Įmonių sąrašas

Priekulės evangelikų liuteronų parapija, muziejus

Klaipėdos g. 27, Priekulė, 96341 Klaipėdos r.
(8 46) 454438

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 46) 454438
Tinklalapis
www.liuteronai.lt/parapijos/priekules-parapija
El. paštas
112jutta@gmail.com

Veiklos aprašymas

Priekulės evangelikų liuteronų parapija įkurta 1587 metais. Senoji bažnyčia, statyta 1688 metais, smarkiai nukentėjo per Antrąjį Pasaulinį karą, o pokario metais buvo visiškai nugriauta. Dabar toje vietoje, pagal architektės M.Purvinienės projektą, iš lauko akmenų yra atstatyta pamatus ženklinanti sienelė ir simbolinis altorius. Pamaldos vyksta Pamarių g. 8, 1905m. statytoje buvusioje parapijos salėje. Šiuo metu pamaldas veda teol. Dr. Kunigas Darius Petkūnas. Parapijos pirmininkė Juta Galkienė. Konfesinės evangelikų liuteronų kapinės yra Elniškės kaime. Kasmet vyksta kapinių šventė. Daugiau informacijos galima rasti www.liuteronai.lt/Parapijos/Priekules-parapija .

2014 m vasarą Priekulės evangelikų liuteronų bendruomenė atvėrė jaukių parapijos namų duris. Šis senas namas jai buvo perduotas prieš 20 metų. Taip miesto istorinio paveldo teritorijoje atgijo dar vienas pastatas. Dabar čia vyksta įvairūs renginiai, parodos, susitikimai su įdomiais žmonėmis bei kitos veiklos.

Pirmajame aukšte yra įrengta biblioteka – muziejus, kur galima pavartyti įvairių knygų apie Mažosios Lietuvos istoriją, nuolat veikia dailininkų parodos. Salėje, kuri talpina 30 žmonių, vyksta teminiai renginiai, susiję su šio krašto kultūra, vedamos konferencijos, seminarai, poezijos popietės, įvairūs muzikiniai pasirodymai.

Teikiamos apgyvendinimo paslaugos. Svečių patogumui įrengta virtuvė su visa virtuvei priklausančia įranga, yra atskira svetainė – valgomasis. Šalia – bendras poilsio kambarys, pro kurio langus atsiveria gražus vaizdas į parką.

Antrajame šių Svečių namų aukšte yra penki kambariai su dvylika lovų nakvynei. Galima rinktis vienviečius, dviviečius ir trivietį kambarį. Šalia jų – WC patalpos. Kieme yra aikštelė automobiliams pasistatyti.

Yra galimybė parapijos namų svečiams organizuoti ekskursijas po Priekulę. Rašytoja Edita Barauskienė jas nemokamai veda lietuvių ir vokiečių kalbomis.

Šalia parapijos namų yra Tremtinių muziejus ( II - VI, 10 -18 val.), netoliese – Mažosios Lietuvos rašytojos Ievos Simonaitytės namai – muziejus ( II – VI, 10 – 18 val.).

Patogus susisiekimas su įvairiomis pamario krašto vietomis : Klaipėda (22 km.), Drevernos uostu ( 7 km. ), iš kurio penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais du kartus per dieną kelia keltas į Juodkrantę ir Nidą, Ventės rago (28 km), Kintų (15 km), kuriuose yra Vydūno muziejus ( I – VI, 10- 18 val.) .

Kontaktiniai tel. Juta Galkienė 869964018 el.p. 112jutta@gmail.com
Edita Barauskienė 863954472 el.p. ebarauskiene@gmail.com

daugiau...

Veikla

Muziejai
Įvertinkite:
0 (mažiausiai 80 simbolių)
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas
Dalintis