Lankytinos vietosNacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Kaunas
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus yra vienas seniausių ir didžiausių dailės muziejų Lietuvoje. Tai yra vienintelė vieta pasaulyje, kur sukauptas beveik visas įžymiausio lietuvių dailininko, kompozitoriaus, literato ir visuomenės veikėjo M. K. Čiurlionio (1875–1911) kūrybinis palikimas. M. K. Čiurlionio galerijos patalpose eksponuojami genialaus lietuvių menininko tapybos ir grafikos darbai, muzikos salėje galima pasiklausyti M. K. Čiurlionio muzikos kūrinių įrašų.
daugiau

M. Žilinsko dailės galerija

Kaunas
Mykolo Žilinsko dailės galerija pastatyta 1989 metais pagal Eugenijaus Miliūno, Sauliaus Juškio ir Kęstučio Kisieliaus projektą. Čia eksponuojami užsienio dailės rinkiniai, kaupiami muziejuje nuo pat M. K. Čiurlionio dailės galerijos įkūrimo. Didžioji senosios dailės pavyzdžių dalis į muziejų pateko iš Lietuvos dvaruose rinktų kolekcijų. XX a. meno kūriniai daugiausia buvo nupirkti ar padovanoti autorių po muziejuje vykusių užsienio dailės parodų.
daugiau

Vidiškių dvaras

Ignalinos r.
Klasicizmo stiliaus Vidiškių dvaro rūmų ansamblis - atgimęs XIX a. Rytų Aukštaitijos perlas. Vidiškių dvaras atveria savo duris branginantiems istoriją ir vertinantiems prabangą. Organizuojami kultūriniai, pramoginiai, meniniai renginiai. XIX a. stiliumi atkurtas erdvus holas, pora ištaigingų pokylių salių, autentiškai įrengti 20 svečių kambarių, jauki biblioteka.
daugiau

Zarasų krašto muziejus

Zarasai
Apsilankę muziejuje galėsite apžiūrėti ekspozicijose įamžintą krašto istoriją, senus dokumentus, žvejybos ir medžioklės įrankius bei trofėjus, bažnytinę literatūrą, rūbus, kraštiečio dailininko M. Šileikio darbus, sakralines skulptūras, kraštui būdingų senovinių audinių ir lovatiesių pavyzdžius.
daugiau

Vitražo Manufaktūra

Vilnius
Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūrusi "Vitražo Manufaktūra" yra specializuota vitražo ir stiklo dizaino galerija, reprezentuojanti ryškiausių Lietuvos menininkų kūrybą. Tuo pačiu tai yra ir edukacinis stiklo meno centras, kuriame organizuojamos įvairios mokymų programos vaikams ir suaugusiems, kuriami bei realizuojami vienetiniai vitražai. Galerijoje vyksta parodos, seminarai, kultūriniai renginiai, įgyvendinami įvairūs meno ir kultūrinės sklaidos projektai. „Vitražo manufaktūroje“ eksponuojamus darbus galite įsigyti arba užsisakyti autorinį kūrinį savo interjerui pagal individualiai Jums sukurtą projektą.
daugiau

Pasvalio krašto muziejus

Pasvalys
Pasvalio krašto muziejus įkurtas 1998 m. Pagrindiniai ekspozicijos skyriai – etnografijos, istorijos, geologijos, archeologijos. Muziejuje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai – koncertai, susitikimai, spektakliai. Plati muziejaus edukacinė veikla. Muziejus, visuomenei atvira kultūros įstaiga, nutolusi nuo provincialumo, sunku jį būtų įterpti į standartinius muziejų rėmus.
daugiau

Senosios klebonijos (Užupio) parkas

Pasvalys
Kairiajame Lėvens krante, senosios klebonijos (Užupio) parkasrajono menininkų papuoštas medžio skulptūromis.
daugiau

Pasvalio kultūros ir poilsio parkas

Pasvalys
Pradėtas kurti 1923 m. ir toliau vis plėstas, dabar jau užima 70 ha plotą. 1986–1988 metais krašto tautodailininkai jį paįvairino ąžuolinėmis skulptūromis tautosakine, mitologine tematika. Yra vasaros estrada, amfiteatras žiūrovams.
daugiau

Didžiosios Rinkos aikštė

Kėdainiai
Didžiosios rinkos aikštėje - viena iš aikščių, išsaugojusių XVII a. laikų suplanavimą.
daugiau

Vilniaus universiteto botanikos sodas

Vilnius
Vilniaus universiteto (VU) botanikos sodas – didžiausias ir turtingiausias augalų kolekcijomis Lietuvoje įkurtas 1781 metais. Istorinės aplinkybės lėmė, kad Botanikos sodas net keletą kartų kėlėsi iš vienos vietos į kitą, o dabartiniu metu įsikūręs net dviejose vietose - Vingio parke ir Kairėnuose. Šiuolaikinis VU Botanikos sodo bendras plotas 199 ha, o kolekcijose auginama per 10 600 pavadinimų augalų, priklausančių 886 gentims. Gausiausios ir įspūdingiausios kolekcijos – tai rododendrų, alyvų, lianų, bijūnų, jurginų ir svogūninių gėlių. Lankytojai jau gali apžiūrėti japonišką sodą, kuris lankytojams buvo atidarytas 2012
daugiau