Įmonių sąrašas

Jono Pauliaus II piligrimų centras

M. Valančiaus g. 4 (Naujamiestis), 03105 Vilnius
(8 37) 409030

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 37) 409030
El. paštas
piligrimu.c@kn.lcn.lt
Įvertinkite:
(mažiausiai 80 simbolių) 0
Duomenų atnaujinimas

Aplink esančios įmonės | Rodyti žemėlapyje

Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčia
1,7 km | Maironio g. 8 (Senamiestis), Vilnius
Ekskursijos po Bernardinų istorinį - architektūrinį ansamblį
Ekskursijos vedamos II-VI 10-17 val. iš anksto sutartu laiku
Bažnyčia atidaryta: I-II: 9-18 III-V: 7–19, VI-VII: 8–19 val.
Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų, rusų k.
Grupėje turi būti ne mažiau nei 8 asmenys
Ekskursijos nevyksta VII,I, liturginių apeigų ir renginių metu
Mažesnieji broliai kviečia užsukti į Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčią, pavaikščioti po vienuolyno ansamblį, kur naujai atsivėrė įspūdingos sakralios erdvės.

Maloniai kviečiame vienos valandos trukmės ekskursijai, kurioje pamatysite mums visiems brangaus Vilniaus mažytę, bet giliai turtingą dalelę - Bernardinų bažnyčią bei vienuolyną kitaip – iš vidaus. Pavaikščiosite senais XV a. vienuolyno koridoriais, nusileisite į bažnyčios požemius, gynybiniais bokšteliais, senais sraigtiniais laiptais pakilsite į bažnyčios palėpę. O ten išvysite, drįstame pasakyti, patį gražiausią Vilniaus senamiesčio bažnyčių bokštų bei stogelių panoramą. Maloniai kviečiame apsilankyti! Daugiau informacijos:www.bernardinuansamblis.lt

Vilniaus Bernardinų istorinis - architektūrinis ansamblis ir Pranciškonų namai
1,8 km | Maironio g. 10-2 (Senamiestis), Vilnius
Ekskursijos po Bernardinų istorinį - architektūrinį ansamblį
Ekskursijos vedamos II-VI 10-17 val. iš anksto sutartu laiku
Bažnyčia atidaryta: I-II: 9-18 III-V: 7–19, VI-VII: 8–19 val.
Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų, rusų k.
Grupėje turi būti ne mažiau nei 8 asmenys
Ekskursijos nevyksta VII,I, liturginių apeigų ir renginių metu
Vilniečiai ir miesto svečiai yra maloniai kviečiami apsilankyti vieninteliame Vilniaus senamiestyje išlikusiame gotikos kampelyje – Bernardinų ansamblyje.
Nuo 2008 m. pab. galima aplankyti šalia Bernardinų bažnyčios naujai atsivėrusias įspūdingas senojo vienuolyno erdves ir netgi patekti į bažnyčios palėpę.
Turistams yra siūlomi keli ansamblio lankymo maršrutai: ekskursija bažnyčioje, trumpasis maršrutas, ilgasis mašrutas.
Ekskursijos metu ne tik sužinosite nuo XV a. vid. prasidėjusią Bernardinų istoriją, bet ir turėsite progą išvysti atnaujintas senojo ansamblio erdves bei pajusti iki dabar išlikusią tų laikų dvasią.
Trumpasis maršrutas prasideda bažnyčioje. Freskomis išpuoštu koridoriumi patenkame į vienuolyno kiemelį, aplankome presbiteriją-vienuolių chorą, požeminę laidojimo kriptą ir apžiūrime gotikinės varpinės bokštą.
Ilgasis maršrutas pratęsia trumpąjį ir leidžia patekti į bažnyčios aukštutines erdves. Šalia varpinės esančiu gynybiniu bokšteliu pakylame į bažnyčios palėpę pasigrožėti skliautais, įspūdinga stogo konstrukcija ir nuostabia miesto panorama. Į bažnyčią grįžtame kitu bokšteliu per vargonų balkoną, nuo kurio geriausiai pamatome unikalų XVIII a. bažnyčios altorių ansamblį.
Informacija teikiama ir ekskursijos registruojamos bei vedamos lietuvių, rusų ir anglų kalbomis įstaigos darbo dienomis (antradieniais-šeštadieniais).
Turistams yra siūlomi keli ansamblio lankymo maršrutai:
1.Ekskursija bažnyčioje (15-20 min.);
2.Trumpasis maršrutas (30-45 min.): bažnyčia - vienuolyno koridorius - vienuolyno kiemelis – presbiterija-vienuolių choras - požeminė laidojimo kripta - gotikinė varpinė - bažnyčia.
3.Ilgasis maršrutas (60-80 min.): bažnyčia - vienuolyno koridorius - vienuolyno kiemelis -
presbiterija-vienuolių choras - požeminė laidojimo kripta - gotikinė varpinė - sraigtiniai laiptai į palėpę - palėpė ir miesto panorama - sraigtiniai laiptai žemyn - vargonų balkonas - bažnyčia.
Angelų muziejus
94,1 km | Vilniaus g. 11, Anykščiai
2010 m. duris atvėrė pirmasis Lietuvoje Angelų muziejus, kuriam savo sukauptą profesionalių menininkų sukurtų angelų kolekciją padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris. Jos kolekcijoje per šimtą angelų: nutapytų, medinių, keramikinių, stiklinių ir kitokių – kviečiančių atvykti ir pamatyti juos. Čia išvysite Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų Leono Striogos ir Vlado Vildžiūno kūrinius, taip pat nuolatinėje ekspozicijoje pristatomi Leonardo Gutausko, Aloyzo Stasiulevičiaus, Vytauto Igno, Jurgos Ivanauskaitės, Filomenos Linčiūtės, Jono Daniliausko darbai, lietuvių tautodailininkų darbai, lietuvių liaudies menas. Ši kolekcija nuolat pildoma meno kūrėjų, dailininkų dovanojamais angelais, plenerų darbais. Atvykite į Angelų muziejų, nes tik čia rasite paslaptingą Angelų pašto dėžutę, stebuklų angelą. Juk angelai išpildo visų norus.

