • Bandomieji važiavimai: Prieš perkant, būtina išbandyti kelis skirtingus dviračių modelius ir markes, kad rastumėte tai, kas jums tinka.

Renkantis kalnų dviratį, svarbu įvertinti savo asmeninius poreikius ir norus, bei pasitarti su patyrusiais dviratininkais ar specialistais, kurie gali padėti jums priimti geriausią sprendimą. Didžiausią dviračių pasirinkimą ir profesionalias konsultacijas tikrai rasite Decathlon dviračių skyriuje.

Kalnų dviračių sportas ir populiarūs maršrutai Lietuvoje

Lietuva, su savo kalvotomis vietovėmis ir miškais, yra puiki vieta kalnų dviračio entuziastams. Štai keletas maršrutų, kurie gali patikti tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems kalnų dviračių mėgėjams:

  • Druskininkų dviračių maršrutai: Puikiai tinkantys pradedantiesiems dėl mažesnio sudėtingumo, leidžiantys mėgautis gamtos grožiu. Daugiau apie Druskininkų dviračių maršrutus galite rasti čia.

  • Anykščių dviračių maršrutas: Siūlo daugiau iššūkių su techninėmis trasos dalimis, kurioms reikalingas tam tikras įgūdžių lygis. Daugiau apie Anykščių dviračių maršrutą galite rasti čia.

  • Didžiuosiuose Lietuvos miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Panevėžyje - taip pat galima atrasti puikių klanų dviračių trasų.

Kalnų dviračių sportas Lietuvoje yra populiarus, o kasmet vyksta nemažai kalnų dviračių kroso lenktynių. Be to, rengiamos MTB dviračių maratonų taurės varžybos, sudarytos iš penkių etapų, kurios suteikia galimybę patyrusiems ir naujiems dviratininkams išbandyti savo įgūdžius ir pasidalinti patirtimi su bendraminčiais​. Kalnų dviračių kultūra yra labai įvairi ir apima ne tik sporto, bet ir bendruomenės aspektus. Dviratininkai dažnai renkasi grupėse, dalinasi patirtimi, patarimais ir moko vieni kitus. Taip pat yra daugybė klubų ir organizacijų, kurios skatina kalnų dviračių sportą, rengia varžybas ir kitus renginius.

Važiavimas kalnų dviračiais yra ne tik puikus būdas mėgautis Lietuvos gamta, bet ir puiki proga sutikti bendraminčius ir gerai praleisti laiką. Šis sportas yra ne tik smagus, bet ir labai naudingas sveikatai, todėl nėra jokios priežasties jo neišbandyti!

Laisvalaikio naujienos

  • Ateikite, bus tikrai smagu! MUZIEJŲ NAKTIS Lietuvos sporto muziejuje

    Maloniai Jus kviečiame į gegužės 18 d. (šeštadienio) nemokamus renginius, kurie yra Europos muziejų nakties programos https://www.muziejunaktis.lt/ dalis. Lietuvos sporto muziejaus (Kauno senamiestis, Muziejaus g. 7, https://www.lietuvossportomuziejus.lt/ PROGRAMA: • • • AKTYVAUS SPORTO ŽAIDIMAI: Nuo 17 val. iki 20 val. kviečiame miestiečius ir svečius...
  • Pirmoji personalinė kompozitoriaus Artūro Mikoliūno paroda „Spalvų takais“ M. K. Čiurlionio namuose

    Jau tradicija tampa M. K. Čiurlionio namuose rengti parodas, kurių autoriai yra atėję iš muzikos pasaulio. Atradę nenumaldomą norą išreikšti save vizualiame mene, ar tai būtų tapyba, ar fotografija, jie drąsiai reiškia jausenas naujai atrastais būdais ir praplečia savo kūrybos lauką naujomis kūrybos priemonėmis. Gegužės 7 d. 18 val. M. K. Čiurlionio namai kviečia į muziko ir kompozitoriaus...
  • Apie Stasę Samulevičienę ir jos kūrybinę veiklą

    Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, gegužės 16 d., ketvirtadienį, 16.30 val. kviečiame į susitikimą su Stasės Samulevičienės gera bičiule, mokytoja, knygų apie Stasę ir jos sūnų autore ir sudarytoja Danute Marcinkevičiene. Renginio metu Danutė Marcinkevičienė papasakos apie Stasės Samulevičienės asmenybę, kūrybinę veiklą: kailių apdirbimo kursus...
  • „Kauno menininkų nuotykiai“ – paroda vaikams bei humoro ir istorijų mėgėjams

