Įmonių sąrašas

Laukminiškių kaimo muziejus

Laukminiškiai, 40100 Kupiškio r.
(8 459) 35439
Uždaryta dabar

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 459) 35439

Darbo laikas

Ketvirtadienis
8.00-17.00
Penktadienis
8.00-17.00
Šeštadienis
8.00-17.00

Atsiliepimai

Įvertinkite:
(mažiausiai 80 simbolių) 0
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas

Veiklos aprašymas

Praeities tradicijas išlaikiusiame Laukminiškių kaime, Kupiškio r., nuo 2002 metų gruodžio 24 d. veikia muziejus, įsikūręs aktorės, režisierės Unės Babickaitės- Graičiūnienės, jos brolių Vytauto, Kazio ir Petro Babickų tėvų namuose. Šis pastatas buvo atstatytas kraštiečių H. Paulausko, G. Kaluinos, A. Zolubo ir buvusio ilgamečio Virbališkių kolūkio pirmininko B. Inapo rūpesčiu. 1992 metais prie namo buvo pritvirtinta memorialinė lenta, skirta aktorei Unei Babickaitei ir Lietuvos radijo darbuotojui, poetui ir rašytojui Petrui Babickui atminti.

Laukminiškių kaimo muziejų įrengė Kupiškio rajono Virbališkių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Janina Puronienė ir Kristina (Aleksandravičienė) Šinkūnienė. Pedagogėms talkino jų auklėtiniai. Muziejuje atkurta etnografinė ekspozicija, atspindinti XIX a. pab. ir XX a. pr. aplinkinių kaimų gyventojų buitį, papročius ir tradicijas.

Pabuvoję muziejuje, lankytojai gali susipažinti su Unės ir Petro Babickų gyvenimu ir kūryba, jų atminimui įrengta ekspozicija. „Grožis tebūva mūsų gyvenimo alfa ir omega, tebūva mūsų religija. Tikrasis grožis nieko neigiamo neprileis prie mūsų. Tik kilnios sielos patraukia ir sužavi”, – šie kažkada Unės pasakyti žodžiai dar kartą patvirtina, kad Unei menas, grožio siekimas buvo svarbiausi gyvenime. Unė Babickaitė tikėjo, kad meno pašaukimas yra grožio galia gydyti ir tobulinti pasaulį.

Šiuose namuose gimė ne tik Petras ir jo sesuo Unė, bet ir dar du broliai – Lietuvos kariuomenės pulkininkas Kazys bei karo mokslu baigęs, dirbęs mokytoju Vytautas. Babickų šeima yra pavyzdys tokios šeimos, kurioje tarp artimųjų buvo puoselėjamos moralinės vertybės, siekiama grožio ir gėrio, neapleidžiami dvasiniai dalykai ir svarbiausia, jog šios šeimos nariai suprato vienas kitą, padėjo, mylėjo, rėmė, globojo ir vertino, o tai ir yra didžiausia vertybė žemėje. Visi keturi Babickų vaikai be galo mylėjo savo Tėvynę Lietuvą, kiek galėdami jai dirbo ir tarnavo.

Laukminiškių kaimo muziejaus fonduose saugoma ir eksponuojama daugiau kaip tūkstantis eksponatų. Muziejuje kaupiama kraštotyrinė medžiaga apie šio krašto įžymius žmones. Iš Laukminiškių kilę knygnešys Kazys Gabriūnas, aktorė Unė Babickaitė-Graičiūnienė, rašytojas Petras Babickas, kariškiai Kazys ir Vytautas Babickai, veterinarijos gydytojas Vytautas Kaluina, žurnalistas Algimantas Zolubas, poetė Jadvyga Gabriūnaitė, čia vaikystę praleido gydytojas Gediminas Kaluina, architektas Vytautas Gabriūnas.

Muziejuje rengiamos parodos, vykdomi edukaciniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems, įvairūs projektai, plenerai, organizuojami bendruomenės narių susibūrimai, vedamos ekskursijos įvairaus amžiaus lankytojams.
daugiau...