Įmonių sąrašas

Dailininkės V. Šleivytės paveikslų galerija

Viktariškiai, 40426 Kupiškio r.
(8 459) 35439
Atsidarys rytoj 8.00

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 459) 35439
Muziejininkė Jolanta Knizikevičienė
Mob. tel. (8 616) 30056
El. paštas jolanta.knizikeviciene@gmail.com

Darbo laikas

Antradienis
8.00-17.00
Trečiadienis
8.00-17.00
Šeštadienis
8.00-15.45

Atsiliepimai

Įvertinkite:
0 (mažiausiai 80 simbolių)
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas
Dalintis

Veiklos aprašymas

Kupiškio rajono Viktariškių kaime V. Šleivytės paveikslų galerija buvo įkurta 1985 m. rugsėjo 2 d., dar esant gyvai pačiai menininkei. Galerijos medinių pastatų kompleksą sudaro Jono Šleivio gyvenamoji troba, pirtis-kalvė, šešios klėtys, kuriuose eksponuojami V. Šleivytės dovanoti meninės fotografijos ir pastelinės tapybos darbai. Gyvenamojoje gryčioje įrengtos ekspozicijos, kuriose perteikiama, kaip gyveno Jono ir Barboros Šleivių gausi šeima.

Dailininkė Veronika Šleivytė gimė 1906 m. gruodžio 6 d. Kupiškio rajono Antašavos miestelyje, gausioje Šleivių šeimoje. Būsima menininkė, nors ir gyvendama vargingai, baigė pradžios mokyklą, Kupiškio progimnazijoje keturias klases, o vėliau (1934 m.) ir Kauno aukštesniąją meno mokyklą, kurioje įgijo dailininkės-grafikės ir mokytojos specialybę, tačiau mieliau ji piešė pastele ir fotografavo.

V. Šleivytė buvo viso Viktariškių kaimo spindulys, visų mėgiama, laukiama ir mylima. Begyvendama Kaune ji dažnai čia grįždavo, mėgo savo šeimynykščius fotografuoti, įamžinti įvairius šeimos susibūrimus. Viktariškiai buvo neatsiejama menininkės gyvenimo dalimi.

Gausus kūrybinis dailininkės palikimas– penkiasdešimt grafikos ir per du tūkstančius pastele pieštų darbų. Dalis jų saugoma Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje, Kauno Prano Mažylio gimdymo namuose ir privačiose kolekcijose. Daugiausiai darbų rasime Kupiškio etnografijos muziejuje ir jo struktūriniame padalinyje Viktariškių kaime V.Šleivytės paveikslų galerijoje.

Po menininkės mirties (1998 m. balandžio 21 d.) beveik visi asmeniniai jos daiktai iš buto Kaune, kur menininkė gyveno, buvo parvežti į Kupiškį. Penkiose klėtyse įrengtos ekspozicijos, kurios byloja apie menininkės gyvenimą Kaune, jos studijas Kauno meno mokykloje, pirmąsias fotomėgėjų meno, moterų dailininkių parodas ir moterų dailininkių draugijos veiklą. Menininkės asmenybę galima justi meninėse fotografijose, pastelės ir grafikos darbuose.

V. Šleivytės paveikslų galerijos fonduose saugoma ir eksponuojama daugiau kaip 2000 eksponatų. Dailininkės testamentu paliktos finansinės lėšos nuo 2000 m. skiriamos jauniesiems talentams ugdyti. Kupiškio etnografijos muziejus kasmet mokiniams rengia V.Šleivytės vardo natiurmorto konkursus- parodas.

Galerijoje vaikams ir jaunimui vykdomi įvairūs projektai, tautodailininkų plenerai, edukaciniai užsiėmimai, rengiamos parodos, vyksta bendruomenės narių susibūrimai, vedamos ekskursijos.
Daugiau...