    M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose, Atidarymas: Gegužės 17 d., penktadienį, 11 val. Dalios Bieliūnaitės paroda „Kauno menininkų nuotykiai“, skirta vaikams bei humoro ir istorijų mėgėjams. Parodos autorė Dalia Bieliūnaitė daugiau nei aštuonerius metus dirbo gide ir edukatore Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Čia ji...
  • Atidaromas klaidžiausias atrakcionų parkas Lietuvoje

    Tikime, kad ne kartą teko lankytis atrakcionų parke, kuriame ne tik pasikraunate įvairiausių įspūdžių bei adrenalino, bet ir gerokai patuštinate piniginę. Ar patikėtumėte mumis, jei pasakytume Jums, kad egzistuoja atrakcionų parkas, į kurį įėjus visos pramogos yra įskaičiuotos į bilieto kainą ir yra neribotos? Toks parkas yra įsikūręs Anykščių miesto pašonėje ir tituluojamas klaidžiausiu...
  • Europos Muziejų naktis

    Gegužės 18 d., kaip ir kasmet, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus jungiasi prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos. Vieną kartą per metus muziejai lankytojus pasitinka su iki vidurnakčio vykstančiais nemokamais renginiais: koncertais, parodomis, ekskursijomis, edukaciniais užsiėmimais ir žaidimais. RENGINIŲ PROGRAMA Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus V....
  • Ekskursijos „J. Zikaras. Viskas, mano Tėvyne, vardan tavęs“

    J. Zikaro namuose-muziejuje, J. Zikaro g. 3, Kaune, Gegužės 10, 15, 24 d. 12 val. Gegužės 30 d. 14 val. kviečiame į ekskursijas ypatingų istorijų kupinuose J. Zikaro namuose-muziejuje. Renginio metu apsilankysite ypatinguose namuose, kuriuose susipažinsite su žmogaus, spinduliavusiu kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu. Apžiūrėdami gyvenamąsias...
  • Ilgos kelionės dviračiu: kaip pasirengti ir ką žinoti

    Ilgos kelionės dviračiu gali būti ne tik nuotykių ir įspūdžių šaltinis, bet ir puiki proga patirti gamtą, susitikti su įdomiais žmonėmis ar netgi išbandyti savo fizines ribas. Tačiau tinkamas pasirengimas yra būtinas, kad kelionė būtų maloni ir saugi. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip pasirengti ilgoms dviračių kelionėms ir ką svarbu žinoti kiekvienam keliautojui. Pasirinkimas tinkamo...
  • Sezono atidarymo žygis - nepamirštama patirtis 105 žygeiviams!

    Plungės turizmo informacijos centro (TIC) surengtas sezono atidarymo žygis iš Žemaičių Kalvarijos į Platelius pranoko lūkesčius bei vėl nustebino dalyvių gausa. Net 105 dalyviai iš įvairių Lietuvos kampelių – Klaipėdos, Palangos, Mažeikių ir Plungės – leidosi į kelionę po vaizdingas Plungės rajono vietoves piligriminiais Camino Lituano ir Šv. Jokūbo keliais. Čia būta ne tik tikrų...
  • „Dialogai su Čiurlioniu“: kviečiame į šeštosios kultūrinės topografijos „Čiurlionio Lietuva“ programos atidarymą

    M. K. Čiurlionio namuose ketvirtus metus vykdomas muzikinis projektas „Dialogai su Čiurlioniu“, inicijuojantis užsienio šalių atlikėjų įsitraukimą į Lietuvos muzikos pasaulį, kviečia į ukrainiečių pianistės Anastasios Stovbyrrečitalį. Gegužės 1 d., trečiadienį, 16 val. pirmą kartą M. K. Čiurlionio namuose pasirodysianti atlikėja yra M. Lisenko konservatorijos Poltavoje, P....
  • Kokią įrangą pageidautina turėti renginių organizatoriams?

