Įmonių sąrašas

Laukminiškių kaimo muziejus

Laukminiškiai, 40100 Kupiškio r.
(8 459) 35439
Uždaryta

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 459) 35439

Darbo laikas

Ketvirtadienis
8.00-17.00
Penktadienis
8.00-17.00
Šeštadienis
8.00-17.00

Atsiliepimai

Įvertinkite:
0 (mažiausiai 80 simbolių)
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas
Dalintis

Veiklos aprašymas

Laukminiškių kaime rašytojo Petro Babicko ir aktorės Unės Babickaitės tėvų namuose 2002 gruodžio 24 d. įkurtas muziejus. Muziejų įrengė Kupiškio rajono Virbališkių pagrindinės mokyklos mokytoja Janina Puronienė. Jai talkino Virbališkių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Kristina (Aleksandravičienė) Šinkūnienė ir pradinių klasių mokiniai.

Ekspozicija skirta P. Babicko ir U. Babickaitės gyvenimui, jų kūrybai atminti. Taip pat muziejuje galima pamatyti XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios aplinkinių kaimų gyventojų buitį, papročius, tradicijas atspindinčius eksponatus. Muziejaus fonduose saugoma virš tūkstančio eksponatų, sukaupta daug kraštotyrinės medžiaga apie šio krašto įžymius žmones ( knygnešys Kazys Gabriūnas, aktorė Unė Babickaitė-Graičiūnienė, rašytojas Petras Babickas, kariškiai Kazys ir Vytautas Babickai, veterinarijos gydytojas Vytautas Kaluina, žurnalistas Algimantas Zolubas, poetė Jadvyga Gabriūnaitė, gydytojas Gediminas Kaluina, architektas Vytautas Gabriūnas.

Muziejaus lankytojai supažindinami su Unės ir Petro Babickų gyvenimu, kūryba, jų atminimui įrengta ekspozicija. „Grožis tebūva mūsų gyvenimo alfa ir omega, tebūva mūsų religija. Tikrasis grožis nieko neigiamo neprileis prie mūsų. Tik kilnios sielos patraukia ir sužavi”, – šie kažkada Unės pasakyti žodžiai dar kartą patvirtina, kad menas, grožio siekimas yra gali gydyti ir tobulinti pasaulį.

Muziejuje rengiamos parodos, vykdomi edukaciniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems, rengiami įvairūs projektai, plenerai, organizuojami bendruomenės narių susibūrimai, vedamos ekskursijos.
Daugiau...