Muziejuje vyksta edukacinai užsiėmimai „Mūsų šventovė“, „Vitražo variacijos“, „Aš – iliustratorius“, „Angelų burtai“, „Kalėdų prakartėlė“, „Kalėdiniai atvirukai“, „Sapnų angelas“. Programos pritaikomos įvairių amžiaus grupių mokiniams, būtina išankstinė registracija. Maksimalus žmonių skaičius 25 žm. Plačiau apie edukacinius užsiėmimus amenucentras.lt/edukaciniai-uzsiemimai.

Angelų muziejaus – Sakralinio meno centro ekspozicijoje veikia audiogidas, kurį galite parsisiųsti į savo Android programinę įrangą palaikantį išmanųjį prietaisą arba pasinaudoti planšetiniu kompiuteriu (kreiptis į darbuotojus).

Nuo 2017 metų liepos mėnesio Angelų muziejus vykdo projektą „Angelų keliu“. Daugiau apie jį sužinoti galite internetinėje svetainėje www.amenucentras.lt
Apžvalgos aikštelė Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje
94,2 km | Vilniaus g. 8, Anykščiai
Prieš šimtmetį iškilusi Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia išskirtinė Lietuvoje ne tik savo aukščiu (architekto N. Andrejevo suprojektuota neogotikinė dvibokštė bažnyčia yra aukščiausia Lietuvoje – 79 m), meno kūriniais, bet ir apžvalgos aikštele. Į 33 metrų aukštį veda metaliniai laipteliai, kuriuos nesunku įveikti per porą minučių. Užkopę į viršų atsidursite tiesiog po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui atsivers nuostabi Anykščių apylinkių panorama.

Apie darbo laiką, kainas, rezervacijas www.amenucentras.lt

Paskutiniai lankytojai įleidžiami likus 20 min. iki darbo laiko pabaigos.
Kauno Šv. Jurgio kankinio bažnyčia
92 km | Papilio g. 7, Kaunas
Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia yra vakarinėje senamiesčio dalyje, šalia Kauno santakos ir Kauno pilies, Papilio g. 9. Mūrinė, pastatyta tarp XV a. vid. ir XVI a. pr. Gotikinė.


Viena seniausių Kauno bažnyčių ir vienuolynas Kaune pradėti statyti apie 1492-uosius, o užbaigti apie 1502 m. (1504 m. ), kai kurių istorikų teigimu – 1512–1513 m. Manoma, jog bažnyčios architektas buvo Mykolas Enkingeris (Dancingas), tas pats, kuris kūrė Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčias Vilniuje. Statė gvardijonai. Tai buvo vienas didžiausių (be pilies) mūro pastatų kompleksas Kaune. XVI a. pab. ir XVII a. bažnyčia ir vienuolynas patyrė tris gaisrus. 1655 metais didžiulio 1624 m. gaisro suniokotą bažnyčią nusiaubė rusų kariuomenė.