    Pagrinde renginių įranga susideda iš kelių variantų. Tai gali būti nedidelė pakyla ir surenkamos grindys, arba erdvi sustatoma scena, arba kompaktiška arkinė scena. Kurį variantą rinktis priklauso nuo to, kokios apimties renginį ketinate organizuoti. Jei tai bus kukli kaimo bendruomenės šventė, tada pakaks ir sceninės pakylos arba nedidelės arkinės scenos, o jeigu didelė miesto šventė, tada...
  • Projektas „Sveikas, muzikos pasauli!”

    Projektas „Sveikas, muzikos pasauli!” Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras sėkmingo bendradarbiavimo dėka su Lietuvos nacionaline filharmonija, sukūrė naujas veiklas, kviečiančias jaunosios kartos atstovus į aktyvesnę pažintinę kultūrinę veiklą. Projektas „Sveikas, muzikos pasauli!” – tai skirtingų edukacinių koncertų...
  • Festivalis DAINA PRIE ŠALČIOS Šalčininkuose

    Nepakartojamas ir vienas laukiamiausių renginių DAINA PRIE ŠALČIOS skambės 27 kartą! 2024 m. gegužės 19 d. kviečiame į XXVII festivalį „Daina prie Šalčios“, kuris vyks Šalčininkų miesto parke 11.00 – 20.00 val. – LIAUDIES MEISTRŲ MUGĖ 12.00 val. – ŠV. MIŠIOS KONCERTAS 13.30 val. – I DALIS – „Skambėk, daina prie Šalčios“ Gražiausios...
  • Geriausi baidarių maršrutai ir tokios pramogos kainos

    Plaukimas baidare – smagi ir labai universali pramoga, kurią mėgsta įvairaus amžiaus žmonės. Mūsų šalis tikrai gali pasigirti įspūdingais gamtos kampeliais ir kraštovaizdžiai. Plaukiant baidare galima pasimėgauti išraiškingais vaizdiniais ir dar, kaip reikiant pasportuoti. Todėl šiais laikais daugelis žmonių tikrai bent kartą yra plaukę vienu ar kitų baidarių maršrutu. Visgi, tikrai yra...
  • Lauko paroda „Jonynų giminės fenomenas"

    V. K. Jonyno galerijoje, Turistų g. 9, Druskininkuose, Lauko paroda „Jonynų giminės fenomenas" . Paroda skirta rašytojo Antano Jonyno 100-osioms gimimo metinėms ir jo sūnaus poeto ir vertėjo Antano A. Jonyno jubiliejui paminėti. Lauko parodą parengė Alytaus kraštotyros muziejininkai. Paroda eksponuojama V. K. Jonyno galerijos kiemelyje. Dzūkijoje gyvena sena, labai plati...
  • KTU profesoriaus architekto ir architektūrologo Jono Minkevičiaus paroda „Per pasaulio gatves“

    Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune, Atidarymas: gegužės 2 d., ketvirtadienį, 18 val. KTU profesoriaus architekto ir architektūrologo Jono Minkevičiaus paroda „Per pasaulio gatves“. Ši paroda – tai kvietimas prisiminti prof. Jono Minkevičiaus kūrybinį indėlį tiek į Lietuvos, tiek į pasaulio architektūrą. Ekspozicijoje bus galima išvysti per 60 grafikos...
  • Margaritos Ado paroda „Pirštų galiukais tarp plieno ir spalvos“

    A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune, Margaritos Ado paroda „Pirštų galiukais tarp plieno ir spalvos“. Klasikinio realizmo krypties kūrėjos Margaritos Ado darbai traukia žiūrovų dėmesį jautriu aplinkos fiksavimu, minimalistiniu mąstymu, kasdienybės ir svajonių interpretacijomis. Tai šiandienos pasaulio matymo ir mąstymo atspindžiai,...
  • 7 idėjos savaitgalio išvykai į Šiaulius

    1. „Baltų kelio“ centras – tai VIENINTELĖ Lietuvoje ir Latvijoje esanti moderni bei interaktyvi erdvė, kurioje galima įdomiai pažinti baltų kultūrą. Įvairūs žaidimai bei atrakcijos nukels jus į magišką protėvių pasaulį, kuriame gausu keistų daiktų, svarbių simbolių ir įdomių faktų. 2. Šiaulių bulvaras yra vienas SENIAUSIŲ Europoje. Čia rasite net penkis fontanus,...
  • Dailės terapijos užsiėmimai suaugusiesiems „Surasti Geltoną“

    Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, kviečiame į dailės terapijos užsiėmimus suaugusiesiems „Surasti Geltoną“ parodoje „Geltona moteris, Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“. Dailės terapeutė Sigita Kupčiūnienė kviečia terapiškai pažvelgti į parodos „Geltona moteris, Antano Samuolio...
  • „BIBLIJA VAKAR, DABAR IR PER AMŽIUS: džiaugsmas sielai, grožis akims“

    Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, Paroda „BIBLIJA VAKAR, DABAR IR PER AMŽIUS: džiaugsmas sielai, grožis akims“. Atidarymas: balandžio 17 d., trečiadienį, 17 val. Šioje parodoje lankytojai galės susipažinti su trumpa Biblijos atsiradimo ir vertimų istorija, senaisiais leidiniais iš Biblijos draugijos bei Trakų istorijos muziejaus...
  • „Jaunųjų platforma“: Grėtės Labanauskaitės paroda „Pasimatuok jausmą“

    Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, Tęsiame parodų ciklą „Jaunųjų platforma“ ir kviečiame į Grėtės Labanauskaitės parodą „Pasimatuok jausmą“. Ar mada egzistuoja be vaizdo? Ar galima madą suvokti tik lytėjimu ar pagal garsą arba kvapą? Ištirti regos negalią turinčių asmenų ir reginčiųjų jutimų skirtumai ir panašumai leido sukurti unikalias...
  • Šeštadienio kelionė po Europos parką: kvietimas prisijungti meno „lėtai“ patirčiai

    Balandžio 13 dieną, šeštadienį, 12.00 val. atvykite į Europos parką. Leisimės į dėmesingą kelionę po meno pasaulį, stabtelsime, patirsime meną „lėtai“. Renginys prasidės įžanga apie Europos parką kaip didžiulį meno kūrinį ir paskatinimu pajusti gamtos ir kūrybos ryšį. Toliau leisimės į kelionę ir diskutuosime su meno edukatore Karen Vanhercke. Atrasti, suprasti ir giliai...
  • Kokį filmą kartu su šeima pasižiūrėti žiemai baigiantis?

    Atsiranda manančių, jog ėjimas tėvams kartu su vaikais žiūrėti šeimai skirto filmo gali prilygti kančiai. Mažiesiems patinka animacija, o suaugusiems norisi aštrių, gyvenimiškų aistrų arba lengvos komedijos, kuri nebūtinai bus suprantama vaikams. Tačiau yra tokių filmų, kurie patinka visoms amžiaus grupėms. Įprastai visi šie filmai yra dubliuoti lietuviškai. Į kokį filmą derėtų jauniems...
  • Kelionės po tamsą - halogeninių žibintų svarba turistinėse kelionėse

    Halogeniniai žibintai daugiausiai naudojami tada, kai matomumas kelyje yra labai ribotas, kaip ir šiuo atveju – išvykus į turistinę kelionę ir dažnai važiuojant tamsos metu. Tokie žibintai taip pat gali labai praversti gausiai sningant ar lyjant. Konstrukcijos požiūriu šie žibintai yra gana paprasti. Ką dar reikia žinoti apie halogeninius žibintus? Kaip veikia halogeninės...
  • Svajonių kelionė: biudžetas ir planavimas

    Tikriausiai kiekvienas svajojame apie šalį, kurią norėtumėme aplankyti nors kartą gyvenime: galbūt tai egzotikos kupinas kampelis Pietų Amerikoje, istorijos praturtinta Europos šalis arba paslaptingas kraštas tolimojoje Azijoje. Kad ir apie ką svajotumėte, bet kokiai kelionei įgyvendinti reikalingos lėšos, kruopštus planavimas ir tam tikros žinios. Pasidomėkime, kokie faktoriai gali...
  • Kodėl kelionės lėktuvu tokios saugios?

