Lankytinos vietos„Akmenų karalija“ Rokiškio rajone

Rokiškio r.

Norite teigiamų emocijų ir dvasinės atgaivos? Pageidaujate žmogaus ir gamtos harmonijos? Ilgitės nuostabaus ir nepakartojamo sąlyčio su unikalia aplinka?

Savo norus ir pomėgius Jūs galite įgyvendinti, jei apsilankysite unikalioje Baltakių sodyboje, kuri yra Rokiškio raj. Iciūnų kaime, Papartynės g. Nr. 3 ( 7 km. Nuo Rokiškio).

Nesuklysime pasakę, kad čia – tikra „akmenų karalija“, apsupta miško prieglobsčio, čia – tyriausia oazė, teikianti harmonijos pojūtį.

Lankytojų akis traukia išmoningai motinos gamtos akmenyne sukurta mozaika – ornamentai. Aštrių pojūčių mėgėjams sodybos šeimininkai sukūrė nuostabų akmenų labirintą, kurį sudaro net trylika skirtingų dangų. Čia sodybos lankytojams yra galimybė basomis kojomis pereiti kankorėžių, aštrių akmenukų, kaladėlių, smėlio, medžių žievės, samanų, net stiklo duženų dangą... Ištvermingiausieji ir atkakliausieji lankytojai akmenų labirinte patirs nuotykio jausmą: bus ir susikaupimo, ir baimės, ir netikėtumo akimirkų. Visa tai sodybos svečiams suteiks ne tik stiprybės, bet ir sudarys galimybę pajusti relakso poveikį, suteiks adrenalino, gerų įspūdžių, juoko.

Sodybos puošmena – grota, sukurta iš akmenų. Ji čia simbolizuoja paslaptį, kurios aura gaubia išradingai ir sumaniai sukomponuotus statinius, basų kojų taką, kitas vietas, skirtas rankos taiklumui patikrinti( smiginis, kirvio ir kalavijo metimas į specialiai paruoštus taikinius).

Mėgstančius laisvalaikį praleisti jodinėjant, šeimininkai siūlo pasinaudoti pageidaujama paslauga – sodyboje Jūsų laukia žirgai. O kur dar pavėsinės, jauki seklyčia, pirties malonumai, naktiniai pasivaikščiojimai po apylinkes, nakties poilsis antrajame sodybos pastato aukšte įrengtame viešbutyje, ar kiemo namukuose.

Natūraliai išpuoselėta gamta, struktūruotai suplanuoti statiniai ir, žinoma, šeimininkų svetingumas kvies dar ir dar kartą sugrįžti čia jau apsilankiusius, pajutusius šios sodybos unikalumą ir grožį bei aukštaitišką laisvalaikio organizavimo būdą.

Čia, Iciūnų kaime esančioje unikalioje Lietuvos sodyboje, Jūs galite švęsti asmenines šventes, rengti vestuves, krikštynų pobūvius, įdomiai organizuoti šeimos poilsį, mokymus ir seminarus.

J. ir B. Baltakių sodyba „Alkas“

Koordinatės

56.017239, 25.646626