XVIII a. – XVIII a. bažnyčią papuošė mediniai barokiniai įrenginiai – sakykla, vargonų choras su medinėmis galerijomis, 8 altoriai (didysis altorius – 1703 m.). Dalis jų išlikę iki mūsų dienų. Apie 1740 metus nutapytos Kryžiaus kelio stotys ir 28 bernardinų kankinių paveikslai. Manoma, jog bažnyčią puošė patys bernardinų vienuoliai.

1842 m. caro valdžia vienuolyną panaikino. 1864-1865 m. čia buvo perkelta Žemaičių vyskupijos dvasinė seminarija. 1921 m. ir 1936 m. bažnyčia buvo remontuojama. 1950 m. sovietų valdžia bažnyčią uždarė ir pavertė vaistų sandėliu.

Atgavus nepriklausomybę, 1992 m. bažnyčią perėmė Kauno miesto savivaldybė, o vienuolynas 1993 m. pradėtas perduoti atsinaujinantiems po sovietmečio mažesniesiems broliams, kurie jame apsigyveno 1995 m. Bažnyčią Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincija perėmė 2005 m. 2008-aisiais, švenčiant Šv. Jurgio šventę, pašventintas laikinas altorius. Nuo tada sekmadienių šventimą broliai perkėlė į bažnyčią. Nuo 2009 m. bažnyčioje ir vienuolyne pradėti restauracijos ir rekonstrukcijos darbai. Šalia bažnyčios 2011 m. įsteigti svečių namai „Domus Pacis“.
Domus Pacis, pranciškonų namai piligrimams
92 km | Papilio g. 9 (Centras), Kaunas
„Domus Pacis” svečių namai yra įsikūrę veikiančio vienuolyno teritorijoje. Svečių namus administruoja Mažesniųjų brolių ordinas kitaip žinomas Pranciškonų pavadinimu.
Apie Pranciškonų istoriją Lietuvoje skaitykite: www.domuspacis.lt

Istorija Apie vienuolyno kompleksui priklausančią Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčią: Architektūra, Dailė
Koplyčios ir bažnyčios lankomumas
Šv. Mišios vienuolyno koplyčioje vyksta I-V 18:00.
Tais pačiais vakarais broliai meldžiasi Valandų liturgijos Vakarinę valandą nuo 17:30.
Savaitgaliais broliai naudoja koplyčią kitu tvarkaraščiu. Rytmetinė malda VI-VII kalbama nuo 8:30. Vakarinė malda sekmadieniais kalbama 18:00.
Sekmadieniais 10:30 aukojamos Šv. Mišios Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje. Išpažinčių laikas - nuo 10:00 (jeigu kunigo nėra klausykloje, prašome prieiti prie Šv. Mišioms besiruošiančio brolio ir paklausti). Žiemos metu bažnyčia atidaryta lankymui tik VII nuo 10:00 iki 16:00.