    Žmonių siekis rasti efektyvius ir patogius būdus pasiekti norimas kelionės vietas yra nuolatinis. Lėktuvas, kaip transporto priemonė, išsiskiria savo populiarumu ir patogumu, suteikdamas galimybę greitai ir komfortiškai keliauti tarp skirtingų pasaulio taškų. Nepaisant to, kai kurie žmonės vis dar turi abejonių dėl skrydžių saugumo, o tai kelia klausimą, kodėl būtent kelionės oro transportu...
  • Metas pasirūpinti renginio vieta

    Bražuolėje pas Juozą- vieta, kur darbas, poilsis, gamta, papildo vienas kitą! Kodėl rinktis mus?: Viskas vienoje vietoje; Geras privažiavimas. Vos 7 km. nuo Trakų miestelio.http://www.brazuolejepasjuoza.lt/lt/kontaktai; 100 m2 salė su reikiama įranga (projektorius, projektoriaus ekranas 2x2, wi fi, magnetinė rašymo lenta, garso įranga); (20-40 vietų); Nakvynė (iki 40...
  • Remigijaus Ščerbausko fotografijų paroda „Bučiniai“

    A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune, nuo kovo 8 d. kviečiame į Remigijaus Ščerbausko fotografijų parodą „Bučiniai“. Velnių kolekcijos ekspozicijose pristatomi fotografo darbai bučinių tema išryškina intymumo, pasitikėjimo ir meilės sąvokas. Tačiau eksponuojamos šiame muziejuje fotografijos įgauna ir kitokią prasmę, kai autorius ima...
  • Privalumai, dėl kurių vasaros stovykla – pramoga, reikalinga kiekvienam vaikui

    Pasak liaudies išminties, roges reikia ruošti vasarą. Tad, prasidėjus naujiems metams ir už lango karaliaujant žiemai, pats metas į savo darbų kalendorių įtraukti užduotį „vasaros stovykla vaikams 2024 m.“. Laisvų vietų tėvų ir, svarbiausia, vaikų, palankiai vertinamose vasaros stovyklose, sparčiai mažėja, tad, laukiantys paskutinės akimirkos, rizikuoja likti...“ant...
  • Taupymo gidas: kokių akcijų praleisti – nevalia?

    Reikia pripažinti: parduotuvėse kainos vis dar auga. Todėl natūralu, kad didžioji dalis žmonių ieško būdų sutaupyti. Tiek pardavėjams, tiek pirkėjams akcijos jau tapo įprastu reiškiniu. Vis dėlto, aklai vadovautis reklaminiais pasiūlymais nereikėtų... Šiame straipsnyje aptarsime, kokios akcijos kasdienio apsipirkimo metu išties padeda sutaupyti, o kokius pardavėjų pasiūlymus reikėtų vertinti...
  • „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“

    Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, Atidarymas: vasario 15 d., ketvirtadienį, 17 val. Paroda „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“, skirta Samuolio 125-osioms gimimo metinėms. Tokia išsami paroda, skirta vieno žymiausių Lietuvos XX a. pradžios menininkui Antanui Samuoliui,...
  • Paroda „M. K. Čiurlionio takais“

    M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dailės skyriaus vyresniųjų klasių mokinių paroda „M. K. Čiurlionio takais“. Kiekvienais metais jungtinė jaunųjų dailininkų 9–11 klasių mokinių grupė dalyvauja vienos dienos išvykoje – plenere. Taip siekiama pažvelgti į M. K. Čiurlionio kūrybos...
  • Kaip pasirinkti termo aprangą žygiui žiemą?

    Termo apatiniai drabužiai taip pat dažnai vadinami baziniais arba pirmaisiais sluoksniais, jų užduotis - reguliuoti kūno šilumą ir pašalinti prakaitą bei taip neleisti jums sušalti. Šiame straipsnyje rasite patarimų ir paaiškinimų, į ką atkreipti dėmesį prieš perkant termo apatinius drabužius aktyviai veiklai lauke, šaltuoju metų sezonu. Tinkamos termo aprangos medžiagos...
  • Naujas Phil Von ir Roko Zubovo muzikinis projektas „Begaliniai horizontai“

    M. K. Čiurlionio namai Vilniuje pristato naują Phil Von ir Roko Zubovo, dviejų labai skirtingų muzikų, suvienytų meilės ir pagalbos didžiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio kūrybai ir asmenybei, dueto bendradarbiavimo etapą – muzikinį projektą „Begaliniai horizontai“ (pranc. „Horizons Infinis“), įtrauktą į Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programą. Lietuvos...
  • Pasaulio virtuvė: 3 skirtingų tautų valgių receptai

