Įmonių sąrašas

Vilniaus universiteto botanikos sodas, Vingio skyrius

M. K. Čiurlionio g. 110, 03100 Vilnius
(8 5) 2330160

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 5) 2330160
El. paštas
Informacija lankytojams tel. (8 5) 2193139
Įvertinkite:
0 (mažiausiai 80 simbolių)
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas
Dalintis

Veiklos aprašymas

VU botanikos sodas ne tik gausiausios Lietuvoje augalų kolekcijos, bet ir virš 100 švietėjiškų ar kultūrinių renginių kiekvienais metais
Čia galima daug ko išmokti, pailsėti, švęsti
VU Botanikos sodo Vingio skyrius: ne tik įdomios augalų kolekcijos, bet ir istorijos dvelksmas Čia galima daug ko išmokti, pailsėti, švęsti
Vilniaus universiteto botanikos sodas Vingyje įkurtas dar 1919-aisiais. Nuo to laiko išgyveno įvairius etapus, tačiau net ir po dramatiškiausių istorinių lūžių, negandoms praėjus, jis atsikurdavo ir suklestėdavo. Netoli nuo miesto centro, tačiau apsuptas gamtos, iš vienos pusės juosiamas Neries, VUBS Vingio skyrius kviečia pasigrožėti 7 ha teritorijoje puoselėjamomis kolekcijomis ir ekspozicijomis.

Sodas įsikūręs Jėzuitų vienuolyno ir kitų statinių komplekso teritorijoje, saugomoje kaip kultūros vertybė. XVI–XX amžiaus pirmojoje pusėje susiformavęs kompleksas vertingas archeologinėmis, architektūrinėmis, istorinėmis, kraštovaizdžio ir želdynų savybėmis. Deja, iš dvaro pastatų iki dabar išliko ne tiek jau daug: restauravimo laukiančios oficina ir arklidės, tvora, šiltnamiai, keli baseinėliai.

Čia auga įspūdingi, reti medžiai ir krūmai, kai kurie pasodinti dar XX a. pradžioje, kiti – iš pokario. Botanika besidomintiems vaikams ir suaugusiems verta aplankyti augalų sistematikumą, rožių gerbėjams – rožyną, puoselėjamą nuo 2000 metų, alpinariumą, užsukti sakurų žydėjimo metu.

Vingio skyriuje vyksta ir edukacinės programos, kultūriniai bei privatūs renginiai, jau penkiolika metų čia atranda įkvėpimą Poezijos pavasario dalyviai.

Lankymas mokamas. Nuo balandžio 19 d. sodas veikia kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį.

Kur mus rasti:
Vilniaus universiteto Botanikos sodo Vingio skyrius, M. K. Čiurlionio 110.

Virtualus turas www.botanikos-sodas.vu.lt
Daugiau...