Kražių Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčia
192,9 km | M. K. Sarbievijaus g. 45, Kražiai, Kelmės r.
Vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčia
Vieni didžiausių Žemaitijoje vargonai
Suolas – menantis kraupius Kražių skerdynių įvykius
1639 m. Kražių miestelyje, tarp Kražantės upelio ir Kražių - Nemakščių vieškelio, vieno valako ir devynių margų žemės sklype, kurį nupirko Žemaičių teisėjas ir karaliaus sekretorius Chrizostomas Valatkevičius, buvo pastatyta medinė bažnyčia bei vienuolyno pastatas ir čia įkurdintos iš Vilniaus pakviestos vienuolės benediktinės, turėjusios būti žemaičių moterims ir merginoms maldingumo bei dorovingumo pavyzdžiu. Konvento istoriją pradėjo septynios vienuolės. 1643 m. vyskupas Jurgis Tiškevičius vienuolyno bažnyčią iškilmingai konsekravo ir atidavė saugoti šventųjų Viktoro, Sergijaus ir Benedikto relikvijas.
1757 m. vienuolės savo lėšomis pradėjo didelės mūro bažnyčios statybą. Ją projektavo buvęs Kražių jėzuitų kolegijos ir Vilniaus universiteto profesorius jėzuitas, matematikas, architektas Tomas Žebrauskas (1714 – 1758). 1762 m., likęs medinis vienuolynas ir nauja bažnyčia aptverti aukšta mūro tvora. Naujai iškilusį statinį konsekravo vyskupas Tadas Bukota, suteikdamas Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo titulą.
Dabar iš viso vienuolyno ansamblio likusi tik mūrinė bažnyčia, šventoriaus tvora ir dešinėje šventoriaus pusėje stovinti iš skaldyto akmens XIX a. I-oje pusėje iškilusi, keturių kolonų portiku ir raštais puošta Šv. Roko koplyčia, vietinių vadinama nameliu. Netoli šios koplyčios įrengtas simbolinis vienuolių kapas, kurį žymi metalinis lietinis kryžius, pritvirtintas ant lauko akmens postamento.
Dvibokštė bažnyčia dominuoja miestelio panoramoje. Jos barokinis frontonas aukštesnis už abu šoninius aštuonkampius bokštus. Priekiniame fasade akcentuotos vertikalios linijos: kolonos, piliastrai, centrinėje fasado dalyje – aukšti, pusapvalėmis arkomis užsibaigiantys langai. Šoninėse priekinio fasado dalyse dvi nišos, kuriose pastatytos medinės skulptūros: kairėje – Šv. Benedikto, dešinėje – Šv. Scholastikos. Bažnyčios rūsiuose išliko XVIII a. palaidojimų. Jėzuitų ir benediktinių bažnyčios sudarė miestelio centrą, kurio viduryje buvo įrengta turgaus aikštė.
Bažnyčia vienanavė, su kvadratine presbiterija, abipus jos iš vieno šono šliejasi koplyčia, iš kito – zakristija. Kairėje bažnyčios pusėje – uždara galerija su laiptais, jungianti vienuolyną su vargonų choro tribūna. Pastaroji ir du balkonai iškyla virš arkomis sujungtų piliorių. Interjere dominuoja puikaus darbo centrinis mūrinis barokinis altorius, kurio įvairūs pakartojimai, atlikti vietos meistrų, neretai aptinkami medinėse XVIII a. II - osios pusės Žemaitijos bažnyčiose. Didžiajame altoriuje išsiskiria Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų paveikslas, apkaltas sidabriniais aptaisais.

Bažnyčia atidaryta:
Šiokiadieniais pamaldų metu
Sekmadienį – 11.30–14.30 val.
Piligrimams ir ekskursijoms bažnyčia atrakinama laiką suderinus iš anksto su parapijos klebonu.
Telefonas: (8-427) 58 349 – bažnyčios raštinė;
Faksas: (8-427) 60220
El. paštas: horebas@gmail.com

Raštinės darbo laikas:
Pirmadienį, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį – 8.00-12.00 val.
Šeštadienį ir sekmadienį prireikus kreiptis laisvu nuo pamaldų metu.
Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro muziejus
193,5 km | Kolegijos g. 5, Kražiai, Kelmės r.
Visa informacija apie lankytinas vietas Kražių seniūnijoje
Edukacines programos, ekskursijos
Muziejuje nuolat veikiančios ekspozicijos
Kražių miestelio urbanistinė raida
Kražių jėzuitų kolegija (1616 – 1773)
Vilniaus universitetinė Kražių gimnazija (1817 – 1844)
Kražių parapija: bažnyčių ir vienuolyno istorija
Kražių skerdynės 1893 m.
Jotvingių kryžiaus riterių ordinas (1487 – 2010)
Šiandien Kražiuose veikiančio muziejaus pamatai pradėti lipdyti 1966 m., kuomet švenčiant Kražių vidurinės mokyklos 350 metų jubiliejų, mokyklos mokytojų kolektyvas parengė ekspoziciją „Kražių mokyklos kelias“. Nuo 1969 m. įkuriamas mokyklos muziejėlis, kuris dar po 7 metų perkeliamas į Kražių kolegijos pastatą, bet čia jis veikė neilgai. Prakiurus kolegijos stogui, neatitinkant saugumo reikalavimų, muziejus buvo uždarytas. 1987 m. su tais pačiais eksponatais įkuriamas muziejus naujose patalpose – buvusiame apylinkės pastate. Šiame pastate Kražių kraštotyros muziejus veikė iki 2008 m.
2008 m. restauravus buvusios Kražių kolegijos pastatą, duris lankytojams atvėrė daugiafunkcinis Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras – į naujas patalpas perkeltas ir senasis muziejus.
Atrestauruotame kolegijos pastate įsikūrusiame Kražių muziejuje galima plačiau sužinoti apie Kražių miestelio bei jėzuitų įkurtos kolegijos istoriją.