    Pasaulio virtuvė: 3 skirtingų tautų valgių receptai Nors dauguma mūsų labai mėgsta tradicinius lietuviškus patiekalus, tačiau kartais norisi išbandyti kažką naujo. Šį kartą siūlome kulinarinę kelionę po pasaulį: šie trys patiekalai iš faršo leis bent mintimis nukeliauti į išsvajotąją Italiją, Meksiką ar Prancūziją. Visi šie patiekalai yra lengvai paruošiami ir priimtini mūsų tautiečių...
  • „Pasaulio kino vakare su Audriumi Stoniu“ – autorinė kino juosta „Moteris ir Ledynas“

    M. K. Čiurlionio namai Vilniuje kviečia kino bendruomenę gyventi dokumentiniu kinu, tęsti įvairiaspalvio kino pažinimą bei burtis diskusijoms sausio 25 d., ketvirtadienį, 19 val. susitikimų ciklo „Pasaulio kino vakarai su režisieriumi Audriumi Stoniu“​ peržiūroje. Šį vakarą jaukioje M. K. Čiurlionio namų salėje lauks išskirtinė kelionė paties režisieriaus Audriaus Stonio sukurto...
  • Unikalią galeriją Kazlų Rūdoje papuošė Audronės Petrašiūnaitės darbai

    Viena unikaliausių meno galerijų po atviru dangumi neabejotinai įsikūrusi Kazlų Rūdoje – ant geležinkelio bėgius kertančio pėsčiųjų viaduko neseniai dienos šviesą išvydo ketvirtoji atvira meno galerija, besidomintiems pasiekiama bet kuriuo paros metu. Viaduko galerija vadinamos tęstinės ekspozicijos pasitinka praeivius jau nebe pirmus metus: čia jau buvo eksponuoti vietos menininkės...
  • Kulinarinė kelionė po Keniją: ką būtina paragauti?

    Keliaujant į Keniją, vienas įsimintiniausių patyrimų – jos virtuvė. Kenijos kulinarinis paveldas yra turtingas ir įvairus, kurį veikia tiek vietinė, tiek užsienio virtuvė. Čia rasite patiekalų, kurie patenkins tiek ieškančius tradicinių skonių, tiek norinčius išbandyti kažką naujo. Tai kuriuos patiekalus visgi būtina paragauti keliaujant po Keniją? Ugali – Kenijos virtuvės...
  • Kokios yra geriausios žiemos pramogos miške?

    Viena iš geriausių žiemos pramogų miške yra sniego sportas, tokie kaip krosiniai motociklai ar snieglenčių sportas. Čiuožinėjimas sniegbačiais yra puikus būdas tyrinėti žiemos stebuklų šalį ir tuo pačiu metu mankštintis. Tai mažai veikianti veikla, kuria gali mėgautis įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonės. Sniego batų takų galima rasti daugelyje miškingų vietovių, įskaitant...
  • „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“

    Gruodžio 27, 28, 29 ir 31 dienomis M. K. Čiurlionio namai, įsikūrę Savičiaus gatvės 11 numeriu pažymėtame name, kviečia į šventinį koncertų ciklą „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“. Vis labiau jaučiant artėjančių švenčių pradžią, kviečiame susipažinti su ciklo atlikėjais ir sužinoti, kas karaliaus M. K. Čiurlionio namų muzikos salone tarp Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų...
  • Vienintelis išlikęs portretas, kuriam pozavo Simonas Daukantas, eksponuojamas Šiauliuose

    Šiemet minint istoriko, rašytojo, švietėjo Simono Daukanto 230-ąsias gimimo metines, Šiaulių istorijos muziejuje (Aušros al. 47, Šiauliai) eksponuojamas autentiškas, vienintelis išlikęs S. Daukanto portretas, kuris buvo nutapytas jam gyvam esant. Portretas, atvežtas iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Šiauliuose bus eksponuojamas iki 2023 m. gruodžio 10 d. Muziejuje taip pat pirmą...
  • Šiaulių „Aušros“ muziejus Varšuvoje pristato fotografijų parodą

    2023 m. gruodžio 7 d. Karališkųjų Lazienkų muziejuje Varšuvoje (Lenkija) atidaroma fotografijų paroda „Atrasti vaizdai. Grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus fotografijos estetika“, pristatanti fotografo ir keliautojo Benedikto Henriko Tiškevičiaus (1852–1935) kūrybą. Parodą organizavo Šiaulių „Aušros“ muziejus, bendradarbiaudamas su Karališkųjų Lazienkų muziejumi...
  • Trumpai apie Kaišiadorių rajoną

    Kaišiadorys žinomi nuo XVI amžiaus. Jų apylinkėse gyveno totorius Chašaidaras, gavęs žemių už karinę tarnybą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui. Todėl ir miesto pavadinimas kilo nuo totoriaus vardo, tik per šimtmečius pasikeitė ir tapo labiau įprastas lietuvio ausiai. Vidurio Lietuvoje įsikūręs Kaišiadorių rajonas kasmet sulaukia vis daugiau beieškančių naujų patyrimų ir įspūdžių. Kraštas su...
  • Apie architektą Vaclovą Michnevičių

    Rimstant kelionėms atsiranda galimybė pažvelgti į turizmą kitaip-skaitant ir rašant. Daugiau laiko praleisdamas su knygomis, kompiuteriu ir internetu imi kiek kitaip žvelgti į mus supančią aplinką. Kartą eidamas Kęstučio gatve pažvelgiau į Kaišiadorių vyskupijos kuriją, nejučia atsisukau į Kristaus Atsimainymo katedrą ir pagalvojau, kad vertėtų plačiau pasidomėti apie architektą Vaclovą...
  • Apie Kaišiadorių geležinkelio stotį

    Kaišiadorys be geležinkelio – ne Kaišiadorys. Būtent geležinkelis lėmė miesto augimą. Nuo pat XIX a. antrosios pusės geležinkelis tapo Kaišiadorių simboliu. Kiek teko vesti ekskursijų po miestą, nė karto nebuvo taip, kad nepravažiuotų bent vienas traukinys. Buvo laikas, kai pro Kaišiadorių geležinkelio stotį pravažiuodavo 140 traukinių per parą. Mūsų miesto herbas irgi susijęs su...
  • Poilsis Trakuose – atgaiva kūnui ir sielai

    Norint kokybiškai pailsėti, atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdienybės, vienas geriausių sprendimų yra pabėgti iš namų, pakeisti aplinką, nes taip kur kas greičiau ir geriau viskas pasimiršta, nes būtent tam ir yra skirtos atostogos. Aišku, kiekvienam praleisti atostogas ir pailsėti gali būti skirtingi būdai, tačiau daugeliui tikriausiai vienareikšmiškai yra nieko neveikti, viską daryti...
  • Kražių skerdynėms – 130

    Lapkričio 12-ąją Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje vyko minėjimas - Kražių Skerdynėms – 130. Knygų „Kražių skerdynės 1893 m. lapkričio 10 d.“ ir „1893 metų Kražių skerdynės Senelių prisiminimai“ pristatymas. Šv. Mišias aukojo Kražių parapijos klebonas Vaidas Mikalčius. Dalyvavo knygų autoriai, rengėjai dr. Dangiras Mačiulis ir dr....
  • Apie prevencinės kultūros paveldo objektų priežiūros svarbą – pokalbis su „FIXUS Mobilis“ specialistais

    2023 m. lapkričio 16 d., ketvirtadienį, 16 val. Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks viešas susitikimas su Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ specialistų komanda. Renginio metu „FIXUS Mobilis“ plačiau pristatys savo veiklą, papasakos, kas yra prevencinė objektų...
  • „Dialogai su Čiurlioniu“: paskutiniai susitikimai

    Rugsėjo mėnesį, minint Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 148-ąjį gimtadienį, į M. K. Čiurlionio namus Vilniuje (Savičiaus g. 11) sugrįžęs tęstinis muzikinis projektas – koncertų ciklas „Dialogai su Čiurlioniu“ eina į pabaigą – liko tik du susitikimai. 2023 metų rudens sezono „Dialogų su Čiurlioniu“ geografija iš tiesų įspūdinga: savo muzikines programas,...
  • Būstas trumpalaikei nuomai: 3 žingsniai gerų keliautojų vertinimų link

    Svečių priėmimas namuose yra viena, tačiau sukurti gerą trumpalaikės nuomos patirtį už nakvynės vietą mokantiems reikliems keliautojams – visai kas kita. Vis dėlto, nors šiame versle reikia apgalvoti kur kas daugiau detalių, galiausiai daugelis svečių nori to paties – patogios ir jaukios aplinkos. Jei planuojate naujai įrengti tokios paskirties būstą arba norite patobulinti esamą,...