Muziejuje nuolat veikiančios ekspozicijos:
Kražių miestelio urbanistinė raida
Kražių jėzuitų kolegija (1616 – 1773)
Vilniaus universitetinė Kražių gimnazija (1817 – 1844)
Kražių parapija: bažnyčių ir vienuolyno istorija. Kražių skerdynės 1893 m.
Jotvingių kryžiaus riterių ordinas (1487 – 2010)

Pavasario – vasaros sezono metu:
Birželio 1 d.– rugpjūčio 31 d.: antradienį – šeštadienį 08.00val.– 17.00 val.
Rudens – žiemos sezono metu:
Rugsėjo 1 d.– gegužės 31 d.: pirmadienį – penktadienį 08.00 val.– 17.00 val.
Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras
193,5 km | Kolegijos g. 5, Kražiai, Kelmės r.
Reikšmingas Žemaitijos kultūros paveldas
Edukacinės programos, ekskursijos
Moderni ir šiuolaikiška daugiafunkcinė kultūros įstaiga
Apgyvendinimo, konferencijų, parodų galimybės
Kražiai – miestelis Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje, prie kelio Kelmė - Varniai, 16 km į vakarus nuo Kelmės. Urbanistikos paminklas. Seniūnijos ir seniūnaitijos centras.

Kražiai pasižymi gilia istorine praeitimi. Kražių vienuolynai, bažnyčios turėjo ypatingą reikšmę ne tik Žemaitijos, bet ir visos Lietuvos kultūriniam bei dvasiniam gyvenimui.

Kražių žemė pirmąkart paminėta 1253 m. kaip Crase, Karaliaus Mindaugo rašte. 1416 metais ant Vytauto kalno pastatyta Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčia, viena pirmųjų krikščioniškų šventyklų Žemaitijoje. Šalia stūkso legendomis ir pasakojimais apipintas Medžiokalnis. Čia menamas šventasis ąžuolas – iš po kurio šaknų tryško šventas vanduo, netoli jo kūrenosi šventoji ugnis ir stovėjo deivės Medeinės šventykla. 1616 m. įkurta Kražių jėzuitų kolegija, kuri išaugo į svarbų Žemaitijos švietimo ir religinio gyvenimo centrą. XVIII a. vid., Kražiuose, pastatyta mūrinė, vėlyvojo baroko stiliaus, Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia, kuri iki šių dienų garsi Kražių skerdynėmis.
Dabar visi norintys apžvelgti Kražius kopia 50 akmeninių pakopų laiptais į Vytauto kalną. Nuo jo atsiveria visa Kražių miestelio panorama, matyti Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčia bei vienintelis išlikęs Kražių jėzuitų kolegijos pastatas (bursa), kuriame 2008 metais įkurtas Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras, reikšmingas Žemaitijos kultūros paveldo objektas, pasižymintis išskirtine urbanistine, kultūrine, gamtine ir dvasine darna. Moderni ir šiuolaikiška, daugiafunkcinė kultūros įstaiga, apjungia jau esamus Kražių kultūros centro, bibliotekos, Kražių muziejaus padalinius ir naujai atsidariusius segmentus – parodų ir konferencijų salę, turizmo informacijos centrą bei viešųjų paslaugų ( apgyvendinimo) sektorių į vieningą struktūrą, siekiančią išsaugoti ateities kartoms buvusios Kražių jėzuitų kolegijos tradicijas, užtikrinti jų sklaidą ir prieinamumą Lietuvos ir užsienio lankytojams, teikti jiems aukštos kokybės kultūros ir turizmo paslaugas, vystyti edukacinę veiklą ir sudaryti sąlygas kiekvienam piliečiui dvasiškai tobulėti ir turiningai ilsėtis.

Lankytojus iš visos Lietuvos pritraukia vedamos edukacinės programos: Žemaitiška vakaruški, Motiejus Kazimieras Sarbievijus ir Kražiai, Žemaičių krikštas. Daugiau informacijos rasite: www.kraziai.lt